Haute-Savoie · Franske Alper · Frankrig

La Chapelle d’Abondance: sneprognose og vejret

For La Chapelle d’Abondance viser prognosen fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, udsendt 6. nov., 01.00, modelleret snefald på 0 mm i 1.020 m, 0 mm i 1.400 m og 4,2 mm i 1.800 m i de 24 timer fra 6. nov., 07.00. Mængderne er millimeter vand i sneen (vandækvivalent), ikke snedybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Prognosekilde

Meldte forhold for La Chapelle d’Abondance: Lifte: 0 af 9 åbne (Braitaz og Cret-beni; Portes du Soleil official; Hentet 6. nov., 05.56 · kildetid ubekræftet). Pister: 0 af 25 åbne (Braitaz og Cret-beni; Portes du Soleil official; Hentet 6. nov., 05.56 · kildetid ubekræftet). Skiområdets officielle information

La Chapelle d’Abondance ligger i Abondancedalen i Portes du Soleil.

Planlæg din rejse

I dag i overblik

Fra de officielle meldinger, PisteWindow har hentet. Hver værdi beholder sit eget område og sin tid.

Lukket i dag
Lifte
0 af 9 åbneBraitaz og Cret-beni
Pister
0 af 25 åbneBraitaz og Cret-beni
Snedybde
Ikke meldt
Sæson
Sæsondatoer endnu ikke kontrolleret
Alle meldinger og kilder

Områdets dækning: Crêt-Béni og Braitaz er adskilte sektorer med shuttlebus imellem. Braitaz fører mod Torgon; tjek den officielle rapport for adgang.

Dit vinterbillede

Aktuel oversigt

Skematisk bjerglandskab · La Chapelle d’Abondance

Sneen under dine ski.

Snedække, præparering og overflade på de præparerede pister.

Vejret fremover
Prognose tilgængelig

-1 – 6 °C · 1.400 m · 6. nov. – 8. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Udstedt 6. nov., 01.00

Se bjergprognosen
Kilder og metode

Lokale meldinger beskriver observerede forhold. Vejrprognosen vises særskilt; den fastslår ikke pistekvalitet eller snedække.

Illustrationen forbinder de tre visninger. Den er skematisk, ikke et rutekort eller et billede af det aktuelle snedække.

Prognoserpå 1.020, 1.400 og 1.800 m er højdejusterede modelestimater ved landsbyen (46,29583° N, 6,78802° Ø), ikke separate observationer.

Bjerget, time for time

Sammenlign de næste 48 timer i repræsentative højder.

Fuldstændig prognose · Tilgængelige prognosetimer: 48/48

Udstedt: 6. nov. 2026, 01.00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturprognose time for time4,5 °C
Temperaturprognose time for time-3°0°9°6. nov., 078. nov., 06
Prognoseværdier time for time
La Chapelle d’Abondance · 1.400 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfugtighed %Vind m/s
6. nov. 2026, 07.004,50,2890,3
6. nov. 2026, 08.004,60880,2
6. nov. 2026, 09.004,70940,2
6. nov. 2026, 10.004,50970,5
6. nov. 2026, 11.0050970,3
6. nov. 2026, 12.005,40950,6
6. nov. 2026, 13.005,301001,5
6. nov. 2026, 14.004,901002,6
6. nov. 2026, 15.004,30,41002
6. nov. 2026, 16.004,20,51001,7
6. nov. 2026, 17.003,80,41001,1
6. nov. 2026, 18.003,40,9960,8
6. nov. 2026, 19.003,11960,9
6. nov. 2026, 20.002,31970,4
6. nov. 2026, 21.002,10,8970,6
6. nov. 2026, 22.001,80,3970,7
6. nov. 2026, 23.001,90,2950,8
7. nov. 2026, 00.001,90950,8
7. nov. 2026, 01.001,80960,5
7. nov. 2026, 02.001,80950,1
7. nov. 2026, 03.0020940,2
7. nov. 2026, 04.0020940,1
7. nov. 2026, 05.0020950,2
7. nov. 2026, 06.001,90970,1
7. nov. 2026, 07.0020970,3
7. nov. 2026, 08.002,30960,2
7. nov. 2026, 09.002,80960,4
7. nov. 2026, 10.003,80920,8
7. nov. 2026, 11.0050900,8
7. nov. 2026, 12.005,60870,9
7. nov. 2026, 13.006,20831,5
7. nov. 2026, 14.006,10791,6
7. nov. 2026, 15.0060791,6
7. nov. 2026, 16.005,40851,6
7. nov. 2026, 17.003,90921
7. nov. 2026, 18.002,40941,4
7. nov. 2026, 19.001,40950,9
7. nov. 2026, 20.000,70961,1
7. nov. 2026, 21.000,50931,1
7. nov. 2026, 22.000,20911,4
7. nov. 2026, 23.0000911,6
8. nov. 2026, 00.00-0,10891,7
8. nov. 2026, 01.00-0,20881,7
8. nov. 2026, 02.00-0,30831,7
8. nov. 2026, 03.00-0,40821,6
8. nov. 2026, 04.00-0,40831,6
8. nov. 2026, 05.00-0,60831,6
8. nov. 2026, 06.00-0,90821,5
Modelleret snefald · næste 24 timer
0 mm vandækvivalent
Timer med vådtemperatur ≤ −2 °C
2/48 h
Længste sammenhængende periode
2 h

