Hemsedal · Norge
Hemsedal: værmelding og snøvarsel
For Hemsedal viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 14:00, modellert snøfall på 0 mm på 650 m, 0 mm på 1 000 m og 0 mm på 1 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 20:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde
Meldte forhold for Hemsedal: Heiser: 0 av 22 åpne (Hemsedal · Hemsedal; SkiStar; Hentet 4. nov., 19:37 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Hemsedal; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 19:37 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Tre fjellområder for skiferien. Sammenlign høyden og de lavere nedfartene, og sjekk operatørens rapport for heisene og nedfartene du planlegger å bruke.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 22 åpneHemsedal · Hemsedal
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- 0 cmved Hemsedal · skistedets rapport
- Sesong
- Åpner 11. des. · om 37 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 3. nov. 2026
Områdets dekning: Siden dekker SkiStar Hemsedal. Solheisen i Grøndalen er et eget skisenter; dets heiser og snørapporter er ikke med.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
−0 – 6 °C · 1 000 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MET Nordic · Utstedt 4. nov., 14:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Varslene på 650, 1 000 og 1 400 m er høydejusterte ved ett representativt punkt i Hemsedal. De er verken tre værstasjoner eller varsler for hver fjellside.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 14:00 · Europe/Oslo · Open-Meteo · MET Nordic
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 20:00 | 3,2 | 0 | 91 | 5,8 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 3 | 0 | 89 | 5,3 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 2,5 | 0 | 88 | 4,4 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 2,1 | 0 | 89 | 4,3 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 2 | 0 | 89 | 4,4 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 1,9 | 0 | 88 | 4,4 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 1,8 | 0 | 86 | 4,6 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 1,9 | 0 | 84 | 5,1 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 2 | 0 | 83 | 5,1 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 2,1 | 0 | 83 | 5 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 2,5 | 0 | 83 | 4,7 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 2,4 | 0 | 82 | 4,5 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 2,4 | 0 | 81 | 4,6 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 2,4 | 0 | 80 | 4,8 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 3,7 | 0 | 77 | 4,7 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 4,9 | 0 | 74 | 4,6 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 5,7 | 0 | 71 | 4,6 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 6,1 | 0 | 69 | 4,4 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 5,9 | 0 | 69 | 4,2 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 5,2 | 0 | 71 | 3,9 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 4 | 0 | 74 | 3,9 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 3,1 | 0 | 76 | 4,2 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 2,8 | 0 | 75 | 4 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 2,5 | 0 | 74 | 3,5 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 2 | 0 | 76 | 2,8 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 1,1 | 0 | 77 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 0,3 | 0 | 77 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | −0,1 | 0 | 77 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −0,2 | 0 | 77 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −0,2 | 0 | 77 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −0,1 | 0 | 77 | 2,2 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 0,4 | 0 | 75 | 2,9 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 0,8 | 0 | 74 | 2,6 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 0,8 | 0 | 75 | 1,9 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 0,4 | 0 | 75 | 1 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 0 | 0 | 73 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −0,2 | 0 | 71 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 0,2 | 0 | 70 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 2,2 | 0 | 63 | 2,5 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 4 | 0 | 58 | 2,7 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 5,1 | 0 | 58 | 2,3 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | 5,4 | 0 | 61 | 2,4 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | 5,1 | 0 | 66 | 2,8 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | 4,5 | 0 | 71 | 3,2 |
| 6. nov. 2026, 16:00 | 3,4 | 0 | 74 | 3,6 |
| 6. nov. 2026, 17:00 | 2,5 | 0 | 75 | 3,7 |
| 6. nov. 2026, 18:00 | 2,2 | 0 | 75 | 3,5 |
| 6. nov. 2026, 19:00 | 1,7 | 0 | 74 | 3,4 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 5/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 3 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,3 °C · 62 h
4. nov. 2026, 09:00 → 4. nov. 2026, 14:00
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Oslo
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
0°C
Vind: 7,9 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 14:003,2°C
Vind: 5,8 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 14:004,9°C
Vind: 3,3 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 14:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 20:00 → 5. nov., 20:00
650 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 000 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 400 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 12/12 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 12/12 vurderte timer
5 h · Egnet vær · 12/12 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
3,2°Mulighet for snøproduksjon
5 / 48 hLengste kuldeperiode: 3 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 2,1° / 3,2° | 0 mm (4 h) |
| 5. nov. 2026 | −0,1° / 6,1° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −0,2° / 5,4° | 0 mm (20 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 14:00 · Hentet: 4. nov., 15:18 · Europe/Oslo
Open-Meteo · MET Nordic ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,3°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 20:00 — 7. nov. 2026, 10:0062 h · 1 000 m · Europe/Oslo
Timer mellom leverandørens oppdateringer5 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,3 °CTidligere varsel: 1,2 °C
Siste varsel: 1,4 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- −1 hTidligere varsel: 18 h
Siste varsel: 17 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 1,2 °C | 1,4 °C | +0,3 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 18 h | 17 h | −1 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 09:00
Hentet: 4. nov. 2026, 10:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 14:00
Hentet: 4. nov. 2026, 15:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
SkiStar · Hemsedal
Hemsedal · HemsedalRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 22
| Målested | cm |
|---|---|
| Hemsedal · Snødybde · urørt terrengOpreparerad terräng | 0 |
| Hemsedal · Snødybde · preparert løypePrepareras med snökanoner | 0 |
| Hemsedal · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Hemsedal · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift.
