Bayern · Tyskland

Garmisch-Classic: værmelding og snøvarsel

For Garmisch-Classic viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 740 m, 0 mm på 1 400 m og 1,7 mm på 2 050 m de neste 24 timene fra 8. nov., 19:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Berlin). Varselkilde

Meldte forhold for Garmisch-Classic: Snødybde: 11 cm (ved Osterfelder (1 800 m) · 1 800 m; målestasjon; Lawinenwarndienst Bayern; Hentet 8. nov., 18:29 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Garmisch-Classic er et skiområde ved Garmisch-Partenkirchen (Werdenfelser Land). Heisene går fra omtrent 740 m i dalen til 2 050 m.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
0 av 17 åpneGarmisch-Classic ski area (Alpspitze, Hausberg, Kreuzeck) · Løyper · operator map lifts and
Løyper
0 av 23 åpneGarmisch-Classic ski area (Alpspitze, Hausberg, Kreuzeck) · Løyper · operator map lifts and
Snødybde
11 cmved Osterfelder (1 800 m) · 1 800 m · målestasjon
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Denne siden dekker skiområdet Garmisch-Classic, som drives av Bayerische Zugspitzbahn Bergbahn AG. Zugspitze og Wank er egne skiområder og dekkes ikke her. Varselet bruker ett punkt ved dalstasjonen Hausbergbahn.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Garmisch-Classic

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

0 – 8 °C · 1 400 m · 8. nov. – 10. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 13:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Garmisch-Classic er verdiene på 740, 1 400 og 2 050 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet dalstasjonen Hausbergbahn, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 8. nov. 2026, 13:00 · Europe/Berlin · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time1 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°10°8. nov., 1910. nov., 18
Varselverdier time for time
Garmisch-Classic · 1 400 m · Europe/Berlin
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
8. nov. 2026, 19:0010810,7
8. nov. 2026, 20:000,90770,5
8. nov. 2026, 21:000,70780,8
8. nov. 2026, 22:000,80730,7
8. nov. 2026, 23:000,60740,9
9. nov. 2026, 00:000,50720,9
9. nov. 2026, 01:000,40721,1
9. nov. 2026, 02:000,60711
9. nov. 2026, 03:000,70701
9. nov. 2026, 04:000,70691,1
9. nov. 2026, 05:000,80671
9. nov. 2026, 06:000,90661
9. nov. 2026, 07:0010641,1
9. nov. 2026, 08:001,40621,3
9. nov. 2026, 09:002,40611
9. nov. 2026, 10:004,10620,6
9. nov. 2026, 11:005,10680,4
9. nov. 2026, 12:005,80770,7
9. nov. 2026, 13:006,70700,7
9. nov. 2026, 14:006,60681
9. nov. 2026, 15:006,10,2700,6
9. nov. 2026, 16:005,30,3720,7
9. nov. 2026, 17:004,40,6710,6
9. nov. 2026, 18:003,90,6760,6
9. nov. 2026, 19:003,80,8811
9. nov. 2026, 20:003,80,8820,7
9. nov. 2026, 21:003,70,5840,7
9. nov. 2026, 22:003,40,3881,2
9. nov. 2026, 23:003,90,2860,9
10. nov. 2026, 00:004,40,4810,1
10. nov. 2026, 01:004,30,5840,1
10. nov. 2026, 02:004,50,4840
10. nov. 2026, 03:004,60,5840,3
10. nov. 2026, 04:004,60,5850,3
10. nov. 2026, 05:004,90,4830,2
10. nov. 2026, 06:005,10,5830,3
10. nov. 2026, 07:005,10,3840,7
10. nov. 2026, 08:005,20,4870,9
10. nov. 2026, 09:005,80,4880,8
10. nov. 2026, 10:006,70,2910,7
10. nov. 2026, 11:007,20,3880,7
10. nov. 2026, 12:007,30,4880,5
10. nov. 2026, 13:007,50,3900,4
10. nov. 2026, 14:007,30,4930,6
10. nov. 2026, 15:007,30,2940,8
10. nov. 2026, 16:006,90950,8
10. nov. 2026, 17:005,90960,8
10. nov. 2026, 18:005,20870,8
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,2 °C · 65 h

