Graubünden · Sveits
Rinerhorn: værmelding og snøvarsel
For Rinerhorn viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 500 m, 0 mm på 2 000 m og 0,1 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 9. nov., 01:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde
Meldte forhold for Rinerhorn: Heiser: 0 av 5 åpne (Rinerhorn · operatør lift og slope groups (Rinerhorn); Davos Klosters Bergbahnen; Hentet 9. nov., 00:26 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 11 åpne (Rinerhorn · operatør lift og slope groups (Rinerhorn); Davos Klosters Bergbahnen; Hentet 9. nov., 00:26 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Rinerhorn er familiefjellet i Davos Klosters og nås fra Glaris. Operatøren oppgir høyden til 2 528 m og beskriver for det meste blå og røde løyper.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 5 åpneRinerhorn · operatør lift og slope groups (Rinerhorn)
- Løyper
- 0 av 11 åpneRinerhorn · operatør lift og slope groups (Rinerhorn)
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Denne siden dekker bare Rinerhorn, ett av fem fjell drevet av Davos Klosters Bergbahnen. De andre fjellene er adskilt og dekkes ikke eller legges ikke sammen; varselet bruker ett punkt ved dalstasjonen for Rinerhornbahn i Glaris.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
−2 – 5 °C · 2 000 m · 9. nov. – 11. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 19:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
For Rinerhorn er verdiene på 1 500, 2 000 og 2 500 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet dalstasjonen for Rinerhornbahn i Glaris, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 8. nov. 2026, 19:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 9. nov. 2026, 01:00 | −1,6 | 0 | 65 | 1,5 |
| 9. nov. 2026, 02:00 | −1,6 | 0 | 65 | 1,6 |
| 9. nov. 2026, 03:00 | −1,5 | 0 | 65 | 1,6 |
| 9. nov. 2026, 04:00 | −1,4 | 0 | 65 | 1,6 |
| 9. nov. 2026, 05:00 | −1,3 | 0 | 64 | 1,5 |
| 9. nov. 2026, 06:00 | −1,1 | 0 | 62 | 1,6 |
| 9. nov. 2026, 07:00 | −0,8 | 0 | 60 | 1,9 |
| 9. nov. 2026, 08:00 | −0,1 | 0 | 59 | 1,5 |
| 9. nov. 2026, 09:00 | 0,8 | 0 | 58 | 1,4 |
| 9. nov. 2026, 10:00 | 2,1 | 0 | 54 | 1,3 |
| 9. nov. 2026, 11:00 | 2,6 | 0 | 55 | 1,1 |
| 9. nov. 2026, 12:00 | 2,8 | 0 | 57 | 1,2 |
| 9. nov. 2026, 13:00 | 3 | 0 | 51 | 3,1 |
| 9. nov. 2026, 14:00 | 2,4 | 0 | 73 | 2,8 |
| 9. nov. 2026, 15:00 | 2,2 | 0 | 76 | 2,1 |
| 9. nov. 2026, 16:00 | 2 | 0 | 76 | 2,5 |
| 9. nov. 2026, 17:00 | 1,6 | 0 | 81 | 2,7 |
| 9. nov. 2026, 18:00 | 1,7 | 0,1 | 83 | 2,6 |
| 9. nov. 2026, 19:00 | 2 | 0 | 82 | 2,6 |
| 9. nov. 2026, 20:00 | 2,3 | 0 | 77 | 2,7 |
| 9. nov. 2026, 21:00 | 2,5 | 0 | 73 | 2,9 |
| 9. nov. 2026, 22:00 | 2,7 | 0 | 71 | 2,7 |
| 9. nov. 2026, 23:00 | 2,8 | 0 | 70 | 3,1 |
| 10. nov. 2026, 00:00 | 2,9 | 0 | 70 | 2,6 |
| 10. nov. 2026, 01:00 | 2,8 | 0 | 71 | 2,8 |
| 10. nov. 2026, 02:00 | 2,8 | 0 | 73 | 2,2 |
| 10. nov. 2026, 03:00 | 2,8 | 0 | 75 | 2 |
| 10. nov. 2026, 04:00 | 2,8 | 0 | 79 | 2,1 |
| 10. nov. 2026, 05:00 | 2,6 | 0,2 | 86 | 1,9 |
| 10. nov. 2026, 06:00 | 2,6 | 0,3 | 88 | 1,9 |
| 10. nov. 2026, 07:00 | 2,4 | 0,6 | 91 | 1,8 |
| 10. nov. 2026, 08:00 | 2,6 | 0,3 | 91 | 1,4 |
| 10. nov. 2026, 09:00 | 3,5 | 0 | 87 | 1,8 |
| 10. nov. 2026, 10:00 | 4,6 | 0 | 84 | 1,8 |
| 10. nov. 2026, 11:00 | 4,8 | 0 | 87 | 1,1 |
| 10. nov. 2026, 12:00 | 5,1 | 0,1 | 89 | 0,2 |
| 10. nov. 2026, 13:00 | 5,4 | 0 | 87 | 0,6 |
| 10. nov. 2026, 14:00 | 5,3 | 0,1 | 89 | 0,6 |
| 10. nov. 2026, 15:00 | 5,3 | 0 | 91 | 0,6 |
| 10. nov. 2026, 16:00 | 5 | 0,1 | 94 | 0,3 |
| 10. nov. 2026, 17:00 | 4,1 | 0 | 88 | 1,1 |
| 10. nov. 2026, 18:00 | 3,5 | 0 | 87 | 0,8 |
| 10. nov. 2026, 19:00 | 3,4 | 0 | 85 | 1 |
| 10. nov. 2026, 20:00 | 3,1 | 0 | 86 | 1,3 |
| 10. nov. 2026, 21:00 | 3,1 | 0 | 86 | 1,1 |
| 10. nov. 2026, 22:00 | 3 | 0 | 85 | 1,6 |
| 10. nov. 2026, 23:00 | 2,9 | 0 | 86 | 1,6 |
| 11. nov. 2026, 00:00 | 3 | 0 | 86 | 1,6 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 9/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 9 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,1 °C · 64 h
8. nov. 2026, 13:00 → 8. nov. 2026, 19:00
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Zurich
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−4,9°C
Vind: 1,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 19:00−1,6°C
Vind: 1,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 19:00−2,3°C
Vind: 0,8 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 19:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
9. nov., 01:00 → 10. nov., 01:00
1 500 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 000 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 500 m
0,1 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
7 h · Egnet vær · 7/7 vurderte timer
7 h · Egnet vær · 7/7 vurderte timer
7 h · Egnet vær · 7/7 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
−1,6°Mulighet for snøproduksjon
9 / 48 hLengste kuldeperiode: 9 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 9. nov. 2026 | −1,6° / 3° | 0,1 mm (23 h) |
| 10. nov. 2026 | 2,4° / 5,4° | 1,7 mm (24 h) |
| 11. nov. 2026 | 3° / 3° | 0 mm (1 h) |
Leverandørens oppdatering: 8. nov., 19:00 · Hentet: 8. nov., 22:17 · Europe/Zurich
