Tyrol · Østerrike
Fieberbrunn: værmelding og snøvarsel
For Fieberbrunn viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 836 m, 0 mm på 1 400 m og 0 mm på 1 870 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Fieberbrunn og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Den siste oppdateringen mislyktes; verdiene stammer fra en tidligere henting. Skistedets offisielle informasjon
Fieberbrunn ligger på 780 m. Fieberbrunn er den mest folkerike kommunen i Pillerseetal; navnet knyttes til en legende om en febrekilde, og Lauchsee er badesjøen.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
Siste oppdatering mislyktes. Verdiene kommer fra en tidligere henting.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Åpner 27. nov. · om 23 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 4. nov. 2026
Områdets dekning: Fieberbrunns heiser inngår i Skicircus sammen med Saalbach Hinterglemm og Leogang; operatørens side med åpningstider dekker lokale åpninger. Tallene for Skicircus gjelder hele området, ikke bare Fieberbrunn; varselet bruker ett bygdepunkt.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Fieberbrunn
3 – 9 °C · 1 400 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 07:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Høydejusterte modellestimater ved landsbypunktet, ikke separate observasjoner. 836 / 1 400 / 1 870 m · 47,46639° N, 12,55000° Ø.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Europe/Vienna · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 13:00 | 5,5 | 0 | 76 | 2,1 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 5,4 | 0 | 80 | 1,5 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 4,7 | 0 | 75 | 1,9 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 4,4 | 0 | 76 | 2,5 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 3,9 | 0 | 75 | 2,6 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 3,6 | 0 | 72 | 2,7 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 3,4 | 0 | 70 | 2,6 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 3,3 | 0 | 69 | 2,4 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 3,2 | 0 | 67 | 2,1 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 3,1 | 0 | 67 | 2,7 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 3,1 | 0 | 65 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 3,3 | 0 | 63 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 3,4 | 0 | 61 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 3,3 | 0 | 62 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 3,5 | 0 | 60 | 2 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 3,5 | 0 | 59 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 3,7 | 0 | 56 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 3,8 | 0 | 55 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 3,7 | 0 | 54 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 4,1 | 0 | 53 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 5,1 | 0 | 59 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 6,6 | 0 | 64 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 7,2 | 0 | 73 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 7,6 | 0 | 75 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 8,1 | 0 | 76 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 8,2 | 0 | 77 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 7,7 | 0 | 76 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 6,8 | 0 | 73 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 6 | 0 | 72 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 5,7 | 0 | 72 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 5,6 | 0 | 70 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 5,4 | 0 | 63 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 5,3 | 0 | 56 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 5,1 | 0 | 55 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 5 | 0 | 54 | 2,9 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 5 | 0 | 54 | 2,9 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 5 | 0 | 54 | 2,9 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 4,9 | 0 | 53 | 3,1 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 4,8 | 0 | 51 | 3 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 4,9 | 0 | 49 | 2,9 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 5 | 0 | 49 | 3 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 5 | 0 | 48 | 3,1 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 5 | 0 | 47 | 3 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 5,3 | 0 | 49 | 2,8 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 6,4 | 0 | 54 | 2 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 7,7 | 0 | 64 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 8,3 | 0 | 67 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 8,5 | 0 | 72 | 0,5 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Vienna
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
2,4°C
Vind: 2,1 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 07:005,5°C
Vind: 2,1 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 07:0011,1°C
Vind: 4,3 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 07:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 13:00 → 5. nov., 13:00
836 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 400 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 870 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
13 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
5,5°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 3,1° / 5,5° | 0 mm (11 h) |
| 5. nov. 2026 | 3,3° / 8,2° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | 4,8° / 8,5° | 0 mm (13 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:00 · Hentet: 4. nov., 10:17 · Europe/Vienna
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Varselkilden eller beregningen er endret.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 10:17
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
HD Tirol · Stasjon Fieberbrunn-Reckmoos
Siste henting mislyktes. Lagrede rapporter nedenfor er historiske.
Stasjon Fieberbrunn-Reckmoos · 1 379 m · snødybde på bakkenArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 05:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Fieberbrunn-Reckmoos station (1 379 m) · Målt snødybde | 0 |
Intermaps · Drift, avgrenset til Skicircus
Fieberbrunn · gjennomgått kartutvalgRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 01:00
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Delvis gjennomgått oversikt; gjennomgåtte poster som mangler i dette svaret: 0. For manglende poster utledes ingen driftsstatus.
Heisstatus
- F1 Streuböden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- F2 Streuböden II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- E5 TirolS I · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- E6 TirolS II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- F3 Doischberg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- F4 Lärchfilzen 4er · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- E2 Reckmoos Nord II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- E1 Reckmoos Nord I · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- E4 Reckmoos Süd · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- E3 Hochhörndl 4er · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- F5 Obingleitnlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- F6 Zillstattlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- F7 Gatterllift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- F8 Maiskopf 6er · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- 110 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 102 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 104 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 105 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 121 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 109 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 123 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 124 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 125 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 122 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
HD Tirol · Stasjon Fieberbrunn-Reckmoos
Stasjon Fieberbrunn-Reckmoos · 1 379 m · snødybde på bakken4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 05:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Fieberbrunn-Reckmoos station (1 379 m) · Målt snødybde | 0 |
HD Tirol · Stasjon Fieberbrunn-Reckmoos
Stasjon Fieberbrunn-Reckmoos · 1 379 m · snødybde på bakken3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Fieberbrunn-Reckmoos station (1 379 m) · Målt snødybde | 0 |
Intermaps · Drift, avgrenset til Skicircus
Fieberbrunn · gjennomgått kartutvalg4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 01:00
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Intermaps · Drift, avgrenset til Skicircus
Fieberbrunn · gjennomgått kartutvalg3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 15:15
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Fieberbrunn?
For Fieberbrunn viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 836 m, 0 mm på 1 400 m og 0 mm på 1 870 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Fieberbrunn?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Fieberbrunn. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Fieberbrunn?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Fieberbrunn. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Streubödenbahn er Fieberbrunns lokale tilgang til Skicircus; bygda er også vertskap for big mountain-arrangementet SNOWFEVER, holdt siden 2006, og snowboardarrangementet Lords of the Boards. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Hvilken heis går fra Fieberbrunn opp til løypene?
Streubödenbahn er Fieberbrunns lokale tilgang til Skicircus; bygda er også vertskap for big mountain-arrangementet SNOWFEVER, holdt siden 2006, og snowboardarrangementet Lords of the Boards.[1][3]
Hvordan henger Fieberbrunn sammen med Skicircus?
Fieberbrunns heiser inngår i Skicircus sammen med Saalbach Hinterglemm og Leogang; operatørens side med åpningstider dekker lokale åpninger.[1]
Er varselhøydene for Fieberbrunn målinger fra værstasjoner?
Høydejusterte modellestimater ved landsbypunktet, ikke separate observasjoner. 836 / 1 400 / 1 870 m · 47,46639° N, 12,55000° Ø.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Fieberbrunn · Heis- og løypestatusSaalbach / Fieberbrunn
- Fieberbrunn · Plassering og høydeWikipedia
- Fieberbrunn · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.