Aostadalen · Italia

Cervinia: værmelding og snøvarsel

For Cervinia viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 3,4 mm på 2 050 m, 4,1 mm på 2 550 m og 4,1 mm på 3 300 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde

Meldte forhold for Cervinia: Heiser: 4 av 15 åpne (IT · Breuil-Cervinia · SkiLife · Drift ifølge kilden; SkiLife; Hentet 4. nov., 10:25 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 46 åpne (IT · Breuil-Cervinia · SkiLife · Drift ifølge kilden; SkiLife; Hentet 4. nov., 10:25 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Lago Goillet (2 541 m) · 2 541 m; målestasjon; Regione Autonoma Valle d’Aosta; Hentet 4. nov., 10:25 · kildetid ubekreftet). Den siste oppdateringen mislyktes; verdiene stammer fra en tidligere henting. Skistedets offisielle informasjon

Breuil-Cervinia ligger allerede høyt, men været i landsbyen er annerledes enn over Plan Maison. Sammenlign varselnivåene før du planlegger en dag mot Plateau Rosa eller en annen dal.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Åpent i dag

Siste oppdatering mislyktes. Verdiene kommer fra en tidligere henting.

Heiser
4 av 15 åpneIT · Breuil-Cervinia · SkiLife · Drift ifølge kilden
  • IT · Breuil-Cervinia · Oppført av kilden: heiser 0 av 3 åpne
Løyper
0 av 46 åpneIT · Breuil-Cervinia · SkiLife · Drift ifølge kilden
Snødybde
0 cmved Lago Goillet (2 541 m) · 2 541 m · målestasjon
Sesong
Sesong 24. okt. – 2. maiOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 3. nov. 2026
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Varslet gjelder ett punkt i Breuil-Cervinia i Italia. Den lagrede heisrapporten omfatter bare Breuil-Cervinia-sektoren slik kilden identifiserer den, uten Valtournenche eller sveitsiske sektorer. Det sammenhengende internasjonale området og den bredere merkevaren Cervino Ski Paradise har ulike grenser; totaltallene gjelder ikke bare Cervinia-sektoren.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Cervinia

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−5 – −1 °C · 2 550 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 07:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Varslene på 2 050, 2 550 og 3 300 m bruker et representativt punkt på 45,936° N, 7,632° Ø. Dette er høydejusterte modellverdier, ikke tre målestasjoner. Øverste nivå ligger under Plateau Rosa, som ifølge kilden ligger på 3 480 m; det er ikke et separat varsel for breen.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Europe/Rome · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time−4 °C
Temperaturvarsel time for time−8°0°2°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Cervinia · 2 550 m · Europe/Rome
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:00−40,3971,3
4. nov. 2026, 12:00−3,60,1961,4
4. nov. 2026, 13:00−3,50,2971,3
4. nov. 2026, 14:00−3,30,2961,3
4. nov. 2026, 15:00−3,40,5951,2
4. nov. 2026, 16:00−3,90,5981,2
4. nov. 2026, 17:00−4,40,21001,1
4. nov. 2026, 18:00−4,50,3960,7
4. nov. 2026, 19:00−4,70,2960,6
4. nov. 2026, 20:00−4,70,1940,5
4. nov. 2026, 21:00−4,80,1910,4
4. nov. 2026, 22:00−4,90,1910,4
4. nov. 2026, 23:00−5,20840,4
5. nov. 2026, 00:00−5,20,1910,4
5. nov. 2026, 01:00−50,1900,1
5. nov. 2026, 02:00−5,20,2910,6
5. nov. 2026, 03:00−5,10,1900,5
5. nov. 2026, 04:00−50,1910,4
5. nov. 2026, 05:00−4,70,1890,2
5. nov. 2026, 06:00−4,60,1900,3
5. nov. 2026, 07:00−4,60,1930,4
5. nov. 2026, 08:00−4,40,1920,3
5. nov. 2026, 09:00−3,80,1950,5
5. nov. 2026, 10:00−2,80,2950,8
5. nov. 2026, 11:00−2,30910,8
5. nov. 2026, 12:00−2,10890,7
5. nov. 2026, 13:00−1,40860,5
5. nov. 2026, 14:00−10860,7
5. nov. 2026, 15:00−0,90860,9
5. nov. 2026, 16:00−1,20831,6
5. nov. 2026, 17:00−0,90792,6
5. nov. 2026, 18:00−0,90772,3
5. nov. 2026, 19:00−1,20782,4
5. nov. 2026, 20:00−1,50842,6
5. nov. 2026, 21:00−1,50812,6
5. nov. 2026, 22:00−1,80833
5. nov. 2026, 23:00−1,70783,3
6. nov. 2026, 00:00−1,60753
6. nov. 2026, 01:00−1,70782,6
6. nov. 2026, 02:00−2,40,2862,6
6. nov. 2026, 03:00−2,20,5882,3
6. nov. 2026, 04:00−2,10,5892,1
6. nov. 2026, 05:00−2,30,6912
6. nov. 2026, 06:00−2,60,4921,8
6. nov. 2026, 07:00−2,60,5911,7
6. nov. 2026, 08:00−2,60,5901,8
6. nov. 2026, 09:00−2,30,3911,5
6. nov. 2026, 10:00−1,90,2891,3
Modellert snøfall · neste 24 timer
4,1 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
48/48 h
Lengste sammenhengende periode
48 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Rome

