Graubünden · Sveits

Arosa: værmelding og snøvarsel

For Arosa viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 750 m, 0 mm på 2 200 m og 0 mm på 2 600 m de neste 24 timene fra 5. nov., 15:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde

Meldte forhold for Arosa: Heiser: 0 av 13 åpne (Arosa · Oppført av kilden: vinterrapportgruppe; Arosa Lenzerheide; Hentet 5. nov., 14:39 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Arosa er stedet for enden av sidebanen fra Chur, med stasjonen på 1 775 m, i en gryte under Weisshorn. Det er Arosa-halvdelen av Arosa Lenzerheide, og den minste målt i antall heiser.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag
Heiser
0 av 13 åpneArosa · Oppført av kilden: vinterrapportgruppe
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Operatørens vinterrapport fordeler 43 heiser på Arosa (14) og Lenzerheide (29), men oppgir bare én samlet løypelengde på 225 km for begge. Arosa-tallene her er derfor heisnavn og antall; kilometerne hører til hele området.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Arosa

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−2 – 5 °C · 2 200 m · 5. nov. – 7. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 5. nov., 07:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Nivåene 1 750, 2 200 og 2 600 m er modellestimater for Arosa stasjon, ikke målinger. Det laveste nivået ligger nær stasjonen på 1 775 m, og Aroser Rothorn, kommunens høyeste punkt på 2 980 m, ligger over det øverste nivået.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 5. nov. 2026, 07:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time4,6 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°7°5. nov., 157. nov., 14
Varselverdier time for time
Arosa · 2 200 m · Europe/Zurich
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
5. nov. 2026, 15:004,60671,1
5. nov. 2026, 16:003,30731
5. nov. 2026, 17:002,90571,9
5. nov. 2026, 18:002,70551,5
5. nov. 2026, 19:002,70521,4
5. nov. 2026, 20:002,60531,4
5. nov. 2026, 21:002,70531,1
5. nov. 2026, 22:002,40540,9
5. nov. 2026, 23:002,10551,4
6. nov. 2026, 00:002,20561,2
6. nov. 2026, 01:002,20561,4
6. nov. 2026, 02:002,20551,4
6. nov. 2026, 03:001,70580,3
6. nov. 2026, 04:001,30600,3
6. nov. 2026, 05:001,10620,2
6. nov. 2026, 06:000,80620,3
6. nov. 2026, 07:000,90610,4
6. nov. 2026, 08:001,10620,6
6. nov. 2026, 09:002,10620,3
6. nov. 2026, 10:002,50690,3
6. nov. 2026, 11:002,20690,1
6. nov. 2026, 12:002,20780,8
6. nov. 2026, 13:002,20760,4
6. nov. 2026, 14:002,60740,6
6. nov. 2026, 15:002,50790,3
6. nov. 2026, 16:001,80731,6
6. nov. 2026, 17:001,50732,1
6. nov. 2026, 18:000,70781,2
6. nov. 2026, 19:000,70790,8
6. nov. 2026, 20:000,60811,3
6. nov. 2026, 21:000,40800,8
6. nov. 2026, 22:000,50820,4
6. nov. 2026, 23:000,40810,1
7. nov. 2026, 00:00−0,50890,7
7. nov. 2026, 01:00−0,50920,4
7. nov. 2026, 02:00−0,80,2950,1
7. nov. 2026, 03:00−10,3990,3
7. nov. 2026, 04:00−10,3980,2
7. nov. 2026, 05:00−1,30,21000,1
7. nov. 2026, 06:00−1,401000,5
7. nov. 2026, 07:00−1,501000,3
7. nov. 2026, 08:00−1,401000,3
7. nov. 2026, 09:00−0,60890,3
7. nov. 2026, 10:00−0,10890,6
7. nov. 2026, 11:000,70880,6
7. nov. 2026, 12:001,30850,7
7. nov. 2026, 13:002,10800,7
7. nov. 2026, 14:002,30760,4
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
2/48 h
Lengste sammenhengende periode
2 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0,1 °C · 62 h

5. nov. 2026, 01:00 → 5. nov. 2026, 07:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Zurich

1 750 m7,6°C2 200 m4,6°C2 600 m2°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

5. nov., 15:00 → 6. nov., 15:00

1 750 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 200 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 600 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 750 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
19—Over vurderingsgrensen · −1°C
20—Over vurderingsgrensen · −1°C
21—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
23—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
00—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
06—Over vurderingsgrensen · −1°C
07—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
2 200 m