8. nov. 2026, 10:00 → 8. nov. 2026, 13:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Berlin

740 m4,3°C1 400 m1°C2 050 m−3,3°C0°C · ≈ 1 551 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 1 551 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

8. nov., 19:00 → 9. nov., 19:00

740 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 400 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 050 m

1,7 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

740 m

0 h · Egnet vær · 13/13 vurderte timer

19—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
20—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
21—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
1 400 m

0 h · Egnet vær · 13/13 vurderte timer

19—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
20—Over vurderingsgrensen · −1°C
21—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
04—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
05—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
06—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
07—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
2 050 m

13 h · Egnet vær · 13/13 vurderte timer

19✓Egnet vær · −4,8°C
20✓Egnet vær · −5,1°C
21✓Egnet vær · −5,2°C
22✓Egnet vær · −5,4°C
23✓Egnet vær · −5,5°C
00✓Egnet vær · −5,8°C
01✓Egnet vær · −5,9°C
02✓Egnet vær · −5,7°C
03✓Egnet vær · −5,6°C
04✓Egnet vær · −5,7°C
05✓Egnet vær · −5,7°C
06✓Egnet vær · −5,6°C
07✓Egnet vær · −5,7°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

1°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time1 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°10°8. nov., 1910. nov., 18
1 400 m · Europe/Berlin
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
8. nov. 20260,6° / 1°0 mm (5 h)
9. nov. 20260,4° / 6,7°4,3 mm (24 h)
10. nov. 20264,3° / 7,5°6,1 mm (19 h)

Leverandørens oppdatering: 8. nov., 13:00 · Hentet: 8. nov., 17:18 · Europe/Berlin

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
740 m1 400 m2 050 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,2°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode8. nov. 2026, 19:00 — 11. nov. 2026, 12:0065 h · 1 400 m · Europe/Berlin

Timer mellom leverandørens oppdateringer3 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,2 °CTidligere varsel: 4,1 °C
Siste varsel: 4,3 °C
Samlet nedbørVærvarsel
−1,3 mmTidligere varsel: 11,7 mm
Siste varsel: 10,4 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
−8 hTidligere varsel: 8 h
Siste varsel: 0 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel4,1 °C4,3 °C+0,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel11,7 mm10,4 mm−1,3 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert8 h0 h−8 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

740 mNytt varsel8. nov. 2026, 13:00
1 400 mNytt varsel8. nov. 2026, 13:00
2 050 mNytt varsel8. nov. 2026, 13:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Garmisch-Classic · Løyper · operator map lifts and

Garmisch-Classic ski area (Alpspitze, Hausberg, Kreuzeck) · Løyper · operator map lifts andArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
8. nov. 2026, 17:04

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 17

Løypestatus · 0 / 23

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Operator map inventory. 1 ski routes or other non-piste items are listed separately and not counted as pistes. The map update time has no stated timezone; item observation times are not given.

Heisstatus
  • Kreuzeckbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Alpspitzbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Hochalmbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • H Hexenkesselbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • K Längenfelderbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • B Kreuzwankl-Ski-Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • G Kandahar-Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • A Adamswiesenlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • C1 Übungslift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • C2 Rimmler-Moos-Lift I · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • C3 Rimmler-Moos-Lift II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • C4 Kinderland · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • E Trögllift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Hausbergbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • I Kreuzeckzubringer · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • J Bernadeinlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • L Osterfelderkopflift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
Løypestatus
  • 1 Kochelberg-Abfahrt oben · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 1 Kochelberg-Abfahrt unten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 10 Kreuzjoch-Hexenkessel Skiweg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 11 Hexenkessel · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 12 Oberer Skiweg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 13 Mittlerer Skiweg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 14 Rimmlermoos-Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 15 Osterfelder-Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 16 Bernadein-Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 17 Längenfelder Abfahrt I · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 18 Längenfelder Abfahrt II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 19 Hochalmweg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 2 Horn-Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 4 Olympia Abfahrt oben · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 4 Olympia Abfahrt unten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 5a Kandahar-Abfahrt oben · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 5a Kandahar-Abfahrt unten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 5b Kandahar-Abfahrt oben · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 5b Kandahar-Abfahrt unten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 6 Bayernhaus-Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 7 Kreuzwankl-Abfahrten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 8 Trögllifthang · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 9 Kreuzwankl-Umfahrung · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
Offisiell kilde ↗

