Jämtland · Sverige
Åre Björnen: værmelding og snøvarsel
For Åre Björnen viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 400 m, 0 mm på 650 m og 0 mm på 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 19:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde
Meldte forhold for Åre Björnen: Heiser: 0 av 13 åpne (Åre · Björnen; SkiStar; Hentet 4. nov., 18:22 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Björnen; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 18:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Björnen er Åres familieorienterte hjørne: brede, lette bakker, Valles skiskole, fun rides, varmestuer og ski-in/ski-out, med hele Åres løypenett i nærheten. Værmeldingen beregnes ved SkiStar Åre Björnens butikk.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 13 åpneÅre · Björnen
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- 0 cmved Björnen · skistedets rapport
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Björnen ligger på Åreskutan-siden av området sammen med Åre By, mens Duved–Tegefjäll er et eget vestlig område som nås med vei eller skibuss. Denne siden gjelder Björnens eget nybegynnervennlige terreng, ikke de bratte bakkene over bygda.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Åre Björnen
−1 – 5 °C · 650 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MET Nordic · Utstedt 4. nov., 13:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Nivåene 400, 650 og 900 m når lavere enn Åre Bys og stopper langt under dens 1 200 m, i tråd med et baseområde under de store toppene. De er høydejusterte modellverdier for butikkens punkt, ikke målinger i løypene.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 13:00 · Europe/Stockholm · Open-Meteo · MET Nordic
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 19:00 | 4,6 | 0,2 | 94 | 10,4 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 4,6 | 0,3 | 95 | 10,2 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 4,9 | 0,5 | 97 | 10,1 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 5,2 | 0,6 | 95 | 10,4 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 5,2 | 0,4 | 91 | 9,9 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 4,5 | 0 | 85 | 11,2 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 3,6 | 0 | 81 | 9,8 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 3 | 0 | 84 | 8,3 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 2,7 | 0 | 84 | 7,7 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 2,6 | 0 | 83 | 7,2 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 2,6 | 0 | 83 | 7,1 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 2,5 | 0 | 82 | 7,1 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 2,5 | 0 | 82 | 7,4 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 2,6 | 0 | 81 | 7,6 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 2,7 | 0 | 80 | 7,8 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 2,8 | 0 | 80 | 7,8 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 3 | 0 | 80 | 7,4 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 3,1 | 0 | 80 | 7 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 3,1 | 0 | 80 | 7,3 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 3 | 0 | 79 | 8,1 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 2,8 | 0 | 79 | 8,2 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 2,6 | 0 | 80 | 7,7 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 2,6 | 0 | 82 | 6,9 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 2,5 | 0 | 82 | 7,3 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 2,4 | 0 | 82 | 7,4 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 2,3 | 0 | 82 | 5,8 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 2,1 | 0 | 83 | 4,7 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 2 | 0 | 86 | 3,7 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 1,8 | 0 | 88 | 4,3 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 1,6 | 0 | 90 | 4,2 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 1,5 | 0 | 87 | 4,8 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 1,1 | 0 | 88 | 4,1 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 0,9 | 0 | 92 | 3,8 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 0,9 | 0 | 95 | 3,1 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 0,5 | 0 | 94 | 2,8 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 0 | 0 | 95 | 2,5 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −0,3 | 0 | 95 | 2,4 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −0,6 | 0 | 95 | 2,2 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −0,3 | 0 | 94 | 2,4 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 0,7 | 0 | 89 | 3,2 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 1,4 | 0 | 84 | 3,7 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 2 | 0 | 80 | 3,3 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | 2,3 | 0 | 80 | 3,3 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | 2,2 | 0 | 81 | 3,6 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | 1,8 | 0 | 84 | 4,1 |
| 6. nov. 2026, 16:00 | 1,1 | 0 | 87 | 3,5 |
| 6. nov. 2026, 17:00 | 0,7 | 0 | 90 | 2,9 |
| 6. nov. 2026, 18:00 | 0,4 | 0 | 92 | 2,7 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,1 °C · 62 h
4. nov. 2026, 08:00 → 4. nov. 2026, 13:00
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Stockholm
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
2,9°C
Vind: 10,4 m/s · Nedbør: 0,2 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 13:004,6°C
Vind: 10,4 m/s · Nedbør: 0,2 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 13:007,2°C
Vind: 8,6 m/s · Nedbør: 0,1 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 13:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 19:00 → 5. nov., 19:00
400 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
650 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
900 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 13/13 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 13/13 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 13/13 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
