Alta Ribagorça, Katalonia · Spania
Boí Taüll: værmelding og snøvarsel
For Boí Taüll viser varselet fra Open-Meteo · DWD ICON, utstedt 8. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 2 040 m, 0 mm på 2 400 m og 1 mm på 2 751 m de neste 24 timene fra 9. nov., 00:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Madrid). Varselkilde
Meldte forhold for Boí Taüll: Heiser: Meldt stengt (Boí Taüll · operatør infoneu lifts, pistes og snow; Pirineu365 (Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya); Hentet 8. nov., 23:15 · kildetid ubekreftet). Løyper: Meldt stengt (Boí Taüll · operatør infoneu lifts, pistes og snow; Pirineu365 (Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya); Hentet 8. nov., 23:15 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Boí Taüll er et skianlegg i Alta Ribagorça i de katalanske Pyreneene. Operatøren oppgir høyder fra 2 040 m til 2 751 m.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Meldt stengtBoí Taüll · operatør infoneu lifts, pistes og snow
- Løyper
- Meldt stengtBoí Taüll · operatør infoneu lifts, pistes og snow
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Siden dekker skianlegget Boí Taüll (kilde: Pirineu365); varselet bruker ett punkt ved dalstasjonen for heisen Telecadira Resort Exprés.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
2 – 6 °C · 2 400 m · 9. nov. – 11. nov.
Open-Meteo · DWD ICON · Utstedt 8. nov., 19:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
For Boí Taüll er verdiene på 2 040, 2 400 og 2 751 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet (dalstasjonen for heisen Telecadira Resort Exprés), ikke observasjoner eller separate værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 8. nov. 2026, 19:00 · Europe/Madrid · Open-Meteo · DWD ICON
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 9. nov. 2026, 00:00 | 2,1 | 0 | 71 | 0,5 |
| 9. nov. 2026, 01:00 | 2,6 | 0 | 64 | 0,4 |
| 9. nov. 2026, 02:00 | 2,6 | 0 | 63 | 0,8 |
| 9. nov. 2026, 03:00 | 2,7 | 0 | 62 | 0,8 |
| 9. nov. 2026, 04:00 | 3 | 0 | 58 | 0,3 |
| 9. nov. 2026, 05:00 | 4,2 | 0 | 53 | 0,4 |
| 9. nov. 2026, 06:00 | 2,2 | 0 | 65 | 0,5 |
| 9. nov. 2026, 07:00 | 2,5 | 0 | 61 | 0,6 |
| 9. nov. 2026, 08:00 | 2,7 | 0 | 65 | 0,5 |
| 9. nov. 2026, 09:00 | 3,8 | 0 | 69 | 0,9 |
| 9. nov. 2026, 10:00 | 4 | 0,1 | 72 | 0,5 |
| 9. nov. 2026, 11:00 | 4,9 | 0,1 | 74 | 1,8 |
| 9. nov. 2026, 12:00 | 5,9 | 0 | 71 | 2,7 |
| 9. nov. 2026, 13:00 | 5,3 | 0,1 | 74 | 2,9 |
| 9. nov. 2026, 14:00 | 3,6 | 0,5 | 88 | 2,2 |
| 9. nov. 2026, 15:00 | 3,2 | 2,8 | 97 | 2,3 |
| 9. nov. 2026, 16:00 | 4,2 | 1,2 | 94 | 3,2 |
| 9. nov. 2026, 17:00 | 3,6 | 0,3 | 100 | 3,3 |
| 9. nov. 2026, 18:00 | 3,7 | 0 | 100 | 2,3 |
| 9. nov. 2026, 19:00 | 3,9 | 1,9 | 100 | 3,6 |
| 9. nov. 2026, 20:00 | 3,7 | 0,2 | 100 | 2,8 |
| 9. nov. 2026, 21:00 | 3,8 | 0,5 | 100 | 2,7 |
| 9. nov. 2026, 22:00 | 3,8 | 0,6 | 99 | 2,7 |
| 9. nov. 2026, 23:00 | 3,3 | 0,2 | 100 | 2,3 |
| 10. nov. 2026, 00:00 | 3,2 | 0,1 | 100 | 2,4 |
| 10. nov. 2026, 01:00 | 3,1 | 0,1 | 100 | 2,1 |
| 10. nov. 2026, 02:00 | 2,8 | 0,1 | 100 | 1,7 |
| 10. nov. 2026, 03:00 | 2,2 | 0 | 99 | 1 |
| 10. nov. 2026, 04:00 | 2,2 | 0 | 96 | 0,9 |
| 10. nov. 2026, 05:00 | 2 | 0 | 95 | 0,6 |
| 10. nov. 2026, 06:00 | 1,9 | 0 | 94 | 0,5 |
| 10. nov. 2026, 07:00 | 2,2 | 0,2 | 95 | 0,7 |
| 10. nov. 2026, 08:00 | 2,4 | 0,2 | 100 | 1,2 |
| 10. nov. 2026, 09:00 | 2,9 | 0 | 99 | 1,1 |
| 10. nov. 2026, 10:00 | 3,5 | 0,1 | 99 | 1,7 |
| 10. nov. 2026, 11:00 | 4,5 | 0 | 93 | 1,8 |
| 10. nov. 2026, 12:00 | 5 | 0 | 87 | 2,7 |
| 10. nov. 2026, 13:00 | 5,4 | 0 | 87 | 2,7 |
| 10. nov. 2026, 14:00 | 5,4 | 0 | 88 | 2,9 |
| 10. nov. 2026, 15:00 | 5,6 | 0 | 84 | 2,6 |
| 10. nov. 2026, 16:00 | 5,1 | 0 | 82 | 2,3 |
| 10. nov. 2026, 17:00 | 4,8 | 0 | 75 | 1 |
| 10. nov. 2026, 18:00 | 4 | 0 | 76 | 1,7 |
| 10. nov. 2026, 19:00 | 3,5 | 0,1 | 81 | 1,6 |
| 10. nov. 2026, 20:00 | 3,1 | 1,7 | 90 | 1,3 |
| 10. nov. 2026, 21:00 | 3,3 | 4,2 | 98 | 2,4 |
| 10. nov. 2026, 22:00 | 3,7 | 6,5 | 95 | 3,3 |
| 10. nov. 2026, 23:00 | 3,8 | 5,6 | 98 | 2,8 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0 °C · 65 h
8. nov. 2026, 13:00 → 8. nov. 2026, 19:00
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: Open-Meteo · DWD ICON · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Madrid
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−0,2°C
Vind: 0,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · DWD ICON · Varsel utstedt: 8. nov., 19:002,1°C
Vind: 0,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · DWD ICON · Varsel utstedt: 8. nov., 19:004,5°C
Vind: 0,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · DWD ICON · Varsel utstedt: 8. nov., 19:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
9. nov., 00:00 → 10. nov., 00:00
2 040 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 400 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 751 m
1 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 8/8 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 8/8 vurderte timer
7 h · Egnet vær · 8/8 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
2,1°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 9. nov. 2026 | 2,1° / 5,9° | 8,5 mm (24 h) |
| 10. nov. 2026 | 1,9° / 5,6° | 18,9 mm (24 h) |
Leverandørens oppdatering: 8. nov., 19:00 · Hentet: 8. nov., 22:17 · Europe/Madrid
Open-Meteo · DWD ICON ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.
