Trentino · Italia

Canazei–Campitello: værmelding og snøvarsel

For Canazei–Campitello viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 450 m, 0,5 mm på 2 100 m og 0,9 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Canazei–Campitello og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Den siste oppdateringen mislyktes; verdiene stammer fra en tidligere henting. Skistedets offisielle informasjon

Canazei–Campitello gir tilgang til Sellaronda. Varselet bruker et punkt i landsbyen Canazei.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport

Siste oppdatering mislyktes. Verdiene kommer fra en tidligere henting.

Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Sellaronda går gjennom flere områder; regionale totaltall er ikke en lokal oversikt. Kontroller begge retninger og de enkelte heisene før start. Varselet bruker et punkt i Canazei; Campitello er et eget adkomststed.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Canazei–Campitello

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Åpne skistedets rapport

Canazei–Campitello

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−2 – 4 °C · 2 100 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 07:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Canazei–Campitello er verdiene på 1 450, 2 100 og 2 500 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet Canazei (landsby), ikke observasjoner eller separate værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Europe/Rome · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time0,4 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°6°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Canazei–Campitello · 2 100 m · Europe/Rome
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:000,40930,9
4. nov. 2026, 12:000,60930,6
4. nov. 2026, 13:000,40,2960,5
4. nov. 2026, 14:000,30,6960,5
4. nov. 2026, 15:000,40,1981
4. nov. 2026, 16:000,40990,6
4. nov. 2026, 17:000,10980,4
4. nov. 2026, 18:0000970,1
4. nov. 2026, 19:00−0,20970,2
4. nov. 2026, 20:00−0,50980,5
4. nov. 2026, 21:00−0,60970,1
4. nov. 2026, 22:00−0,80960,3
4. nov. 2026, 23:00−1,10980,2
5. nov. 2026, 00:00−1,10980,5
5. nov. 2026, 01:00−1,30950,1
5. nov. 2026, 02:00−1,40940,1
5. nov. 2026, 03:00−1,60940,2
5. nov. 2026, 04:00−1,80940,4
5. nov. 2026, 05:00−20910,4
5. nov. 2026, 06:00−1,80890,5
5. nov. 2026, 07:00−1,90880,3
5. nov. 2026, 08:00−1,40880,1
5. nov. 2026, 09:00−0,20840,2
5. nov. 2026, 10:000,70880,1
5. nov. 2026, 11:001,60840,3
5. nov. 2026, 12:002,20860,4
5. nov. 2026, 13:002,60880,8
5. nov. 2026, 14:003,50731,4
5. nov. 2026, 15:003,90711,4
5. nov. 2026, 16:003,60681
5. nov. 2026, 17:002,50780,4
5. nov. 2026, 18:001,80810,5
5. nov. 2026, 19:001,80800,4
5. nov. 2026, 20:001,60790,6
5. nov. 2026, 21:001,10770,5
5. nov. 2026, 22:0010790,4
5. nov. 2026, 23:001,10760,8
6. nov. 2026, 00:000,70770,3
6. nov. 2026, 01:000,40770,5
6. nov. 2026, 02:000,30740,5
6. nov. 2026, 03:000,10720,6
6. nov. 2026, 04:00−0,10710,4
6. nov. 2026, 05:00−0,10700,4
6. nov. 2026, 06:00−0,30710,4
6. nov. 2026, 07:00−0,20700,8
6. nov. 2026, 08:000,60700,5
6. nov. 2026, 09:002,20620,8
6. nov. 2026, 10:003,40611,1
Modellert snøfall · neste 24 timer
0,5 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
12/48 h
Lengste sammenhengende periode
7 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Rome

1 450 m5,4°C2 100 m0,4°C2 500 m−2,2°C0°C · ≈ 2 162 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 2 162 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

1 450 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 100 m

0,5 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 500 m

0,9 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 450 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
19—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
21—Over vurderingsgrensen · 1°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
01—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
06—Over vurderingsgrensen · −1°C
07—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
2 100 m

6 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
19—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
21—Over vurderingsgrensen · −1°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
02✓Egnet vær · −2°C
03✓Egnet vær · −2,2°C
04✓Egnet vær · −2,4°C
05✓Egnet vær · −2,8°C
06✓Egnet vær · −2,8°C
07✓Egnet vær · −2,9°C
2 500 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −3°C
19✓Egnet vær · −3,2°C
20✓Egnet vær · −3,4°C
21✓Egnet vær · −3,6°C
22✓Egnet vær · −3,9°C
23✓Egnet vær · −4°C
00✓Egnet vær · −4°C
01✓Egnet vær · −4,4°C
02✓Egnet vær · −4,6°C
03✓Egnet vær · −4,8°C
04✓Egnet vær · −5°C
05✓Egnet vær · −5,4°C
06✓Egnet vær · −5,3°C
07✓Egnet vær · −5,5°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