2 050 m−0,4°C2 550 m−4°C3 300 m−8,8°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

2 050 m

3,4 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 550 m

4,1 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

3 300 m

4,1 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

2 050 m

13 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
19✓Egnet vær · −2,1°C
20✓Egnet vær · −2,3°C
21✓Egnet vær · −2,4°C
22✓Egnet vær · −2,4°C
23✓Egnet vær · −2,8°C
00✓Egnet vær · −2,7°C
01✓Egnet vær · −2,7°C
02✓Egnet vær · −2,9°C
03✓Egnet vær · −3°C
04✓Egnet vær · −3°C
05✓Egnet vær · −2,5°C
06✓Egnet vær · −2,5°C
07✓Egnet vær · −2,6°C
2 550 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −5°C
19✓Egnet vær · −5,2°C
20✓Egnet vær · −5,3°C
21✓Egnet vær · −5,6°C
22✓Egnet vær · −5,7°C
23✓Egnet vær · −6,4°C
00✓Egnet vær · −6°C
01✓Egnet vær · −5,9°C
02✓Egnet vær · −6°C
03✓Egnet vær · −6°C
04✓Egnet vær · −5,8°C
05✓Egnet vær · −5,6°C
06✓Egnet vær · −5,5°C
07✓Egnet vær · −5,3°C
3 300 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −9,7°C
19✓Egnet vær · −10°C
20✓Egnet vær · −10,2°C
21✓Egnet vær · −10,4°C
22✓Egnet vær · −10,5°C
23✓Egnet vær · −11,2°C
00✓Egnet vær · −10,8°C
01✓Egnet vær · −10,7°C
02✓Egnet vær · −10,8°C
03✓Egnet vær · −10,7°C
04✓Egnet vær · −10,5°C
05✓Egnet vær · −10,3°C
06✓Egnet vær · −10,3°C
07✓Egnet vær · −10°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

−4°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

48 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 48 h

Temperaturvarsel time for time−4 °C
Temperaturvarsel time for time−8°0°2°4. nov., 116. nov., 10
2 550 m · Europe/Rome
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−5,2° / −3,3°2,8 mm (13 h)
5. nov. 2026−5,2° / −0,9°1,3 mm (24 h)
6. nov. 2026−2,6° / −1,6°3,7 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:00 · Hentet: 4. nov., 09:18 · Europe/Rome

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
2 050 m2 550 m3 300 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Varselkilden eller beregningen er endret.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 09:18
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

SkiLife · Drift · Breuil-Cervinia

IT · Breuil-Cervinia · SkiLife · Drift ifølge kildenRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 09:36

Åpne ifølge kildens heisliste: 4 / 15

Løypestatus · 0 / 46

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun navngitte lokale elementer oppført av kilden; gjeldende tilgang og fullstendig oversikt er ikke verifisert.

