Maurienne · Savoie · Frankrike
Les Bottières: værmelding og snøvarsel
For Les Bottières viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 300 m, 2,1 mm på 1 800 m og 10,1 mm på 2 200 m de neste 24 timene fra 5. nov., 22:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Les Bottières: Heiser: Antall åpne ukjent · 3 oppført (LES BOTTIERES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 5. nov., 21:09 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Les Bottières (1 160 m); skistedets rapport; Les Sybelles · Lumiplan; Hentet 5. nov., 21:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Les Bottières er en liten fjellandsby og inngang til Les Sybelles.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Antall åpne ukjent · 3 oppførtLES BOTTIERES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire)
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- 0 cmved Les Bottières (1 160 m) · skistedets rapport
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Les Bottières er et sted i skiområdet Les Sybelles; områdets totaltall gjelder ikke bare Les Bottières. Sjekk åpne forbindelser i den offisielle rapporten.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Les Bottières
0 – 4 °C · 1 800 m · 5. nov. – 7. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 5. nov., 13:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Dette er høydejusterte modellverdier ved ett representativt punkt, ikke separate målinger (1 300, 1 800 og 2 200 m). Kilden oppgir 1 275 m i dataene og 1 350 m i teksten for denne løypebasen; forskjellen er ikke avklart.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 5. nov. 2026, 13:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 5. nov. 2026, 22:00 | 2,7 | 0 | 83 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 2,7 | 0,1 | 86 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 2,2 | 0,4 | 91 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 2,1 | 0,9 | 93 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 1,8 | 0,5 | 96 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 1,8 | 0,2 | 95 | 1 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 1,7 | 0 | 94 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 1,7 | 0 | 94 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 1,8 | 0 | 90 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 1,7 | 0 | 89 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 1,8 | 0 | 89 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 3 | 0 | 90 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 3,6 | 0 | 96 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 3,9 | 0 | 97 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 4,3 | 0 | 93 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | 4 | 0 | 95 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | 1,7 | 1,6 | 92 | 4,4 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | 0,7 | 4,9 | 96 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 16:00 | 0,8 | 1 | 100 | 0,1 |
| 6. nov. 2026, 17:00 | 0,7 | 0,3 | 100 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 18:00 | 0,8 | 0 | 99 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 19:00 | 0,8 | 0 | 100 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 20:00 | 0,6 | 0,1 | 99 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 21:00 | 0,6 | 0,1 | 98 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 22:00 | 0,4 | 0,1 | 97 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 23:00 | 0,2 | 0,2 | 98 | 0,4 |
| 7. nov. 2026, 00:00 | 0,1 | 0,1 | 99 | 0,6 |
| 7. nov. 2026, 01:00 | 0,3 | 0 | 98 | 0,3 |
| 7. nov. 2026, 02:00 | 0,4 | 0 | 97 | 0,2 |
| 7. nov. 2026, 03:00 | 0,3 | 0 | 97 | 0,3 |
| 7. nov. 2026, 04:00 | 0,3 | 0 | 96 | 0,4 |
| 7. nov. 2026, 05:00 | 0,1 | 0 | 97 | 0,5 |
| 7. nov. 2026, 06:00 | 0 | 0 | 95 | 0,6 |
| 7. nov. 2026, 07:00 | 0 | 0 | 94 | 0,5 |
| 7. nov. 2026, 08:00 | 0 | 0 | 92 | 0,8 |
| 7. nov. 2026, 09:00 | 0,7 | 0 | 89 | 1 |
| 7. nov. 2026, 10:00 | 1,2 | 0 | 95 | 1 |
| 7. nov. 2026, 11:00 | 2,1 | 0 | 92 | 0,9 |
| 7. nov. 2026, 12:00 | 2,8 | 0 | 91 | 0,9 |
| 7. nov. 2026, 13:00 | 3,3 | 0 | 89 | 1 |
| 7. nov. 2026, 14:00 | 3,8 | 0 | 87 | 0,9 |
| 7. nov. 2026, 15:00 | 3,9 | 0 | 90 | 1 |
| 7. nov. 2026, 16:00 | 3,3 | 0 | 85 | 0,9 |
| 7. nov. 2026, 17:00 | 2,2 | 0 | 83 | 0,4 |
| 7. nov. 2026, 18:00 | 1,1 | 0 | 84 | 0,7 |
| 7. nov. 2026, 19:00 | 0,9 | 0 | 87 | 1 |
| 7. nov. 2026, 20:00 | 0,8 | 0 | 94 | 1,1 |
| 7. nov. 2026, 21:00 | 0,9 | 0 | 92 | 1,1 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 2,1 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,2 °C · 62 h
5. nov. 2026, 07:00 → 5. nov. 2026, 13:00
Varselarkiv
- 5. nov. 2026, 13:00 · 1 800 m
- 5. nov. 2026, 07:00 · 1 800 m
- 5. nov. 2026, 04:00 · 1 800 m
- 4. nov. 2026, 22:00 · 1 800 m
- 4. nov. 2026, 19:00 · 1 800 m
- 4. nov. 2026, 13:00 · 1 800 m
- 4. nov. 2026, 07:00 · 1 800 m
- 4. nov. 2026, 02:17 · 1 800 m
- 4. nov. 2026, 00:17 · 1 800 m
- 3. nov. 2026, 20:17 · 1 800 m
- 3. nov. 2026, 14:17 · 1 800 m
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
0,1°C
Vind: 2,3 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 13:002,7°C
Vind: 2,3 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 13:005,6°C
Vind: 2,9 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 13:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
5. nov., 22:00 → 6. nov., 22:00
1 300 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 800 m
2,1 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 200 m
10,1 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
