Aostadalen · Italia
Champoluc–Frachey: værmelding og snøvarsel
For Champoluc–Frachey viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 16:00, modellert snøfall på 0,3 mm på 1 600 m, 0,1 mm på 2 200 m og 0,1 mm på 2 700 m de neste 24 timene fra 4. nov., 22:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Champoluc–Frachey og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Den siste oppdateringen mislyktes; verdiene stammer fra en tidligere henting. Skistedets offisielle informasjon
Champoluc er Val d’Ayas-enden av Monterosa Ski: en landsby på rundt 1 568 m på den brede, flate bunnen av øvre Ayadal, med Crest-taubanen rett fra sentrum.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
Siste oppdatering mislyktes. Verdiene kommer fra en tidligere henting.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Operatøren rapporterer de tre dalene hver for seg, og heisene, løypene og forbindelsene i Val d’Ayas er egne poster. Indren freeride og satellittområdene er ikke med i rapporten, og de 180 km for hele Monterosa Ski er ikke et Champoluc-tall.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Champoluc–Frachey
−3 – 1 °C · 2 200 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 16:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Nivåene 1 600, 2 200 og 2 700 m er modellestimater for landsbyen Champoluc, ikke målinger. Det laveste nivået ligger like over landsbyens 1 568 m, og Bätt-passet på 2 676 m ligger nær det høyeste nivået.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 16:00 · Europe/Rome · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 22:00 | −2,5 | 0,1 | 96 | 0,6 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −2,5 | 0 | 98 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −2,6 | 0 | 96 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −2,7 | 0 | 98 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −2,5 | 0 | 95 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −2,7 | 0 | 97 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −2,5 | 0 | 94 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −2,4 | 0 | 94 | 0,3 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −2,4 | 0 | 94 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −2,5 | 0 | 94 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −2,2 | 0 | 93 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | −1,4 | 0 | 92 | 0,3 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | −1 | 0 | 95 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | −0,3 | 0 | 96 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 0,4 | 0 | 95 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 0,4 | 0 | 97 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 0,9 | 0 | 91 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 1,1 | 0 | 92 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 1,1 | 0 | 93 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | −0,1 | 0 | 100 | 0,1 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | −0,2 | 0 | 98 | 0,1 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 0,1 | 0 | 88 | 0,2 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 0,2 | 0 | 88 | 0,3 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | −0,1 | 0 | 92 | 0,3 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 0,2 | 0 | 89 | 0,1 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 0 | 0,1 | 93 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 0,2 | 0,2 | 92 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 0,1 | 0,6 | 97 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 0,5 | 1,2 | 99 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 0,4 | 2,4 | 100 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 0,2 | 2,3 | 100 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 0,3 | 1,9 | 100 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 0,2 | 0,9 | 100 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 0,2 | 0,5 | 98 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 0,3 | 0,5 | 100 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 0,4 | 0,8 | 100 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 0,4 | 0,6 | 100 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 0,7 | 0,1 | 97 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 0,5 | 0,2 | 100 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | 0 | 0,4 | 100 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | −0,2 | 0,9 | 99 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | −0,4 | 0,4 | 99 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 16:00 | −0,3 | 0,9 | 100 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 17:00 | −0,5 | 0,5 | 99 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 18:00 | −0,7 | 0,8 | 100 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 19:00 | −0,7 | 1,1 | 98 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 20:00 | −1 | 0,8 | 99 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 21:00 | −1,4 | 0,3 | 100 | 0,3 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0,1 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 12/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 12 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,2 °C · 64 h
4. nov. 2026, 10:00 → 4. nov. 2026, 16:00
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Rome
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−5,7°C
Vind: 0,6 m/s · Nedbør: 0,1 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 16:00−2,5°C
Vind: 0,6 m/s · Nedbør: 0,1 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 16:000,3°C
Vind: 1 m/s · Nedbør: 0,2 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 16:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 22:00 → 5. nov., 22:00
1 600 m
0,3 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 200 m
0,1 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 700 m
0,1 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer
10 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer
10 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
−2,5°Mulighet for snøproduksjon
12 / 48 hLengste kuldeperiode: 12 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −2,5° / −2,5° | 0,1 mm (2 h) |
| 5. nov. 2026 | −2,7° / 1,1° | 0,1 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −1,4° / 0,7° | 18,2 mm (22 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 16:00 · Hentet: 4. nov., 19:18 · Europe/Rome
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,2°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 22:00 — 7. nov. 2026, 14:0064 h · 2 200 m · Europe/Rome
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,2 °CTidligere varsel: −0,7 °C
Siste varsel: −0,9 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +11,1 mmTidligere varsel: 9,7 mm
Siste varsel: 20,8 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +7,3 mmTidligere varsel: 4,9 mm
Siste varsel: 12,2 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 21 h
Siste varsel: 21 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | −0,7 °C | −0,9 °C | −0,2 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 9,7 mm | 20,8 mm | +11,1 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 4,9 mm | 12,2 mm | +7,3 mm |
| Timer med egnet værModellert | 21 h | 21 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 10:00
Hentet: 4. nov. 2026, 14:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 16:00
Hentet: 4. nov. 2026, 19:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Monterosa Aventine
Siste henting mislyktes. Lagrede rapporter nedenfor er historiske.