Heisstatus
  • A - BREUIL - PLAN MAISON · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • B - LA VIEILLE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • B - BREUIL - PLAN MAISON II · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • C - PANCHERON · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • E - CRETAZ · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • F - LAGHI CIME BIANCHE - PLATEAU ROSA' · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • G - CIELO ALTO · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • H - CAMPETTO · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • N - PLAN MAISON · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • O - FORNET · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • P - BONTADINI · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • PLAN-MAISON - PLAN-MAISON · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • T - PLAN MAISON - LAGHI CIME BIANCHE · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • T-CAMPETTO - TAPPETO CAMPETTO · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • Z - LAGO GOILLET · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
Løypestatus
  • 10 ALPE GIOMEIN2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 11 GRANR-PREDEVE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 12 MURO EUROPA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 13 VENTINA CIELO · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 14 BABY CRETAZ · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 16 CIELO ALTO - CERVINIA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 16BI CIELO ALTO - CERVINIA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 2 CRETAZ · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 21 CIELO ALTO 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 22 CIELO ALTO 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 24 PANCHERON · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 24BI PANCHERON 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 26 ROCCE NERE 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 27 ROCCE NERE 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 29 ROCCE BIANCHE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 29B ALPE1 ALTA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 3 P.TORR-P.D.VEA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 3.0 P VEAU-PIROV · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 3.00 PIROV-CERVI · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 30 CRETAZ V - PLAN TORRETTE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 34 RACCORDO CIELO ALTO - BARDONEY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 35 VENTINA-COL C · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 36 GRAN SOMETTA 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 37 GRAN SOMETTA 3 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 38 GRAN SOMETTA 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 39 GASPARD · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 3B FALLINIERE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 4 PLAN TORRETTE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 46 BONTADINI 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 47 FORNET 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 5 PLAN MAIS-CERV · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 59 NERA CERVINO · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 5BIS VALLONE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 6 TEODULO-BONTAD · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 6.0 FORNET 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 6.00 PLAN MAIS.1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 62 GRAN ROC · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 6B THEOD-PLAN M · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 7.0 VENTINA GOIL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 7.00 VENTINA BAR · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 70 SNOWPARK · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 7A VENTINA GHIAC · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 7BIS COPPA DEL MONDO · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 8 BABY VIELLE 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 8B BABY VIELLE 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 9B MORENE FURGG · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
Forbindelser etter retning

De oppførte delene er bare delvis informasjon og bekrefter verken gjennomfart eller aktuell offentlig tilgang.

Breuil-Cervinia → Zermatt via Plateau Rosa

  • CZ ZERMATT · Rapportert åpent

Breuil-Cervinia → Zermatt via Teodulo

  • CZ1 ZERMATT BIS · Meldt stengt

Breuil-Cervinia → Valtournenche

  • VALTOURNENCHE · Meldt stengt
Offisiell kilde ↗

Valle d’Aosta · Stasjon Lago Goillet snow

Stasjon Lago Goillet · Fjellområdet Breuil-CerviniaTidsangitt leverandørrapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 10:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Lago Goillet (2 541 m) · Målt snødybdeAutomatisk publisert, ikke validert timesmiddel av total snødybde på bakken i centimeter. Kilden bruker UTC. Den siste timeraden kan være ufullstendig.0
Offisiell kilde ↗

Zermatt / Cervinia · publiserte sektorer

Siste henting mislyktes. Lagrede rapporter nedenfor er historiske.

IT · Breuil-Cervinia · Oppført av kilden: heiserArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 09:20

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 3

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun heiser i denne sektoren oppført av kilden. Ingen grenseoverskridende total.

Heisstatus
  • Breuil-Cervinia - Plan Maison · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Plan Maison - Cime Bianche Laghi · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Cime Bianche Laghi - Plateau Rosa · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

SkiLife · Drift · Breuil-Cervinia

IT · Breuil-Cervinia · SkiLife · Drift ifølge kilden4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 09:36

Åpne ifølge kildens heisliste: 4 / 15

Løypestatus · 0 / 46

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

SkiLife · Drift · Breuil-Cervinia

IT · Breuil-Cervinia · SkiLife · Drift ifølge kilden3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 16:45

Åpne ifølge kildens heisliste: 1 / 15

Løypestatus · 0 / 46

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Valle d’Aosta · Stasjon Lago Goillet snow

Stasjon Lago Goillet · Fjellområdet Breuil-Cervinia4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 10:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Lago Goillet (2 541 m) · Målt snødybdeAutomatisk publisert, ikke validert timesmiddel av total snødybde på bakken i centimeter. Kilden bruker UTC. Den siste timeraden kan være ufullstendig.0
Offisiell kilde ↗

Valle d’Aosta · Stasjon Lago Goillet snow

Stasjon Lago Goillet · Fjellområdet Breuil-Cervinia3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Lago Goillet (2 541 m) · Målt snødybdeAutomatisk publisert, ikke validert timesmiddel av total snødybde på bakken i centimeter. Kilden bruker UTC. Den siste timeraden kan være ufullstendig.0
Offisiell kilde ↗

Zermatt / Cervinia · publiserte sektorer

IT · Breuil-Cervinia · Oppført av kilden: heiser4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 09:20

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 3

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Zermatt / Cervinia · publiserte sektorer

IT · Breuil-Cervinia · Oppført av kilden: heiser3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:50

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 3

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Cervinia?

