Piemonte · De italienske Alpene · Italia

Cesana: værmelding og snøvarsel

For Cesana viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 16:00, modellert snøfall på 2,4 mm på 1 350 m, 10,1 mm på 2 000 m og 10,1 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 6. nov., 00:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde

Meldte forhold for Cesana: Heiser: 0 av 2 åpne (Heiser · Cesana access; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 5. nov., 23:27 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Cesana Torinese er en innfallsport i øvre Susadalen mot Monti della Luna og Sansicario.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag
Heiser
0 av 2 åpneHeiser · Cesana access
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Cesana har adkomstheiser mot Claviere og Sansicario; alpine løypeforhold tilhører disse tilknyttede sektorene. Den publiserte tavlen har ingen egen løypeseksjon for Cesana. Colle Bercia gir nærliggende fjellkontekst, ikke en måling i landsbyen.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Cesana

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−2 – 1 °C · 2 000 m · 6. nov. – 8. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 5. nov., 16:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Varslene ved 1 350 / 2 000 / 2 400 m er høydejusterte modellestimater ved Cesana Torinese (44,95244° N, 6,79067° Ø), ikke separate målinger.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 5. nov. 2026, 16:00 · Europe/Rome · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time−2,1 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°3°6. nov., 007. nov., 23
Varselverdier time for time
Cesana · 2 000 m · Europe/Rome
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
6. nov. 2026, 00:00−2,11,71002,4
6. nov. 2026, 01:00−2,11,61002,1
6. nov. 2026, 02:00−2,21,41001,9
6. nov. 2026, 03:00−2,10,91001,8
6. nov. 2026, 04:00−2,30,91001,8
6. nov. 2026, 05:00−2,30,51001,7
6. nov. 2026, 06:00−2,40,11001,3
6. nov. 2026, 07:00−2,401001,2
6. nov. 2026, 08:00−2,401001,1
6. nov. 2026, 09:00−1,90991
6. nov. 2026, 10:00−1,701001,5
6. nov. 2026, 11:00−1,501001,9
6. nov. 2026, 12:00−1,101001,9
6. nov. 2026, 13:00−0,901001,9
6. nov. 2026, 14:00−0,701001,8
6. nov. 2026, 15:00−0,601001,7
6. nov. 2026, 16:00−0,50970,7
6. nov. 2026, 17:00−0,71,8945,1
6. nov. 2026, 18:00−0,60,8853,8
6. nov. 2026, 19:00−10,4922,5
6. nov. 2026, 20:00−1,50901,8
6. nov. 2026, 21:00−1,70832,4
6. nov. 2026, 22:00−2,30813,5
6. nov. 2026, 23:00−2,10783,2
7. nov. 2026, 00:00−1,90762,6
7. nov. 2026, 01:00−1,70762,2
7. nov. 2026, 02:00−1,40751,4
7. nov. 2026, 03:00−1,30771,6
7. nov. 2026, 04:00−1,40761,8
7. nov. 2026, 05:00−1,40761,8
7. nov. 2026, 06:00−1,50751,7
7. nov. 2026, 07:00−1,80751,6
7. nov. 2026, 08:00−1,40751,2
7. nov. 2026, 09:00−0,80830,3
7. nov. 2026, 10:00−0,90920,3
7. nov. 2026, 11:00−0,50940,8
7. nov. 2026, 12:000,10961,1
7. nov. 2026, 13:000,30961,2
7. nov. 2026, 14:000,50961,3
7. nov. 2026, 15:000,70931,6
7. nov. 2026, 16:000,10991
7. nov. 2026, 17:00−0,30970,9
7. nov. 2026, 18:00−0,50900,6
7. nov. 2026, 19:00−1,10900,4
7. nov. 2026, 20:00−0,90920,3
7. nov. 2026, 21:00−1,20950,3
7. nov. 2026, 22:00−1,40990,6
7. nov. 2026, 23:00−1,701000,8
Modellert snøfall · neste 24 timer
10,1 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
25/48 h
Lengste sammenhengende periode
14 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0 °C · 63 h

5. nov. 2026, 13:00 → 5. nov. 2026, 16:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Rome

1 350 m0,3°C2 000 m−2,1°C2 400 m−4,7°C0°C · ≈ 1 431 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 1 431 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

6. nov., 00:00 → 7. nov., 00:00

1 350 m

2,4 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 000 m

10,1 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 400 m

10,1 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 350 m

0 h · Egnet vær · 8/8 vurderte timer

00—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
2 000 m

8 h · Egnet vær · 8/8 vurderte timer

00✓Egnet vær · −2,1°C
01✓Egnet vær · −2,1°C
02✓Egnet vær · −2,2°C
03✓Egnet vær · −2,1°C
04✓Egnet vær · −2,3°C
05✓Egnet vær · −2,3°C
06✓Egnet vær · −2,4°C
07✓Egnet vær · −2,4°C
2 400 m

8 h · Egnet vær · 8/8 vurderte timer

00✓Egnet vær · −4,7°C
01✓Egnet vær · −4,7°C
02✓Egnet vær · −4,8°C
03✓Egnet vær · −4,7°C
04✓Egnet vær · −4,9°C
05✓Egnet vær · −4,9°C
06✓Egnet vær · −5°C
07✓Egnet vær · −5°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

−2,1°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

25 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 14 h

Temperaturvarsel time for time−2,1 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°3°6. nov., 007. nov., 23
2 000 m · Europe/Rome
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
6. nov. 2026−2,4° / −0,5°10,1 mm (24 h)
7. nov. 2026−1,9° / 0,7°0 mm (24 h)

Leverandørens oppdatering: 5. nov., 16:00 · Hentet: 5. nov., 20:18 · Europe/Rome

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 350 m2 000 m2 400 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.

