Salzburg · Østerrike

Leogang: værmelding og snøvarsel

For Leogang viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0 mm på 800 m, 0 mm på 1 300 m og 0 mm på 1 762 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Leogang og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Leogang ligger på 788 m. Bygda ligger i distriktet Zell am See i delstaten Salzburg, et vintersports- og sommersykkelsted med et gruve- og gotikkmuseum og turistgruven Schwarzleo.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Leogangs heiser inngår i Skicircus sammen med Saalbach Hinterglemm og Fieberbrunn; operatørens Asitz-side er kilden til lokale åpninger. Tallene for Skicircus gjelder hele området, ikke bare Leogang; varselet bruker ett bygdepunkt.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Leogang

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−2 – 10 °C · 1 300 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Høydejusterte modellestimater ved landsbypunktet, ikke separate observasjoner. 800 / 1 300 / 1 762 m · 47,41667° N, 12,75000° Ø.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Vienna · MET Norway

Temperaturvarsel time for time5,1 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°12°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Leogang · 1 300 m · Europe/Vienna
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:005,1072,51,3
4. nov. 2026, 12:006,4064,91,5
4. nov. 2026, 13:007,5060,31,7
4. nov. 2026, 14:008058,72
4. nov. 2026, 15:007,9060,12
4. nov. 2026, 16:006,5070,51,4
4. nov. 2026, 17:003,9074,61,2
4. nov. 2026, 18:003,2076,21,1
4. nov. 2026, 19:002,3079,41,1
4. nov. 2026, 20:001,5082,51,3
4. nov. 2026, 21:000,8086,11,4
4. nov. 2026, 22:000,2089,41,4
4. nov. 2026, 23:00−0,4093,21,4
5. nov. 2026, 00:00−0,70951,5
5. nov. 2026, 01:00−0,8095,31,7
5. nov. 2026, 02:00−1095,71,8
5. nov. 2026, 03:00−1,4095,61,8
5. nov. 2026, 04:00−1,7095,81,9
5. nov. 2026, 05:00−1,8095,92
5. nov. 2026, 06:00−2095,72,1
5. nov. 2026, 07:00−2,1095,42
5. nov. 2026, 08:00−0,8092,82,4
5. nov. 2026, 09:001,3085,62,3
5. nov. 2026, 10:003,6074,81,9
5. nov. 2026, 11:005,8063,41,6
5. nov. 2026, 12:007,8053,51,4
5. nov. 2026, 13:009,2047,71,4
5. nov. 2026, 14:009,8045,91,2
5. nov. 2026, 15:009,60481
5. nov. 2026, 16:007,7061,70,8
5. nov. 2026, 17:005,1066,20,8
5. nov. 2026, 18:004069,90,8
5. nov. 2026, 19:003,2072,60,9
5. nov. 2026, 20:002,4074,91,1
5. nov. 2026, 21:001,9075,91,1
5. nov. 2026, 22:001,6076,81,2
5. nov. 2026, 23:001,2077,21,3
6. nov. 2026, 00:000,8077,41,3
6. nov. 2026, 01:000,5077,81,4
6. nov. 2026, 02:000,3077,81,4
6. nov. 2026, 03:000,20771,4
6. nov. 2026, 04:000,10761,5
6. nov. 2026, 05:00−0,1075,41,5
6. nov. 2026, 06:00−0,1074,41,5
6. nov. 2026, 07:000073,11,4
6. nov. 2026, 08:001,8072,31,4
6. nov. 2026, 09:004,6068,71,7
6. nov. 2026, 10:006,9060,11,1
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
7/48 h
Lengste sammenhengende periode
4 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 50 h

4. nov. 2026, 00:17 → 4. nov. 2026, 02:17

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Vienna

800 m7,8°C1 300 m5,1°C1 762 m2°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

800 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 300 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 762 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

800 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 3,7°C
19—Over vurderingsgrensen · 3,1°C
20—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
21—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
22—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
23—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
00—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
01—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
02—Over vurderingsgrensen · 1,2°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
1 300 m

