Maurienne · Savoie · Frankrike
Le Corbier: værmelding og snøvarsel
For Le Corbier viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0,2 mm på 1 550 m, 0,6 mm på 2 000 m og 0,6 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Le Corbier: Heiser: Antall åpne ukjent · 12 oppført (LE CORBIER · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 4. nov., 10:39 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Le Corbier på 1 550 m er en planlagt stasjon som åpnet 30. desember 1967 med bygninger ved foten av heisene, vendt mot Aiguilles d’Arves på andre siden av dalen.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Antall åpne ukjent · 12 oppførtLE CORBIER · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)
- ESPACE DES ETOILES - LE CORBIER Zone débutant · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier) Antall åpne ukjent · 3 oppført
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Varselpunktet er stasjonen på 1 549 m i kommunen Villarembert. Tallene for Sybelles dekker fem steder, så varselet for Le Corbier beskriver verken La Toussuire eller landsbyene i Arves.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Le Corbier
−2 – 5 °C · 2 000 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Verdiene for 1 550, 2 000 og 2 400 m er modellestimater for punktet på 1 549 m, ikke målinger fra stolheisene i Le Corbier.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Paris · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 11:00 | 2,4 | 0 | 64,6 | 4,5 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 2,6 | 0 | 62,1 | 4,9 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 3,1 | 0 | 59,4 | 5,2 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 2,8 | 0 | 59,2 | 5,1 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 2,3 | 0 | 61,4 | 4,7 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 1,8 | 0 | 63,3 | 4,1 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 0,6 | 0 | 70,7 | 3,8 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | −0,3 | 0 | 74,8 | 3,5 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 0,2 | 0 | 72,8 | 3,4 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −0,5 | 0 | 78,1 | 3,2 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −1,5 | 0 | 83 | 3,2 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −1,7 | 0 | 83,1 | 3,1 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −1,2 | 0 | 82,6 | 3,3 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −0,2 | 0,3 | 80,8 | 3,4 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −0,5 | 0,2 | 83,8 | 3,1 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −0,5 | 0,1 | 82,9 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 0,1 | 0 | 79,7 | 3,1 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −0,8 | 0 | 82,4 | 2,8 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −1,1 | 0 | 82,2 | 2,8 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −1,5 | 0 | 82,8 | 2,8 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −1,3 | 0 | 82,8 | 2,8 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −0,7 | 0 | 81,7 | 2,8 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 1 | 0 | 75,5 | 3,4 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 2,5 | 0 | 69,7 | 3,4 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 3,5 | 0 | 67,3 | 3,5 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 4,3 | 0 | 65,2 | 3,4 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 4,9 | 0 | 62,8 | 3,2 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 4,6 | 0 | 63,6 | 3,1 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 4 | 0 | 66,7 | 3 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 3 | 0,1 | 73,8 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 2 | 0,2 | 81,7 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 1,3 | 1,1 | 87,1 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 0,8 | 0,8 | 91,9 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 0,6 | 1,5 | 92,5 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 0,5 | 0,6 | 90,5 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 0,6 | 1,4 | 89,9 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 0,4 | 1,6 | 93,6 | 2,4 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 0,4 | 0,9 | 93,8 | 2,4 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 0,4 | 0,7 | 92,5 | 2,4 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 0,5 | 0,7 | 91,4 | 2,2 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 0,5 | 0,8 | 91,6 | 1,9 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 0,4 | 1,1 | 91,8 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 0,2 | 1 | 92 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 0 | 0,3 | 92,8 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 0,3 | 0 | 88,4 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −0,4 | 0 | 86,1 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 0,8 | 0 | 80,9 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 2,1 | 0 | 76,6 | 1,7 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0,6 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 10/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 5 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,2 °C · 50 h
4. nov. 2026, 00:17 → 4. nov. 2026, 02:17
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−0,6°C
Vind: 4,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:172,4°C
Vind: 4,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:174,5°C
Vind: 4,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:17Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00
1 550 m
0,2 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 000 m
0,6 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 400 m
0,6 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
9 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
2,4°Mulighet for snøproduksjon
10 / 48 hLengste kuldeperiode: 5 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −1,7° / 3,1° | 0 mm (13 h) |
| 5. nov. 2026 | −1,5° / 4,9° | 7,9 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −0,4° / 2,1° | 5,5 mm (11 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 06:17 · Europe/Paris
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,2°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 11:00 — 6. nov. 2026, 13:0050 h · 2 000 m · Europe/Paris
Timer mellom leverandørens oppdateringer2 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,2 °CTidligere varsel: 0,8 °C
Siste varsel: 1 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0,1 mmTidligere varsel: 13,4 mm
Siste varsel: 13,5 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- −0,8 mmTidligere varsel: 9,4 mm
Siste varsel: 8,6 mm - Timer med egnet værModellert
- −2 hTidligere varsel: 12 h
