Sør-Tirol · Italia

Corvara–Colfosco: værmelding og snøvarsel

For Corvara–Colfosco viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 550 m, 0 mm på 2 000 m og 0 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Corvara–Colfosco og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Corvara in Badia er hovedstedet i Alta Badia, i øvre del av Val Badia, og Colfosco (Calfosch på ladinsk) er nabolandsbyen i samme kommune. Folk søker etter Alta Badia; varselpunktet er landsbyen Corvara.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Corvara–Colfosco er en inngang til Sella Ronda, som går gjennom flere daler og operatører. Regionale totaler er ikke en lokal oversikt, og denne siden kan ikke bekrefte at en retning av runden eller en enkelt heis går.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Corvara–Colfosco

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Åpne skistedets rapport

Corvara–Colfosco

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−2 – 4 °C · 2 000 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 07:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Nivåene 1 550, 2 000 og 2 500 m er modellestimater for landsbyen Corvara, ikke målinger. Det laveste nivået ligger nær landsbyens 1 568 m, og starten på Gran Risa på 1 868 m ligger mellom det nedre og det midtre nivået.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Europe/Rome · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time1 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°6°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Corvara–Colfosco · 2 000 m · Europe/Rome
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:0010872,7
4. nov. 2026, 12:001,30842,4
4. nov. 2026, 13:001,60832,6
4. nov. 2026, 14:001,40862,3
4. nov. 2026, 15:001,20872
4. nov. 2026, 16:0010891,2
4. nov. 2026, 17:000,40940,9
4. nov. 2026, 18:000,20951
4. nov. 2026, 19:00−0,10960,9
4. nov. 2026, 20:00−0,30970,7
4. nov. 2026, 21:00−0,30960,8
4. nov. 2026, 22:00−0,40960,6
4. nov. 2026, 23:00−0,60970,5
5. nov. 2026, 00:00−0,60960,2
5. nov. 2026, 01:00−0,90980,5
5. nov. 2026, 02:00−1,10970,3
5. nov. 2026, 03:00−1,701000,2
5. nov. 2026, 04:00−1,70980,1
5. nov. 2026, 05:00−2,201000,3
5. nov. 2026, 06:00−20980,1
5. nov. 2026, 07:00−20950,2
5. nov. 2026, 08:00−10890,1
5. nov. 2026, 09:0000880
5. nov. 2026, 10:001,10860
5. nov. 2026, 11:002,30830,4
5. nov. 2026, 12:0030810,5
5. nov. 2026, 13:003,60730,8
5. nov. 2026, 14:003,70720,6
5. nov. 2026, 15:002,90790,4
5. nov. 2026, 16:001,90790,6
5. nov. 2026, 17:001,40790,1
5. nov. 2026, 18:0010800,5
5. nov. 2026, 19:000,60800,2
5. nov. 2026, 20:000,10820,3
5. nov. 2026, 21:00−0,20820,4
5. nov. 2026, 22:00−0,20800,3
5. nov. 2026, 23:00−0,50820,5
6. nov. 2026, 00:00−0,30760,6
6. nov. 2026, 01:00−0,10700,8
6. nov. 2026, 02:00−0,30720,3
6. nov. 2026, 03:00−0,90720,2
6. nov. 2026, 04:00−0,80710,5
6. nov. 2026, 05:00−1,20710,1
6. nov. 2026, 06:00−0,50641,1
6. nov. 2026, 07:00−0,30580,5
6. nov. 2026, 08:000,10600,6
6. nov. 2026, 09:001,40610,2
6. nov. 2026, 10:002,60510,1
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
14/48 h
Lengste sammenhengende periode
10 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Rome

1 550 m4,3°C2 000 m1°C2 500 m−2,3°C0°C · ≈ 2 152 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 2 152 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

1 550 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 000 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 500 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 550 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
19—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
2 000 m

4 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
19—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
21—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
22—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
23—Over vurderingsgrensen · −1°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
04✓Egnet vær · −2°C
05✓Egnet vær · −2,2°C
06✓Egnet vær · −2,3°C
07✓Egnet vær · −2,5°C
2 500 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −3,6°C
19✓Egnet vær · −3,8°C
20✓Egnet vær · −3,9°C
21✓Egnet vær · −4,1°C
22✓Egnet vær · −4,2°C
23✓Egnet vær · −4,2°C
00✓Egnet vær · −4,3°C
01✓Egnet vær · −4,5°C
02✓Egnet vær · −4,8°C
03✓Egnet vær · −5°C
04✓Egnet vær · −5,3°C
05✓Egnet vær · −5,5°C
06✓Egnet vær · −5,6°C
07✓Egnet vær · −5,7°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

1°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

14 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 10 h

Temperaturvarsel time for time1 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°6°4. nov., 116. nov., 10
2 000 m · Europe/Rome
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−0,6° / 1,6°0 mm (13 h)
5. nov. 2026−2,2° / 3,7°0 mm (24 h)
6. nov. 2026−1,2° / 2,6°0 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:00 · Hentet: 4. nov., 10:17 · Europe/Rome

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 550 m2 000 m2 500 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Varselkilden eller beregningen er endret.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 10:17
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Sellaronda · Gjennomgått: lokale eksempler og rundturens retninger

Corvara · Utvalg: heis Costes da l’EgaRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun én utvalgt heis i Corvara. Betydningen av kildens ikon og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. Ikke en lokal total.

