Savoie · Franske Alpene · Frankrike
Les Menuires: værmelding og snøvarsel
For Les Menuires viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 13:00, modellert snøfall på 0,1 mm på 1 800 m, 0,3 mm på 2 300 m og 0,2 mm på 2 800 m de neste 24 timene fra 4. nov., 20:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Les Menuires: Heiser: 0 av 10 åpne (Les Menuires · Trois Marches; SEVABEL / Lumiplan; Hentet 4. nov., 19:38 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 25 åpne (Les Menuires · Trois Marches; SEVABEL / Lumiplan; Hentet 4. nov., 19:38 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Les Menuires ligger i Les Belleville med bydeler rundt 1 850–2 000 moh. og et skiområde knyttet til Les 3 Vallées.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 10 åpneLes Menuires · Trois Marches
- Les Menuires · Mont de la Chambre 0 av 8 åpne
- Les Menuires · Masse 0 av 5 åpne
- Løyper
- 0 av 25 åpneLes Menuires · Trois Marches
- Les Menuires · Mont de la Chambre 0 av 22 åpne
- Les Menuires · Masse 0 av 15 åpne
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Åpner 5. des. · om 31 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 4. nov. 2026
Områdets dekning: Les Menuires og Saint-Martin-de-Belleville er ulike destinasjoner. Operatørens rapport grupperer driften deres; fellestallene er ikke verifiserte tall for Les Menuires alene.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Les Menuires
−2 – 6 °C · 2 300 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 13:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Varslene på 1 800, 2 300 og 2 800 m er høydejusterte modellverdier ved Météo-Frances stasjonspunkt i Les Menuires, ikke tre værstasjoner eller snømålinger. La Croisette ligger på omtrent 1 850 moh.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 13:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 20:00 | −0,1 | 0 | 58 | 1,4 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −0,2 | 0 | 57 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 0,2 | 0 | 54 | 2,7 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 0,4 | 0 | 59 | 7 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 0,5 | 0 | 63 | 8,5 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 0,3 | 0,1 | 64 | 10,2 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 0,9 | 0 | 60 | 11,1 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 0,3 | 0,1 | 65 | 12,2 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 0,2 | 0,1 | 66 | 13,1 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 0,1 | 0 | 65 | 12 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 0,6 | 0 | 61 | 12 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 1 | 0 | 59 | 10,4 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 1,2 | 0 | 59 | 9,5 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 1,8 | 0 | 57 | 8,3 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 3,1 | 0 | 53 | 7,9 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 4,3 | 0 | 50 | 8,1 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 5,1 | 0 | 46 | 8,1 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 5,3 | 0 | 45 | 6,9 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 5,7 | 0 | 46 | 6,4 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 5,3 | 0 | 48 | 6 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 4,9 | 0 | 52 | 4,9 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 4 | 0 | 59 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 3,1 | 0 | 65 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 2,7 | 0 | 68 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 2,2 | 0 | 72 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 1,8 | 0 | 74 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 1,8 | 0 | 75 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 1,6 | 0 | 77 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 1,3 | 0 | 78 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 1,5 | 0 | 78 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 1,3 | 0 | 81 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 1,6 | 0 | 77 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 1,5 | 0 | 78 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 1,3 | 0 | 81 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 1 | 0 | 82 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 0,4 | 0 | 86 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −0,1 | 0,5 | 96 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 0 | 0,8 | 97 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 0,5 | 0,5 | 97 | 1 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 0,4 | 0,1 | 99 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 0,1 | 0,7 | 99 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | −0,3 | 1,3 | 99 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | −0,5 | 1,4 | 98 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | −1 | 3,5 | 100 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 16:00 | −1,2 | 1,1 | 95 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 17:00 | −1,6 | 0,4 | 93 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 18:00 | −2 | 0,1 | 95 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 19:00 | −2,4 | 0,5 | 94 | 1,5 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0,3 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 15/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 12 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,2 °C · 63 h
4. nov. 2026, 07:00 → 4. nov. 2026, 13:00
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−5,4°C
Vind: 3,1 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 13:00−0,1°C
Vind: 1,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 13:002,1°C
Vind: 4,8 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 13:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 20:00 → 5. nov., 20:00
1 800 m
0,1 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 300 m
0,3 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 800 m
0,2 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 12/12 vurderte timer
12 h · Egnet vær · 12/12 vurderte timer
12 h · Egnet vær · 12/12 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
−0,1°Mulighet for snøproduksjon
15 / 48 hLengste kuldeperiode: 12 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −0,2° / 0,4° | 0 mm (4 h) |
| 5. nov. 2026 | 0,1° / 5,7° | 0,3 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −2,4° / 1,6° | 10,9 mm (20 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 13:00 · Hentet: 4. nov., 16:18 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,2°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 20:00 — 7. nov. 2026, 11:0063 h · 2 300 m · Europe/Paris
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,2 °CTidligere varsel: 0 °C
Siste varsel: 0,2 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- −8,9 mmTidligere varsel: 23,9 mm
Siste varsel: 15 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- −6,4 mmTidligere varsel: 20 mm
Siste varsel: 13,5 mm - Timer med egnet værModellert
- +3 hTidligere varsel: 27 h
Siste varsel: 30 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 0 °C | 0,2 °C | +0,2 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 23,9 mm | 15 mm | −8,9 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 20 mm | 13,5 mm | −6,4 mm |
| Timer med egnet værModellert | 27 h | 30 h | +3 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00
Hentet: 4. nov. 2026, 11:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 13:00
Hentet: 4. nov. 2026, 16:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
SEVABEL / Lumiplan · Les Menuires og Saint-Martin
Les Menuires · Trois MarchesRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 04/11/2026 19:38
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 10Utenfor driftsperioden: 10
Løypestatus · 0 / 25
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun lift- og alpine løypetyper oppført av kilden i den navngitte sektoren telles.