For Cervinia viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 3,4 mm på 2 050 m, 4,1 mm på 2 550 m og 4,1 mm på 3 300 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Cervinia?

Snødybde: 0 cm (ved Lago Goillet (2 541 m) · 2 541 m; målestasjon; Regione Autonoma Valle d’Aosta; Hentet 4. nov., 10:25 · kildetid ubekreftet). Den siste oppdateringen mislyktes; verdiene stammer fra en tidligere henting. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Cervinia?

Heiser: 4 av 15 åpne (IT · Breuil-Cervinia · SkiLife · Drift ifølge kilden; SkiLife; Hentet 4. nov., 10:25 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 46 åpne (IT · Breuil-Cervinia · SkiLife · Drift ifølge kilden; SkiLife; Hentet 4. nov., 10:25 · kildetid ubekreftet). Den siste oppdateringen mislyktes; verdiene stammer fra en tidligere henting. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Aostadalen · Italia

Bli kjent med fjellet

Plan Maison gir tilgang til et stort område over Breuil-bassenget. Cretaz og Pancheron gir annen adgang fra landsbyen; Cime Bianche Laghi-området leder mot høyden og forbindelsen til Valtournenche.

Landsbyen Breuil-Cervinia
2 050 m[2]
Publisert lokal løypelengde
103 km for Breuil-Cervinia ifølge Aostadalens turistorganisasjon[2]
Rapportsted Plan Maison
2 555 m[4][6]
Rapportsted Plateau Rosa
3 480 m[4][6]

Før skidagen

Dekker varselet også Valtournenche og Zermatt?

Det bruker ett punkt i Breuil-Cervinia. Valtournenche og Zermatt deler det sammenhengende anlegget, men har egne terreng og rapporter. Cervino Ski Paradise markedsfører også Chamois og Torgnon; navnene utvider verken lokalvarselet eller Cervinias heistall.[1][5]

Hvilken varselhøyde bør jeg bruke for Plan Maison eller Plateau Rosa?

Sammenlign samme time på alle tre høydene. Nivået 2 550 m er nær rapportstedet Plan Maison på 2 555 m; 3 300 m ligger under Plateau Rosa på 3 480 m. Ingen av dem er et varsel hentet fra disse stasjonene.[4][9]

Kan jeg se om forbindelsen til Zermatt er åpen nå?

Sjekk navngitte forbindelser og heiser som trengs for returen hos operatøren. Den italienske oversikten er foreløpig frem til 08.30 og oppgis deretter å oppdateres i sanntid. De gjennomgåtte tidene bekrefter likevel verken tidssone eller observasjonstid for hver heis: PisteWindow bekrefter derfor ikke at en kryssing er åpen nå.[3][4][5]

Hvorfor er verifisert snødybde i Cervinia utilgjengelig?

Den gjennomgåtte italienske strømmen og SkiLife-siden navngir lokale målesteder, men betegnelsene for dybde og snøfall stemmer ikke alltid overens. Nøyaktige observasjonstider er også ubekreftede. PisteWindow skjuler tallene og erstatter dem ikke med en sveitsisk måling.[4][6]

Hvilke webkameraer kan sammenligne landsby og høyfjell?

Velg Breuil-Cervinia-kameraet for landsbyen, Plan Maison for mellomhøyden og Plateau Rosa for høyfjellet. Sjekk tidspunktet for hvert bilde. Samme oversikt inneholder også kameraer i Valtournenche og Sveits; et bilde fra et annet sted beskriver ikke din nedfart.[8]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Cervino Ski Paradise · SkikjøringCervino S.p.A.
  2. Breuil-Cervinia · Valtournenche · Zermatt · Områdets avgrensningAostadalen turisme
  3. Cervino Ski Paradise · Vær-, heis- og løyperapportCervino S.p.A.
  4. Breuil-Cervinia · Rapportdata og målestederCervino S.p.A. website data service
  5. Breuil-Cervinia · SektorrapporterZermatt Bergbahnen AG
  6. Breuil-Cervinia · SnørapportAVIF / SkiLife — Aostadalen heisoperatører
  7. Matterhorn · LøypekartCervino S.p.A.
  8. Cervino Ski Paradise · WebkameraerCervino S.p.A.
  9. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.