Tyrol · Østerrike

Itter: værmelding og snøvarsel

For Itter viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0 mm på 700 m, 0 mm på 1 200 m og 0 mm på 1 550 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde

Meldte forhold for Itter: Heiser: 0 av 13 åpne (SkiWelt Hopfgarten - Itter · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper; SkiWelt · official map; Hentet 4. nov., 10:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Itter er «roselandsbyen» på et platå i begynnelsen av Brixental, under Schloss Itter, der amerikanske soldater og en tysk offiser forsvarte fanger i mai 1945.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag
Heiser
0 av 13 åpneSkiWelt Hopfgarten - Itter · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Itter og Hopfgarten har hver sin dalstasjon, skikjørere kan fortsette til Söll og Hopfgarten, og ved dalstasjonen betjener en betalt T-krok og en tallerkenheis nybegynnere. Tallene for SkiWelt gjelder hele området, ikke bare Itter; varselet bruker ett bygdepunkt.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Itter

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−3 – 11 °C · 1 200 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Verdiene på 700, 1 200 og 1 550 m er høydejusterte modellvarsler ved turistkontoret, ikke separate værstasjoner. Landsbyhøyden på operatørens kart er ikke en måling ved punktet.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Vienna · MET Norway

Temperaturvarsel time for time3,3 °C
Temperaturvarsel time for time−6°0°13°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Itter · 1 200 m · Europe/Vienna
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:003,3076,71,1
4. nov. 2026, 12:005,1069,51,3
4. nov. 2026, 13:006066,61,7
4. nov. 2026, 14:006,4065,81,9
4. nov. 2026, 15:005,9068,91,7
4. nov. 2026, 16:004,5076,81,6
4. nov. 2026, 17:001,4089,61,2
4. nov. 2026, 18:000,3092,71,1
4. nov. 2026, 19:00−0,4095,80,7
4. nov. 2026, 20:00−1097,80,6
4. nov. 2026, 21:00−1,1096,60,9
4. nov. 2026, 22:00−0,9095,31,4
4. nov. 2026, 23:00−1,3095,51,5
5. nov. 2026, 00:00−1,4094,11,7
5. nov. 2026, 01:00−1,9094,71,8
5. nov. 2026, 02:00−2,7096,11,9
5. nov. 2026, 03:00−2,7095,11,7
5. nov. 2026, 04:00−2,9094,91,7
5. nov. 2026, 05:00−3,2094,71,7
5. nov. 2026, 06:00−3093,51,7
5. nov. 2026, 07:00−3092,81,5
5. nov. 2026, 08:00−1,2085,51,6
5. nov. 2026, 09:001,4077,71,2
5. nov. 2026, 10:004,4070,60,9
5. nov. 2026, 11:006,8064,31
5. nov. 2026, 12:008,80561,2
5. nov. 2026, 13:0010,1047,81,3
5. nov. 2026, 14:0010,6043,71,3
5. nov. 2026, 15:0010,2046,81,3
5. nov. 2026, 16:007,70661,3
5. nov. 2026, 17:004,6073,21,1
5. nov. 2026, 18:003,2081,40,6
5. nov. 2026, 19:002,1084,90,5
5. nov. 2026, 20:001,2084,70,7
5. nov. 2026, 21:000,20840,9
5. nov. 2026, 22:00−0,2084,11,1
5. nov. 2026, 23:00−0,7084,81,2
6. nov. 2026, 00:00−0,7083,11,2
6. nov. 2026, 01:00−0,6080,51,3
6. nov. 2026, 02:00−0,8077,51,2
6. nov. 2026, 03:00−0,9074,41,2
6. nov. 2026, 04:00−1,3073,71,3
6. nov. 2026, 05:00−1,6073,51,4
6. nov. 2026, 06:00−1,9072,61,3
6. nov. 2026, 07:00−20721,2
6. nov. 2026, 08:00−0,4072,81,3
6. nov. 2026, 09:0030681,3
6. nov. 2026, 10:006,1058,50,8
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
19/48 h
Lengste sammenhengende periode
10 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0,2 °C · 50 h

3. nov. 2026, 20:18 → 4. nov. 2026, 02:17

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Vienna

700 m6,3°C1 200 m3,3°C1 550 m1,2°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

700 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 200 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 550 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

700 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
19—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
20—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
21—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
22—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
23—Over vurderingsgrensen · 1,2°C
00—Over vurderingsgrensen · 1°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
1 200 m

8 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
19—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
20—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
21—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
00✓Egnet vær · −2°C
01✓Egnet vær · −2,5°C
02✓Egnet vær · −3,1°C
03✓Egnet vær · −3,2°C
04✓Egnet vær · −3,4°C
05✓Egnet vær · −3,7°C
06✓Egnet vær · −3,6°C
07✓Egnet vær · −3,7°C
1 550 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −2,5°C
19✓Egnet vær · −3°C
20✓Egnet vær · −3,4°C
21✓Egnet vær · −3,6°C
22✓Egnet vær · −3,5°C
23✓Egnet vær · −3,9°C
00✓Egnet vær · −4,1°C
01✓Egnet vær · −4,5°C
02✓Egnet vær · −5,2°C
03✓Egnet vær · −5,3°C
04✓Egnet vær · −5,5°C
05✓Egnet vær · −5,8°C
06✓Egnet vær · −5,7°C
07✓Egnet vær · −5,8°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

