Jämtland · Sverige
Åre By: værmelding og snøvarsel
For Åre By viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 08:00, modellert snøfall på 0 mm på 400 m, 0 mm på 800 m og 1,2 mm på 1 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde
Meldte forhold for Åre By: Heiser: 0 av 16 åpne (Åre · Åre by; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:22 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Rödkulleliften valley · Åre By / Högzon shared terrain sensor; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Åre By er bygdebasen for Åres bratteste skikjøring: bratte bakker, off-piste-terreng og direkte tilgang til Åreskutan, med après-ski, restauranter og butikker innenfor gangavstand. Værmeldingen beregnes ved torget Åre torg.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 16 åpneÅre · Åre by
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- 0 cmved Rödkulleliften valley · Åre By / Högzon shared terrain sensor · skistedets rapport
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Åre By og Björnen hører til Åreskutan-siden av området. Duved–Tegefjäll er et eget vestlig skiområde som nås med vei eller skibuss; et felles pass innebærer ingen skiforbindelse. Denne siden gjelder bare bygdesektoren.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Åre By
−1 – 4 °C · 800 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MET Nordic · Utstedt 4. nov., 08:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Nivåene 400, 800 og 1 200 m ligger innenfor spennet 380–1 319 m som en tabell oppgir for Åre-området, og dekker bygdenivå, midtre del og øvre terreng. De er modellverdier for torget, ikke stasjonsmålinger.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 08:00 · Europe/Stockholm · Open-Meteo · MET Nordic
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 11:00 | 3,8 | 0 | 93 | 12,1 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 3,7 | 0,1 | 91 | 12,8 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 3,6 | 0 | 94 | 11,3 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 3,7 | 0 | 94 | 11 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 3,5 | 0,1 | 97 | 11,1 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 3,5 | 0,2 | 97 | 11,4 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 3,2 | 0,3 | 96 | 12 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 3,1 | 0,2 | 96 | 12,2 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 3 | 0,3 | 96 | 12,8 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 3 | 0,3 | 96 | 13 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 3,2 | 0,4 | 98 | 13,3 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 3,6 | 0,7 | 99 | 12,7 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 3,7 | 0,5 | 92 | 14,4 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 3,2 | 0,1 | 91 | 12,3 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 2,5 | 0,1 | 87 | 13,4 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 1,7 | 0 | 88 | 12 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 1,3 | 0 | 88 | 10,6 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 1,1 | 0 | 89 | 10,5 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 1,1 | 0 | 88 | 10,3 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 1 | 0 | 86 | 10,6 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 0,9 | 0 | 86 | 10,2 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 0,9 | 0 | 86 | 9,9 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 1 | 0 | 86 | 9,8 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 1,1 | 0 | 85 | 9,6 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 1,2 | 0 | 84 | 9,3 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 1,2 | 0 | 84 | 9,1 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 1,2 | 0 | 84 | 9,3 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 1,2 | 0 | 85 | 10,2 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 1 | 0 | 86 | 10,6 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 0,9 | 0 | 87 | 10,2 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 0,9 | 0 | 87 | 9,9 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 0,9 | 0 | 87 | 9,9 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 0,9 | 0 | 88 | 9,9 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 0,7 | 0 | 88 | 9,2 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 0,7 | 0 | 89 | 8,3 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 0,5 | 0 | 90 | 7,5 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 0,4 | 0 | 92 | 6,5 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 0,4 | 0 | 93 | 6,1 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 0,2 | 0 | 92 | 6,4 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −0,3 | 0 | 94 | 5,9 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −0,6 | 0 | 96 | 5,4 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −0,5 | 0 | 97 | 5,4 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −0,4 | 0 | 97 | 4,9 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −0,7 | 0 | 96 | 4,6 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −1 | 0 | 96 | 4,4 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −1,1 | 0 | 96 | 4,3 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −1,1 | 0 | 96 | 3,8 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | −0,5 | 0 | 93 | 3,8 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Stockholm
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
1,2°C
Vind: 12,1 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 08:003,8°C
Vind: 12,1 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 08:008,1°C
Vind: 9,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 08:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00
400 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
800 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 200 m
1,2 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
5 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
3,8°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 3° / 3,8° | 3,1 mm (13 h) |
| 5. nov. 2026 | 0,4° / 3,2° | 0,2 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −1,1° / 0,4° | 0 mm (11 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 08:00 · Hentet: 4. nov., 09:18 · Europe/Stockholm
Open-Meteo · MET Nordic ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Varselkilden eller beregningen er endret.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 4. nov. 2026, 08:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 09:18
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
SkiStar · Åre
Åre · are-byRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 16
| Målested | cm |
|---|---|
| Rödkulleliften valley · Åre By / Högzon shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Rödkulleliftens dalstation | 0 |
| are-by · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Gästrappet) | 0 |
| are-by · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| are-by · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift. Pistesammendraget og de navngitte radene stemmer ikke overens, så den oppførte løypeoversikten er ufullstendig.
