Hautes-Alpes · Frankrike

Chantemerle · Saint-Chaffrey: værmelding og snøvarsel

For Chantemerle · Saint-Chaffrey viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 350 m, 0,8 mm på 1 900 m og 0,9 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

Meldte forhold for Chantemerle · Saint-Chaffrey: Heiser: Antall åpne ukjent · 16 oppført (chantemerle · Oppført av kilden: lokale sektorer; Serre Chevalier / Websenso; Hentet 4. nov., 12:23 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Chantemerle · Saint-Chaffrey er et høytliggende sted i Serre Chevalier; varselet bruker et punkt i Place du Téléphérique.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Antall åpne ukjent · 16 oppførtchantemerle · Oppført av kilden: lokale sektorer
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Chantemerle · Saint-Chaffrey er et sted i skiområdet Serre Chevalier; områdets totaltall gjelder ikke bare Chantemerle · Saint-Chaffrey. Sjekk åpne forbindelser i den offisielle rapporten.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Chantemerle · Saint-Chaffrey

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Åpne skistedets rapport

Chantemerle · Saint-Chaffrey

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−0 – 6 °C · 1 900 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 07:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Chantemerle · Saint-Chaffrey er verdiene på 1 350, 1 900 og 2 500 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet Place du Téléphérique, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time2,6 °C
Temperaturvarsel time for time−3°0°8°4. nov., 136. nov., 12
Varselverdier time for time
Chantemerle · Saint-Chaffrey · 1 900 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 13:002,60662,2
4. nov. 2026, 14:003,70604,2
4. nov. 2026, 15:003,50633,7
4. nov. 2026, 16:002,80662,5
4. nov. 2026, 17:0020700,8
4. nov. 2026, 18:000,90701,6
4. nov. 2026, 19:000,20741,6
4. nov. 2026, 20:000,30751,8
4. nov. 2026, 21:000,20761,6
4. nov. 2026, 22:000,30761,6
4. nov. 2026, 23:000,40801,3
5. nov. 2026, 00:0000,2870,1
5. nov. 2026, 01:00−0,10,4940,5
5. nov. 2026, 02:000,50,1860,3
5. nov. 2026, 03:000,40,2880,5
5. nov. 2026, 04:001,20790,5
5. nov. 2026, 05:000,90801,4
5. nov. 2026, 06:000,90792,4
5. nov. 2026, 07:000,70782,8
5. nov. 2026, 08:0010782,8
5. nov. 2026, 09:001,50791,9
5. nov. 2026, 10:002,30801,3
5. nov. 2026, 11:003,50781,5
5. nov. 2026, 12:004,80732,1
5. nov. 2026, 13:005,90642,2
5. nov. 2026, 14:005,80622,3
5. nov. 2026, 15:005,10662,1
5. nov. 2026, 16:003,40,2811,1
5. nov. 2026, 17:002,40,2920,4
5. nov. 2026, 18:001,60,7951,1
5. nov. 2026, 19:002,10,5920,7
5. nov. 2026, 20:002,30881,5
5. nov. 2026, 21:001,90,3911,5
5. nov. 2026, 22:001,30,7951,4
5. nov. 2026, 23:001,10,6960,9
6. nov. 2026, 00:001,40,2930,6
6. nov. 2026, 01:001,30,2930,3
6. nov. 2026, 02:000,71,71000,3
6. nov. 2026, 03:000,42,41001,1
6. nov. 2026, 04:000,31,91000,8
6. nov. 2026, 05:000,21,41000,7
6. nov. 2026, 06:000,30,6990,7
6. nov. 2026, 07:000,40,1990,5
6. nov. 2026, 08:000,70980
6. nov. 2026, 09:001,10970,6
6. nov. 2026, 10:001,60940,9
6. nov. 2026, 11:002,50911
6. nov. 2026, 12:002,80920,8
Modellert snøfall · neste 24 timer
0,8 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 350 m7,2°C1 900 m2,6°C2 500 m−1,3°C0°C · ≈ 2 300 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 2 300 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 13:00 → 5. nov., 13:00

1 350 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 900 m

0,8 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 500 m

0,9 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 350 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 1,2°C
19—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
00—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
01—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
02—Over vurderingsgrensen · 1,2°C
03—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
1 900 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
19—Over vurderingsgrensen · −1,9°C
20—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
21—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
01—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
07—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
2 500 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −5,1°C
19✓Egnet vær · −5,6°C
20✓Egnet vær · −5,4°C
21✓Egnet vær · −5,5°C
22✓Egnet vær · −5,4°C
23✓Egnet vær · −5°C
00✓Egnet vær · −5°C
01✓Egnet vær · −4,6°C
02✓Egnet vær · −4,6°C
03✓Egnet vær · −4,5°C
04✓Egnet vær · −4,3°C
05✓Egnet vær · −4,6°C
06✓Egnet vær · −4,6°C
07✓Egnet vær · −4,9°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