Felles varselperiode6. nov. 2026, 00:00 — 8. nov. 2026, 15:0063 h · 2 000 m · Europe/Rome

Timer mellom leverandørens oppdateringer3 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0 °CTidligere varsel: −1,1 °C
Siste varsel: −1,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel
−6,8 mmTidligere varsel: 16,9 mm
Siste varsel: 10,1 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
−6,8 mmTidligere varsel: 16,9 mm
Siste varsel: 10,1 mm
Timer med egnet værModellert
+11 hTidligere varsel: 22 h
Siste varsel: 33 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel−1,1 °C−1,1 °C+0 °C
Samlet nedbørVærvarsel16,9 mm10,1 mm−6,8 mm
Fast nedbør · mm vannModellert16,9 mm10,1 mm−6,8 mm
Timer med egnet værModellert22 h33 h+11 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 350 mNytt varsel5. nov. 2026, 16:00
2 000 mNytt varsel5. nov. 2026, 16:00
2 400 mNytt varsel5. nov. 2026, 16:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Montgenèvre · Drift, avgrenset til Italian

Heiser · Cesana accessRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
5. nov. 2026, 23:27

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 2

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun utvalgte navngitte kilderader. Ikke en fullstendig oversikt over destinasjonen eller nettverket. Utenfor driftsperioden og ikke-gjenkjente tilstander er ukjente.

Heisstatus
  • SG2 RAFUYEL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Heiser · Cesana access; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • TC8* CESANA SKI LODGE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Heiser · Cesana access; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
Forbindelser etter retning

De oppførte delene er bare delvis informasjon og bekrefter verken gjennomfart eller aktuell offentlig tilgang.

Cesana → Claviere

  • CESANA - CLAVIERE · Meldt stengt (fermé)

Cesana → Sansicario

  • CESANA - SANSICARIO · Meldt stengt (fermé)
Offisiell kilde ↗

ARPA Piemonte · Stasjon Colle Bercia

Stasjon Colle Bercia · Montiluna/Claviere side, not Cesana bygdArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 08:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Colle Bercia (2 200 m) · Målt snødybdeValidert snødybde på bakken i centimeter (validated_snow_height).8
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Montgenèvre · Drift, avgrenset til Italian

Heiser · Cesana access5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
5. nov. 2026, 23:27

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 2

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Montgenèvre · Drift, avgrenset til Italian

Heiser · Cesana access4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 23:50

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 2

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Montgenèvre · Drift, avgrenset til Italian

Heiser · Cesana access3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:57

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 2

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

ARPA Piemonte · Stasjon Colle Bercia

Stasjon Colle Bercia · Montiluna/Claviere side, not Cesana bygd5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 08:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Colle Bercia (2 200 m) · Målt snødybdeValidert snødybde på bakken i centimeter (validated_snow_height).8
Offisiell kilde ↗

ARPA Piemonte · Stasjon Colle Bercia

Stasjon Colle Bercia · Montiluna/Claviere side, not Cesana bygd4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
2. nov. 2026, 08:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Colle Bercia (2 200 m) · Målt snødybdeValidert snødybde på bakken i centimeter (validated_snow_height).6
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Cesana?

For Cesana viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 16:00, modellert snøfall på 2,4 mm på 1 350 m, 10,1 mm på 2 000 m og 10,1 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 6. nov., 00:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Cesana?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Cesana. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Cesana?

Heiser: 0 av 2 åpne (Heiser · Cesana access; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 5. nov., 23:27 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Piemonte · De italienske Alpene · Italia

Bli kjent med fjellet

Skjemaet for Cesana er en original illustrasjon, ikke et kart eller en visning av dagens forhold.

Varselpunkt
Cesana Torinese[2]
Varselpunktets høyde
1 350 m[2]
Skiområde
Vialattea[1]

Før skidagen

Beskriver varselet for Cesana hele området Vialattea?

Nei. Det beregnes for ett punkt (Cesana Torinese); forholdene varierer i området.[2]

Finnes det en preparert løype tilbake til Cesana sentrum?

En preparert retur til landsbyen er ikke verifisert. Kommunens rapport skiller den vedlikeholdte ruten til stolheisens dalstasjon ved Palo 10 fra den videre offpisteruten til Cesana.[5][4][3]

Er varselet for Cesana en målt snødybde?

Nei. Verdiene for Cesana er modellestimater, ikke observasjoner av snødybde.[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Cesana · SkiområdeVialattea
  2. Cesana Torinese · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
  3. Montgenèvre · Cesana · Heis- og løypestatusMontgenèvre
  4. Regione Piemonte · Claviere · Sansicario · Områdets avgrensningRegione Piemonte
  5. Comune di Cesana Torinese · Palo 10 · Områdets avgrensningComune di Cesana Torinese
  6. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.