Uri · Sveits

Andermatt: værmelding og snøvarsel

For Andermatt viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 450 m, 0,7 mm på 1 900 m og 0,3 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 18:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Andermatt og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Andermatt er den urske enden av området med tre landsbyer: en garnisons- og Gotthard-rute-landsby på 1 437 m i Urserendalen, med to atskilte fjell over seg, Gemsstock og siden Nätschen–Gütsch.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Operatørens heis-data samler Andermatt, Sedrun og Disentis i én tabell, til og med skiheisen i Realp, så antall og kilometer for hele området ikke er Andermatts tall. Tog, taubane og skiforbindelser har hver sin status.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Andermatt

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−1 – 5 °C · 1 900 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 10:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Nivåene 1 450, 1 900 og 2 400 m er modellestimater for dalstasjonen til Gütsch-Express, ikke målinger. Det laveste nivået ligger nær stedets 1 437 m, og toppstasjonen på Gemsstock, 2 955 m, ligger omtrent 550 m over det høyeste nivået.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 10:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time−0,3 °C
Temperaturvarsel time for time−3°0°7°4. nov., 186. nov., 17
Varselverdier time for time
Andermatt · 1 900 m · Europe/Zurich
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 18:00−0,30,2895,7
4. nov. 2026, 19:00−0,50,1895,7
4. nov. 2026, 20:00−0,60,1895,7
4. nov. 2026, 21:00−0,70,1895,4
4. nov. 2026, 22:00−0,60,1876,8
4. nov. 2026, 23:00−0,70,1885,1
5. nov. 2026, 00:00−0,60885,4
5. nov. 2026, 01:00−0,50885,6
5. nov. 2026, 02:00−0,60915,9
5. nov. 2026, 03:00−0,60906
5. nov. 2026, 04:00−0,60906
5. nov. 2026, 05:00−0,60916,4
5. nov. 2026, 06:00−0,40895,8
5. nov. 2026, 07:00−0,30885,7
5. nov. 2026, 08:000,20855
5. nov. 2026, 09:001,10835,3
5. nov. 2026, 10:0020805,7
5. nov. 2026, 11:0030735,7
5. nov. 2026, 12:003,80695,2
5. nov. 2026, 13:004,50674,5
5. nov. 2026, 14:004,70674,2
5. nov. 2026, 15:004,50694
5. nov. 2026, 16:003,80724,3
5. nov. 2026, 17:002,60763,5
5. nov. 2026, 18:0020803,4
5. nov. 2026, 19:001,90793,4
5. nov. 2026, 20:002,10763,8
5. nov. 2026, 21:002,40743,9
5. nov. 2026, 22:002,30744,2
5. nov. 2026, 23:002,30734,4
6. nov. 2026, 00:002,30734,4
6. nov. 2026, 01:002,20734,6
6. nov. 2026, 02:002,20734,3
6. nov. 2026, 03:002,30734
6. nov. 2026, 04:002,30734
6. nov. 2026, 05:002,50734,1
6. nov. 2026, 06:002,40733,9
6. nov. 2026, 07:002,20743,5
6. nov. 2026, 08:002,30753,4
6. nov. 2026, 09:002,80753,6
6. nov. 2026, 10:003,10763,1
6. nov. 2026, 11:003,40,1792,9
6. nov. 2026, 12:003,60,1802,7
6. nov. 2026, 13:003,60,1812,4
6. nov. 2026, 14:003,20,2832,4
6. nov. 2026, 15:003,20832,4
6. nov. 2026, 16:002,80,1842,1
6. nov. 2026, 17:0020862,6
Modellert snøfall · neste 24 timer
0,7 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Zurich

1 450 m1,8°C1 900 m−0,3°C2 400 m−3,4°C0°C · ≈ 1 836 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 1 836 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 18:00 → 5. nov., 18:00

1 450 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 900 m

0,7 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 400 m

0,3 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 450 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
19—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
23—Over vurderingsgrensen · 0°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
1 900 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
19—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
20—Over vurderingsgrensen · −1,6°C
21—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,6°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
04—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
05—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
06—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
07—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
2 400 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −3,9°C
19✓Egnet vær · −4°C
20✓Egnet vær · −4,2°C
21✓Egnet vær · −4,3°C
22✓Egnet vær · −4,3°C
23✓Egnet vær · −4,4°C
00✓Egnet vær · −4,3°C
01✓Egnet vær · −4,2°C
02✓Egnet vær · −4°C
03✓Egnet vær · −4°C
04✓Egnet vær · −4°C
05✓Egnet vær · −4°C
06✓Egnet vær · −4°C
07✓Egnet vær · −3,9°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