2 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
19—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
20—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
21—Over vurderingsgrensen · −1°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,6°C
04—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
05—Over vurderingsgrensen · −1,9°C
06✓Egnet vær · −2,1°C
07✓Egnet vær · −2,1°C
2 600 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −3,2°C
19✓Egnet vær · −3,3°C
20✓Egnet vær · −3,3°C
21✓Egnet vær · −3,3°C
22✓Egnet vær · −3,5°C
23✓Egnet vær · −3,7°C
00✓Egnet vær · −3,5°C
01✓Egnet vær · −3,5°C
02✓Egnet vær · −3,6°C
03✓Egnet vær · −3,9°C
04✓Egnet vær · −4,1°C
05✓Egnet vær · −4,2°C
06✓Egnet vær · −4,5°C
07✓Egnet vær · −4,4°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

4,6°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

2 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 2 h

Temperaturvarsel time for time4,6 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°7°5. nov., 157. nov., 14
2 200 m · Europe/Zurich
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
5. nov. 20262,1° / 4,6°0 mm (9 h)
6. nov. 20260,4° / 2,6°0 mm (24 h)
7. nov. 2026−1,5° / 2,3°1 mm (15 h)

Leverandørens oppdatering: 5. nov., 07:00 · Hentet: 5. nov., 10:17 · Europe/Zurich

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 750 m2 200 m2 600 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,1°C kaldere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode5. nov. 2026, 15:00 — 8. nov. 2026, 05:0062 h · 2 200 m · Europe/Zurich

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
−0,1 °CTidligere varsel: 1 °C
Siste varsel: 0,9 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0,1 mmTidligere varsel: 0,9 mm
Siste varsel: 1 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0,3 mmTidligere varsel: 0,7 mm
Siste varsel: 1 mm
Timer med egnet værModellert
−8 hTidligere varsel: 15 h
Siste varsel: 7 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel1 °C0,9 °C−0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel0,9 mm1 mm+0,1 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0,7 mm1 mm+0,3 mm
Timer med egnet værModellert15 h7 h−8 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 750 mNytt varsel5. nov. 2026, 07:00
2 200 mNytt varsel5. nov. 2026, 07:00
2 600 mNytt varsel5. nov. 2026, 07:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Arosa Lenzerheide · vinterrapportgrupper

Arosa · Oppført av kilden: vinterrapportgruppeRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 13

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Gruppe oppført av operatøren, ikke en verifisert fullstendig oversikt. Kildens observasjonstidspunkt og gjeldende tilgang er ikke verifisert. Forbindelser er separate.

Heisstatus
  • Weisshorn 1. Sektion · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Weisshorn 2. Sektion · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Hörnli-Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Hörnli · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Plattenhorn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Carmenna · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Kulm · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tschuggen Ost · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Brüggerhorn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tomeli · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tschuggen West · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Ried · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Prätschli · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • Zufahrt GOB Hörnli Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 1 Hintere Piste oberer Teil · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 1a Hintere Piste unterer Teil · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 1h Heimfahrtspiste Robinson · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 2 Mittlere Piste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 2a Munggaegg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 2b Herrenbächli - Hundschopf - Alpenblick · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 2c Alpenblick - Hörnli-Express Tal · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 3 Direttisima · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 4 Skiclub · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 5 Hörnli Traverse · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 5a Strada Oberer Teil · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 5b Zufahrt SB Hörnli Talstation · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 5c Strada Unterer Teil · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 5d SBP Tal - Carmenna Tal · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 5e Klempen - Alpentobel · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 6 SBP Berg-Oberer Carmennahang-Unterer Carmennahang-Zufahrt SBP Tal · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 6a Emsla · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 7 Obersässpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 8 Weisshorn-Carmennaberg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 8a Carmennaberg-Carmennahütte · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 9 Carmenna Berg-Carmenna Mitte · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 9a Carmenna Mitte-Briggerhang Traverse-Ried Berg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 9b Carmenna Mitte-Emsla · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 9c PGS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 9d Donauwellen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 9e Kollerhupf Verlängerung · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 10 Weisshorngipfel-Sattelhütte-LAW Mitte · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 10a Traxloch-Kreuzung Hintere Hütte · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 10b Kreuzung Hintere Hütte- Ried Tal · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 11 Leichte Maran Oberer Teil · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 11a Leichte Maran Unterer Teil · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 11h Heimfahrtspiste Valsana · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 12 Diamond Slope · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 13 Ried Berg-Gondelbahn Kulm Tal · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 13a Carmenna Tal - Hörnli-Express Tal · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 13b Kulmwiese · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 14 Gondelbahn Kulm Berg-Tschuggenhütte-Ried Tal · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 14a Gondelbahn Kulm Berg - Ried Berg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 14h Heimfahrtspiste Tschuggen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 15 Tomelisteilhang · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 15a LAW Mittelstation - Tomeli Tal - Vetter · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 16 Prätschli Pisten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Arosa–Lenzerheide · ufullstendig forbindelseskontekst etter retningRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Forbindelser etter retning

De oppførte delene er bare delvis informasjon og bekrefter verken gjennomfart eller aktuell offentlig tilgang.

