Maurienne · Savoie · Frankrike

La Toussuire: værmelding og snøvarsel

For La Toussuire viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 750 m, 0 mm på 2 100 m og 0 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 21:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

Meldte forhold for La Toussuire: Heiser: Antall åpne ukjent · 12 oppført (LA TOUSSUIRE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 4. nov., 20:08 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved La Toussuire (1 750 m); skistedets rapport; Les Sybelles · Lumiplan; Hentet 4. nov., 20:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

La Toussuire er en grend som er blitt stasjon i kommunen Fontcouverte-la-Toussuire, nådd via D78 fra Arvan-dalen, på omtrent 1 750 m med Tête de Bellard og Pierre du Turc ovenfor.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Antall åpne ukjent · 12 oppførtLA TOUSSUIRE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire)
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
0 cmved La Toussuire (1 750 m) · skistedets rapport
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Varselpunktet er stasjonen på 1 750 m. Ifølge Wikipedia har La Toussuires eget område 33 løyper over 55 km, en brøkdel av de omtrent 300 km som deles i Sybelles.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · La Toussuire

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−2 – 5 °C · 2 100 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 13:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Ifølge Wikipedia går stasjonen fra 1 680 til 2 431 m. Verdiene for 1 750, 2 100 og 2 400 m er modellestimater for ett punkt, ikke målinger fra de heisene.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 13:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time−1,3 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°7°4. nov., 216. nov., 20
Varselverdier time for time
La Toussuire · 2 100 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 21:00−1,30760,6
4. nov. 2026, 22:00−1,30760,6
4. nov. 2026, 23:00−1,10740,4
5. nov. 2026, 00:00−1,20741,1
5. nov. 2026, 01:00−1,80820,9
5. nov. 2026, 02:00−1,30770,6
5. nov. 2026, 03:00−1,70802
5. nov. 2026, 04:00−1,60811,1
5. nov. 2026, 05:00−1,40790,7
5. nov. 2026, 06:00−1,30780,5
5. nov. 2026, 07:00−10760,3
5. nov. 2026, 08:00−0,20720,1
5. nov. 2026, 09:001,40690,5
5. nov. 2026, 10:002,60641,6
5. nov. 2026, 11:003,50622,1
5. nov. 2026, 12:004,10612,6
5. nov. 2026, 13:004,60592,9
5. nov. 2026, 14:004,70602,8
5. nov. 2026, 15:004,30622,4
5. nov. 2026, 16:003,60651,8
5. nov. 2026, 17:002,80701,1
5. nov. 2026, 18:0020751,1
5. nov. 2026, 19:001,70760,9
5. nov. 2026, 20:001,60761
5. nov. 2026, 21:001,50780,9
5. nov. 2026, 22:001,60780,8
5. nov. 2026, 23:001,50800,8
6. nov. 2026, 00:001,60810,6
6. nov. 2026, 01:001,50820,2
6. nov. 2026, 02:001,50840,3
6. nov. 2026, 03:001,30850,8
6. nov. 2026, 04:001,10851
6. nov. 2026, 05:0010870,5
6. nov. 2026, 06:000,60910,6
6. nov. 2026, 07:000,22991,1
6. nov. 2026, 08:000,23,1990,4
6. nov. 2026, 09:000,41,71000,4
6. nov. 2026, 10:000,40,8991
6. nov. 2026, 11:000,21,2990,9
6. nov. 2026, 12:000,41,7981
6. nov. 2026, 13:000,30,8971,3
6. nov. 2026, 14:000,20,6952,1
6. nov. 2026, 15:000,20,2921,8
6. nov. 2026, 16:0000,3971,2
6. nov. 2026, 17:00−0,10,2961,4
6. nov. 2026, 18:00−0,30970,8
6. nov. 2026, 19:00−0,501000,3
6. nov. 2026, 20:00−0,50,21000,8
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
12/48 h
Lengste sammenhengende periode
12 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,2 °C · 62 h

4. nov. 2026, 07:00 → 4. nov. 2026, 13:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 750 m0,8°C2 100 m−1,3°C2 400 m−3,3°C0°C · ≈ 1 883 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 1 883 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 21:00 → 5. nov., 21:00

1 750 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 100 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 400 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 750 m

0 h · Egnet vær · 11/11 vurderte timer

21—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
04—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
05—Over vurderingsgrensen · −1°C
06—Over vurderingsgrensen · −1°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
2 100 m

11 h · Egnet vær · 11/11 vurderte timer

21✓Egnet vær · −3,2°C
22✓Egnet vær · −3,2°C
23✓Egnet vær · −3,1°C
00✓Egnet vær · −3,2°C
01✓Egnet vær · −3,3°C
02✓Egnet vær · −3,1°C
03✓Egnet vær · −3,3°C
04✓Egnet vær · −3,1°C
05✓Egnet vær · −3,1°C
06✓Egnet vær · −3,1°C
07✓Egnet vær · −2,9°C
2 400 m

11 h · Egnet vær · 11/11 vurderte timer

21✓Egnet vær · −5,1°C
22✓Egnet vær · −5,1°C
23✓Egnet vær · −5°C
00✓Egnet vær · −5,1°C
01✓Egnet vær · −5,1°C
02✓Egnet vær · −4,9°C
03✓Egnet vær · −5,1°C
04✓Egnet vær · −5,1°C
05✓Egnet vær · −4,9°C
06✓Egnet vær · −4,9°C
07✓Egnet vær · −4,7°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

