Aostadalen · Italia

Courmayeur: værmelding og snøvarsel

For Courmayeur viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 200 m, 0,2 mm på 1 700 m og 0,9 mm på 2 600 m de neste 24 timene fra 8. nov., 19:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde

Meldte forhold for Courmayeur: Heiser: 0 av 4 åpne (Courmayeur · operatør live situation (Checrouit og Val Veny sides); Courmayeur Mont Blanc Funivie; Hentet 8. nov., 18:28 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 33 åpne (Courmayeur · operatør live situation (Checrouit og Val Veny sides); Courmayeur Mont Blanc Funivie; Hentet 8. nov., 18:28 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Plan Checrouit; skistedets rapport; Courmayeur Mont Blanc Funivie; Hentet 8. nov., 18:30 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Courmayeur ligger i Aostadalen på den italienske siden av Mont Blanc. Skianlegget har en Checrouit-side, som nås med gondolen fra Dolonne, og en Val Veny-side. Operatørens webkameraer står fra Plan Checrouit på 1 704 m til Youla på 2 624 m.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag
Heiser
0 av 4 åpneCourmayeur · operatør live situation (Checrouit og Val Veny sides)
Løyper
0 av 33 åpneCourmayeur · operatør live situation (Checrouit og Val Veny sides)
Snødybde
0 cmved Plan Checrouit · skistedets rapport
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Denne siden dekker skianlegget Courmayeur som drives av Courmayeur Mont Blanc Funivie, med Checrouit- og Val Veny-siden. Taubanen Skyway Monte Bianco til Punta Helbronner står i en egen gruppe hos operatøren og regnes ikke som skiheis her. Nabo-skianlegg som La Thuile og Pila er ikke dekket. Varselet bruker ett punkt ved dalstasjonen i Dolonne.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Courmayeur

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

0 – 8 °C · 1 700 m · 8. nov. – 10. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 13:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Courmayeur er verdiene på 1 200, 1 700 og 2 600 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet dalstasjonen i Dolonne, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 8. nov. 2026, 13:00 · Europe/Rome · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time3,2 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°11°8. nov., 1910. nov., 18
Varselverdier time for time
Courmayeur · 1 700 m · Europe/Rome
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
8. nov. 2026, 19:003,20802,8
8. nov. 2026, 20:003,30802,7
8. nov. 2026, 21:003,20783,1
8. nov. 2026, 22:002,70803,1
8. nov. 2026, 23:002,10822,6
9. nov. 2026, 00:0020822,3
9. nov. 2026, 01:002,20822,4
9. nov. 2026, 02:0020842
9. nov. 2026, 03:001,80851,2
9. nov. 2026, 04:001,60861
9. nov. 2026, 05:001,90850,8
9. nov. 2026, 06:0010920,2
9. nov. 2026, 07:000,50950,7
9. nov. 2026, 08:000,40990,7
9. nov. 2026, 09:000,601000,8
9. nov. 2026, 10:000,70991,1
9. nov. 2026, 11:000,60990,5
9. nov. 2026, 12:001,10980,9
9. nov. 2026, 13:001,50970,9
9. nov. 2026, 14:001,60950,9
9. nov. 2026, 15:001,10961,1
9. nov. 2026, 16:000,80961,1
9. nov. 2026, 17:000,40,2991,1
9. nov. 2026, 18:000,50,61001,1
9. nov. 2026, 19:000,40,61000,8
9. nov. 2026, 20:000,50,61000,9
9. nov. 2026, 21:000,41,11000,6
9. nov. 2026, 22:000,30,81000,9
9. nov. 2026, 23:000,40,21000,9
10. nov. 2026, 00:000,201000,9
10. nov. 2026, 01:000,311000,7
10. nov. 2026, 02:000,221000,7
10. nov. 2026, 03:000,31,71001,1
10. nov. 2026, 04:000,71,41001,4
10. nov. 2026, 05:001,12,51001,8
10. nov. 2026, 06:001,41,1991
10. nov. 2026, 07:001,80,7971,5
10. nov. 2026, 08:001,91,3982
10. nov. 2026, 09:003,30,1950,8
10. nov. 2026, 10:004,60,7910,9
10. nov. 2026, 11:006,20940,9
10. nov. 2026, 12:006,12,7960,9
10. nov. 2026, 13:006,90,2950,9
10. nov. 2026, 14:007,90891,3
10. nov. 2026, 15:008,20901
10. nov. 2026, 16:007,30941,1
10. nov. 2026, 17:005,70961,3
10. nov. 2026, 18:004,80891,6
Modellert snøfall · neste 24 timer
0,2 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0,1 °C · 65 h