Arosa → Lenzerheide

  • Hörnli-Express · Meldt stengt
  • Urdenbahn · Meldt stengt
  • 20 Urdenfürggli · Meldt stengt
  • 20a Motta · Meldt stengt
  • 20b Bischofsboden · Meldt stengt
  • 28a Älpliweg / Schluocht · Meldt stengt

Lenzerheide → Arosa

  • Urdenfürggli · Meldt stengt
  • Urdenbahn · Meldt stengt
  • 5 Hörnli Traverse · Meldt stengt
  • 5b Zufahrt SB Hörnli Talstation · Meldt stengt
  • 2c Alpenblick - Hörnli-Express Tal · Meldt stengt
Offisiell kilde ↗

SLF · Arosa study plot

Stasjon ArosaArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026, 07:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Arosa (1 845 m) · Målt snødybdeManuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter.0
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Arosa Lenzerheide · vinterrapportgrupper

Arosa · Oppført av kilden: vinterrapportgruppe5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 13

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Arosa–Lenzerheide · ufullstendig forbindelseskontekst etter retning5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Arosa Lenzerheide · vinterrapportgrupper

Arosa · Oppført av kilden: vinterrapportgruppe4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 13

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Arosa–Lenzerheide · ufullstendig forbindelseskontekst etter retning4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Arosa Lenzerheide · vinterrapportgrupper

Arosa · Oppført av kilden: vinterrapportgruppe3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 13

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Arosa–Lenzerheide · ufullstendig forbindelseskontekst etter retning3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

SLF · Arosa study plot

Stasjon Arosa5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026, 07:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Arosa (1 845 m) · Målt snødybdeManuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter.0
Offisiell kilde ↗

SLF · Arosa study plot

Stasjon Arosa4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026, 07:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Arosa (1 845 m) · Målt snødybdeManuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter.0
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Arosa?

For Arosa viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 750 m, 0 mm på 2 200 m og 0 mm på 2 600 m de neste 24 timene fra 5. nov., 15:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗

Hvilke heiser er åpne i Arosa?

Heiser: 0 av 13 åpne (Arosa · Oppført av kilden: vinterrapportgruppe; Arosa Lenzerheide; Hentet 5. nov., 14:39 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Graubünden · Sveits

Bli kjent med fjellet

Arosas liste går fra Weisshorn (to seksjoner) og Hörnli-Express til Urdenbahn, Plattenhorn, Carmenna, Kulm, Tschuggen Ost og West, Brüggerhorn, Tomeli, Ried og Prätschli. Weisshorn-taubanen åpnet i 1956; en taubane knyttet Arosa til Lenzerheide i slutten av 2013.

Varselpunkt
Arosa stasjon[2]
Jernbanestasjon
1 775 m[5]
Arosas heiser i rapporten
14 av 43[4]
Weisshorn
2 653 m · taubane siden 1956[5]

Før skidagen

Hvilke heiser fører rapporten opp for Arosa?

Fjorten: Weisshorn 1 og 2, Hörnli-Express, Urdenbahn, Hörnli, Plattenhorn, Carmenna, Kulm, Tschuggen Ost, Brüggerhorn, Tomeli, Tschuggen West, Ried og Prätschli. Flere har åpningstider som avhenger av snøen.[4]

Hvordan henger Arosa sammen med Lenzerheide?

Ifølge Wikipedia knyttet en taubane de to sammen i slutten av 2013. I rapporten er Urdenbahn en Arosa-heis mot Urdenfürggli, mens en egen Urdenfürggli-heis står under Lenzerheide. Sjekk begge for forbindelsens status.[4][5]

Hvordan kommer jeg til Arosa uten bil?

En sidebane går fra Chur til Arosa og ender ved stasjonen på 1 775 m. Stedet med de to innsjøene, Obersee og Untersee, ligger midt i gryta; om vinteren vokser folketallet utover de rundt 3 162 innbyggerne.[5]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Arosa Lenzerheide · SkiområdeArosa Lenzerheide
  2. Arosa · Plassering og høydeGraubünden Turisme
  3. Arosa Lenzerheide · LøypekartArosa Lenzerheide
  4. Arosa Lenzerheide · Heis- og løypestatusArosa Lenzerheide
  5. Arosa · Plassering og høydeWikipedia
  6. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.