−1,3°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

12 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 12 h

Temperaturvarsel time for time−1,3 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°7°4. nov., 216. nov., 20
2 100 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−1,3° / −1,1°0 mm (3 h)
5. nov. 2026−1,8° / 4,7°0 mm (24 h)
6. nov. 2026−0,5° / 1,6°12,8 mm (21 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 13:00 · Hentet: 4. nov., 16:18 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 750 m2 100 m2 400 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,2°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 21:00 — 7. nov. 2026, 11:0062 h · 2 100 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,2 °CTidligere varsel: 0,2 °C
Siste varsel: 0,3 °C
Samlet nedbørVærvarsel
−8,6 mmTidligere varsel: 22,7 mm
Siste varsel: 14,1 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
−6,7 mmTidligere varsel: 14,2 mm
Siste varsel: 7,4 mm
Timer med egnet værModellert
−11 hTidligere varsel: 23 h
Siste varsel: 12 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel0,2 °C0,3 °C+0,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel22,7 mm14,1 mm−8,6 mm
Fast nedbør · mm vannModellert14,2 mm7,4 mm−6,7 mm
Timer med egnet værModellert23 h12 h−11 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 750 mNytt varsel4. nov. 2026, 13:00
2 100 mNytt varsel4. nov. 2026, 13:00
2 400 mNytt varsel4. nov. 2026, 13:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Les Sybelles · Drift, avgrenset til local

LA TOUSSUIRE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire)Rapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun elementer i lokale sektorer oppført av kilden. Kildestatus har ikke observasjonstidspunkt, og offentlig tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • 4-TC COTE DU BOIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 7-TSD MEDAILLE OR · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 8-TSD LES RAVIERES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 9-TSD TETE BELLARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 14-TS LE CHAPUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 15-TS GRAND TRUC · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 19-TS LIAISON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 20-TS LE SOLEIL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 5-TK LA MUSIQUE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 6-TK PTE VERDETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 1-LES GRAND LUTINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 2-LES PETITS LUTINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • GRANDS LUTINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA MUSIQUE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA PETITE VERDETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PETITS LUTINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • COMBORCIERE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • ESCARGOT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LAC · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LE MAROLAY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LE PETIT COIN · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LE SOLEIL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES CRETES DU FOEHN · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES RAVIERES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES RETENUES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MARMOTTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MARMOTTE BAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BELLARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • GRAND TRUC · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA COTE DU BOIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA FLECHE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA GRANDE VERDETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LE CHAPUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LE COQ · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES GORGES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LOUIS BUISSON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MUR DU FOEHN · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PISTE A PAT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • RENARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • STADE DU COQ · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • STADE J-P AUGERT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • STEPHANE LAURENCE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • VILLARINE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • COULOIR · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES TRIOS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • VALLEE PERDUE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

Les Sybelles · Meldt snø · La Toussuire

La Toussuire · Meldt snødybde på 1 750 mRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
La Toussuire (1 750 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert.0
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Les Sybelles · Drift, avgrenset til local

LA TOUSSUIRE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire)4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Les Sybelles · Drift, avgrenset til local

LA TOUSSUIRE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire)3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Les Sybelles · Meldt snø · La Toussuire

La Toussuire · Meldt snødybde på 1 750 m4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
La Toussuire (1 750 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert.0
Offisiell kilde ↗

Les Sybelles · Meldt snø · La Toussuire

La Toussuire · Meldt snødybde på 1 750 m3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
La Toussuire (1 750 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert.0
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i La Toussuire?

For La Toussuire viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 750 m, 0 mm på 2 100 m og 0 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 21:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i La Toussuire?

Snødybde: 0 cm (ved La Toussuire (1 750 m); skistedets rapport; Les Sybelles · Lumiplan; Hentet 4. nov., 20:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i La Toussuire?

Heiser: Antall åpne ukjent · 12 oppført (LA TOUSSUIRE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 4. nov., 20:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Maurienne · Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Av de 33 løypene er én svart, 17 røde, 11 blå og 4 grønne, betjent av 20 anlegg inkludert en gondol og ni stolheiser, pluss 25 km langrenn. Tegningen er skjematisk, ikke et løypekart.

Varselpunkt
La Toussuire · 1 750 m[2]
Stasjonens høydeintervall
1 680–2 431 m[4]
Egne løyper
33 · 55 km[4]
Anlegg
20[4]

Før skidagen

Hvordan kjører jeg til La Toussuire?

Via D78 fra landsbyen Fontcouverte i Arvan-dalen, ifølge Wikipedia. Vinterstatus på veiene og kjettingkrav er ikke en del av denne siden.[4]

Er La Toussuire bare et lite skiområde?

Det egne området er beskjedent med 33 løyper over 55 km, men det er en del av Sybelles og knyttet til Le Corbier med to stolheiser siden 1985. Det felles nettet er langt større enn stedet alene.[4]

Gjelder varselet for La Toussuire også på Tête de Bellard?

Ikke direkte. Toppen står på 2 225 m, over punktet på 1 750 m, så radene 2 100 og 2 400 m er den nærmere veiledningen, fortsatt som modellverdier.[4][2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. La Toussuire · Fakta og områdeinformasjonMaurienne Tourisme
  2. La Toussuire · Plassering og høydeMaurienne Tourisme
  3. Les Sybelles · Heis- og løypestatusLes Sybelles
  4. La Toussuire · Fakta og områdeinformasjonWikipédia
  5. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.