8. nov. 2026, 10:00 → 8. nov. 2026, 13:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Rome

1 200 m4°C1 700 m3,2°C2 600 m−2°C0°C · ≈ 2 254 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 2 254 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

8. nov., 19:00 → 9. nov., 19:00

1 200 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 700 m

0,2 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 600 m

0,9 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 200 m

0 h · Egnet vær · 13/13 vurderte timer

19—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
20—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
21—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
22—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
23—Over vurderingsgrensen · −0°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
1 700 m

0 h · Egnet vær · 13/13 vurderte timer

19—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
20—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
21—Over vurderingsgrensen · 1,2°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
07—Over vurderingsgrensen · −0°C
2 600 m

13 h · Egnet vær · 13/13 vurderte timer

19✓Egnet vær · −3,7°C
20✓Egnet vær · −3,5°C
21✓Egnet vær · −3,5°C
22✓Egnet vær · −3,6°C
23✓Egnet vær · −3,6°C
00✓Egnet vær · −3,6°C
01✓Egnet vær · −3,5°C
02✓Egnet vær · −3,5°C
03✓Egnet vær · −3,8°C
04✓Egnet vær · −3,9°C
05✓Egnet vær · −4,5°C
06✓Egnet vær · −5,5°C
07✓Egnet vær · −5,8°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

3,2°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time3,2 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°11°8. nov., 1910. nov., 18
1 700 m · Europe/Rome
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
8. nov. 20262,1° / 3,3°0 mm (5 h)
9. nov. 20260,3° / 2,2°4 mm (24 h)
10. nov. 20260,2° / 8,2°15,4 mm (19 h)

Leverandørens oppdatering: 8. nov., 13:00 · Hentet: 8. nov., 17:17 · Europe/Rome

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 200 m1 700 m2 600 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,1°C kaldere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode8. nov. 2026, 19:00 — 11. nov. 2026, 12:0065 h · 1 700 m · Europe/Rome

Timer mellom leverandørens oppdateringer3 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
−0,1 °CTidligere varsel: 2,9 °C
Siste varsel: 2,8 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+4,5 mmTidligere varsel: 16,3 mm
Siste varsel: 20,7 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+2,7 mmTidligere varsel: 0,5 mm
Siste varsel: 3,2 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel2,9 °C2,8 °C−0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel16,3 mm20,7 mm+4,5 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0,5 mm3,2 mm+2,7 mm
Timer med egnet værModellert0 h0 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 200 mNytt varsel8. nov. 2026, 13:00
1 700 mNytt varsel8. nov. 2026, 13:00
2 600 mNytt varsel8. nov. 2026, 13:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Courmayeur · Løyper · operator live lifts and

Courmayeur · operatør live situation (Checrouit og Val Veny sides)Rapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
2. nov. 2026, 08:46

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 4

Løypestatus · 0 / 33

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Operator live page. Lifts are listed by name; piste states appear only as an open and total count unless the operator lists them.

Heisstatus
  • Funivia Val Veny · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state from the operator live page; the page says its tables are a forecast until 08:20 and real time afterwards.
  • Seggiovia Zerotta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state from the operator live page; the page says its tables are a forecast until 08:20 and real time afterwards.
  • Telecabina Dolonne · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state from the operator live page; the page says its tables are a forecast until 08:20 and real time afterwards.
  • Piscina · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state from the operator live page; the page says its tables are a forecast until 08:20 and real time afterwards.
Offisiell kilde ↗

Courmayeur · Bulletin operator snow

Courmayeur · operatør bulletin at Plan Checrouit og Col ChecrouitRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
2. nov. 2026, 08:46
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Plan Checrouit · Rapportert snødybdeOperator bulletin, observation method not stated0
Plan Checrouit · Rapportert snøfallOperator bulletin, period not stated0
Col Checrouit · Rapportert snødybdeOperator bulletin, observation method not stated0
Col Checrouit · Rapportert snøfallOperator bulletin, period not stated0
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Courmayeur · Løyper · operator live lifts and