3,3°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

19 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 10 h

Temperaturvarsel time for time3,3 °C
Temperaturvarsel time for time−6°0°13°4. nov., 116. nov., 10
1 200 m · Europe/Vienna
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−1,3° / 6,4°0 mm (13 h)
5. nov. 2026−3,2° / 10,6°0 mm (24 h)
6. nov. 2026−2° / 6,1°0 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 05:18 · Europe/Vienna

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
700 m1 200 m1 550 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,2°C kaldere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 11:00 — 6. nov. 2026, 13:0050 h · 1 200 m · Europe/Vienna

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
−0,2 °CTidligere varsel: 2 °C
Siste varsel: 1,9 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
+4 hTidligere varsel: 15 h
Siste varsel: 19 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel2 °C1,9 °C−0,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel0 mm0 mm+0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert15 h19 h+4 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

700 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
1 200 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
1 550 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

SkiWelt · Drift, avgrenset til village map

SkiWelt Hopfgarten - Itter · Oppført av kilden: heiser og merkede løyperRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 13

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun kartelementer oppført av kilden. Ingen observasjonstidspunkt per element og ingen verifisering av skitilgang.

Heisstatus
  • 20 · 8er Gondelbahn Salvenbahn I · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 22 · 8er Gondelbahn Salvenbahn II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 30 · 10er Gondelbahn Salvistabahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 21 · Hohe Salve I · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 23 · Rigibahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 24 · Schernthannbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 25 · Foischingbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 27b · Zauberteppich Bodenschmied · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 27a · Zauberteppich Högerfeld · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 31 · Kasbichlbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 33 · Tellerschlepplift Salvista · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 39 · Pfaringlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 36 · Förderband Kelchsau · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • 20a · Talabfahrt Hopfgarten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 21c · Rigi-Mittelstation Hopfgarten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 21a · Rigi-Mittelstation Hopfgarten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 21b · Rigi-Mittelstation Hopfgarten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 22 · Hohe Salve - Rigi · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 24a · Schernthannabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 24b · Schernthannabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 24,25 · Skiweg Schernthann Wildbichl - Foisching · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 25a · Foischingabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 25b · Foischingabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 25c · Foischingabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 27b · Zauberteppich Bodenschmied · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 27a · Zauberteppich Högerfeld · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 30,31 · Rigi-Kraftalm · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 30 · Talabfahrt Itter · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 31a · Kraftalm - Kasbichl · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 31b · Kraftalm - Kasbichl · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 30,31 · Rigi - Kraftalm Skiweg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 33 · Tellerschlepplift-Salvista Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 30a · Piste Kleine Salve · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
  • 31a · Kraftalm - Kasbichl · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

SkiWelt · Drift, avgrenset til village map

SkiWelt Hopfgarten - Itter · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 13

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

SkiWelt · Drift, avgrenset til village map

SkiWelt Hopfgarten - Itter · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 13

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Itter?

For Itter viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0 mm på 700 m, 0 mm på 1 200 m og 0 mm på 1 550 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde ↗

Hvilke heiser er åpne i Itter?

Heiser: 0 av 13 åpne (SkiWelt Hopfgarten - Itter · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper; SkiWelt · official map; Hentet 4. nov., 10:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Tyrol · Østerrike

Bli kjent med fjellet

Fra bygda tar gondolbanen Salvista deg opp til 1 565 m. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.

Innbyggere
1 182 (2026)[5]
Heis fra bygda
Salvista · 1 565 m[6]
Varselpunkt
Itter[2]

Før skidagen

Hvilken heis går fra Itter opp til løypene?

Fra bygda tar gondolbanen Salvista deg opp til 1 565 m.[6]

Hvordan henger Itter sammen med SkiWelt?

Itter og Hopfgarten har hver sin dalstasjon, skikjørere kan fortsette til Söll og Hopfgarten, og ved dalstasjonen betjener en betalt T-krok og en tallerkenheis nybegynnere.[6]

Er varslene for 700, 1 200 og 1 550 m ved Itter observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til 700, 1 200 og 1 550 m ved ett representativt punkt (Itter).[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Itter · SkiområdeSkiWelt
  2. Itter · Plassering og høydeKitzbüheler Alpen
  3. SkiWelt · LøypekartSkiWelt
  4. SkiWelt · Heis- og løypestatusSkiWelt
  5. Itter · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
  6. Itter · SkiområdeSkiWelt
  7. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.