Haute-Savoie · Frankrike

Les Contamines-Montjoie: værmelding og snøvarsel

For Les Contamines-Montjoie viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 200 m, 0 mm på 1 800 m og 0 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 23:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Les Contamines-Montjoie og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Les Contamines-Montjoie ligger i en lang blindal under Aiguille Croche, med løyper fra omtrent 1 200 m ved landsbyen opp til 2 500 m og et nordisk senter med skiskytteranlegg.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Varselpunktet er landsbyen. Sektornavnene (Village, Montjoie, Roselette, Tierces) hører til heisrapporten; siden Hauteluce–Val Joly hinsides Col du Joly har eget punkt og egen side.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Les Contamines-Montjoie

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Åpne skistedets rapport

Les Contamines-Montjoie

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−0 – 8 °C · 1 800 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 19:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Verdiene for 1 200, 1 800 og 2 400 m er modellestimater for landsbypunktet; kommunen begynner ifølge oppføringen ved 990 m, og ingen verdi er en måling ved Le Signal.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 19:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time1,7 °C
Temperaturvarsel time for time−3°0°10°4. nov., 236. nov., 22
Varselverdier time for time
Les Contamines-Montjoie · 1 800 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 23:001,70551,8
5. nov. 2026, 00:002,10532,1
5. nov. 2026, 01:001,70551,8
5. nov. 2026, 02:002,10611,4
5. nov. 2026, 03:002,10581,6
5. nov. 2026, 04:002,40591,3
5. nov. 2026, 05:002,10591,5
5. nov. 2026, 06:002,50542,3
5. nov. 2026, 07:002,40610,9
5. nov. 2026, 08:002,30610,6
5. nov. 2026, 09:002,10631
5. nov. 2026, 10:003,10591,3
5. nov. 2026, 11:0050571,1
5. nov. 2026, 12:006,40541
5. nov. 2026, 13:007,30610,5
5. nov. 2026, 14:007,90580,6
5. nov. 2026, 15:007,20621,3
5. nov. 2026, 16:006,40611
5. nov. 2026, 17:004,60591,7
5. nov. 2026, 18:003,80631,7
5. nov. 2026, 19:003,30661,6
5. nov. 2026, 20:003,20671,3
5. nov. 2026, 21:002,80661,6
5. nov. 2026, 22:003,10661,5
5. nov. 2026, 23:003,40661
6. nov. 2026, 00:002,80671,9
6. nov. 2026, 01:0030691,7
6. nov. 2026, 02:002,70712
6. nov. 2026, 03:002,30731,8
6. nov. 2026, 04:0020731,5
6. nov. 2026, 05:0010801,5
6. nov. 2026, 06:000,50871,6
6. nov. 2026, 07:000,30891,2
6. nov. 2026, 08:00−0,20941,6
6. nov. 2026, 09:000,60931,7
6. nov. 2026, 10:000,40,51001
6. nov. 2026, 11:000,70,71000,6
6. nov. 2026, 12:000,81,51000,9
6. nov. 2026, 13:000,91,6990,9
6. nov. 2026, 14:000,90,81000,9
6. nov. 2026, 15:001,10,8980,3
6. nov. 2026, 16:001,11,6970,5
6. nov. 2026, 17:001,10,4920,5
6. nov. 2026, 18:000,40920,1
6. nov. 2026, 19:00−0,40960,2
6. nov. 2026, 20:0000910,5
6. nov. 2026, 21:000,10,2900,6
6. nov. 2026, 22:00−0,20,6950,3
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 65 h

4. nov. 2026, 13:00 → 4. nov. 2026, 19:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 200 m2,6°C1 800 m1,7°C2 400 m−2,2°C0°C · ≈ 2 062 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 2 062 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 23:00 → 5. nov., 23:00

1 200 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 800 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 400 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 200 m

0 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer

23—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
00—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
01—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
03—Over vurderingsgrensen · 0°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
05—Over vurderingsgrensen · 0°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
1 800 m

0 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer

23—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
02—Over vurderingsgrensen · −1°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
05—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
06—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
2 400 m

9 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer

23✓Egnet vær · −5,2°C
00✓Egnet vær · −4,9°C
01✓Egnet vær · −5,2°C
02✓Egnet vær · −4,5°C
03✓Egnet vær · −4,7°C
04✓Egnet vær · −4,4°C
05✓Egnet vær · −4,6°C
06✓Egnet vær · −4,5°C
07✓Egnet vær · −4,3°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

1,7°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time1,7 °C
Temperaturvarsel time for time−3°0°10°4. nov., 236. nov., 22
1 800 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20261,7° / 1,7°0 mm (1 h)
5. nov. 20261,7° / 7,9°0 mm (24 h)
6. nov. 2026−0,4° / 3°8,7 mm (23 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 19:00 · Hentet: 4. nov., 21:18 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 200 m1 800 m2 400 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,1°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 23:00 — 7. nov. 2026, 16:0065 h · 1 800 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,1 °CTidligere varsel: 1,7 °C
Siste varsel: 1,7 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0 mmTidligere varsel: 11,8 mm
Siste varsel: 11,8 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 4,7 mm
Siste varsel: 4,7 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel1,7 °C1,7 °C+0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel11,8 mm11,8 mm+0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert4,7 mm4,7 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert0 h0 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 200 mNytt varsel4. nov. 2026, 19:00
1 800 mNytt varsel4. nov. 2026, 19:00
2 400 mNytt varsel4. nov. 2026, 19:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser

