Savoie · Frankrike
Hauteluce Val Joly: værmelding og snøvarsel
For Hauteluce Val Joly viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 250 m, 0 mm på 1 800 m og 0 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Hauteluce Val Joly: Snødybde: 0 cm (ved La Ruelle (1 600 m); målestasjon; Les Contamines / Hauteluce ski area; Hentet 4. nov., 10:38 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Hauteluce er en landsby på omtrent 1 150 m i sørøstvendte lier, der skiområdet Val Joly starter i grenda Belleville og når Les Contamines over Col du Joly.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- 0 cmved La Ruelle (1 600 m) · målestasjon
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Varselpunktet er Belleville, basen for Val Joly. Les Saisies, omtrent 1 650 m på passet, hører til det separate Espace Diamant og beskrives ikke av disse verdiene.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Hauteluce Val Joly
2 – 9 °C · 1 800 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 07:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Verdiene for 1 250, 1 800 og 2 400 m er modellestimater for punktet Belleville; kommunen går fra 780 til 2 555 m, og ingen verdi er en måling ved en heis i Val Joly.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 11:00 | 4,3 | 0 | 52 | 7,6 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 4,2 | 0 | 57 | 8,7 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 4,3 | 0 | 57 | 8,9 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 4,4 | 0 | 59 | 8,4 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 4,5 | 0 | 58 | 9,5 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 4,3 | 0 | 59 | 8,5 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 3,6 | 0 | 62 | 8,5 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 3,5 | 0 | 61 | 8,7 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 3,4 | 0 | 61 | 9,5 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 3,4 | 0 | 61 | 9,8 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 3,3 | 0 | 60 | 10,1 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 3,6 | 0 | 57 | 10,7 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 3,5 | 0 | 60 | 10,3 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 3,7 | 0 | 59 | 10,1 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 3,7 | 0 | 61 | 10,2 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 3,8 | 0 | 61 | 10,9 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 3,4 | 0 | 65 | 11,4 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 3,6 | 0 | 62 | 11 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 3,4 | 0 | 64 | 11 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 3,6 | 0 | 63 | 10 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 3,9 | 0 | 60 | 8,4 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 4 | 0 | 59 | 7,6 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 4,7 | 0 | 56 | 7,3 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 5,9 | 0 | 50 | 6,5 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 6,8 | 0 | 48 | 6,3 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 7,5 | 0 | 46 | 5,9 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 8,1 | 0 | 44 | 4,8 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 8,5 | 0 | 43 | 3,7 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 8,4 | 0 | 43 | 3 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 7,3 | 0 | 48 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 6,5 | 0 | 51 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 6,2 | 0 | 52 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 6 | 0 | 51 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 5,9 | 0 | 58 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 5,8 | 0 | 57 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 5,9 | 0 | 56 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 5,8 | 0 | 57 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 5,6 | 0 | 58 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 4,9 | 0 | 64 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 4,6 | 0 | 66 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 3,8 | 0 | 74 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 2,8 | 0,1 | 87 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 2,4 | 0,5 | 90 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 2,1 | 1,6 | 92 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 2,2 | 1,2 | 94 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 2,1 | 0,9 | 94 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 3,1 | 0,3 | 91 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 4,2 | 0 | 86 | 1,7 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
0,4°C
Vind: 7,6 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 07:004,3°C
Vind: 7,6 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 07:008°C
Vind: 4,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 07:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00
1 250 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 800 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 400 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
4,3°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 3,3° / 4,5° | 0 mm (13 h) |
| 5. nov. 2026 | 3,4° / 8,5° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | 2,1° / 5,6° | 4,6 mm (11 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:00 · Hentet: 4. nov., 10:18 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Varselkilden eller beregningen er endret.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 10:18
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Hauteluce Val Joly · Stasjon La Ruelle automatic snow
Hauteluce Val Joly · Automatisk stasjon La RuelleRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 10:29
| Målested | cm |
|---|---|
| La Ruelle (1 600 m) · Målt snødybdeAutomatisk målt total snødybde ved La Ruelle (1 600 m), slik operatøren betegner den. Det viste måletidspunktet har ingen verifisert tidssone. Det er ikke den separate verdien for nysnø siste 24 timer. | 0 |
Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser
Hauteluce Val Joly · Oppført av kilden: sektorRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Gjennomgåtte sektorer oppført av kilden, uten ikke-alpine stier og separat oppført forbindelse. Fullstendighet, statustidspunkt og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- TC DE LA RUELLE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TK DE LA RUELLE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TK DU CHOTON · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TK DU PLAN · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
Løypestatus
- LA RUELLE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- ROUTE COL RUELLE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LA CROIX · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LE COL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LES CHOUCAS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- BELLEVILLE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- BOUQUETINS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- CHOTON · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LES MARMOTTES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LES PLANS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LES PRES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
TSD du Col · forbindelseskontekstRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Separat forbindelseskontekst. Denne heisen alene fastslår verken gjennomfart eller hele ruten i retningen.
Heisstatus
- TSD DU COL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus uten verifisert observasjonstidspunkt eller tilgang.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Hauteluce Val Joly · Stasjon La Ruelle automatic snow
Hauteluce Val Joly · Automatisk stasjon La Ruelle4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 10:29
| Målested | cm |
|---|---|
| La Ruelle (1 600 m) · Målt snødybdeAutomatisk målt total snødybde ved La Ruelle (1 600 m), slik operatøren betegner den. Det viste måletidspunktet har ingen verifisert tidssone. Det er ikke den separate verdien for nysnø siste 24 timer. | 0 |
Hauteluce Val Joly · Stasjon La Ruelle automatic snow
Hauteluce Val Joly · Automatisk stasjon La Ruelle3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:49
| Målested | cm |
|---|---|
| La Ruelle (1 600 m) · Målt snødybdeAutomatisk målt total snødybde ved La Ruelle (1 600 m), slik operatøren betegner den. Det viste måletidspunktet har ingen verifisert tidssone. Det er ikke den separate verdien for nysnø siste 24 timer. | 0 |
Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser
Hauteluce Val Joly · Oppført av kilden: sektor4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗TSD du Col · forbindelseskontekst4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser
Hauteluce Val Joly · Oppført av kilden: sektor3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗TSD du Col · forbindelseskontekst3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Hauteluce Val Joly?
For Hauteluce Val Joly viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 250 m, 0 mm på 1 800 m og 0 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Hauteluce Val Joly?
Snødybde: 0 cm (ved La Ruelle (1 600 m); målestasjon; Les Contamines / Hauteluce ski area; Hentet 4. nov., 10:38 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Hauteluce Val Joly?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Hauteluce Val Joly. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Col du Joly markerer slutten på kommunen og på departementet Savoie. Tegningen er skjematisk, ikke et løypekart, og antall løyper i Val Joly oppgis ikke her.
Før skidagen
Er Hauteluce det samme som Les Saisies?
Nei. Les Saisies ligger på passet rundt 1 650 m og hører til Espace Diamant; der finnes de fleste av kommunens turistsenger. Denne siden gjelder Val Joly-siden ved Belleville.[5]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Évasion Mont-Blanc · SkiområdeMegève Tourisme
- Hauteluce Val Joly · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
- Évasion Mont-Blanc · LøypekartMegève Tourisme
- Évasion Mont-Blanc · Heis- og løypestatusMegève Tourisme
- Hauteluce · Fakta og områdeinformasjonWikipédia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.