Siste varsel: 10 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 0,8 °C | 1 °C | +0,2 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 13,4 mm | 13,5 mm | +0,1 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 9,4 mm | 8,6 mm | −0,8 mm |
| Timer med egnet værModellert | 12 h | 10 h | −2 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 00:17
Hentet: 4. nov. 2026, 01:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17
Hentet: 4. nov. 2026, 06:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Les Sybelles · Drift, avgrenset til local
ESPACE DES ETOILES - LE CORBIER Zone débutant · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)Rapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 3Utenfor driftsperioden: 3
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun elementer i lokale sektorer oppført av kilden. Kildestatus har ikke observasjonstidspunkt, og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- 6.3-TK DU BERGER · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 6.1-TAPIS DE LA GRANDE OURSE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 6.2-TAPIS DE LA PETITE OURSE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- ESPACE DEBUTANT CORBIER · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
LE CORBIER · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)Rapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun elementer i lokale sektorer oppført av kilden. Kildestatus har ikke observasjonstidspunkt, og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- 1-TSD VOIE LACTEE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 8-TSD SYBELLES EXPRESS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 12-TSD MONT CORBIER · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 26-TSD GASTON EXPRESS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 7-TSF OURSON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 11-TSF DES ENVERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 10-TK BABY BAIKO · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 14-TK VADROUILLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 25-TK LES NIEBLAIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 25-TK NIEBLAIS I · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 25-TK NIEBLAIS II · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 25-TK NIEBLAIS III · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- BAIKO · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- JARDINS D'ENFANTS ESF · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES JARDINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PLAN DE LA GUERRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PTIT LOUP · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- GRANDE VADROUILLE BAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- GRANDE VADROUILLE HAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA PETITE VADROUILLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA PIROUETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA TORTUE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LE SAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES 3 LOUVETEAUX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES FAMILLES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES MARGUERITES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES RACOURTS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- OUILLON 2 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PETIT PRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- APOLLON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA CHAMOIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA COMBE BAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA COMBE HAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA CULBUTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA FRITE BAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA FRITE HAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES ENVERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- STADE DE SLALOM · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- VA DOUCEMENT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- J-N AUGERT BAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- J-N AUGERT HAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LE CHARDON HAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES JONQUILLES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Météo-France · Stasjon Le Corbier NIVO
Stasjon Le CorbierArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 9. apr. 2026, 10:53
| Målested | cm |
|---|---|
| Le Corbier (1 585 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 52 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Les Sybelles · Drift, avgrenset til local
ESPACE DES ETOILES - LE CORBIER Zone débutant · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 3Utenfor driftsperioden: 3
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗LE CORBIER · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Les Sybelles · Drift, avgrenset til local
ESPACE DES ETOILES - LE CORBIER Zone débutant · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 3Utenfor driftsperioden: 3
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗LE CORBIER · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Météo-France · Stasjon Le Corbier NIVO
Stasjon Le Corbier4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 9. apr. 2026, 10:53
| Målested | cm |
|---|---|
| Le Corbier (1 585 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 52 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Le Corbier?
For Le Corbier viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0,2 mm på 1 550 m, 0,6 mm på 2 000 m og 0,6 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Le Corbier?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Le Corbier. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Le Corbier?
Heiser: Antall åpne ukjent · 12 oppført (LE CORBIER · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 4. nov., 10:39 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Stasjonen åpnet med 17 km utstyrte løyper, og fjellet Corbier bak den når 2 265 m. Tegningen er skjematisk, ikke et løypekart.
Før skidagen
Hvordan kjører jeg fra Le Corbier til La Toussuire?
To stolheiser har knyttet stedene sammen siden 1985 som området Grand Large. Om begge går en gitt dag, står i Sybelles’ heisrapport og ikke i dette varselet.[4][3]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Le Corbier · Fakta og områdeinformasjonMaurienne Tourisme
- Le Corbier · Plassering og høydeMaurienne Tourisme
- Les Sybelles · Heis- og løypestatusLes Sybelles
- Le Corbier · Fakta og områdeinformasjonWikipédia
- Les Sybelles · Fakta og områdeinformasjonWikipédia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.