2,6°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time2,6 °C
Temperaturvarsel time for time−3°0°8°4. nov., 136. nov., 12
1 900 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20260,2° / 3,7°0 mm (11 h)
5. nov. 2026−0,1° / 5,9°4,1 mm (24 h)
6. nov. 20260,2° / 2,8°8,5 mm (13 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:00 · Hentet: 4. nov., 10:17 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 350 m1 900 m2 500 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Varselkilden eller beregningen er endret.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 10:17
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Serre Chevalier · Drift, avgrenset til source

chantemerle · Oppført av kilden: lokale sektorerRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 16Utenfor driftsperioden: 16

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun sektorer oppført av kilden. Kilden oppgir ingen verifisert observasjonstidsstempel. Utenfor driftsperioden er ikke en gjeldende åpning eller stenging.

Heisstatus
  • Télésiège GRAND SERRE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Téléski GRAND ALPE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Téléski REPLAT · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Télésiège PROREL · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Télésiège AIGUILLETTE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Téléski BOIS DES COQS 1 · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Téléski BOIS DES COQS 2 · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Téléphérique SERRE CHEVALIER · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Télécabine RATIER · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Télésiège BLETONET · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Télésiège COMBES · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Télésiège OREE DU BOIS · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Téléski CHAMPCELLA · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Téléski PRE RATIER 1 · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Téléski PRE RATIER 2 · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tapis RATIER · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • GRAND ALPE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • GRAND SERRE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • COMBES · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • EFTANIS · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • VALLONS · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MUR CHEVALIER · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CELVAN · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MYRTILLES · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • AIGUILLETTE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BOIS DES COQS · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • EDUITS · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PETIT ALPE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • SALUDES · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Arthur BAUCHET · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BRIANCE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CHENE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LIEVRE BLANC · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TROIS CROIX · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MELEZES · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • DRAYE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LUC ALPHAND · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PYLONES · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

Météo-France · Serre Chevalier stations

Stasjon SERRE CHE-CHANTEMERLE_NIVOArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
18. apr. 2026, 10:35
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
SERRE CHE-CHANTEMERLE_NIVO (1 905 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.0
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Serre Chevalier · Drift, avgrenset til source

chantemerle · Oppført av kilden: lokale sektorer4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 16Utenfor driftsperioden: 16

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Serre Chevalier · Drift, avgrenset til source

chantemerle · Oppført av kilden: lokale sektorer3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 16Utenfor driftsperioden: 16

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Serre Chevalier stations

Stasjon SERRE CHE-CHANTEMERLE_NIVO4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
18. apr. 2026, 10:35
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
SERRE CHE-CHANTEMERLE_NIVO (1 905 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.0
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Chantemerle · Saint-Chaffrey?

For Chantemerle · Saint-Chaffrey viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 350 m, 0,8 mm på 1 900 m og 0,9 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Chantemerle · Saint-Chaffrey?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Chantemerle · Saint-Chaffrey. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Chantemerle · Saint-Chaffrey?

Heiser: Antall åpne ukjent · 16 oppført (chantemerle · Oppført av kilden: lokale sektorer; Serre Chevalier / Websenso; Hentet 4. nov., 12:23 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Hautes-Alpes · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Landskapet ved Chantemerle · Saint-Chaffrey er skjematisk, ikke et kart eller en visning av dagens forhold.

Beliggenhet
Chantemerle · Saint-Chaffrey[1]
Skiområde
Serre Chevalier[1]
Varselpunkt
Place du Téléphérique[2]

Før skidagen

Er Chantemerle · Saint-Chaffrey hele skiområdet Serre Chevalier?

Nei. Serre Chevalier omfatter flere steder, og Chantemerle · Saint-Chaffrey er bare ett av dem; områdets tall er ikke en lokal oversikt.[1]

Er forbindelsene rundt Chantemerle · Saint-Chaffrey åpne?

Sjekk den offisielle heis- og løyperapporten før du drar fra Chantemerle · Saint-Chaffrey. Et kart bekrefter ikke åpning.[4]

Er varslene for 1 350, 1 900 og 2 500 m ved Chantemerle · Saint-Chaffrey observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til 1 350, 1 900 og 2 500 m ved ett representativt punkt (Place du Téléphérique).[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Serre Chevalier · SkiområdeSerre Chevalier Vallée Briançon
  2. Chantemerle · Saint-Chaffrey · Plassering og høydeSerre Chevalier Vallée Briançon
  3. Serre Chevalier · LøypekartSerre Chevalier Vallée Briançon
  4. Serre Chevalier · Heis- og løypestatusSerre Chevalier Vallée Briançon
  5. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.