Garmisch-Classic · Lawinenwarndienst Bayern Osterfelder snow

Sektor Alpspitze · Stasjon Osterfelder · 1 800 mRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
8. nov. 2026, 18:10
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Osterfelder (1 800 m) · Målt snødybdeHS: total snow depth in centimetres from an automatic sensor, ten-minute rows. Raw data, not checked by the service. Small readings over bare ground can be sensor noise.11
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Garmisch-Classic · Løyper · operator map lifts and

Garmisch-Classic ski area (Alpspitze, Hausberg, Kreuzeck) · Løyper · operator map lifts and8. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
8. nov. 2026, 17:04

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 17

Løypestatus · 0 / 23

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Garmisch-Classic · Lawinenwarndienst Bayern Osterfelder snow

Sektor Alpspitze · Stasjon Osterfelder · 1 800 m8. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
8. nov. 2026, 18:10
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Osterfelder (1 800 m) · Målt snødybdeHS: total snow depth in centimetres from an automatic sensor, ten-minute rows. Raw data, not checked by the service. Small readings over bare ground can be sensor noise.11
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Garmisch-Classic ?

For Garmisch-Classic viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 740 m, 0 mm på 1 400 m og 1,7 mm på 2 050 m de neste 24 timene fra 8. nov., 19:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Berlin). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Garmisch-Classic ?

Snødybde: 11 cm (ved Osterfelder (1 800 m) · 1 800 m; målestasjon; Lawinenwarndienst Bayern; Hentet 8. nov., 18:29 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Garmisch-Classic ?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Garmisch-Classic. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Bayern · Tyskland

Bli kjent med fjellet

Blant heisene på operatørens liste er Hausbergbahn, Kreuzeckbahn, Alpspitzbahn og Hochalmbahn. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.

Heisenes høyde
740–2 050 m[4]
Løyper
40 km[1]
Varselpunkt
Dalstasjonen Hausbergbahn[2]

Før skidagen

Når kan man stå på ski i skiområdet Garmisch-Classic?

Åpningsdagene fastsettes av operatøren og avhenger av snøen. Operatørens statussider (sjekket 8. november 2026) er referansen; denne siden viser antall heiser og løyper der PisteWindow kan lese dem.[4]

Hvor kommer heisstatus og snødybde på siden fra?

Heis- og løypestatus kommer fra operatørens offisielle interaktive løypekart (Intermaps). Snødybden kommer fra den bayerske skredtjenestens stasjon Osterfelder på 1 800 m i skiområdet og DWDs dalstasjon Garmisch-Partenkirchen på 719 m (dalreferanse).[4][5][6]

Er varslene for 740, 1 400 og 2 050 m i Garmisch-Classic observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til 740, 1 400 og 2 050 m, beregnet i ett representativt punkt (dalstasjonen Hausbergbahn).[2]

Dekker siden også Zugspitze og Wank?

Nei. Zugspitze og Wank er egne skiområder og dekkes ikke her; siden dekker bare Garmisch-Classic.[7]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Bayerische Zugspitzbahn Bergbahn AG · SkiområdeBayerische Zugspitzbahn Bergbahn AG
  2. OpenStreetMap contributors · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
  3. Bayerische Zugspitzbahn / Intermaps · LøypekartBayerische Zugspitzbahn / Intermaps
  4. Bayerische Zugspitzbahn / Intermaps · Heis- og løypestatusBayerische Zugspitzbahn / Intermaps
  5. Lawinenwarndienst Bayern · SnørapportLawinenwarndienst Bayern
  6. Deutscher Wetterdienst · SnørapportDeutscher Wetterdienst
  7. Bayerische Zugspitzbahn Bergbahn AG · Områdets avgrensningBayerische Zugspitzbahn Bergbahn AG
  8. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.