Haute-Savoie · Frankrike

Les Gets: værmelding og snøvarsel

For Les Gets viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 04:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 172 m, 0 mm på 1 482 m og 0 mm på 1 826 m de neste 24 timene fra 5. nov., 10:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Les Gets og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Les Gets ligger mellom skisentrene Chavannes og Mont-Chéry.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Åpner snart
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Åpner 12. des. · om 37 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 4. nov. 2026
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Chavannes har forbindelse mot det større skiområdet Portes du Soleil; Mont-Chéry er en egen sektor. Sjekk driften før du planlegger en forbindelse.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Les Gets

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

2 – 8 °C · 1 482 m · 5. nov. – 7. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 5. nov., 04:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Varselet er modellert for landsbypunktet CHEF-LIEU på 1 172 m, ikke den høyere snømålestasjonen eller hver løype.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 5. nov. 2026, 04:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time6 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°10°5. nov., 107. nov., 09
Varselverdier time for time
Les Gets · 1 482 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
5. nov. 2026, 10:0060700,8
5. nov. 2026, 11:007,20690,5
5. nov. 2026, 12:007,70710,2
5. nov. 2026, 13:007,80810,5
5. nov. 2026, 14:007,60860,4
5. nov. 2026, 15:007,20820,4
5. nov. 2026, 16:006,20820,2
5. nov. 2026, 17:005,60790,4
5. nov. 2026, 18:005,10780,6
5. nov. 2026, 19:004,70851,3
5. nov. 2026, 20:003,90732,2
5. nov. 2026, 21:004,50742,5
5. nov. 2026, 22:004,50742,6
5. nov. 2026, 23:004,50742,6
6. nov. 2026, 00:004,30752,6
6. nov. 2026, 01:004,10762,1
6. nov. 2026, 02:004,10761,9
6. nov. 2026, 03:0040761,6
6. nov. 2026, 04:003,50770,2
6. nov. 2026, 05:0030780,2
6. nov. 2026, 06:002,70780,1
6. nov. 2026, 07:002,60800,2
6. nov. 2026, 08:002,40800,2
6. nov. 2026, 09:003,70780,1
6. nov. 2026, 10:004,70800,4
6. nov. 2026, 11:005,90780,7
6. nov. 2026, 12:006,90761
6. nov. 2026, 13:007,20841,4
6. nov. 2026, 14:006,50891,6
6. nov. 2026, 15:006,10880,6
6. nov. 2026, 16:0050,1831,2
6. nov. 2026, 17:003,70,2881,7
6. nov. 2026, 18:003,20,3921,6
6. nov. 2026, 19:0030,1941,7
6. nov. 2026, 20:002,70,1951,4
6. nov. 2026, 21:002,30,1931,4
6. nov. 2026, 22:002,10,4941,4
6. nov. 2026, 23:002,10,6941,4
7. nov. 2026, 00:0020,3951,3
7. nov. 2026, 01:0020930,9
7. nov. 2026, 02:002,20930,4
7. nov. 2026, 03:001,90920,5
7. nov. 2026, 04:001,90911,1
7. nov. 2026, 05:001,80941,1
7. nov. 2026, 06:0020940,9
7. nov. 2026, 07:0020961,1
7. nov. 2026, 08:001,90951,4
7. nov. 2026, 09:003,10960,5
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 64 h

4. nov. 2026, 22:00 → 5. nov. 2026, 04:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 172 m5,7°C1 482 m6°C1 826 m5,4°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

5. nov., 10:00 → 6. nov., 10:00

1 172 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 482 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 826 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 172 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
19—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
20—Over vurderingsgrensen · 2°C
21—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
22—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
23—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
00—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
01—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
02—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
03—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
04—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,2°C
1 482 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 3,1°C
19—Over vurderingsgrensen · 3,3°C
20—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
21—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
22—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
23—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
00—Over vurderingsgrensen · 2°C
01—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
02—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
03—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
1 826 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
19—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,6°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