Vand i modelleret snefald, ikke centimeter nysne eller målt snedybde. Kræver 24 fuldstændige timer.

Vejr til sneproduktion

Kun en vejrbedømmelse. Udstyr, vandforsyning og faktisk drift af snekanoner måles ikke. Vådtemperaturformlen er ikke korrigeret for lufttryk i højden.

Stull (2011)

Sådan ændrede prognosen sig

Temperaturændring i fælles prognosetimer: -0,1 °C · 63 h

5. nov. 2026, 19.00 → 6. nov. 2026, 01.00

Prognosearkiv
Udforsk et snevandsscenarie

Indtast en antaget startmængde snevand. Dette er et eksperimentelt massebalancescenarie, ikke observeret snedybde, pisteberedskab eller en sæsonprognose.

Sæsonudsigt

En destinationsspecifik sæsonudsigt er ikke tilgængelig her. Korttidsvejr er ikke en prognose for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Bjergdata time for time
Prognose / Højde

Ét bjerg. Forskellige forhold.

Følg prognosen fra landsbyen til det høje bjerg.

Europe/Paris

1.020 m4,5°C1.400 m4,5°C1.800 m2,2°C
Ingen 0 °C-krydsning mellem tilgængelige højder
Beregning

Lineær interpolation mellem prognosetemperaturer. En inversion kan give flere linjer. Grænsen mellem regn og sne kan være anderledes.

Skematisk højdeprofil. Prognoser for ét lokalt modelpunkt, justeret for højde.

Modelleret

Forventet snefald

Vandindholdet i det forventede snefald.

6. nov., 07.00 → 7. nov., 07.00

1.020 m

0 mm vandækvivalent

Modelleret · Dækning: 24/24 h

1.400 m

0 mm vandækvivalent

Modelleret · Dækning: 24/24 h

1.800 m

4,2 mm vandækvivalent

Modelleret · Dækning: 24/24 h

Modelleret

Vejr til sneproduktion i nat

I nat · 18.00–08.00 lokal tid.

1.020 m

0 h · Egnet vejr · 1/1 vurderede timer

07—Over vurderingens grænse · 3,7°C
1.400 m

0 h · Egnet vejr · 1/1 vurderede timer

07—Over vurderingens grænse · 3,4°C
1.800 m

0 h · Egnet vejr · 1/1 vurderede timer

07—Over vurderingens grænse · 1,3°C

✓ Egnet vejr · — Over vurderingens grænse · ? Utilgængelig

Beregning for sneproduktion

Resterende hele timer mellem 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls vådtemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vejr bekræfter ikke produktion. Se metodens begrænsninger nedenfor.

På bjerget

Udsigter på kort sigt

Timeprognose, justeret efter højde.

Prognose

Lufttemperatur

4,5°
Modelleret

Mulighed for sneproduktion

2 / 48 h

Længste kuldeperiode: 2 h

Temperaturprognose time for time4,5 °C
Temperaturprognose time for time-3°0°9°6. nov., 078. nov., 06
1.400 m · Europe/Paris
RejsedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
6. nov. 20261,8° / 5,4°5,7 mm (17 h)
7. nov. 20260° / 6,2°0 mm (24 h)
8. nov. 2026-0,9° / -0,1°0 mm (7 h)

Udbyderens opdatering: 6. nov., 01.00 · Hentet: 6. nov., 03.17 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på bjerget
1.020 m1.400 m1.800 m

Skematisk højdeprofil

Sådan beregner vi

Vådtemperatur: Stulls tilnærmelsesformel (2011) nær havniveau. Lufttryk i Alperne og meget kolde, tørre forhold begrænser nøjagtigheden. Potentielle timer bruger en grænse på −2 °C; udstyr, vand og driftsbeslutninger er ukendte. Snebalancen bruger nedbørsfordeling efter vådtemperatur og en justerbar graddagsfaktor for smeltning. Ikke kalibreret forskningsmodel.

