Haute-Savoie · Franske Alpene · Frankrike

Châtel: værmelding og snøvarsel

For Châtel viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 200 m, 0 mm på 1 700 m og 0 mm på 2 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Châtel og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Châtel er en landsby i de franske Alpene, i skiområdet Portes du Soleil.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Åpner snart
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Åpner 5. des. · om 31 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 4. nov. 2026
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: De navngitte heisene og løypene er et gjennomgått lokalt utvalg, ikke en samlet status.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Châtel

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

1 – 9 °C · 1 700 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 07:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Varslene på 1 200, 1 700 og 2 200 m er høydejusterte modellestimater ved CHATEL NIVO (46,225167° N, 6,797167° Ø), ikke separate observasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time4,9 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°11°4. nov., 136. nov., 12
Varselverdier time for time
Châtel · 1 700 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 13:004,90621,5
4. nov. 2026, 14:005,20621,3
4. nov. 2026, 15:005,10621,7
4. nov. 2026, 16:004,30701,2
4. nov. 2026, 17:0030730,9
4. nov. 2026, 18:001,90721,2
4. nov. 2026, 19:001,60711,3
4. nov. 2026, 20:001,40721,3
4. nov. 2026, 21:001,20701,4
4. nov. 2026, 22:001,40651,8
4. nov. 2026, 23:001,40631,8
5. nov. 2026, 00:001,70611,9
5. nov. 2026, 01:002,20592
5. nov. 2026, 02:002,30601,7
5. nov. 2026, 03:0020621,9
5. nov. 2026, 04:002,20621,8
5. nov. 2026, 05:002,70572,3
5. nov. 2026, 06:002,40611,8
5. nov. 2026, 07:002,30621,7
5. nov. 2026, 08:002,50601,5
5. nov. 2026, 09:003,40591,3
5. nov. 2026, 10:004,90641,1
5. nov. 2026, 11:007,20710,7
5. nov. 2026, 12:008,20551,4
5. nov. 2026, 13:008,60501,1
5. nov. 2026, 14:008,90511,3
5. nov. 2026, 15:008,60531,5
5. nov. 2026, 16:007,60611,5
5. nov. 2026, 17:006,20681,7
5. nov. 2026, 18:005,20642,3
5. nov. 2026, 19:0050662,4
5. nov. 2026, 20:005,10661,9
5. nov. 2026, 21:005,60,1630,8
5. nov. 2026, 22:0040701,7
5. nov. 2026, 23:004,30671,4
6. nov. 2026, 00:004,40670,5
6. nov. 2026, 01:003,90700,8
6. nov. 2026, 02:003,30710,7
6. nov. 2026, 03:002,90720,2
6. nov. 2026, 04:002,70750,7
6. nov. 2026, 05:001,90850,6
6. nov. 2026, 06:001,90,1931,1
6. nov. 2026, 07:001,61,2970,5
6. nov. 2026, 08:001,61,7970,6
6. nov. 2026, 09:002,61,1950,4
6. nov. 2026, 10:003,60,3930,5
6. nov. 2026, 11:004,30951,1
6. nov. 2026, 12:004,80931,9
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 200 m8,1°C1 700 m4,9°C2 200 m2,2°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 13:00 → 5. nov., 13:00

1 200 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 700 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 200 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 200 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
19—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
23—Over vurderingsgrensen · 0°C
00—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
01—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
1 700 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
19—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
21—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
03—Over vurderingsgrensen · −1°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
2 200 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −2,3°C
19✓Egnet vær · −2,4°C
20✓Egnet vær · −2,5°C
21✓Egnet vær · −2,7°C
22✓Egnet vær · −2,8°C
23✓Egnet vær · −2,8°C
00✓Egnet vær · −2,9°C
01✓Egnet vær · −2,6°C
02✓Egnet vær · −2,5°C
03✓Egnet vær · −2,6°C
04✓Egnet vær · −2,5°C
05✓Egnet vær · −2,5°C
06✓Egnet vær · −2,3°C
07✓Egnet vær · −2,4°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

4,9°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time4,9 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°11°4. nov., 136. nov., 12
1 700 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20261,2° / 5,2°0 mm (11 h)
5. nov. 20261,7° / 8,9°0,1 mm (24 h)
6. nov. 20261,6° / 4,8°4,4 mm (13 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:00 · Hentet: 4. nov., 10:17 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 200 m1 700 m2 200 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Varselkilden eller beregningen er endret.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 10:17
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil

Châtel — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartetRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 11:54

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Delvis kartgjennomgått oversikt; gjennomgåtte poster som mangler i dette svaret: 0. For manglende poster utledes ingen driftsstatus.

Heisstatus
  • TSD DU LINGA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TSD GABELOU · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TS PETIT-CHÂTEL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TSD DE PRÉ LA JOUX · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TAPIS DE PRÉ LA JOUX · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TC SUPER-CHÂTEL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TSD MORCLAN · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • LE STADE DU LINGA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LE LINGA SUPERIEURE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PRÉ LA JOUX SUPERIEURE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

Météo-France · Portes du Soleil NIVO stations

Stasjon CHATEL NIVOArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
19. apr. 2026, 10:49
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
CHATEL NIVO (1 700 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.37
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil

Châtel — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartet4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 11:54

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil

Châtel — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartet3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:57

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Portes du Soleil NIVO stations

Stasjon CHATEL NIVO4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
19. apr. 2026, 10:49
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
CHATEL NIVO (1 700 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.37
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Châtel?

For Châtel viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 200 m, 0 mm på 1 700 m og 0 mm på 2 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Châtel?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Châtel. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Châtel?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Châtel. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Haute-Savoie · Franske Alpene · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Denne originale skissen av en fjellandsby er verken et kart eller et bilde av aktuelle forhold.

Varselpunkt
CHATEL NIVO[2]
Større skiområde
Portes du Soleil[1]
Stasjonens høyde
1 700 m[2]

Før skidagen

Dekker rapporten hele Portes du Soleil?

Nei. De navngitte anleggene er et gjennomgått utvalg fra Châtel, ikke en samlet status.[1]

Gjelder stasjonens snødybde hele området?

Nei. Den måler snø på bakken ved én stasjon; sjekk observasjonstid og aktualitet.[2]

Betyr en planlagt åpning at det er åpent?

Nei. En planlagt åpning bekrefter ikke aktuell drift; sjekk den offisielle rapporten.[1]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Châtel · Heis- og løypestatusChâtel Tourisme
  2. Météo-France · Châtel NIVO · SnørapportMétéo-France
  3. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.