Haute-Savoie · Frankrike

Les Carroz: værmelding og snøvarsel

For Les Carroz viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 150 m, 6,9 mm på 1 600 m og 23,4 mm på 2 100 m de neste 24 timene fra 5. nov., 22:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Les Carroz og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Les Carroz er en landsbyinngang til Grand Massif; varselpunktet ligger i sentrum.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Les Carroz er et sted i skiområdet Grand Massif; områdets totaltall gjelder ikke bare Les Carroz. Sjekk åpne forbindelser i den offisielle rapporten.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Ingen nylige lokale rapporter

Skjematisk fjellandskap · Les Carroz

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−0 – 4 °C · 1 600 m · 5. nov. – 7. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 5. nov., 13:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Les Carroz er verdiene på 1 150, 1 600 og 2 100 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet Place de l’Ambiance, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 5. nov. 2026, 13:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time4,1 °C
Temperaturvarsel time for time−3°0°7°5. nov., 227. nov., 21
Varselverdier time for time
Les Carroz · 1 600 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
5. nov. 2026, 22:004,10760,7
5. nov. 2026, 23:003,60781,2
6. nov. 2026, 00:003,70791
6. nov. 2026, 01:003,80,2811,2
6. nov. 2026, 02:003,60,8860,9
6. nov. 2026, 03:003,50,8881,1
6. nov. 2026, 04:003,30,5900,9
6. nov. 2026, 05:003,20,4880,6
6. nov. 2026, 06:003,10,2890,6
6. nov. 2026, 07:003,20,4880,6
6. nov. 2026, 08:003,30,6890,6
6. nov. 2026, 09:003,90,6900,2
6. nov. 2026, 10:004,20,3920,6
6. nov. 2026, 11:004,40,8930,6
6. nov. 2026, 12:004,41920,4
6. nov. 2026, 13:0041,5970,9
6. nov. 2026, 14:0032,5991,1
6. nov. 2026, 15:002,42,21001,5
6. nov. 2026, 16:001,33,61001,8
6. nov. 2026, 17:00−0,13,3980,7
6. nov. 2026, 18:00−0,22,7980,4
6. nov. 2026, 19:00−0,21,8990,8
6. nov. 2026, 20:000,41,3960,8
6. nov. 2026, 21:000,51,4970,9
6. nov. 2026, 22:000,50,4961
6. nov. 2026, 23:000,80930,8
7. nov. 2026, 00:0010930,7
7. nov. 2026, 01:001,10910,6
7. nov. 2026, 02:001,10890,4
7. nov. 2026, 03:000,80900,1
7. nov. 2026, 04:000,70900,6
7. nov. 2026, 05:000,80900,7
7. nov. 2026, 06:000,80880,6
7. nov. 2026, 07:000,50880,4
7. nov. 2026, 08:000,50860,5
7. nov. 2026, 09:001,70860,1
7. nov. 2026, 10:002,60900,6
7. nov. 2026, 11:003,20910,8
7. nov. 2026, 12:003,50911
7. nov. 2026, 13:003,80911,2
7. nov. 2026, 14:003,80911,3
7. nov. 2026, 15:004,10831,3
7. nov. 2026, 16:003,50881
7. nov. 2026, 17:002,20970,4
7. nov. 2026, 18:000,90960,2
7. nov. 2026, 19:000,40930,7
7. nov. 2026, 20:0000881,3
7. nov. 2026, 21:00−0,10851,1
Modellert snøfall · neste 24 timer
6,9 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0,1 °C · 62 h

5. nov. 2026, 07:00 → 5. nov. 2026, 13:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 150 m6,1°C1 600 m4,1°C2 100 m0,8°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

