Hautes-Alpes · Frankrike
Le Monêtier-les-Bains: værmelding og snøvarsel
For Le Monêtier-les-Bains viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0,6 mm på 1 500 m, 3,1 mm på 2 100 m og 3,2 mm på 2 800 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Le Monêtier-les-Bains: Heiser: Antall åpne ukjent · 12 oppført (monetier · Oppført av kilden: lokale sektorer; Serre Chevalier / Websenso; Hentet 4. nov., 12:23 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Le Monêtier-les-Bains er et høytliggende sted i Serre Chevalier; varselet bruker et punkt i P6 · mairie.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Antall åpne ukjent · 12 oppførtmonetier · Oppført av kilden: lokale sektorer
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Le Monêtier-les-Bains er et sted i skiområdet Serre Chevalier; områdets totaltall gjelder ikke bare Le Monêtier-les-Bains. Sjekk åpne forbindelser i den offisielle rapporten.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Le Monêtier-les-Bains
−2 – 4 °C · 2 100 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 07:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
For Le Monêtier-les-Bains er verdiene på 1 500, 2 100 og 2 800 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet P6 · mairie, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 13:00 | 0,1 | 0,4 | 95 | 2,3 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 0,7 | 0 | 83 | 3,1 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 0,4 | 0,1 | 84 | 2,6 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 0,1 | 0,1 | 86 | 2,8 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | −0,7 | 0,1 | 86 | 3 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | −1,6 | 0 | 87 | 5,7 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | −2 | 0 | 88 | 5,4 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −1,9 | 0 | 87 | 4,3 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −1,9 | 0 | 88 | 4 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −1,8 | 0 | 88 | 3,7 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −1,3 | 0,2 | 87 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −1,4 | 0,5 | 91 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −1,5 | 0,8 | 95 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −1,1 | 0,3 | 86 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −1,4 | 0,4 | 95 | 2 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −1 | 0,2 | 90 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −0,7 | 0 | 84 | 3,3 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −0,8 | 0 | 81 | 4,2 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −1,3 | 0 | 85 | 5,6 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −1,2 | 0 | 85 | 5,2 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | −0,5 | 0,1 | 82 | 3,8 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 0,3 | 0 | 80 | 3,1 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 0,9 | 0 | 81 | 3,8 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 1,5 | 0 | 78 | 4,7 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 2,2 | 0 | 75 | 5,1 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 3,2 | 0 | 71 | 4,4 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 4 | 0 | 66 | 4 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 3,7 | 0 | 68 | 2,8 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 2,4 | 0 | 75 | 2 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 1,7 | 0 | 74 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 1,5 | 0 | 76 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 0,2 | 0,3 | 94 | 1 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 0 | 1 | 95 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | −0,2 | 1,5 | 98 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | −0,3 | 1,6 | 98 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 0 | 1,3 | 95 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −0,1 | 1,1 | 95 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −0,3 | 1,3 | 94 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 0 | 0,7 | 90 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −0,2 | 1,2 | 90 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −0,2 | 1,2 | 90 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −0,5 | 0,3 | 90 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −0,6 | 0,3 | 96 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −0,6 | 1,2 | 99 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −0,7 | 1,6 | 99 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | −0,7 | 1,9 | 100 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | −0,1 | 0,1 | 100 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | −0,1 | 0,1 | 100 | 0,6 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 3,1 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 14/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 9 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−4,5°C
Vind: 2,3 m/s · Nedbør: 0,4 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 07:000,1°C
Vind: 2,3 m/s · Nedbør: 0,4 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 07:005,4°C
Vind: 1 m/s · Nedbør: 0,1 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 07:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 13:00 → 5. nov., 13:00
1 500 m
0,6 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 100 m
3,1 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 800 m
3,2 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
12 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
0,1°Mulighet for snøproduksjon
14 / 48 hLengste kuldeperiode: 9 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −2° / 0,7° | 0,9 mm (11 h) |
| 5. nov. 2026 | −1,5° / 4° | 6,7 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −0,7° / 0° | 12,3 mm (13 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:00 · Hentet: 4. nov., 11:18 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Varselkilden eller beregningen er endret.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 11:18
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Serre Chevalier · Drift, avgrenset til source
monetier · Oppført av kilden: lokale sektorerRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun sektorer oppført av kilden. Kilden oppgir ingen verifisert observasjonstidsstempel. Utenfor driftsperioden er ikke en gjeldende åpning eller stenging.
Heisstatus
- Télésiège BACHAS · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Télésiège AYA · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Télésiège LAUZIERES · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Téléski CHANTELOUBE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Téléski ECOLE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Téléski ETOILE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Téléski PRE CHABERT · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tapis CHARMETTES · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Télésiège EYCHAUDA · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Télésiège CIBOUIT · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Télésiège CUCUMELLE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Télésiège YRET · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- ROCHAMOUT · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ROUTE DES ESPAGNOLS · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- AYA · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BRETELLE CORVARIA · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHAUME · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CLOT GAILLARD · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CORVARIA · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- JARDIN · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- COMBE RATEAU · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- EYCHAUDA · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PAS DE L ANE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TETRAS · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ROUGE CIBOUIT · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ROUGE YRET · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- COL DU VENT · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- NOIRE CIBOUIT · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TABUC · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Météo-France · Serre Chevalier stations
Stasjon SERRE CHE-LE MONETIER_NIVOArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 18. apr. 2026, 10:13
| Målested | cm |
|---|---|
| SERRE CHE-LE MONETIER_NIVO (2 185 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 60 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Serre Chevalier · Drift, avgrenset til source
monetier · Oppført av kilden: lokale sektorer4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Serre Chevalier · Drift, avgrenset til source
monetier · Oppført av kilden: lokale sektorer3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Météo-France · Serre Chevalier stations
Stasjon SERRE CHE-LE MONETIER_NIVO4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 18. apr. 2026, 10:13
| Målested | cm |
|---|---|
| SERRE CHE-LE MONETIER_NIVO (2 185 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 60 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Le Monêtier-les-Bains?
For Le Monêtier-les-Bains viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0,6 mm på 1 500 m, 3,1 mm på 2 100 m og 3,2 mm på 2 800 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Le Monêtier-les-Bains?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Le Monêtier-les-Bains. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Le Monêtier-les-Bains?
Heiser: Antall åpne ukjent · 12 oppført (monetier · Oppført av kilden: lokale sektorer; Serre Chevalier / Websenso; Hentet 4. nov., 12:23 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Landskapet ved Le Monêtier-les-Bains er skjematisk, ikke et kart eller en visning av dagens forhold.
Før skidagen
Er Le Monêtier-les-Bains hele skiområdet Serre Chevalier?
Nei. Serre Chevalier omfatter flere steder, og Le Monêtier-les-Bains er bare ett av dem; områdets tall er ikke en lokal oversikt.[1]
Er forbindelsene rundt Le Monêtier-les-Bains åpne?
Sjekk den offisielle heis- og løyperapporten før du drar fra Le Monêtier-les-Bains. Et kart bekrefter ikke åpning.[4]
Er varslene for 1 500, 2 100 og 2 800 m ved Le Monêtier-les-Bains observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 1 500, 2 100 og 2 800 m ved ett representativt punkt (P6 · mairie).[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Serre Chevalier · SkiområdeSerre Chevalier Vallée Briançon
- Le Monêtier-les-Bains · Plassering og høydeSerre Chevalier Vallée Briançon
- Serre Chevalier · LøypekartSerre Chevalier Vallée Briançon
- Serre Chevalier · Heis- og løypestatusSerre Chevalier Vallée Briançon
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.