Savoie · De franske Alpene · Frankrike

Courchevel: værmelding og snøvarsel

For Courchevel viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 300 m, 0 mm på 1 850 m og 0 mm på 2 700 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

Meldte forhold for Courchevel: Heiser: Meldt stengt (Courchevel; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 10:22 · kildetid ubekreftet). Løyper: Meldt stengt (Courchevel; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 10:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Courchevel forbinder landsbyer i ulike høyder med det større skiområdet Les 3 Vallées. Sammenlign høydene og sjekk den lokale rapporten før du drar.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag
Heiser
Meldt stengtCourchevel
Løyper
Meldt stengtCourchevel
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Courchevel Tourism oppgir over 150 km lokalt; 600 km gjelder hele Les 3 Vallées. Det nøyaktige omfanget av Courchevelrapporten, inkludert La Tania og forbindelser, er ikke verifisert.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Courchevel

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

2 – 9 °C · 1 850 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 07:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Verdiene på 1 300, 1 850 og 2 700 m er høydejusterte verdier ved ett representativt punkt ved Croisette, ikke separate varsler eller observasjoner i Le Praz, Croisette og Saulire.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time4,6 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°11°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Courchevel · 1 850 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:004,60492,4
4. nov. 2026, 12:005,60444,3
4. nov. 2026, 13:005,50455,2
4. nov. 2026, 14:006,10433
4. nov. 2026, 15:005,40456,1
4. nov. 2026, 16:004,50476
4. nov. 2026, 17:003,70506,6
4. nov. 2026, 18:003,10525,4
4. nov. 2026, 19:002,60534,4
4. nov. 2026, 20:002,50554,5
4. nov. 2026, 21:002,60554,4
4. nov. 2026, 22:002,60574,6
4. nov. 2026, 23:0030555,1
5. nov. 2026, 00:003,30565,8
5. nov. 2026, 01:003,50566
5. nov. 2026, 02:002,90603,5
5. nov. 2026, 03:003,10587,1
5. nov. 2026, 04:002,90615,6
5. nov. 2026, 05:002,60594,1
5. nov. 2026, 06:002,70574,6
5. nov. 2026, 07:002,80575,7
5. nov. 2026, 08:002,90584,6
5. nov. 2026, 09:004,80513,6
5. nov. 2026, 10:006,10493,2
5. nov. 2026, 11:007,50453,5
5. nov. 2026, 12:008,30434,6
5. nov. 2026, 13:008,50433,4
5. nov. 2026, 14:008,20452,7
5. nov. 2026, 15:007,60512,3
5. nov. 2026, 16:006,80580,8
5. nov. 2026, 17:006,10660,9
5. nov. 2026, 18:005,20632
5. nov. 2026, 19:004,70682,3
5. nov. 2026, 20:004,30,1752,4
5. nov. 2026, 21:004,20722,3
5. nov. 2026, 22:004,30702,6
5. nov. 2026, 23:004,10,2742,6
6. nov. 2026, 00:0040,2752,6
6. nov. 2026, 01:004,10732,2
6. nov. 2026, 02:003,90732
6. nov. 2026, 03:003,80780,9
6. nov. 2026, 04:002,90,4850,8
6. nov. 2026, 05:002,11,3920,8
6. nov. 2026, 06:0020,4920,7
6. nov. 2026, 07:001,80,3930,7
6. nov. 2026, 08:001,70940,6
6. nov. 2026, 09:002,50920,2
6. nov. 2026, 10:003,10960,8
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 300 m6,5°C1 850 m4,6°C2 700 m−0,8°C0°C · ≈ 2 574 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 2 574 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

1 300 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 850 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 700 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 300 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
19—Over vurderingsgrensen · 1°C
20—Over vurderingsgrensen · 1°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
23—Over vurderingsgrensen · 1°C
00—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
01—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
02—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
03—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
04—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
1 850 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
19—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
20—Over vurderingsgrensen · −1°C
21—Over vurderingsgrensen · −1°C
22—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
23—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
00—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
01—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
2 700 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −5,6°C
19✓Egnet vær · −6°C
20✓Egnet vær · −6°C
21✓Egnet vær · −5,8°C
22✓Egnet vær · −5,7°C
23✓Egnet vær · −5,5°C
00✓Egnet vær · −5,2°C
01✓Egnet vær · −5°C
02✓Egnet vær · −5,4°C
03✓Egnet vær · −5,3°C
04✓Egnet vær · −5,4°C
05✓Egnet vær · −5,7°C
06✓Egnet vær · −5,6°C
07✓Egnet vær · −5,7°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

4,6°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time4,6 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°11°4. nov., 116. nov., 10
1 850 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20262,5° / 6,1°0 mm (13 h)
5. nov. 20262,6° / 8,5°0,3 mm (24 h)
6. nov. 20261,7° / 4,1°2,6 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:00 · Hentet: 4. nov., 10:17 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 300 m1 850 m2 700 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Varselkilden eller beregningen er endret.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 10:17
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Les 3 Vallées

CourchevelRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: Meldt stengt

Løypestatus · Meldt stengt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
CourchevelRapport utilgjengelig

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Les 3 Vallées stations

Stasjon CourchevelArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
19. apr. 2026, 09:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Courchevel (1 780 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.85
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Les 3 Vallées

Courchevel4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: Meldt stengt

Løypestatus · Meldt stengt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Courchevel4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Les 3 Vallées

Courchevel3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: Meldt stengt

Løypestatus · Meldt stengt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Courchevel3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Les 3 Vallées stations

Stasjon Courchevel4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
19. apr. 2026, 09:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Courchevel (1 780 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.85
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Courchevel?

For Courchevel viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 300 m, 0 mm på 1 850 m og 0 mm på 2 700 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Courchevel?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Courchevel. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Courchevel?

Heiser: Meldt stengt (Courchevel; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 10:22 · kildetid ubekreftet). Løyper: Meldt stengt (Courchevel; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 10:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Savoie · De franske Alpene · Frankrike

Bli kjent med fjellet

En skogkledd landsby og åpne fjellsider danner et originalt skjematisk landskap, ikke et løypekart eller en visning av aktuelle forhold.

Lokalt skiområde
Over 150 km[1]
Sammenhengende område
600 km · Les 3 Vallées[2]
Varselreferanse
Croisette · 1 850 m[3]

Før skidagen

Har Courchevel 150 eller 600 km løyper?

Over 150 km gjelder det lokale skiområdet Courchevel; 600 km gjelder det større skiområdet Les 3 Vallées. Sjekk heiskortet og det offisielle kartet før du skifter dal.[1][2]

Inngår La Tania i Courchevelrapporten?

Det nøyaktige omfanget, inkludert La Tania og forbindelser mellom dalene, er ikke verifisert. Se individuelle åpninger i den offisielle rapporten.[6]

Er snøfall det samme som snødybde?

Nei. Nysnø og snø på bakken er ulike mål. En rapportdato viser ikke i seg selv hvor eller når snødybden ble målt.[7]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Courchevel · SkiområdeCourchevel Turisme
  2. Les 3 Vallées · Fakta og områdeinformasjonLes 3 Vallées
  3. Croisette · Plassering og høydeCourchevel Turisme
  4. Le Praz · Plassering og høydeCourchevel Turisme
  5. Saulire · Plassering og høydeCourchevel Turisme
  6. Courchevel · Heis- og løypestatusLes 3 Vallées
  7. Courchevel · Vær-, heis- og løyperapportLes 3 Vallées
  8. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.