Les Contamines · Oppført av kilden: sektorerRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Gjennomgåtte sektorer oppført av kilden, uten ikke-alpine stier og separat oppført forbindelse. Fullstendighet, statustidspunkt og offentlig tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • TELEBABY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TK DES LOYERS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TC DE LA GORGE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TC DE MONTJOIE LAY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TC DU SIGNAL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TSD DE MONTJOIE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TK DES FOYERES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TSD OLYMPIQUE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TSD BUCHE CROISEE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TK DE ROSELETTE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TK DU SIGNAL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TK PIERRE BLANCHE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TSD DE NANT ROUGE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TSD DES TIERCES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TS AIGUILLE CROCHE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TS DE JONCTION · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TK DE LA GREVETTAZ · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TK DU MONUMENT · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TK DU VELERAY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TLC DES FEUX · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
Løypestatus
  • DAHU · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • LES MORGIERS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • VERDASSES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • ECUREUILS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • LES FOYERES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • JONCTION · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • LA MONTJOIE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • LA VARIANTE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • VILLAGE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • CHON GORGE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • CHON LAY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • LA JOUX · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • SIGNAL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • BOULEVARD · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • LA COMBE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • COL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • FREDZE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • GENTIANES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • LA BRETELLE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • LA BUCHE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • LES CHAMOIS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • OLYMPIQUE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • TOBOGAN · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • LES COINS BAS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • LES COINS HAUT · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • MONUMENT · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • AIGUILLE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • BARTAVELLE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • LES BESOENS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • LES RHODOS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • LES TIERCES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • NANT ROUGE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • LA CROCHE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • LA GREVETTAZ · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • LIAISON · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • REBANS BAS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
  • REBANS HAUT · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
Offisiell kilde ↗
TSD du Col · forbindelseskontekstRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Separat forbindelseskontekst. Denne heisen alene fastslår verken gjennomfart eller hele ruten i retningen.

Heisstatus
  • TSD DU COL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus uten verifisert observasjonstidspunkt eller tilgang.
Offisiell kilde ↗

Météo-France · Stasjon Les Contamines

Les Contamines-Montjoie · Stasjon LES CONTAMINES MONTJOIEArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
12. apr. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Les Contamines-Montjoie (1 780 m) · Målt snødybde108
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser

Les Contamines · Oppført av kilden: sektorer4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
TSD du Col · forbindelseskontekst4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser

Les Contamines · Oppført av kilden: sektorer3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
TSD du Col · forbindelseskontekst3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Stasjon Les Contamines

Les Contamines-Montjoie · Stasjon LES CONTAMINES MONTJOIE4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
12. apr. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Les Contamines-Montjoie (1 780 m) · Målt snødybde108
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Les Contamines-Montjoie?

For Les Contamines-Montjoie viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 200 m, 0 mm på 1 800 m og 0 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 23:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Les Contamines-Montjoie?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Les Contamines-Montjoie. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Les Contamines-Montjoie?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Les Contamines-Montjoie. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Haute-Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Wikipedia teller her 48 løyper med passeringspunkter ved l’Étape, Le Signal, Jonction og La Ruelle. Tegningen er skjematisk, ikke et løypekart.

Varselpunkt
Les Contamines (landsby)[2]
Løyper fra–til
1 200–2 500 m[5]
Løyper
48[5]
Adkomst
D902 fra Arve-dalen; gratis skyttelbusser fra desember til april[5]

Før skidagen

Hvilke sektorer har Les Contamines?

Wikipedia nevner Village, Montjoie, Roselette, Tierces og sektoren Hauteluce–Val Joly som nås over Col du Joly. Heisrapporten viser hvilken som er åpen den aktuelle dagen.[5][4]

Kan jeg ta buss til heisene i Les Contamines?

Wikipedia nevner gratis skyttelbusser fra desember til april og veien D902 fra Arve-dalen, med Saint-Gervais mot nord. Rutetider og veistatus dekkes ikke her.[5]

Er det langrenn i Les Contamines?

Ja, ifølge Wikipedia har det nordiske området langrennsløyper, et skiskytteranlegg og hoppbakker. Løypepreparering og snødekke vises ikke på denne siden.[5]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Évasion Mont-Blanc · SkiområdeMegève Tourisme
  2. Les Contamines-Montjoie · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
  3. Évasion Mont-Blanc · LøypekartMegève Tourisme
  4. Évasion Mont-Blanc · Heis- og løypestatusMegève Tourisme
  5. Les Contamines-Montjoie · Fakta og områdeinformasjonWikipédia
  6. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.