Felles varselperiode9. nov. 2026, 00:00 — 11. nov. 2026, 17:0065 h · 2 400 m · Europe/Madrid
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0 °CTidligere varsel: 3,7 °C
Siste varsel: 3,7 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +5,1 mmTidligere varsel: 36,6 mm
Siste varsel: 41,7 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- −0,1 mmTidligere varsel: 0,1 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 3,7 °C | 3,7 °C | +0 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 36,6 mm | 41,7 mm | +5,1 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0,1 mm | 0 mm | −0,1 mm |
| Timer med egnet værModellert | 0 h | 0 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 8. nov. 2026, 13:00
Hentet: 8. nov. 2026, 17:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 8. nov. 2026, 19:00
Hentet: 8. nov. 2026, 22:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Boí Taüll · operatør infoneve lifts, pistes og snow
Boí Taüll · operatør infoneu lifts, pistes og snowRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 8. nov. 2026, 23:15
Åpne ifølge kildens heisliste: Meldt stengt
Løypestatus · Meldt stengt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Boí Taüll · Meteocat XEMA station Boí snow depth at 2 537 m
Boí (2.537 m) · Meteocat station snow depthArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 8. nov. 2026, 22:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Boí (2.537 m) station (2 537 m) · Målt snødybdePoint measurement at the station; wind and slope can make it differ from the surrounding pistes. | 10 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Boí Taüll · operatør infoneve lifts, pistes og snow
Boí Taüll · operatør infoneu lifts, pistes og snow8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 8. nov. 2026, 23:15
Åpne ifølge kildens heisliste: Meldt stengt
Løypestatus · Meldt stengt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Boí Taüll · Meteocat XEMA station Boí snow depth at 2 537 m
Boí (2.537 m) · Meteocat station snow depth8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 8. nov. 2026, 22:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Boí (2.537 m) station (2 537 m) · Målt snødybdePoint measurement at the station; wind and slope can make it differ from the surrounding pistes. | 10 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Boí Taüll ?
For Boí Taüll viser varselet fra Open-Meteo · DWD ICON, utstedt 8. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 2 040 m, 0 mm på 2 400 m og 1 mm på 2 751 m de neste 24 timene fra 9. nov., 00:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Madrid). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Boí Taüll ?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Boí Taüll. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Boí Taüll ?
Heiser: Meldt stengt (Boí Taüll · operatør infoneu lifts, pistes og snow; Pirineu365 (Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya); Hentet 8. nov., 23:15 · kildetid ubekreftet). Løyper: Meldt stengt (Boí Taüll · operatør infoneu lifts, pistes og snow; Pirineu365 (Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya); Hentet 8. nov., 23:15 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Operatøren oppgir 6 grønne, 6 blå, 15 røde og 16 svarte løyper, 10 heiser og 170 snøkanoner. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Når kan man stå på ski i Boí Taüll?
Den 8. november 2026 meldte operatørens infoneu stasjonen stengt og listet verken heiser eller løyper. På sidene PisteWindow leste, sto det ingen åpningsdato; den offisielle statussiden viser hva som er åpent en gitt dag.[3]
Hvor kommer heisstatus og snødybde på siden fra?
Heis- og løypestatus kommer fra operatørens infoneu (Pirineu365). Når stasjonen åpner, lister den hver heis og løype, og snødybden er operatørens rapporterte spenn; målepunktene oppgis ikke. En målt snødybde kommer fra Meteocats stasjon Boí på 2 537 m, publisert på åpne-data-portalen til Generalitat de Catalunya.[3][4]
Er varslene for 2 040, 2 400 og 2 751 m i Boí Taüll observasjoner?
Nei. Det er høydejusterte modellvarsler for ett varselpunkt, dalstasjonen for heisen Telecadira Resort Exprés. De er ikke målinger og kommer ikke fra egne værstasjoner i disse høydene.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Pirineu365 · SkiområdePirineu365
- OpenStreetMap · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
- Pirineu365 · Heis- og løypestatusPirineu365
- Meteocat / Generalitat de Catalunya · SnørapportMeteocat / Generalitat de Catalunya
- Open-Meteo · DWD ICONOpen-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.