4,6°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 4,6° / 5,2° | 2 mm (5 h) |
| 5. nov. 2026 | 1,8° / 4,5° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −0,6° / 2,3° | 0 mm (19 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 13:00 · Hentet: 4. nov., 14:17 · Europe/Stockholm
Open-Meteo · MET Nordic ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,1°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 19:00 — 7. nov. 2026, 09:0062 h · 650 m · Europe/Stockholm
Timer mellom leverandørens oppdateringer5 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,1 °CTidligere varsel: 2,1 °C
Siste varsel: 2 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- −0,5 mmTidligere varsel: 2,5 mm
Siste varsel: 2 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 2,1 °C | 2 °C | −0,1 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 2,5 mm | 2 mm | −0,5 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 0 h | 0 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 08:00
Hentet: 4. nov. 2026, 09:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 13:00
Hentet: 4. nov. 2026, 14:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
SkiStar · Åre
Åre · BjörnenRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 13
| Målested | cm |
|---|---|
| Björnen · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Lokattens toppstation | 0 |
| Björnen · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Viksvängen) | 0 |
| Björnen · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Björnen · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift.
Heisstatus
- Sadelexpressen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Högåsliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Hermelinenliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Björnenliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Järvenliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Vikliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Getvalsliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Lokattliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Vargenliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Mårdenliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Nalleliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Copperhill liften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Vesslan Rullband - Björnen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
- Hermelinbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Vargenbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Lokattsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Mårdbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Nallebacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Örnleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Örnbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Björnenleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Fröåsvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Sadelbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Sadelleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Björnbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Järvbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Järvsvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Björnlandet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Getvalsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Viksvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Högåsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
SkiStar · Åre
Åre · Björnen4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 13
| Målested | cm |
|---|---|
| Björnen · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Lokattens toppstation | 0 |
| Björnen · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Viksvängen) | 0 |
| Björnen · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Björnen · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
SkiStar · Åre
Åre · Björnen3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 13
| Målested | cm |
|---|---|
| Björnen · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Lokattens toppstation | 0 |
| Björnen · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Viksvängen) | 0 |
| Björnen · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Björnen · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Åre Björnen?
For Åre Björnen viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 400 m, 0 mm på 650 m og 0 mm på 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 19:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Åre Björnen?
Snødybde: 0 cm (ved Björnen; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 18:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Åre Björnen?
Heiser: 0 av 13 åpne (Åre · Björnen; SkiStar; Hentet 4. nov., 18:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Brede, slake bakker og mange barneaktiviteter setter tonen. SkiStar beskriver det som barne- og nybegynnervennlig med lette løyper. Bildet er et skjema over området, ikke et løypekart.
Før skidagen
Er Björnen et godt sted for små barn?
SkiStar kaller det barne- og nybegynnervennlig med lette bakker, Valles skiskole, fun rides og varmestuer.[5]
Hvordan skiller Björnen seg fra Åre By?
Åre By retter seg mot avanserte skiløpere med bratte bakker og off-piste; Björnen har brede, slake bakker og barneaktiviteter. Begge ligger på Åreskutan-siden.[5]
Hva viser værmeldingen for Björnen til?
SkiStar Åre Björnens butikk, et punkt i OpenStreetMap, justert av en modell til 400, 650 og 900 m. Det er ingen måling gjort i nybegynnerløypene.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- SkiStar Åre · SkiområdeSkiStar
- Åre Björnen · Plassering og høydeOpenStreetMap
- SkiStar Åre · Rapportdata og målestederSkiStar
- SkiStar Åre · Heis- og løypestatusSkiStar
- SkiStar Åre · Guide til skiområdetSkiStar
- Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.