Jämtland · Sverige
Björnrike: værmelding og snøvarsel
For Björnrike viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 08:00, modellert snøfall på 0 mm på 600 m, 0 mm på 800 m og 0 mm på 1 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde
Meldte forhold for Björnrike: Heiser: 0 av 15 åpne (Vemdalen · Björnrike; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:38 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Björnrike; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:38 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Björnrike er Vemdalens familievennlige side: en sørvendt bakke, et stort barneområde, en snøpark og overnatting rett ved løypene. Værmeldingen beregnes ved SkiStar Björnrikes idrettssenter.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 15 åpneVemdalen · Björnrike
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- 0 cmved Björnrike · skistedets rapport
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Björnrike er et eget område ved siden av Vemdalsskalet og Klövsjö–Storhogna, knyttet til dem av ett SkiPass og med vei eller skibuss, ikke på ski. Denne siden holder seg til Björnrikes egen bakke og service.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Björnrike
−2 – 5 °C · 800 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MET Nordic · Utstedt 4. nov., 08:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
En tabell oppgir Björnrike til 506–946 m. Nivåene 600, 800 og 1 000 m starter derfor 94 m over den oppgitte basen og slutter 54 m over toppen. Alle tre er modellert for idrettssenteret, ikke målt på fjellet.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 08:00 · Europe/Stockholm · Open-Meteo · MET Nordic
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 11:00 | 5,1 | 0 | 86 | 6,8 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 5,2 | 0 | 85 | 7,2 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 5,3 | 0 | 82 | 8,3 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 5,1 | 0 | 81 | 8,2 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 4,7 | 0 | 83 | 7,9 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 4 | 0 | 84 | 6,6 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 3,3 | 0 | 88 | 5,5 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 3 | 0 | 91 | 5,1 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 3 | 0 | 93 | 5,2 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 3,2 | 0 | 91 | 5,8 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 3,3 | 0 | 90 | 5,9 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 3,1 | 0 | 92 | 5,6 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 3 | 0 | 92 | 5,5 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 3,1 | 0 | 92 | 5 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 3,5 | 0 | 93 | 5,4 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 3,9 | 0 | 87 | 6,2 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 3,9 | 0 | 78 | 8,8 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 3,3 | 0 | 78 | 7,8 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 2,7 | 0 | 79 | 6,9 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 1,9 | 0 | 81 | 6,3 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 1,1 | 0 | 84 | 5,2 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 0,5 | 0 | 87 | 4,1 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 0,3 | 0 | 87 | 4,2 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 0,9 | 0 | 85 | 4,1 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 1,6 | 0 | 82 | 4,2 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 2,3 | 0 | 76 | 5,5 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 2,6 | 0 | 74 | 5,7 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 2,5 | 0 | 75 | 5,9 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 1,9 | 0 | 78 | 5,9 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 0,9 | 0 | 82 | 5,8 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 0,3 | 0 | 85 | 6,2 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | −0,1 | 0 | 88 | 6,2 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | −0,2 | 0 | 90 | 5,9 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | −0,3 | 0 | 91 | 5,4 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | −0,3 | 0 | 92 | 5,1 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | −0,3 | 0 | 93 | 4,6 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | −0,3 | 0 | 93 | 4,3 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −0,5 | 0 | 93 | 3,7 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −0,4 | 0 | 92 | 4 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −0,7 | 0 | 93 | 3,4 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −0,9 | 0 | 94 | 2,8 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −1,3 | 0 | 93 | 2,1 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −1,5 | 0 | 92 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −1,7 | 0 | 92 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −1,8 | 0 | 91 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −2,1 | 0 | 91 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −1,6 | 0 | 89 | 2 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | −0,2 | 0 | 82 | 2 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 5/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 5 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Stockholm
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
3,6°C
Vind: 7,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 08:005,1°C
Vind: 6,8 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 08:006,8°C
Vind: 5,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 08:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00
600 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
800 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 000 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
5,1°Mulighet for snøproduksjon
5 / 48 hLengste kuldeperiode: 5 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 3° / 5,3° | 0 mm (13 h) |
| 5. nov. 2026 | −0,3° / 3,9° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −2,1° / −0,2° | 0 mm (11 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 08:00 · Hentet: 4. nov., 09:18 · Europe/Stockholm
Open-Meteo · MET Nordic ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Varselkilden eller beregningen er endret.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 4. nov. 2026, 08:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 09:18
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
SkiStar · Vemdalen separate ski areas
Vemdalen · BjörnrikeRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 15
| Målested | cm |
|---|---|
| Björnrike · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt vid mast 2, Mittliften | 0 |
| Björnrike · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Björnstigen) | 0 |
| Björnrike · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Björnrike · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift. Pistesammendraget og de navngitte radene stemmer ikke overens, så den oppførte løypeoversikten er ufullstendig.