Heisstatus
  • Costes da l'Ega · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildens ikon forblir ukjent til statusforklaringen og observasjonstidspunktet er verifisert.
Offisiell kilde ↗
Corvara · Utvalg: løype Boé–Crep de MontRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heisstatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Én utvalgt løype. Betydningen av kildens ikon og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. Ikke en lokal total.

Løypestatus
  • Raccordo Boé - Crep de Mont · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildens ikon forblir ukjent til statusforklaringen og observasjonstidspunktet er verifisert.
Offisiell kilde ↗
Sellaronda · Rundtur clockwiseRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
04.11.2026, 10:35

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kildens status for rundturen, ikke en lokal heistotal. Oppdateringen har ingen tidssone og verifiserer ikke hver strekning.

Heisstatus
  • Sellaronda clock'wise · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Rundturens rad i kilden; oppdateringen har verken verifisert tidssone eller verifisert betydning av observasjonen.
Offisiell kilde ↗
Sellaronda · Rundtur counterclockwiseRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
13.05.2026, 17:26

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kildens status for rundturen, ikke en lokal heistotal. Oppdateringen har ingen tidssone og verifiserer ikke hver strekning.

Heisstatus
  • Sellaronda counter clock'wise · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Rundturens rad i kilden; oppdateringen har verken verifisert tidssone eller verifisert betydning av observasjonen.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Sellaronda · Gjennomgått: lokale eksempler og rundturens retninger

Corvara · Utvalg: heis Costes da l’Ega4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Corvara · Utvalg: løype Boé–Crep de Mont4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heisstatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Sellaronda · Rundtur clockwise4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
04.11.2026, 10:35

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Sellaronda · Rundtur counterclockwise4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
13.05.2026, 17:26

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Sellaronda · Gjennomgått: lokale eksempler og rundturens retninger

Corvara · Utvalg: heis Costes da l’Ega3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Corvara · Utvalg: løype Boé–Crep de Mont3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heisstatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Sellaronda · Rundtur clockwise3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
03.11.2026, 23:50

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Sellaronda · Rundtur counterclockwise3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
13.05.2026, 17:26

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Corvara–Colfosco?

For Corvara–Colfosco viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 550 m, 0 mm på 2 000 m og 0 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Corvara–Colfosco?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Corvara–Colfosco. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Corvara–Colfosco?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Corvara–Colfosco. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Sør-Tirol · Italia

Bli kjent med fjellet

På Piz La Ila går Gran Risa 1,225 km fra 1 868 til 1 420 m, med en bratteste helling på 34,6 grader. Den har arrangert verdenscup i storslalåm hvert år siden 1990, etter det første herrerennet i 1985. Kommunen omfatter også Pescosta.

Varselpunkt
Landsbyen Corvara[2]
Landsbyens høyde
1 568 m[5]
Gran Risa
1,225 km · 448 m høydeforskjell · verdenscup siden 1985[6]
Lokalt språk
Ladinsk morsmål for 87,12 % (2024)[5]

Før skidagen

Er Corvara det samme som Alta Badia?

Corvara er hovedstedet i Alta Badia, området i øvre del av Val Badia, men Alta Badia er større enn landsbyen. Colfosco, også kalt Calfosch, hører til samme kommune.[5]

Hva er Gran Risa?

En verdenscup-storslalåmbakke på Piz La Ila i Alta Badia: 1,225 km lang, 448 m høydeforskjell, fra 1 868 m ned til 1 420 m. Gjennomsnittlig helling oppgis til omtrent 25 eller 20 grader avhengig av avsnittet i kilden.[6]

Dekker Corvara-varselet også Colfosco?

Bare omtrent. Punktet ligger i landsbyen Corvara på 1 568 m, og Colfosco er en egen landsby i kommunen. Operatørens heisliste og kart viser hvilke deler av Sella Ronda som går.[5][2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Sellaronda · SkiområdeDolomiti Superski
  2. Corvara–Colfosco · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
  3. Sellaronda · LøypekartDolomiti Superski
  4. Sellaronda · Heis- og løypestatusDolomiti Superski
  5. Corvara · Plassering og høydeWikipedia
  6. Gran Risa · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
  7. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.