Bayern · Tyskland
Balderschwang: værmelding og snøvarsel
For Balderschwang viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 050 m, 0 mm på 1 300 m og 0 mm på 1 550 m de neste 24 timene fra 9. nov., 00:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Berlin). Varselkilde
Meldte forhold for Balderschwang: Heiser: 1 av 11 åpne (Balderschwang ski area (Hochschelpen og Riedberger Horn) · operatør lift og piste lists; Bergbahn und Skilift Balderschwang; Hentet 8. nov., 23:14 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 28 åpne (Balderschwang ski area (Hochschelpen og Riedberger Horn) · operatør lift og piste lists; Bergbahn und Skilift Balderschwang; Hentet 8. nov., 23:14 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Balderschwang er et skiområde ved Balderschwang (Allgäuer Alpen).
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 1 av 11 åpneBalderschwang ski area (Hochschelpen og Riedberger Horn) · operatør lift og piste lists
- Løyper
- 0 av 28 åpneBalderschwang ski area (Hochschelpen og Riedberger Horn) · operatør lift og piste lists
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Denne siden dekker skiområdet Balderschwang, som drives av Bergbahn und Skilift Balderschwang Betriebs GmbH & Co. KG. Grasgehren er egne skiområder og dekkes ikke her. Varselet bruker ett punkt ved dalstasjonen Schelpenbahn.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
3 – 9 °C · 1 300 m · 9. nov. – 11. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 19:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
For Balderschwang er verdiene på 1 050, 1 300 og 1 550 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet dalstasjonen Schelpenbahn, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 8. nov. 2026, 19:00 · Europe/Berlin · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 9. nov. 2026, 00:00 | 3,1 | 0 | 62 | 0,7 |
| 9. nov. 2026, 01:00 | 3,1 | 0 | 64 | 1 |
| 9. nov. 2026, 02:00 | 3,3 | 0 | 67 | 0,9 |
| 9. nov. 2026, 03:00 | 3,3 | 0 | 68 | 0,6 |
| 9. nov. 2026, 04:00 | 3,2 | 0 | 70 | 0,7 |
| 9. nov. 2026, 05:00 | 3,1 | 0 | 70 | 0,8 |
| 9. nov. 2026, 06:00 | 3,2 | 0 | 68 | 1,2 |
| 9. nov. 2026, 07:00 | 3,6 | 0 | 68 | 0,9 |
| 9. nov. 2026, 08:00 | 4 | 0 | 67 | 1,4 |
| 9. nov. 2026, 09:00 | 5,2 | 0 | 65 | 1,4 |
| 9. nov. 2026, 10:00 | 6,5 | 0 | 64 | 0,9 |
| 9. nov. 2026, 11:00 | 7,3 | 0 | 62 | 0,7 |
| 9. nov. 2026, 12:00 | 7,9 | 0 | 63 | 0,7 |
| 9. nov. 2026, 13:00 | 7,6 | 0,2 | 68 | 0,8 |
| 9. nov. 2026, 14:00 | 7,2 | 0,4 | 73 | 1 |
| 9. nov. 2026, 15:00 | 6,6 | 1 | 78 | 0,8 |
| 9. nov. 2026, 16:00 | 6 | 1,1 | 83 | 0,8 |
| 9. nov. 2026, 17:00 | 5,7 | 0,9 | 83 | 1,5 |
| 9. nov. 2026, 18:00 | 5,6 | 0,7 | 82 | 1,5 |
| 9. nov. 2026, 19:00 | 5,7 | 1,1 | 84 | 1,3 |
| 9. nov. 2026, 20:00 | 5,8 | 1,5 | 85 | 1,5 |
| 9. nov. 2026, 21:00 | 6 | 1,6 | 85 | 1,3 |
| 9. nov. 2026, 22:00 | 6,3 | 1,5 | 84 | 1,1 |
| 9. nov. 2026, 23:00 | 6,3 | 1,8 | 86 | 1,1 |
| 10. nov. 2026, 00:00 | 6,5 | 1,5 | 85 | 0,8 |
| 10. nov. 2026, 01:00 | 6,5 | 1,9 | 87 | 0,9 |
| 10. nov. 2026, 02:00 | 6,5 | 1,6 | 87 | 0,7 |
| 10. nov. 2026, 03:00 | 6,1 | 1,6 | 89 | 1,1 |
| 10. nov. 2026, 04:00 | 6 | 1,1 | 86 | 1 |
| 10. nov. 2026, 05:00 | 5,9 | 0,9 | 86 | 1,2 |
