Haute-Savoie · Frankrike

Combloux: værmelding og snøvarsel

For Combloux viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 950 m, 0 mm på 1 400 m og 0 mm på 1 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Combloux og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Combloux er en landsby over Arve-dalen, med en kommunehøyde mellom 720 og 1 784 m, og en av inngangene til området Portes du Mont-Blanc.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Varselpunktet er landsbyen på omtrent 950 m. Le Jaillet og La Giettaz er de to andre inngangene og har egne sider; løypene ovenfor ligger langt over 1 400 m.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Combloux

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

2 – 9 °C · 1 400 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 07:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Verdiene for 950, 1 400 og 1 900 m er modellestimater for landsbypunktet; grenda La Cry ligger på 1 194 m, og ingen verdi er en måling fra en heis i Combloux.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time4 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°12°4. nov., 136. nov., 12
Varselverdier time for time
Combloux · 1 400 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 13:0040781,3
4. nov. 2026, 14:004,30741,3
4. nov. 2026, 15:0040761,2
4. nov. 2026, 16:0040731
4. nov. 2026, 17:002,70740,1
4. nov. 2026, 18:002,10710,4
4. nov. 2026, 19:001,80640,1
4. nov. 2026, 20:0020570,1
4. nov. 2026, 21:0020620,6
4. nov. 2026, 22:001,90611
4. nov. 2026, 23:001,90611,3
5. nov. 2026, 00:001,80611,3
5. nov. 2026, 01:001,80611,6
5. nov. 2026, 02:002,20581,4
5. nov. 2026, 03:002,70531,5
5. nov. 2026, 04:002,70591,3
5. nov. 2026, 05:003,30500,7
5. nov. 2026, 06:002,70540,9
5. nov. 2026, 07:0030540,7
5. nov. 2026, 08:003,30500,8
5. nov. 2026, 09:004,20500,9
5. nov. 2026, 10:005,20530,6
5. nov. 2026, 11:007,10520,5
5. nov. 2026, 12:008,50570,8
5. nov. 2026, 13:009,10600,9
5. nov. 2026, 14:009,30591,1
5. nov. 2026, 15:009,20571
5. nov. 2026, 16:008,30630,9
5. nov. 2026, 17:007,70590,3
5. nov. 2026, 18:006,90590,6
5. nov. 2026, 19:006,10651,1
5. nov. 2026, 20:006,20630,7
5. nov. 2026, 21:005,70640,2
5. nov. 2026, 22:004,90680,7
5. nov. 2026, 23:004,70660,6
6. nov. 2026, 00:004,60650,1
6. nov. 2026, 01:004,40680,4
6. nov. 2026, 02:003,80730,6
6. nov. 2026, 03:003,70750,4
6. nov. 2026, 04:003,40851,4
6. nov. 2026, 05:003,70,1901,5
6. nov. 2026, 06:003,71,6951,1
6. nov. 2026, 07:003,71,3931
6. nov. 2026, 08:003,70,8910,5
6. nov. 2026, 09:004,30,1920,6
6. nov. 2026, 10:005,30910,2
6. nov. 2026, 11:006,40900,6
6. nov. 2026, 12:006,90871,1
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

950 m6,4°C1 400 m4°C1 900 m0,8°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 13:00 → 5. nov., 13:00

950 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 400 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 900 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

950 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 2,9°C
19—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
20—Over vurderingsgrensen · 2°C
21—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
22—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
23—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
00—Over vurderingsgrensen · 2°C
01—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
02—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
03—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
04—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
05—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
06—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
07—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
1 400 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
19—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
20—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
21—Over vurderingsgrensen · −1°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
03—Over vurderingsgrensen · −1°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
1 900 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −3,4°C
19✓Egnet vær · −4,1°C
20✓Egnet vær · −4,3°C
21✓Egnet vær · −4°C
22✓Egnet vær · −4,2°C
23✓Egnet vær · −4,1°C
00✓Egnet vær · −4,2°C
01✓Egnet vær · −4,2°C
02✓Egnet vær · −4°C
03✓Egnet vær · −3,8°C
04✓Egnet vær · −3,6°C
05✓Egnet vær · −3,4°C
06✓Egnet vær · −3,7°C
07✓Egnet vær · −3,5°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

4°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time4 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°12°4. nov., 136. nov., 12
1 400 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20261,8° / 4,3°0 mm (11 h)
5. nov. 20261,8° / 9,3°0 mm (24 h)
6. nov. 20263,4° / 6,9°3,9 mm (13 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:00 · Hentet: 4. nov., 10:17 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
950 m1 400 m1 900 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Varselkilden eller beregningen er endret.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 10:17
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser

Combloux · Beauregard liftRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Utvalgte eksempler på heiser og løyper oppført av kilden, ikke en lokal total. Statustidspunkt og tilgang er ikke verifisert. Utenfor driftsperioden er ukjent.

Heisstatus
  • TC BEAUREGARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
Løypestatus
  • LA CROIX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
Offisiell kilde ↗
LIAISON SKI JAILLET > COMBLOUXRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Separat oppført kildeforbindelse. Retning og alle avhengige strekninger må kontrolleres. Statustidspunkt og tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • LIAISON SKI JAILLET > COMBLOUX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser

Combloux · Beauregard lift4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
LIAISON SKI JAILLET > COMBLOUX4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser

Combloux · Beauregard lift3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
LIAISON SKI JAILLET > COMBLOUX3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Combloux?

For Combloux viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 950 m, 0 mm på 1 400 m og 0 mm på 1 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Combloux?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Combloux. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Combloux?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Combloux. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Haute-Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Wikipedia oppgir Portes du Mont-Blanc til omtrent 100 km løyper som deles av Combloux, Le Jaillet og La Giettaz. Tegningen er skjematisk, ikke et løypekart.

Varselpunkt
Combloux (landsby)[2]
Kommunens høydeintervall
720–1 784 m[5]
Grenda La Cry
1 194 m[5]
Skiområde
Portes du Mont-Blanc · ≈ 100 km[5]

Før skidagen

Er Combloux forbundet med Megève?

Den deler Portes du Mont-Blanc med Le Jaillet, som ligger i Megève, og det bredere nettet Évasion. Om en forbindelse er åpen den aktuelle dagen, står i den offisielle heisrapporten og ikke på denne siden.[5][4]

Hvor stort er skiområdet rundt Combloux?

Wikipedia oppgir omtrent 100 km løyper for hele gruppen Portes du Mont-Blanc, fordelt på tre innganger. Det er det felles tallet og ikke en telling av Combloux’ egne nedfarter.[5]

Passer landsbyvarselet til løypene over Combloux?

Bare delvis. Punktet ligger på 950 m, under løypene, så radene 1 400 og 1 900 m er en bedre veiledning for skikjøring, og alle tre er fortsatt modellverdier.[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Portes du Mont-Blanc · SkiområdeMegève Tourisme
  2. Combloux · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
  3. Portes du Mont-Blanc · LøypekartMegève Tourisme
  4. Portes du Mont-Blanc · Heis- og løypestatusMegève Tourisme
  5. Combloux · Fakta og områdeinformasjonWikipédia
  6. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.