4 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
19—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
20—Over vurderingsgrensen · −0°C
21—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
22—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,9°C
04✓Egnet vær · −2,2°C
05✓Egnet vær · −2,3°C
06✓Egnet vær · −2,5°C
07✓Egnet vær · −2,6°C
1 762 m

13 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
19✓Egnet vær · −2,5°C
20✓Egnet vær · −3°C
21✓Egnet vær · −3,5°C
22✓Egnet vær · −3,8°C
23✓Egnet vær · −4,2°C
00✓Egnet vær · −4,3°C
01✓Egnet vær · −4,4°C
02✓Egnet vær · −4,6°C
03✓Egnet vær · −5°C
04✓Egnet vær · −5,3°C
05✓Egnet vær · −5,4°C
06✓Egnet vær · −5,6°C
07✓Egnet vær · −5,7°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

5,1°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

7 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 4 h

Temperaturvarsel time for time5,1 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°12°4. nov., 116. nov., 10
1 300 m · Europe/Vienna
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−0,4° / 8°0 mm (13 h)
5. nov. 2026−2,1° / 9,8°0 mm (24 h)
6. nov. 2026−0,1° / 6,9°0 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 06:17 · Europe/Vienna

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
800 m1 300 m1 762 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,1°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 11:00 — 6. nov. 2026, 13:0050 h · 1 300 m · Europe/Vienna

Timer mellom leverandørens oppdateringer2 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,1 °CTidligere varsel: 2,8 °C
Siste varsel: 3 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 7 h
Siste varsel: 7 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel2,8 °C3 °C+0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel0 mm0 mm+0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert7 h7 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

800 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
1 300 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
1 762 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Intermaps · Drift, avgrenset til Skicircus

Leogang · gjennomgått kartutvalgRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 01:00

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Delvis gjennomgått oversikt; gjennomgåtte poster som mangler i dette svaret: 0. For manglende poster utledes ingen driftsstatus.

Heisstatus
  • L1 Asitz cable car I · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L2 Asitz cable car II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L5 Asitzgipfel lift 8er · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L10 Riederfeld lift · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L12 Schanteilift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L11 Beginner's lift Kraller · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L9 Beginner's lift Asitz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L8 Alm lift 4er · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L3 Steinberg cable car I · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L4 Steinberg cable car II · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L6 Muldenbahn 8er · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L13 Leos Kids Area · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L7 Asitzkogelbahn 8er · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • 218 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 215 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 212 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 211 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 222 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Intermaps · Drift, avgrenset til Skicircus

Leogang · gjennomgått kartutvalg4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 01:00

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Intermaps · Drift, avgrenset til Skicircus

Leogang · gjennomgått kartutvalg3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 15:15

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Leogang?

For Leogang viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0 mm på 800 m, 0 mm på 1 300 m og 0 mm på 1 762 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Leogang?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Leogang. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Leogang?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Leogang. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Salzburg · Østerrike

Bli kjent med fjellet

Asitz-gondolbanen går fra Hütten, omtrent to kilometer fra sentrum, og gir Leogang tilgang til Skicircus. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.

Bygdas høyde
788 m[3]
Heis fra bygda
Asitzbahn · Hütten[1]
Varselpunkt
Leogang[2]

Før skidagen

Hvilken heis går fra Leogang opp til løypene?

Asitz-gondolbanen går fra Hütten, omtrent to kilometer fra sentrum, og gir Leogang tilgang til Skicircus.[1]

Hvordan henger Leogang sammen med Skicircus?

Leogangs heiser inngår i Skicircus sammen med Saalbach Hinterglemm og Fieberbrunn; operatørens Asitz-side er kilden til lokale åpninger.[1]

Er varselhøydene for Leogang målinger fra værstasjoner?

Høydejusterte modellestimater ved landsbypunktet, ikke separate observasjoner. 800 / 1 300 / 1 762 m · 47,41667° N, 12,75000° Ø.[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Leogang · Heis- og løypestatusSaalbach / Fieberbrunn
  2. Leogang · Plassering og høydeWikipedia
  3. Leogang · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
  4. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.