Heisstatus
- Grizzly Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Gråhogna · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Hotelliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Mittliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Björnliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Björnvallsliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Solliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Snigeln · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Nalleliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Bamseliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Panda · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Torgliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullband Grizzlyhusen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullband Björnvallen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullband Björnrike torg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
- Snigelområdet Björnvallen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Solsvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Långsvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Bamseland · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Nallesvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Hotellsvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Mittbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Björnstigen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Nedre störtloppet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Lillbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Dalbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Övre störtloppet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Kodiak · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Storslalom · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Snobben · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Riket · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Valles skogsbana · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- SkiStar Snowpark Gråhogna · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Skicross · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- SkiStar Snowpark Nallesvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
SkiStar · Vemdalen separate ski areas
Vemdalen · Björnrike4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 15
| Målested | cm |
|---|---|
| Björnrike · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt vid mast 2, Mittliften | 0 |
| Björnrike · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Björnstigen) | 0 |
| Björnrike · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Björnrike · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
SkiStar · Vemdalen separate ski areas
Vemdalen · Björnrike3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 15
| Målested | cm |
|---|---|
| Björnrike · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt vid mast 2, Mittliften | 0 |
| Björnrike · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Björnstigen) | 0 |
| Björnrike · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Björnrike · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Björnrike?
For Björnrike viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 08:00, modellert snøfall på 0 mm på 600 m, 0 mm på 800 m og 0 mm på 1 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Björnrike?
Snødybde: 0 cm (ved Björnrike; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:38 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Björnrike?
Heiser: 0 av 15 åpne (Vemdalen · Björnrike; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:38 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Bakken vender mot sør, og SkiStar trekker fram det store barneområdet og SkiStar Snow Park. Overnatting og restauranter ligger ved bakkene. Bildet er et skjema, ikke et løypekart.
Før skidagen
Hvorfor velge Björnrike for en familietur?
SkiStar trekker fram et stort barneområde, en sørvendt bakke for lange solrike dager og overnatting rett ved løypene, noe som sparer gåing med små barn.[5]
Er Björnrike større eller mindre enn Vemdalsskalet?
En tabell fra en tredjepart gir Björnrike 15 heiser og 440 m høydeforskjell mot 13 heiser og 354 m i Vemdalsskalet. Tallene er oversiktsverdier, ikke en løpende opptelling.[6]
Hvor beregnes værmeldingen for Björnrike?
Ved SkiStar Björnrikes idrettssenter, et punkt i OpenStreetMap, og justeres av en modell til 600, 800 og 1 000 m.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- SkiStar Vemdalen · SkiområdeSkiStar
- Björnrike · Plassering og høydeOpenStreetMap
- SkiStar Vemdalen · Rapportdata og målestederSkiStar
- SkiStar Vemdalen · Heis- og løypestatusSkiStar
- SkiStar Vemdalen · Guide til skiområdetSkiStar
- Skiresort.info · Jämtland · Fakta og områdeinformasjonSkiresort.info
- Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.