Stull (2011) ↗
Udforsk et snebalancescenarie
Scenarie

Scenarie for snebalance

Undersøg en snebalance med din egen startværdi.

Illustrativ vandbalance, ikke snedybde eller pisteforberedelse. Der tilføjes ingen kunstig sne. Stråling, vindtransport og præparering er ikke med.

Konceptuelle snelag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Prognosearkiv
Bjergjournalen

Hvad har ændret sig i prognosen?

Sammenlign opdateringer for de samme timer og samme højde.

0,1°C koldere i de fælles prognosetimer.

Fælles prognoseperiode6. nov. 2026, 07.00 — 8. nov. 2026, 22.0063 h · 1.400 m · Europe/Paris

Timer mellem udbyderens opdateringer6 h

Gennemsnitlig lufttemperaturPrognose
-0,1 °CTidligere prognose: 3,2 °C
Seneste prognose: 3,1 °C
Samlet nedbørPrognose
-4,4 mmTidligere prognose: 10,1 mm
Seneste prognose: 5,7 mm
Fast nedbør · mm vandModelleret
+0 mmTidligere prognose: 0 mm
Seneste prognose: 0 mm
Timer med egnet vejrModelleret
+0 hTidligere prognose: 4 h
Seneste prognose: 4 h
DetaljerTidligere prognoseSeneste prognoseÆndring
Gennemsnitlig lufttemperaturPrognose3,2 °C3,1 °C-0,1 °C
Samlet nedbørPrognose10,1 mm5,7 mm-4,4 mm
Fast nedbør · mm vandModelleret0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet vejrModelleret4 h4 h+0 h

Modelleret snefaldsvand og timer med vejr egnet til sneproduktion.

Sådan fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen vælger den gemte udstedelse nærmest 24 timer tidligere (inden for 6 timer); ugesammenligningen bruger 7 dage (inden for 12 timer). Mindst seks sammenhængende fremtidige timer skal matche. Kilde og modelversion skal være ens. Sammenligningen beskriver ændringer i den prognoseperiode.

Denne visning bruger én prognose. Sandsynligheder og historiske træfsikkerhedsmål er ikke tilgængelige.

Prognosestatus

1.020 mNy prognose6. nov. 2026, 01.00
1.400 mNy prognose6. nov. 2026, 01.00
1.800 mNy prognose6. nov. 2026, 01.00

Sne og lifter

Skiområdets officielle information

Meldinger fra skiområderne

Officielle kildemeldinger for områder med mindst 30 km pister. Hver sektor beholder sit eget dækningsområde.

Portes du Soleil · Drift · La Chapelle sector

Braitaz og Cret-beniMeldingstid ubekræftet

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Åbne ifølge kildens liftliste: 0 / 9

Pistestatus · 0 / 25

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Kildeoplysninger: Kun navngivne lifte og alpine pister i udvalgte sektorer; forbindelser og andre aktiviteter er udeladt.

Liftstatus
  • Tc la panthiaz · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Braitaz; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Ts de braitaz · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Braitaz; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Tsd cret-beni · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Ts les fontaines · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Tk la combe · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Tk le bambi · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Tk le dahu · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Tk les pres 1 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Tk les pres 2 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
Pistestatus
  • Marmotte · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Braitaz; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Accès braitaz · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Braitaz; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Belette · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Braitaz; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Blanchot haut · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Braitaz; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Boardercross braitaz · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Braitaz; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Blanchot bas · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Braitaz; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Stade slalom · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Braitaz; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Lynx · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Braitaz; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Bamby · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Dahu · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Ourson · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Pingouin · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Biche bas · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Biche haut · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Hermine · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Huski 1 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Huski 2 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Renard · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Sanglier · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Stade slalom · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Chable · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Cerf bas · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Cerf haut · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Loup · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • Cerf intermédiaire · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Cret-beni; Element opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
Officiel kilde ↗

Météo-France · Portes du Soleil NIVO stations

Station Châtel NIVO · nearby measurement, outside La Chapelle d’AbondanceArkiveret melding