Heisstatus
- VM8:an · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Stjärnliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- VM6:an · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Hummelliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Fjällgårdsexpressen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Ullådalsliften 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Ullådalsliften 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rödkulleliften 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rödkulleliften 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Bräckeliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Tottliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rödhakeliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Ripanliften 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Ripanliften 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Bergbanan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullband - Rödkullen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
- Ullåmon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Ripan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Valles äventyrsbana · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Rödhaken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Ullåhöa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Ullådraget · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Långsvängen Lågzon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Ripleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Röde orm · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Liten Röd · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Rödkulleleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Worldcupleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Åreleden lågzon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Bräckeleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- VM leden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Tottbryggan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Fjällblicken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Rödingen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Rödbäcken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Rödbranten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Lundsrappet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Gästrappet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- VMStörtloppet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Worldcupbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Månbranten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Stjärnbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Snobbrännan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Tvättbrädan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Pelikansvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Tottbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Bibbos brant · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Störtloppet Lågzon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Slalombacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Hummelbranten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 48,46,34 Valles Ski Adventure · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Garden (belyst parkområde) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Snow Park Grön linje · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- SkiStar Snow Park Svart linje · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- SkiStar Snow Park Röd linje · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- SkiStar Snow Park Blå linje · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- SkiStar Snow Park Blå linje Pepsi · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
SkiStar · Åre
Åre · are-by4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 16
| Målested | cm |
|---|---|
| Rödkulleliften valley · Åre By / Högzon shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Rödkulleliftens dalstation | 0 |
| are-by · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Gästrappet) | 0 |
| are-by · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| are-by · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
SkiStar · Åre
Åre · are-by3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 16
| Målested | cm |
|---|---|
| Rödkulleliften valley · Åre By / Högzon shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Rödkulleliftens dalstation | 0 |
| are-by · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Gästrappet) | 0 |
| are-by · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| are-by · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Åre By?
For Åre By viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 08:00, modellert snøfall på 0 mm på 400 m, 0 mm på 800 m og 1,2 mm på 1 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Åre By?
Snødybde: 0 cm (ved Rödkulleliften valley · Åre By / Högzon shared terrain sensor; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Åre By?
Heiser: 0 av 16 åpne (Åre · Åre by; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
SkiStar beskriver bratte bakker og off-piste-terreng rett på Åreskutan, med hele bygda ved foten. Bildet er et skjema over bygda og fjellet, ikke et løypekart.
Før skidagen
Hvem passer Åre By best for?
SkiStar presenterer bygda som best for avanserte skiløpere som vil ha livlig stemning, bratte bakker, off-piste-terreng og alt innenfor gangavstand.[5]
Hører de 37 heisene og 939 m høydeforskjell bare til Åre By?
Nei. En tabell fra en tredjepart oppgir dem for hele Åre-området uten Duved–Tegefjäll. Åre By er bygdebasen i det, og antall heiser per bygd publiseres ikke.[6]
Hvor kommer værmeldingen for Åre By fra?
Fra Åre torg, bygdas torg, et punkt i OpenStreetMap. En modell justerer det til 400, 800 og 1 200 m, så det er ingen snødybdemåling.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- SkiStar Åre · SkiområdeSkiStar
- Åre By · Plassering og høydeOpenStreetMap
- SkiStar Åre · Rapportdata og målestederSkiStar
- SkiStar Åre · Heis- og løypestatusSkiStar
- SkiStar Åre · Guide til skiområdetSkiStar
- Skiresort.info · Jämtland · Fakta og områdeinformasjonSkiresort.info
- Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.