0,4°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

12 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 7 h

Temperaturvarsel time for time0,4 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°6°4. nov., 116. nov., 10
2 100 m · Europe/Rome
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−1,1° / 0,6°0,9 mm (13 h)
5. nov. 2026−2° / 3,9°0 mm (24 h)
6. nov. 2026−0,3° / 3,4°0 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:00 · Hentet: 4. nov., 09:18 · Europe/Rome

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 450 m2 100 m2 500 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Varselkilden eller beregningen er endret.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 09:18
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Sellaronda · Gjennomgått: lokale eksempler og rundturens retninger

Canazei · Canazei–Pecol accessRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun én utvalgt adkomstheis, ikke en fullstendig lokal oversikt eller bekreftelse av skitilgang. Observasjonstidspunkt per element og offentlig tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • Canazei - Pecol · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Heisstatus oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Campitello · Col Rodella accessRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun én utvalgt adkomstheis, ikke en fullstendig lokal oversikt eller bekreftelse av skitilgang. Observasjonstidspunkt per element og offentlig tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • Campitello - Col Rodella · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Heisstatus oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Canazei–Campitello · 3-Tre · Utvalg: løypeRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heisstatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun én utvalgt løype Belvedere–Col Rodella, ikke en fullstendig oversikt eller retur til bygda. Observasjonstidspunkt per element og tilgang er ikke verifisert.

Løypestatus
  • 3-Tre (3303 m) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildens løypestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Sellaronda · Rundtur clockwiseRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
04.11.2026, 10:35

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kildens status for rundturen, ikke en lokal heistotal. Oppdateringen har ingen tidssone og verifiserer ikke hver strekning.

Heisstatus
  • Sellaronda clock'wise · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Rundturens rad i kilden; oppdateringen har verken verifisert tidssone eller verifisert betydning av observasjonen.
Offisiell kilde ↗
Sellaronda · Rundtur counterclockwiseRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
13.05.2026, 17:26

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kildens status for rundturen, ikke en lokal heistotal. Oppdateringen har ingen tidssone og verifiserer ikke hver strekning.

Heisstatus
  • Sellaronda counter clock'wise · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Rundturens rad i kilden; oppdateringen har verken verifisert tidssone eller verifisert betydning av observasjonen.
Offisiell kilde ↗

Sellaronda Ciampac Snow

Siste henting mislyktes. Lagrede rapporter nedenfor er historiske.

Ingen lagret rapport. Se den offisielle kilden.

Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Sellaronda · Gjennomgått: lokale eksempler og rundturens retninger

Canazei · Canazei–Pecol access4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Campitello · Col Rodella access4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Canazei–Campitello · 3-Tre · Utvalg: løype4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heisstatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Sellaronda · Rundtur clockwise4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
04.11.2026, 10:35

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Sellaronda · Rundtur counterclockwise4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
13.05.2026, 17:26

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Sellaronda · Gjennomgått: lokale eksempler og rundturens retninger

Canazei · Canazei–Pecol access3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Campitello · Col Rodella access3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Canazei–Campitello · 3-Tre · Utvalg: løype3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heisstatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Sellaronda · Rundtur clockwise3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
03.11.2026, 23:50

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Sellaronda · Rundtur counterclockwise3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
13.05.2026, 17:26

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Canazei–Campitello?

For Canazei–Campitello viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 450 m, 0,5 mm på 2 100 m og 0,9 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Canazei–Campitello?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Canazei–Campitello. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Canazei–Campitello?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Canazei–Campitello. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Trentino · Italia

Bli kjent med fjellet

Landskapet ved Canazei–Campitello er skjematisk, ikke et kart eller en visning av dagens forhold.

Beliggenhet
Canazei–Campitello[1]
Skiområde
Sellaronda[1]
Varselpunkt
Canazei (landsby)[2]

Før skidagen

Er Canazei–Campitello hele skiområdet Sellaronda?

Nei. Sellaronda omfatter flere steder, og Canazei–Campitello er bare ett av dem; områdets tall er ikke en lokal oversikt.[1]

Er forbindelsene rundt Canazei–Campitello åpne?

Sjekk den offisielle heis- og løyperapporten før du drar fra Canazei–Campitello. Et kart bekrefter ikke åpning.[4]

Er varslene for 1 450, 2 100 og 2 500 m ved Canazei–Campitello observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til 1 450, 2 100 og 2 500 m ved ett representativt punkt (Canazei, landsby).[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Sellaronda · SkiområdeDolomiti Superski
  2. Canazei · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
  3. Sellaronda · LøypekartDolomiti Superski
  4. Sellaronda · Heis- og løypestatusDolomiti Superski
  5. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.