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
19. apr. 2026, 10.49
Værdier meldt af kilden
Målestedcm
CHATEL NIVO (1.700 m) · Målt snedybdeSamlet jordlag af sne, is og andet materiale.37
Officiel kilde ↗
Dagligt rapportarkiv

Dagligt rapportarkiv

Portes du Soleil · Drift · La Chapelle sector

Braitaz og Cret-beni6. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Åbne ifølge kildens liftliste: 0 / 9

Pistestatus · 0 / 25

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗

Portes du Soleil · Drift · La Chapelle sector

Braitaz og Cret-beni5. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Åbne ifølge kildens liftliste: 0 / 9

Pistestatus · 0 / 25

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗

Portes du Soleil · Drift · La Chapelle sector

Braitaz og Cret-beni4. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Åbne ifølge kildens liftliste: 0 / 9

Pistestatus · 0 / 25

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗

Portes du Soleil · Drift · La Chapelle sector

Braitaz og Cret-beni3. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Åbne ifølge kildens liftliste: 0 / 9

Pistestatus · 0 / 25

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗

Météo-France · Portes du Soleil NIVO stations

Station Châtel NIVO · nearby measurement, outside La Chapelle d’Abondance5. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
19. apr. 2026, 10.49
Værdier meldt af kilden
Målestedcm
CHATEL NIVO (1.700 m) · Målt snedybdeSamlet jordlag af sne, is og andet materiale.37
Officiel kilde ↗

Météo-France · Portes du Soleil NIVO stations

Station Châtel NIVO · nearby measurement, outside La Chapelle d’Abondance4. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
19. apr. 2026, 10.49
Værdier meldt af kilden
Målestedcm
CHATEL NIVO (1.700 m) · Målt snedybdeSamlet jordlag af sne, is og andet materiale.37
Officiel kilde ↗

Spørgsmål om sne og lifte

Hvor meget sne ventes der i La Chapelle d’Abondance?

For La Chapelle d’Abondance viser prognosen fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, udsendt 6. nov., 01.00, modelleret snefald på 0 mm i 1.020 m, 0 mm i 1.400 m og 4,2 mm i 1.800 m i de 24 timer fra 6. nov., 07.00. Mængderne er millimeter vand i sneen (vandækvivalent), ikke snedybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Prognosekilde ↗

Hvor meget sne er der i La Chapelle d’Abondance?

PisteWindow har ingen aktuel melding om snedybden i La Chapelle d’Abondance. Prognoseværdier er modelleret snefald, ikke snedybde. Skiområdets officielle information ↗

Hvilke lifte er åbne i La Chapelle d’Abondance?

Lifte: 0 af 9 åbne (Braitaz og Cret-beni; Portes du Soleil official; Hentet 6. nov., 05.56 · kildetid ubekræftet). Pister: 0 af 25 åbne (Braitaz og Cret-beni; Portes du Soleil official; Hentet 6. nov., 05.56 · kildetid ubekræftet). Skiområdets officielle information ↗

Hvad er forskellen på nysne og snedybde?

Nysne er den sne, der falder i en periode. Snedybde er hele snelaget på jorden og afhænger også af tidligere sne, smeltning og sætning. PisteWindows prognose viser modelleret snefald som vand i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgængeligt her.

Der er ingen lokal bjergjournal for destinationen.

Haute-Savoie · Franske Alper · Frankrig

Lær bjerget at kende

En skematisk dal med to bjergsider, ikke et kort eller aktuelle forhold.

Sektorer
Crêt-Béni · Braitaz[1]
Forbindelse
Braitaz · Torgon[1]
Højde på kortet
1.020–1.800 m[2]

Før din skidag

Er sektorerne forbundet på ski?

Nej. Kommunen beskriver en shuttlebus mellem Crêt-Béni og adgangen til Braitaz.[1]

Hvordan når man det større område fra Braitaz?

Ifølge kommunen via Torgon mod Portes du Soleil; tjek rapporten før turen.[1]

Er prognosen en snedybdemåling?

Nej, det er et modelestimat.[4]

Destinationens kilder

PisteWindow · Gennemgået

  1. La Chapelle d’Abondance · SkiområdeLa Chapelle d’Abondance
  2. La Chapelle d’Abondance · Kort over pisternePortes du Soleil
  3. La Chapelle d’Abondance · Lift- og pistestatusPortes du Soleil
  4. La Chapelle d’Abondance · Placering og højdeGeoNames
  5. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlæg en rejse

Hvornår tager du til bjergene?

Vælg dine datoer og følg vejret inden rejsen.

Gemmes kun i denne browser. Ingen konto er nødvendig.