Sør-Tirol · Italia
Gitschberg Jochtal: værmelding og snøvarsel
For Gitschberg Jochtal viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 307 m, 0,3 mm på 1 900 m og 0,5 mm på 2 510 m de neste 24 timene fra 9. nov., 00:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde
Meldte forhold for Gitschberg Jochtal: Heiser: 0 av 14 åpne (Gitschberg Jochtal · operatør lift og slope lists; Gitschberg Jochtal AG; Hentet 8. nov., 23:14 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 31 åpne (Gitschberg Jochtal · operatør lift og slope lists; Gitschberg Jochtal AG; Hentet 8. nov., 23:14 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Gitschberg Jochtal knytter sammen to fjell over Pustertal og Eisacktal og kaller seg det største skiområdet i Eisacktal og Wipptal.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 14 åpneGitschberg Jochtal · operatør lift og slope lists
- Løyper
- 0 av 31 åpneGitschberg Jochtal · operatør lift og slope lists
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Siden dekker det sammenhengende skiområdet Gitschberg og Jochtal, som nås fra Meransen eller Vals. Varselet bruker ett punkt, dalstasjonen for Nesselbahn i Meransen. Heisstatus kommer fra operatøren; løypelisten har ingen status per løype, så løypene viser bare operatørens antall åpne løyper, og det er ikke funnet noen kilde til snødybde.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
−3 – 4 °C · 1 900 m · 9. nov. – 11. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 19:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Ved Gitschberg Jochtal er 1 307, 1 900 og 2 510 m høydejusterte modellvarsler for ett punkt, dalstasjonen for Nesselbahn i Meransen. De er ikke observasjoner og ikke separate værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 8. nov. 2026, 19:00 · Europe/Rome · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 9. nov. 2026, 00:00 | −1 | 0 | 100 | 1,2 |
| 9. nov. 2026, 01:00 | −1,2 | 0 | 100 | 1 |
| 9. nov. 2026, 02:00 | −1,4 | 0 | 100 | 1,1 |
| 9. nov. 2026, 03:00 | −1,7 | 0 | 100 | 0,9 |
| 9. nov. 2026, 04:00 | −2 | 0 | 100 | 1,1 |
| 9. nov. 2026, 05:00 | −2,1 | 0 | 99 | 1 |
| 9. nov. 2026, 06:00 | −2,3 | 0 | 98 | 0,8 |
| 9. nov. 2026, 07:00 | −2,7 | 0 | 97 | 0,6 |
| 9. nov. 2026, 08:00 | −2,4 | 0 | 96 | 0,7 |
| 9. nov. 2026, 09:00 | −1,5 | 0 | 99 | 0,8 |
| 9. nov. 2026, 10:00 | −0,8 | 0 | 99 | 0,9 |
| 9. nov. 2026, 11:00 | 0,1 | 0 | 94 | 1 |
| 9. nov. 2026, 12:00 | 0,5 | 0 | 95 | 1,1 |
| 9. nov. 2026, 13:00 | 0,8 | 0 | 96 | 1,2 |
| 9. nov. 2026, 14:00 | 0,8 | 0 | 95 | 1,2 |
| 9. nov. 2026, 15:00 | 0,8 | 0 | 96 | 0,8 |
| 9. nov. 2026, 16:00 | 0,3 | 0 | 93 | 0,6 |
| 9. nov. 2026, 17:00 | 0,2 | 0 | 89 | 0,5 |
| 9. nov. 2026, 18:00 | 0,1 | 0 | 85 | 0,4 |
| 9. nov. 2026, 19:00 | 0 | 0 | 88 | 0,4 |
| 9. nov. 2026, 20:00 | 0 | 0,1 | 90 | 0,4 |
| 9. nov. 2026, 21:00 | 0 | 0,1 | 92 | 0,6 |
| 9. nov. 2026, 22:00 | 0 | 0,1 | 94 | 0,4 |
| 9. nov. 2026, 23:00 | 0,1 | 0 | 94 | 0,4 |
| 10. nov. 2026, 00:00 | 0,1 | 0 | 93 | 0,5 |
| 10. nov. 2026, 01:00 | 0,1 | 0 | 93 | 0,2 |
| 10. nov. 2026, 02:00 | 0,1 | 0 | 93 | 0,7 |
| 10. nov. 2026, 03:00 | 0,4 | 0 | 93 | 1 |
| 10. nov. 2026, 04:00 | 0,6 | 0 | 93 | 1,3 |
| 10. nov. 2026, 05:00 | 0,6 | 0 | 95 | 1,5 |
| 10. nov. 2026, 06:00 | 0,8 | 0 | 95 | 1,3 |
| 10. nov. 2026, 07:00 | 0,8 | 0 | 95 | 1,4 |
| 10. nov. 2026, 08:00 | 0,9 | 0 | 94 | 1,3 |
| 10. nov. 2026, 09:00 | 1,5 | 0,4 | 96 | 1,2 |
| 10. nov. 2026, 10:00 | 2,1 | 0,3 | 99 | 1,1 |
| 10. nov. 2026, 11:00 | 2,9 | 0 | 97 | 1,4 |
| 10. nov. 2026, 12:00 | 3,7 | 0 | 96 | 1,3 |
| 10. nov. 2026, 13:00 | 4,1 | 0 | 95 | 1,5 |
| 10. nov. 2026, 14:00 | 3,9 | 0 | 99 | 1 |
| 10. nov. 2026, 15:00 | 4 | 0 | 99 | 1,1 |
| 10. nov. 2026, 16:00 | 3,8 | 0 | 100 | 0,9 |
| 10. nov. 2026, 17:00 | 3,2 | 0 | 94 | 1,8 |
| 10. nov. 2026, 18:00 | 3 | 0 | 95 | 1,5 |
| 10. nov. 2026, 19:00 | 2,8 | 0 | 93 | 1,5 |
| 10. nov. 2026, 20:00 | 2,7 | 0 | 91 | 1,6 |
| 10. nov. 2026, 21:00 | 2,5 | 0 | 91 | 2,1 |
| 10. nov. 2026, 22:00 | 2,6 | 0 | 91 | 2 |
| 10. nov. 2026, 23:00 | 2,7 | 0 | 90 | 2,2 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0,3 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 5/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 5 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,2 °C · 65 h
8. nov. 2026, 13:00 → 8. nov. 2026, 19:00
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Rome
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−4,9°C
Vind: 1,6 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 19:00−1°C
Vind: 1,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 19:002,4°C
Vind: 0,8 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 19:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
9. nov., 00:00 → 10. nov., 00:00
1 307 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 900 m
0,3 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 510 m
0,5 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 8/8 vurderte timer
4 h · Egnet vær · 8/8 vurderte timer
8 h · Egnet vær · 8/8 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
−1°Mulighet for snøproduksjon
5 / 48 hLengste kuldeperiode: 5 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 9. nov. 2026 | −2,7° / 0,8° | 0,3 mm (24 h) |
| 10. nov. 2026 | 0,1° / 4,1° | 0,7 mm (24 h) |
Leverandørens oppdatering: 8. nov., 19:00 · Hentet: 8. nov., 22:18 · Europe/Rome
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,2°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode9. nov. 2026, 00:00 — 11. nov. 2026, 17:0065 h · 1 900 m · Europe/Rome
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,2 °CTidligere varsel: 1,6 °C
Siste varsel: 1,4 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0,6 mmTidligere varsel: 0,4 mm
Siste varsel: 1 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0,2 mmTidligere varsel: 0,1 mm
Siste varsel: 0,3 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 5 h
Siste varsel: 5 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 1,6 °C | 1,4 °C | −0,2 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 0,4 mm | 1 mm | +0,6 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0,1 mm | 0,3 mm | +0,2 mm |