| 10. nov. 2026, 06:00 | 6,1 | 0,6 | 84 | 0,9 |
| 10. nov. 2026, 07:00 | 6,5 | 1 | 84 | 0,1 |
| 10. nov. 2026, 08:00 | 6,7 | 1 | 84 | 0,6 |
| 10. nov. 2026, 09:00 | 7,4 | 0,8 | 83 | 0,5 |
| 10. nov. 2026, 10:00 | 7,8 | 0,9 | 86 | 0,9 |
| 10. nov. 2026, 11:00 | 7,7 | 0,9 | 90 | 1,9 |
| 10. nov. 2026, 12:00 | 7,5 | 1,3 | 93 | 1,1 |
| 10. nov. 2026, 13:00 | 7,9 | 0,5 | 93 | 0,9 |
| 10. nov. 2026, 14:00 | 8,7 | 0,1 | 88 | 0,8 |
| 10. nov. 2026, 15:00 | 9,2 | 0 | 87 | 0,3 |
| 10. nov. 2026, 16:00 | 9,1 | 0 | 87 | 0,5 |
| 10. nov. 2026, 17:00 | 8,2 | 0 | 88 | 0,8 |
| 10. nov. 2026, 18:00 | 7,9 | 0 | 84 | 0,8 |
| 10. nov. 2026, 19:00 | 8 | 0 | 82 | 0,6 |
| 10. nov. 2026, 20:00 | 7,6 | 0 | 80 | 0,2 |
| 10. nov. 2026, 21:00 | 7,4 | 0 | 80 | 0,6 |
| 10. nov. 2026, 22:00 | 7 | 0 | 80 | 1 |
| 10. nov. 2026, 23:00 | 6,9 | 0 | 80 | 1,1 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,3 °C · 65 h
8. nov. 2026, 13:00 → 8. nov. 2026, 19:00
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Berlin
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
0,5°C
Vind: 1,9 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 19:003,1°C
Vind: 0,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 19:002,9°C
Vind: 0,6 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 19:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
9. nov., 00:00 → 10. nov., 00:00
1 050 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 300 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 550 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 8/8 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 8/8 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 8/8 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
3,1°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 9. nov. 2026 | 3,1° / 7,9° | 11,8 mm (24 h) |
| 10. nov. 2026 | 5,9° / 9,2° | 15,7 mm (24 h) |
Leverandørens oppdatering: 8. nov., 19:00 · Hentet: 8. nov., 22:17 · Europe/Berlin
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,3°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode9. nov. 2026, 00:00 — 11. nov. 2026, 17:0065 h · 1 300 m · Europe/Berlin
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,3 °CTidligere varsel: 6,6 °C
Siste varsel: 6,9 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- −4,1 mmTidligere varsel: 32,2 mm
Siste varsel: 28,1 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 6,6 °C | 6,9 °C | +0,3 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 32,2 mm | 28,1 mm | −4,1 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 0 h | 0 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 8. nov. 2026, 13:00
Hentet: 8. nov. 2026, 17:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 8. nov. 2026, 19:00
Hentet: 8. nov. 2026, 22:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Balderschwang · operatør lift og piste lists
Balderschwang ski area (Hochschelpen og Riedberger Horn) · operatør lift og piste listsRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 1 / 11
Løypestatus · 0 / 28
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Operator lists. 7 ski routes, variant runs, toboggan runs, parks and children's areas are not counted as pistes. The pages give no update time.