Ingen lagret rapport. Se den offisielle kilden.
Monterosa Ski · Gjennomgått: eksempler fra dalen og forbindelser
Champoluc–Frachey · Ayas · Gjennomgått: eksemplerRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun utvalgte eksempler, ikke en lokal total. Observasjonstidspunkt og offentlig tilgang er ikke verifisert. En åpen heis fastslår ikke skitilgang.
Heisstatus
- CHAMPOLUC-CREST · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- FRACHEY-ALPE CIARCERIO · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BETTAFORCA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- DEL BOSCO · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
COLLE BETTAFORCA · Separat oppført: forbindelseRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun kildens forbindelsesmarkering. Strekninger per retning, observasjonstidspunkt og gjennomfart er ikke verifisert.
Heisstatus
- COLLE BETTAFORCA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Monterosa Ski · Gjennomgått: eksempler fra dalen og forbindelser
Champoluc–Frachey · Ayas · Gjennomgått: eksempler4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗COLLE BETTAFORCA · Separat oppført: forbindelse4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Monterosa Ski · Gjennomgått: eksempler fra dalen og forbindelser
Champoluc–Frachey · Ayas · Gjennomgått: eksempler3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗COLLE BETTAFORCA · Separat oppført: forbindelse3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Champoluc–Frachey?
For Champoluc–Frachey viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 16:00, modellert snøfall på 0,3 mm på 1 600 m, 0,1 mm på 2 200 m og 0,1 mm på 2 700 m de neste 24 timene fra 4. nov., 22:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Champoluc–Frachey?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Champoluc–Frachey. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Champoluc–Frachey?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Champoluc–Frachey. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Over landsbyen mot øst ligger Plan du Crest på 1 975 m, nådd med taubane fra sentrum; operatøren fører opp gondolen Champoluc–Crest med vinterrutetabell. Bätt-passet på 2 676 m, Ayasidens høyeste punkt, åpner veien til Lysdalen og Gressoney-La-Trinité.
Før skidagen
Hvilken heis starter midt i Champoluc?
Taubanen Champoluc–Crest, en gondol som operatøren fører opp med egen vinterrutetabell, tar deg fra landsbyens sentrum til Plan du Crest på 1 975 m. Sjekk sanntidssiden om den går.[5]
Hva er forskjellen på Champoluc, Ayas og Antagnod?
Ayas er kommunen. Champoluc er dens mest kjente landsby, og Antagnod, der rådhuset ligger, og Saint-Jacques-des-Allemands er de to andre hovedstedene. Øvre dal ble bosatt av walsere og heter fortsatt Tyskernes kanton.[5]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Monterosa Ski · SkiområdeVisit Monterosa
- Champoluc–Frachey · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
- Monterosa Ski · LøypekartVisit Monterosa
- Monterosa Ski · Heis- og løypestatusVisit Monterosa
- Champoluc · Plassering og høydeWikipedia
- Monterosa Ski · SkiområdeWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.