| Timer med egnet værModellert | 5 h | 5 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 8. nov. 2026, 13:00
Hentet: 8. nov. 2026, 17:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 8. nov. 2026, 19:00
Hentet: 8. nov. 2026, 22:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Gitschberg Jochtal · operatør lift og slope lists
Gitschberg Jochtal · operatør lift og slope listsRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 14
Løypestatus · 0 / 31
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Operator lists without an observation time or timezone. Counts are source-listed items, not a verified live opening; an unrecognised status stays unknown.
Heisstatus
- Pobist · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Brunner · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Ski Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Mitterwiese · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Nesselbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Gitschberg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Bergbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Jochtal · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Manovia Restaurantlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Hinterberg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Steinermandl · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Tasa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Schilling · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Gaisjoch · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
Løypestatus
- Tasa (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Schilling (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Schwandt (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Talabfahrt (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Mitterling (Schwer) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Joechl (Schwer) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Hinterberg (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Trainingspiste (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Sonnenhang (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Seepiste (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Skimovie (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Panorama (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Steinermandl (Schwer) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Gimmy Fun Ride (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Restaurant (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Steinermandl II (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Kids Cross Jochtal (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Gitsch (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Mitterwiese (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Breiteben (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Wastl Huber (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Sergerwiese (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Nesselwiese (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Gaisraste (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Kanonenrohr (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Pobist (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Brunner (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Family Slope (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Wastl Huber II (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Connection Slope Brunner (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
- Connection Slope Brunner Huber (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Gitschberg Jochtal · operatør lift og slope lists
Gitschberg Jochtal · operatør lift og slope lists8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 14
Løypestatus · 0 / 31
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Gitschberg Jochtal ?
For Gitschberg Jochtal viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 307 m, 0,3 mm på 1 900 m og 0,5 mm på 2 510 m de neste 24 timene fra 9. nov., 00:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Gitschberg Jochtal ?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Gitschberg Jochtal. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Gitschberg Jochtal ?
Heiser: 0 av 14 åpne (Gitschberg Jochtal · operatør lift og slope lists; Gitschberg Jochtal AG; Hentet 8. nov., 23:14 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 31 åpne (Gitschberg Jochtal · operatør lift og slope lists; Gitschberg Jochtal AG; Hentet 8. nov., 23:14 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Gitschberg-Nesselbahn fra Meransen og Jochtalbahn fra Vals fører opp til et skiområde mellom 1 307 og 2 510 m, med familieløyper, forbindelsesløyper og barneparker. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart eller aktuelle forhold.
Før skidagen
Hvilket skiområde dekker siden?
Det sammenhengende skiområdet Gitschberg Jochtal, med adkomst fra Meransen (Gitschberg) og Vals (Jochtal). Andre sørtirolske områder har egne sider.[1]
Hva viser siden om heiser, løyper og snø?
Hver heis’ status leses fra operatørens liste, som ikke oppgir observasjonstid, men viser sesongdatoer. For løyper publiserer operatøren bare et antall åpne løyper, ikke en status per løype. Snødybde har ingen kilde som kan knyttes til området og vises som utilgjengelig.[4]
Er varslene for 1 307, 1 900 og 2 510 m observasjoner?
Nei. Det er modellverdier omregnet til de høydene og beregnet i ett punkt, dalstasjonen for Nesselbahn i Meransen.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Gitschberg Jochtal AG · SkiområdeGitschberg Jochtal AG
- OpenStreetMap contributors · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
- Gitschberg Jochtal AG · LøypekartGitschberg Jochtal AG
- Gitschberg Jochtal AG · Heis- og løypestatusGitschberg Jochtal AG
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.