Heisstatus
- PREYERAND · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- ROC 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- ROC 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- BECCA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- BETTEX · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- MENUIRES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- JARDIN ENFANTS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- STADE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- PELVOUX · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- PREYERAND · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
Løypestatus
- Bd Masse · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Montagnette · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Pelvoux · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Violette Bas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Violette Haut · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- 3 Marches · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Bd Becca · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Bd Girauds · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- BD Guri · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- BD Sunny · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Bettex Bas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Bettex Haut · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Côte Brulée · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Gros Tougne Bas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Lac Combes · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Menuires · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Petits Creux · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Preyerand Bas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Preyerand Haut · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Allamands · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Allée · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Becca · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Grandes Combes · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Stade de slalom · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Stade des Combes · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
Les Menuires · Mont de la ChambreRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 04/11/2026 19:38
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 8Utenfor driftsperioden: 8
Løypestatus · 0 / 22
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun lift- og alpine løypetyper oppført av kilden i den navngitte sektoren telles.
Heisstatus
- BRUYERES 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- BRUYERES 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- MONT DE LA CHAMBRE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- DORON · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- SUNNY EXPRESS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- BRUYERES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- PLANS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- REBERTY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
Løypestatus
- Fontanettes · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Bd Echauds · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Bd France · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Boyes · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Bruyères · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Cumin Bas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Gaston · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Mont de la Chambre · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Paturages Bas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Paturages Haut · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Plans · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- 4 Vents · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- accès Chasse · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Aiglon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Alpage Bas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Alpage Haut · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Bd Lance · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- David Douillet Bas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- David Douillet Haut · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Léo Lacroix Bas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Léo Lacroix Haut · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Les Pylônes · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
Les Menuires · MasseRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 04/11/2026 19:38
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 5Utenfor driftsperioden: 5
Løypestatus · 0 / 15
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun lift- og alpine løypetyper oppført av kilden i den navngitte sektoren telles.
Heisstatus
- POINTE DE LA MASSE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- REBERTY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- TORTOLLET · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- MASSE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- CROISETTE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
Løypestatus
- Bd Doron · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Bd Tête · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Bouquetin · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Chemin Vallons · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Enverses · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Vallons · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Crêtes · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Fred Covili · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Longet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Mur Rouge · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Rochers. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Dame Blanche · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Lac Noir · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Masse · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
- Rocher Noir · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden. Bulletinens tidspunkt verifiserer ikke observasjonstidspunktet for enkeltelementer.
Météo-France · Les 3 Vallées stations
Stasjon Les MenuiresArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 17. apr. 2026, 10:40
| Målested | cm |
|---|---|
| Les Menuires (1 800 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 14 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
SEVABEL / Lumiplan · Les Menuires og Saint-Martin
Les Menuires · Trois Marches4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 04/11/2026 19:38
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 10Utenfor driftsperioden: 10
Løypestatus · 0 / 25
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Les Menuires · Mont de la Chambre4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 04/11/2026 19:38
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 8Utenfor driftsperioden: 8
Løypestatus · 0 / 22
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Les Menuires · Masse4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 04/11/2026 19:38
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 5Utenfor driftsperioden: 5
Løypestatus · 0 / 15
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗SEVABEL / Lumiplan · Les Menuires og Saint-Martin
Les Menuires · Trois Marches3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 03/11/2026 23:58
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 10Utenfor driftsperioden: 10
Løypestatus · 0 / 25
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Les Menuires · Mont de la Chambre3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 03/11/2026 23:58
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 8Utenfor driftsperioden: 8
Løypestatus · 0 / 22
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Les Menuires · Masse3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 03/11/2026 23:58
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 5Utenfor driftsperioden: 5
Løypestatus · 0 / 15
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Météo-France · Les 3 Vallées stations
Stasjon Les Menuires4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 17. apr. 2026, 10:40
| Målested | cm |
|---|---|
| Les Menuires (1 800 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 14 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Les Menuires?
For Les Menuires viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 13:00, modellert snøfall på 0,1 mm på 1 800 m, 0,3 mm på 2 300 m og 0,2 mm på 2 800 m de neste 24 timene fra 4. nov., 20:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Les Menuires?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Les Menuires. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Les Menuires?
Heiser: 0 av 10 åpne (Les Menuires · Trois Marches; SEVABEL / Lumiplan; Hentet 4. nov., 19:38 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 25 åpne (Les Menuires · Trois Marches; SEVABEL / Lumiplan; Hentet 4. nov., 19:38 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Den originale skjematiske illustrasjonen viser en terrasseformet fjellandsby og åpne skråninger. Den er ikke et kart, en navngitt fjellprofil eller en visning av aktuelle forhold.
Før skidagen
Er Saint-Martin en del av Les Menuires?
Saint-Martin-de-Belleville er en egen landsby. Rapporten grupperer begge områdene, så fellestallene viser ikke Les Menuires alene.[4]
Hvor sjekker jeg heiser og løyper?
Se den offisielle rapporten, området den dekker og oppdateringstiden. Destinasjonsnavnet beviser ikke at alle tall gjelder bare Les Menuires.[3][4]
Er snøfall det samme som snødybde?
Nei. Rapporten skiller snødybde fra mengden og datoen for siste snøfall. Sidens oppdatering viser ikke når hver verdi ble målt; Saint-Martin-raden er ikke en observasjon i Les Menuires.[4]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.