Heisstatus
- A Schelpenbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- B Hochschelpenbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- C Schwarzenberglift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- D Gelbhansekopflift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- E Riedbergerhornbahn · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- F Höflealplift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- G Gschwendlift 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- H Gschwendlift 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- I Raubachlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- J Angerlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- K Schwabenhoflift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
Løypestatus
- 1 FIS Standard Strecke · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- 1a Permanente Rennstrecke (Zeitnahme) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- 2 Alte Standard - Rennstrecke · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- 2a Alte Standard - Rennstrecke: Alternative · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- 3 Köpfleabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- 4 Lappachabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- Familienabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- 5a Familienabfahrt - Gelbhansekreuzabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- 5b Familienabfahrt - Schwarzenberglift Verbindung · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- 5c Familienabfahrt - Käshüttenabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- 5d Familienabfahrt - Fuchshang · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- 6 Alpabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- 7 Fuchshang - Rennstrecke · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- 8 Wellenabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- 9 Sonnwiesabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- 10 Waldabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- 11 Schwarzenberg-Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- 12 Moosabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- 13 Autobahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- Rauhbachabfahrt blau · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- Rauhbachabfahrt rot · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- H1 Höflealpabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- Gschwend 1 Schule · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- Gschwend 1-2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- Gschwend 2 Almfriedenabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- Gschwend 2-1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- Angerliftabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
- 22 Schwabenhofabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page carries no observation time.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Balderschwang · operatør lift og piste lists
Balderschwang ski area (Hochschelpen og Riedberger Horn) · operatør lift og piste lists8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 1 / 11
Løypestatus · 0 / 28
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Balderschwang ?
For Balderschwang viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 050 m, 0 mm på 1 300 m og 0 mm på 1 550 m de neste 24 timene fra 9. nov., 00:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Berlin). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Balderschwang ?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Balderschwang. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Balderschwang ?
Heiser: 1 av 11 åpne (Balderschwang ski area (Hochschelpen og Riedberger Horn) · operatør lift og piste lists; Bergbahn und Skilift Balderschwang; Hentet 8. nov., 23:14 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 28 åpne (Balderschwang ski area (Hochschelpen og Riedberger Horn) · operatør lift og piste lists; Bergbahn und Skilift Balderschwang; Hentet 8. nov., 23:14 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Blant heisene på operatørens liste er Schelpenbahn, Hochschelpenbahn og Riedbergerhornbahn. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Når kan man stå på ski i skiområdet Balderschwang?
Åpningsdagene fastsettes av operatøren og avhenger av snøen. Operatørens statussider (sjekket 8. november 2026) er referansen; denne siden viser antall heiser og løyper der PisteWindow kan lese dem.[4]
Hvor kommer heisstatus og snødybde på siden fra?
Heis- og løypestatus kommer fra operatørens heis- og løypelister. Det er ennå ikke verifisert noen snøkilde innenfor skiterrenget, så snødybden vises som utilgjengelig.[4]
Er varslene for 1 050, 1 300 og 1 550 m i Balderschwang observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 1 050, 1 300 og 1 550 m, beregnet i ett representativt punkt (dalstasjonen Schelpenbahn).[2]
Dekker siden også Grasgehren?
Nei. Grasgehren er egne skiområder og dekkes ikke her; siden dekker bare Balderschwang.[6]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Bergbahn und Skilift Balderschwang · SkiområdeBergbahn und Skilift Balderschwang
- OpenStreetMap contributors · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
- Bergbahn und Skilift Balderschwang · LøypekartBergbahn und Skilift Balderschwang
- Bergbahn und Skilift Balderschwang · Heis- og løypestatusBergbahn und Skilift Balderschwang
- Wikipedia · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Bergbahnen Balderschwang Grasgehren · Områdets avgrensningBergbahnen Balderschwang Grasgehren
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.