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,1°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode9. nov. 2026, 01:00 — 11. nov. 2026, 17:0064 h · 2 000 m · Europe/Zurich
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,1 °CTidligere varsel: 3 °C
Siste varsel: 2,9 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- −1,2 mmTidligere varsel: 3 mm
Siste varsel: 1,8 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- −0,1 mmTidligere varsel: 0,1 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 9 h
Siste varsel: 9 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 3 °C | 2,9 °C | −0,1 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 3 mm | 1,8 mm | −1,2 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0,1 mm | 0 mm | −0,1 mm |
| Timer med egnet værModellert | 9 h | 9 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 8. nov. 2026, 13:00
Hentet: 8. nov. 2026, 17:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 8. nov. 2026, 19:00
Hentet: 8. nov. 2026, 22:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Rinerhorn · Løyper · operator lifts and
Rinerhorn · operatør lift og slope groups (Rinerhorn)Rapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 5
Løypestatus · 0 / 11
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Operator-listed groups, not a verified complete inventory. The page states no observation time; retrieval time is not an observation time.
Heisstatus
- Glaris – Jatzmeder | 6-seater gondola lift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Hubel | ski lift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Juonli | double ski lift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Nülli | double ski lift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Trainer | ski lift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- 2 Rieder | Valley descent · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 4 Spina | Valley descent · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 5 Juonli · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 6 Wang · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 7 Bodma · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 8 Standard · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 9 Nülli · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 10 Brand - Rinerhorn | Valley descent · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 11 Rügg - Valley station Hubel · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 13 Hubel · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 18 Race course - Standard · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Rinerhorn · Løyper · operator lifts and
Rinerhorn · operatør lift og slope groups (Rinerhorn)9. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 5
Løypestatus · 0 / 11
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Rinerhorn · Løyper · operator lifts and
Rinerhorn · operatør lift og slope groups (Rinerhorn)8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 5
Løypestatus · 0 / 11
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Rinerhorn ?
For Rinerhorn viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 500 m, 0 mm på 2 000 m og 0,1 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 9. nov., 01:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Rinerhorn ?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Rinerhorn. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Rinerhorn ?
Heiser: 0 av 5 åpne (Rinerhorn · operatør lift og slope groups (Rinerhorn); Davos Klosters Bergbahnen; Hentet 9. nov., 00:26 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 11 åpne (Rinerhorn · operatør lift og slope groups (Rinerhorn); Davos Klosters Bergbahnen; Hentet 9. nov., 00:26 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
En seksseters gondol forbinder Glaris med Jatzmeder, og skiheiser og dobbeltheiser betjener de brede øvelses- og familiebakkene ovenfor. En akebakke starter ved fjellstasjonen. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Henger Rinerhorn sammen med de andre fjellene i Davos Klosters?
Operatøren driver fem fjell, hvert med egne heiser og egen løypeliste. Siden viser bare Rinerhorn; antall og snømålinger fra de andre fjellene legges aldri sammen med dette.[5][4]
Hvor gjelder varselet for Rinerhorn?
For ett punkt ved dalstasjonen for Rinerhornbahn i Glaris. De tre høydene er høydejusterte modellvarsler, ikke målinger på fjellet.[2]
Hva viser heis- og løypestatusen for Rinerhorn?
Heisene og løypene operatøren oppfører for Rinerhorn, som antall og ikke kilometer. Barneparker, skiruter og turer er utelatt. Operatørens side oppgir ikke observasjonstidspunkt, og utenfor sesongen vises alt som stengt.[4]
Måles snødybden på Rinerhorn?
Siden bruker ingen SLF-stasjon fra terrenget på Rinerhorn, så snødybden vises som utilgjengelig i stedet for å låne en verdi fra Parsenn eller dalen.[4]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Davos Klosters Bergbahnen · SkiområdeDavos Klosters Bergbahnen
- OpenStreetMap · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
- Davos Klosters Bergbahnen · LøypekartDavos Klosters Bergbahnen
- Davos Klosters Bergbahnen · Heis- og løypestatusDavos Klosters Bergbahnen
- Davos Klosters Bergbahnen · Plassering og høydeDavos Klosters Bergbahnen
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.