Courmayeur · operatør live situation (Checrouit og Val Veny sides)8. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
2. nov. 2026, 08:46

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 4

Løypestatus · 0 / 33

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Courmayeur · Bulletin operator snow

Courmayeur · operatør bulletin at Plan Checrouit og Col Checrouit8. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
2. nov. 2026, 08:46
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Plan Checrouit · Rapportert snødybdeOperator bulletin, observation method not stated0
Plan Checrouit · Rapportert snøfallOperator bulletin, period not stated0
Col Checrouit · Rapportert snødybdeOperator bulletin, observation method not stated0
Col Checrouit · Rapportert snøfallOperator bulletin, period not stated0
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Courmayeur ?

For Courmayeur viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 200 m, 0,2 mm på 1 700 m og 0,9 mm på 2 600 m de neste 24 timene fra 8. nov., 19:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Courmayeur ?

Snødybde: 0 cm (ved Plan Checrouit; skistedets rapport; Courmayeur Mont Blanc Funivie; Hentet 8. nov., 18:30 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Courmayeur ?

Heiser: 0 av 4 åpne (Courmayeur · operatør live situation (Checrouit og Val Veny sides); Courmayeur Mont Blanc Funivie; Hentet 8. nov., 18:28 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 33 åpne (Courmayeur · operatør live situation (Checrouit og Val Veny sides); Courmayeur Mont Blanc Funivie; Hentet 8. nov., 18:28 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Aostadalen · Italia

Bli kjent med fjellet

Gondolen fra Dolonne går fra dalen opp til Plan Checrouit, der Checrouit-siden begynner; Val Veny-siden har sin egen taubane, og operatøren viser webkameraer ved Pra Neyron, Val Veny og Youla. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.

Operatørens webkameraers høyder
1 704–2 624 m[5]
Planlagt åpning (operatøren)
28. nov. 2026 – 11. apr. 2027[6]
Varselpunkt
Dalstasjonen i Dolonne[2]

Før skidagen

Når åpner skianlegget Courmayeur?

Operatørens side om åpningstider, sjekket 8. november 2026, oppgir en planlagt åpning fra 28. november 2026 til 11. april 2027 med faste daglige tider. Siden om aktuell situasjon viser hva som går den aktuelle dagen.[6][4]

Er Skyway Monte Bianco med på denne siden?

Nei. Operatøren fører Skyway Monte Bianco i en egen gruppe på livesiden, så den regnes ikke som skiheis her. Ifølge Wikipedia deler Courmayeur adgangen til breløypa Vallée Blanche med Chamonix; den løypa dekkes ikke av varselet.[4][7]

Hvor kommer heis- og løypetallene fra, og hva med snødybden?

Antall heiser og løyper kommer fra operatørens livetside, som oppgir at tabellene er en prognose til kl. 8.20 og deretter oppdateres i sanntid. Det ble ikke funnet noen snøstasjon med bekreftet plassering i skiterrenget, så snødybden vises som utilgjengelig; operatørens værside har et felt for snø i høyden uten oppgitt stasjon eller høyde.[4][5]

Er varslene for 1 200, 1 700 og 2 600 m i Courmayeur observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til 1 200, 1 700 og 2 600 m, beregnet ved ett representativt punkt (dalstasjonen i Dolonne).[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Courmayeur Mont Blanc Funivie · SkiområdeCourmayeur Mont Blanc Funivie
  2. OpenStreetMap · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
  3. Courmayeur Mont Blanc Funivie · LøypekartCourmayeur Mont Blanc Funivie
  4. Courmayeur Mont Blanc Funivie · Heis- og løypestatusCourmayeur Mont Blanc Funivie
  5. Courmayeur Mont Blanc Funivie · Vær-, heis- og løyperapportCourmayeur Mont Blanc Funivie
  6. Courmayeur Mont Blanc Funivie · Åpningstider og tilgangCourmayeur Mont Blanc Funivie
  7. Wikipedia · Praktisk informasjonWikipedia
  8. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.