5. nov., 22:00 → 6. nov., 22:00

1 150 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 600 m

6,9 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 100 m

23,4 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 150 m

0 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer

22—Over vurderingsgrensen · 3,8°C
23—Over vurderingsgrensen · 3,9°C
00—Over vurderingsgrensen · 3,7°C
01—Over vurderingsgrensen · 4,1°C
02—Over vurderingsgrensen · 4,4°C
03—Over vurderingsgrensen · 4,4°C
04—Over vurderingsgrensen · 4,4°C
05—Over vurderingsgrensen · 4,2°C
06—Over vurderingsgrensen · 4,1°C
07—Over vurderingsgrensen · 4,1°C
1 600 m

0 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer

22—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
23—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
00—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
01—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
02—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
03—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
04—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
05—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
06—Over vurderingsgrensen · 2°C
07—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
2 100 m

0 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer

22—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
01—Over vurderingsgrensen · −1°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
05—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
06—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
07—Over vurderingsgrensen · −1,1°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

4,1°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time4,1 °C
Temperaturvarsel time for time−3°0°7°5. nov., 227. nov., 21
1 600 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
5. nov. 20263,6° / 4,1°0 mm (2 h)
6. nov. 2026−0,2° / 4,4°27,2 mm (24 h)
7. nov. 2026−0,1° / 4,1°0 mm (22 h)

Leverandørens oppdatering: 5. nov., 13:00 · Hentet: 5. nov., 17:18 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 150 m1 600 m2 100 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,1°C kaldere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode5. nov. 2026, 22:00 — 8. nov. 2026, 12:0062 h · 1 600 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
−0,1 °CTidligere varsel: 1,8 °C
Siste varsel: 1,7 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+24,2 mmTidligere varsel: 3,1 mm
Siste varsel: 27,2 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+7 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 7,1 mm
Timer med egnet værModellert
+2 hTidligere varsel: 5 h
Siste varsel: 7 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel1,8 °C1,7 °C−0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel3,1 mm27,2 mm+24,2 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm7,1 mm+7 mm
Timer med egnet værModellert5 h7 h+2 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 150 mNytt varsel5. nov. 2026, 13:00
1 600 mNytt varsel5. nov. 2026, 13:00
2 100 mNytt varsel5. nov. 2026, 13:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Météo-France · Grand Massif NIVO stations

Stasjon LES CARROZ KEDEUSAZArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
12. apr. 2026, 13:48
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
LES CARROZ KEDEUSAZ (1 760 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.52
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Météo-France · Grand Massif NIVO stations

Stasjon LES CARROZ KEDEUSAZ5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
12. apr. 2026, 13:48
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
LES CARROZ KEDEUSAZ (1 760 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.52
Offisiell kilde ↗

Météo-France · Grand Massif NIVO stations

Stasjon LES CARROZ KEDEUSAZ4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
12. apr. 2026, 13:48
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
LES CARROZ KEDEUSAZ (1 760 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.52
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Les Carroz?

For Les Carroz viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 150 m, 6,9 mm på 1 600 m og 23,4 mm på 2 100 m de neste 24 timene fra 5. nov., 22:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Les Carroz?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Les Carroz. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Les Carroz?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Les Carroz. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Haute-Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Landskapet ved Les Carroz er skjematisk, ikke et kart eller en visning av dagens forhold.

Beliggenhet
Les Carroz[1]
Skiområde
Grand Massif[1]
Varselpunkt
Place de l’Ambiance[2]

Før skidagen

Er Les Carroz hele skiområdet Grand Massif?

Nei. Grand Massif omfatter flere steder, og Les Carroz er bare ett av dem; områdets tall er ikke en lokal oversikt.[1]

Er forbindelsene rundt Les Carroz åpne?

Sjekk den offisielle heis- og løyperapporten før du drar fra Les Carroz. Et kart bekrefter ikke åpning.[4]

Er varslene for 1 150, 1 600 og 2 100 m ved Les Carroz observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til 1 150, 1 600 og 2 100 m ved ett representativt punkt (Place de l’Ambiance).[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Grand Massif · SkiområdeGrand Massif
  2. Les Carroz · Plassering og høydeOffice de tourisme des Carroz
  3. Grand Massif · LøypekartGrand Massif
  4. Grand Massif · Heis- og løypestatusGrand Massif
  5. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.