−0,3°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time−0,3 °C
Temperaturvarsel time for time−3°0°7°4. nov., 186. nov., 17
1 900 m · Europe/Zurich
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−0,7° / −0,3°0,7 mm (6 h)
5. nov. 2026−0,6° / 4,7°0 mm (24 h)
6. nov. 20262° / 3,6°0,6 mm (18 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 10:00 · Hentet: 4. nov., 13:17 · Europe/Zurich

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 450 m1 900 m2 400 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Varselkilden eller beregningen er endret.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 4. nov. 2026, 10:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 13:17
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Andermatt–Sedrun–Disentis · Gjennomgått: eksempler

Andermatt · Gütsch · Utvalg (ufullstendig): eksemplerRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 16:07

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun utvalgte eksempler, ikke en fullstendig oversikt eller lokal total. Kildens oppdatering har ingen tidssone. Observasjonstidspunkt per element og tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • Gütsch-Express 1. Sek · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • 1 Passstrasse · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Andermatt · Sektor Gemsstock separate · Utvalg (ufullstendig): eksemplerRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 16:07

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun utvalgte eksempler, ikke en fullstendig oversikt eller lokal total. Kildens oppdatering har ingen tidssone. Observasjonstidspunkt per element og tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • Gemsstock-Bahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • 71 Gletscherabfahrt / Bernhard Russi Run · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Schneehüenerstock-Express · Separat oppført: forbindelseRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 16:07

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Forbindelsen vises separat. Retning, observasjonstidspunkt per element og offentlig tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • Schneehüenerstock-Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

SLF · Andermatt study plot

Stasjon AndermattArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026, 07:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Andermatt (1 440 m) · Målt snødybdeManuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter.0
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Andermatt–Sedrun–Disentis · Gjennomgått: eksempler

Andermatt · Gütsch · Utvalg (ufullstendig): eksempler4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 16:07

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Andermatt · Sektor Gemsstock separate · Utvalg (ufullstendig): eksempler4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 16:07

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Schneehüenerstock-Express · Separat oppført: forbindelse4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 16:07

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Andermatt–Sedrun–Disentis · Gjennomgått: eksempler

Andermatt · Gütsch · Utvalg (ufullstendig): eksempler3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:02

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Andermatt · Sektor Gemsstock separate · Utvalg (ufullstendig): eksempler3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:02

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Schneehüenerstock-Express · Separat oppført: forbindelse3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:02

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

SLF · Andermatt study plot

Stasjon Andermatt4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026, 07:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Andermatt (1 440 m) · Målt snødybdeManuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter.0
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Andermatt?

For Andermatt viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 450 m, 0,7 mm på 1 900 m og 0,3 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 18:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Andermatt?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Andermatt. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Andermatt?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Andermatt. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Uri · Sveits

Bli kjent med fjellet

Gurschen-Bahn og Gemsstock-Bahn betjener den bratte Gemsstock, mens Gütsch-Express (to seksjoner) og Gütsch-Flyer betjener Nätschen–Gütsch. En gondol for ti personer fra Oberalppasset (2 044 m) til Schneehüenerstock (2 600 m), åpnet i 2018, knytter Nätschen til Oberalp-siden.

Varselpunkt
Dalstasjon Gütsch-Express[2]
Stedets høyde
1 437 m · Urserendalen[6]
Toppstasjon Gemsstock
2 955 m · 7 løyper · 31 km[5]
Nätschen–Gütsch
2 344 m · 24 løyper · 39 km[5]

Før skidagen

Hvilket fjell ved Andermatt passer for meg, Gemsstock eller Nätschen?

Ifølge Wikipedia er Gemsstock bratt og best for avanserte, mens Nätschen mest retter seg mot nybegynnere, med barneområde på to tepper. Begge ligger over Andermatt, men bruker ulike heiser.[5]

Hvordan kommer jeg fra Andermatt til Oberalp-siden?

Oberalppasset ligger øst for stedet på 2 044 m. Gondolbanen Oberalppass–Schneehüenerstock, fra 2 044 til 2 600 m, knytter Nätschen til Oberalp-området. Sjekk statusen i operatørens heis-data før du regner med forbindelsen.[5][6]

Rekker Andermatt-varselet opp til toppen av Gemsstock?

Nei. Det øverste nivået er 2 400 m, mens Gemsstock-banen ender på 2 955 m. Regn med kaldere og mer vind der oppe enn varselet antyder, og bruk heisrapporten for å se hva som går.[2][5]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Andermatt–Sedrun–Disentis · SkiområdeAndermatt–Sedrun–Disentis
  2. Andermatt · Plassering og høydeFerienregion Andermatt / Outdooractive
  3. Andermatt–Sedrun–Disentis · LøypekartAndermatt–Sedrun–Disentis
  4. Andermatt–Sedrun–Disentis · Heis- og løypestatusAndermatt–Sedrun–Disentis
  5. Andermatt–Sedrun · SkiområdeWikipedia
  6. Andermatt · Plassering og høydeWikipedia
  7. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.