6°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time6 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°10°5. nov., 107. nov., 09
1 482 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
5. nov. 20263,9° / 7,8°0 mm (14 h)
6. nov. 20262,1° / 7,2°1,9 mm (24 h)
7. nov. 20261,8° / 3,1°0,3 mm (10 h)

Leverandørens oppdatering: 5. nov., 04:00 · Hentet: 5. nov., 07:17 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 172 m1 482 m1 826 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,1°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode5. nov. 2026, 10:00 — 8. nov. 2026, 02:0064 h · 1 482 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,1 °CTidligere varsel: 3,9 °C
Siste varsel: 4 °C
Samlet nedbørVærvarsel
−5,1 mmTidligere varsel: 7,3 mm
Siste varsel: 2,2 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel3,9 °C4 °C+0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel7,3 mm2,2 mm−5,1 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert0 h0 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 172 mNytt varsel5. nov. 2026, 04:00
1 482 mNytt varsel5. nov. 2026, 04:00
1 826 mNytt varsel5. nov. 2026, 04:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Morzine turisme · Bulletin Morzine og Les Gets

Les GETS — navngitte elementer oppført av kildenRapport utilgjengelig

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
5. nov. 2026, 08:52

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil

Les Gets — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartetRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
5. nov. 2026, 08:58

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Delvis kartgjennomgått oversikt; gjennomgåtte poster som mangler i dette svaret: 0. For manglende poster utledes ingen driftsstatus.

Heisstatus
  • TSD CHAVANNES EXPRESS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TSD NAUCHETS EXPRESS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • AMBRESALLES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CYCLAMEN · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • SAUTENAILLES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CAMPANULE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

Météo-France · Portes du Soleil NIVO stations

Stasjon Les GetsArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
29. mars 2026, 09:35
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Les Gets (1 530 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.116
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Morzine turisme · Bulletin Morzine og Les Gets

Les GETS — navngitte elementer oppført av kilden5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
5. nov. 2026, 08:52

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Morzine turisme · Bulletin Morzine og Les Gets

Les GETS — navngitte elementer oppført av kilden4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 23:33

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Morzine turisme · Bulletin Morzine og Les Gets

Les GETS — navngitte elementer oppført av kilden3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:33

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil

Les Gets — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartet5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
5. nov. 2026, 08:58

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil

Les Gets — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartet4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 23:54

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil

Les Gets — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartet3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:57

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Portes du Soleil NIVO stations

Stasjon Les Gets5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
29. mars 2026, 09:35
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Les Gets (1 530 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.116
Offisiell kilde ↗

Météo-France · Portes du Soleil NIVO stations

Stasjon Les Gets4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
29. mars 2026, 09:35
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Les Gets (1 530 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.116
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Les Gets?

For Les Gets viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 04:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 172 m, 0 mm på 1 482 m og 0 mm på 1 826 m de neste 24 timene fra 5. nov., 10:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Les Gets?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Les Gets. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Les Gets?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Les Gets. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Haute-Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Den originale skjematiske illustrasjonen viser skogkledde bakker og en alpelandsby; den er verken et kart eller et bilde av aktuelle forhold.

Skisektorer
Chavannes · Mont-Chéry[1]
Større område
Portes du Soleil[1]
Varselpunkt
Landsbyen · 1 172 m[3]

Før skidagen

Kan jeg stå på ski fra Les Gets mot Portes du Soleil?

Chavannes har forbindelse mot Portes du Soleil. Sjekk åpning av heiser og løyper før du drar.[1][2]

Beskriver landsbyvarselet hele fjellet?

Nei. Det gjelder et punkt i landsbyen; forholdene kan variere i høyden og mellom sektorene.[3]

Er Mont-Chéry en del av Chavannes?

Mont-Chéry er en egen sektor på den andre siden av stedet. Sjekk det offisielle kartet og åpningene når du planlegger.[1][2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Les Gets · LøypekartDomaine skiable Les Gets
  2. Les Gets · Heis- og løypestatusDomaine skiable Les Gets
  3. Les Gets · Chef-Lieu · Plassering og høydeMétéo-France
  4. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.