Heisstatus
- Hollvin Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Lodge Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Roniheisen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Tindenheisen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Skarsnuten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Hamarheisen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Totten 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Valle 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Valle 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Fjellreven · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Fjellugla · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Olaheisen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Fjellheisen 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Fjellheisen 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Ulven · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Elgen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Totteskogheisen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Jerven · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Gaupa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Lille-Olav · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Fjellnest 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Fjellnest 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
- Trolløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Valleløypa 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Panoramaløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Turistløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Veslestølløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Fjellsvingen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Fjelløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Solløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Fjellvegen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Transporten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Valleløypa 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Hagaløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Holdeløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Omveien · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Bekkeløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Tjernløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Hjemveien · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Rådyrstien · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Totteskogen Inn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Valles Snarvei · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Fyriløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Hemsedalløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Midtløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Veslebreidalen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Lialøypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Dortheløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Hallinghovdløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Superbreidalen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Alpinstien · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Sentrumsløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Sentrumsvingen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Kamelpukkelen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Roniløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Røggeløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Skarløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Tindenløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- SkiStar Snow Park Red · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Bergaløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Hamarløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Utsikten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Hjallerløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Tottenløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Såhaugløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Kuleløypa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- SkiStar Fun Ride · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- SkiStar Snow Park Blue · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Ski Cross Arena · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
SkiStar · Hemsedal
Hemsedal · Hemsedal4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 22
| Målested | cm |
|---|---|
| Hemsedal · Snødybde · urørt terrengOpreparerad terräng | 0 |
| Hemsedal · Snødybde · preparert løypePrepareras med snökanoner | 0 |
| Hemsedal · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Hemsedal · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
SkiStar · Hemsedal
Hemsedal · Hemsedal3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 22
| Målested | cm |
|---|---|
| Hemsedal · Snødybde · urørt terrengOpreparerad terräng | 0 |
| Hemsedal · Snødybde · preparert løypePrepareras med snökanoner | 0 |
| Hemsedal · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Hemsedal · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Hemsedal?
For Hemsedal viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 14:00, modellert snøfall på 0 mm på 650 m, 0 mm på 1 000 m og 0 mm på 1 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 20:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Hemsedal?
Snødybde: 0 cm (ved Hemsedal; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 19:37 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Hemsedal?
Heiser: 0 av 22 åpne (Hemsedal · Hemsedal; SkiStar; Hentet 4. nov., 19:37 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Løypenettet strekker seg over flere fjellsider med en lang nedfart til bunnen av anlegget. Finn hver nedfart på det offisielle kartet før du sammenligner høyden med varselet.
Før skidagen
Dekker varselet Solheisen?
Nei. Det er konfigurert for SkiStar Hemsedal. Solheisen er et eget skisenter i Grøndalen; rapportene deres kombineres ikke her.[5]
Hvor sjekker jeg hvilke heiser som er i drift?
Se SkiStars Hemsedal-rapport. Sammendraget av aktuelle åpninger og listen over heiser som er åpne for sesongen betyr ulike ting. PisteWindow skiller den lagrede sesongrapporten fra verifisert aktuell drift.[2]
Kan jeg sammenligne snø i løypa og natursnø?
Sjekk først betegnelsen. SkiStar skiller mellom upreparert terreng og snødybde i preparert løype. Måletiden må være bekreftet før lagrede verdier kan beskrive dagens snøforhold.[2]
Hvordan bruker jeg de tre varselhøydene?
Finn nedfarten på det offisielle kartet og sammenlign samme time på de nærmeste varselhøydene. Ett modellpunkt kan ikke beskrive hver fjellside i Hemsedal.[3]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Hemsedal · SkiområderSkiStar
- Hemsedal · Vær-, heis- og løyperapportSkiStar
- Hemsedal · LøypekartSkiStar
- SkiStar Hemsedal · SkiområdeHemsedal turistkontor
- Hemsedal · Fakta og områdeinformasjonHemsedal turistkontor
- Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.