2,7°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 5. nov. 2026 | 2,7° / 2,7° | 0,1 mm (2 h) |
| 6. nov. 2026 | 0,2° / 4,3° | 10,3 mm (24 h) |
| 7. nov. 2026 | 0° / 3,9° | 0,1 mm (22 h) |
Leverandørens oppdatering: 5. nov., 13:00 · Hentet: 5. nov., 17:18 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,2°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode5. nov. 2026, 22:00 — 8. nov. 2026, 12:0062 h · 1 800 m · Europe/Paris
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,2 °CTidligere varsel: 1,5 °C
Siste varsel: 1,4 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- −4,8 mmTidligere varsel: 15,3 mm
Siste varsel: 10,5 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- −4,6 mmTidligere varsel: 7 mm
Siste varsel: 2,3 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 6 h
Siste varsel: 6 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 1,5 °C | 1,4 °C | −0,2 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 15,3 mm | 10,5 mm | −4,8 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 7 mm | 2,3 mm | −4,6 mm |
| Timer med egnet værModellert | 6 h | 6 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 5. nov. 2026, 07:00
Hentet: 5. nov. 2026, 12:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 5. nov. 2026, 13:00
Hentet: 5. nov. 2026, 17:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Les Sybelles · Drift, avgrenset til local
LES BOTTIERES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire)Rapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 3Utenfor driftsperioden: 3
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun elementer i lokale sektorer oppført av kilden. Kildestatus har ikke observasjonstidspunkt, og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- 16-TK LAUZE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 17-TK MARMOTTES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 18-TK LES CABRIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- CABRIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES MARMOTTES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA CHAVONNERIE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LAUZE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SAPINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Les Sybelles · Meldt snø · Les Bottières
Les Bottières · Meldt snødybde på 1 160 mRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
| Målested | cm |
|---|---|
| Les Bottières (1 160 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 0 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Les Sybelles · Drift, avgrenset til local
LES BOTTIERES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire)5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 3Utenfor driftsperioden: 3
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Les Sybelles · Drift, avgrenset til local
LES BOTTIERES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire)4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 3Utenfor driftsperioden: 3
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Les Sybelles · Drift, avgrenset til local
LES BOTTIERES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire)3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 3Utenfor driftsperioden: 3
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Les Sybelles · Meldt snø · Les Bottières
Les Bottières · Meldt snødybde på 1 160 m5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
| Målested | cm |
|---|---|
| Les Bottières (1 160 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 0 |
Les Sybelles · Meldt snø · Les Bottières
Les Bottières · Meldt snødybde på 1 160 m4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
| Målested | cm |
|---|---|
| Les Bottières (1 160 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 0 |
Les Sybelles · Meldt snø · Les Bottières
Les Bottières · Meldt snødybde på 1 160 m3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
| Målested | cm |
|---|---|
| Les Bottières (1 160 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 0 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Les Bottières?
For Les Bottières viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 300 m, 2,1 mm på 1 800 m og 10,1 mm på 2 200 m de neste 24 timene fra 5. nov., 22:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Les Bottières?
Snødybde: 0 cm (ved Les Bottières (1 160 m); skistedets rapport; Les Sybelles · Lumiplan; Hentet 5. nov., 21:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Les Bottières?
Heiser: Antall åpne ukjent · 3 oppført (LES BOTTIERES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 5. nov., 21:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Landskapet ved Les Bottières er skjematisk, ikke et kart eller en visning av dagens forhold.
Før skidagen
Er Les Bottières hele skiområdet Les Sybelles?
Nei. Les Sybelles omfatter flere steder, og Les Bottières er bare ett av dem; områdets tall er ikke en lokal oversikt.[4]
Er forbindelsene rundt Les Bottières åpne?
Sjekk den offisielle heis- og løyperapporten før du drar fra Les Bottières. Et kart bekrefter ikke åpning.[3]
Er varslene for 1 300, 1 800 og 2 200 m ved Les Bottières observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 1 300, 1 800 og 2 200 m ved ett representativt punkt (Front de neige · 1 275 m).[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Les Bottières · Fakta og områdeinformasjonMaurienne Tourisme
- Les Bottières · Plassering og høydeMaurienne Tourisme
- Les Sybelles · Heis- og løypestatusLes Sybelles
- Les Sybelles · SkiområdeMaurienne Tourisme
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.