Sälen · Dalarna · Sverige

Lindvallen/Högfjället (Sälen): værmelding og snøvarsel

For Lindvallen/Högfjället (Sälen) viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 5. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 750 m, 0 mm på 850 m og 0 mm på 950 m de neste 24 timene fra 5. nov., 19:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde

Meldte forhold for Lindvallen/Högfjället (Sälen): Heiser: 0 av 44 åpne (Sälen · Lindvallen; SkiStar; Hentet 5. nov., 18:22 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Söderåsen · Lindvallen / Högfjället shared terrain sensor; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 5. nov., 18:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Planlegg dagen mellom Lindvallens skogkledde nedfarter og Högfjällets åpne fjell med høydevarsler og rapporter for hvert område.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Åpner snart
Heiser
0 av 44 åpneSälen · Lindvallen
  • Sälen · Högfjället 0 av 14 åpne
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
0 cmved Söderåsen · Lindvallen / Högfjället shared terrain sensor · skistedets rapport
Sesong
Åpner 4. des. · om 29 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 3. nov. 2026
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Siden dekker de sammenhengende områdene Lindvallen/Högfjället. Tandådalen/Hundfjället er et annet par i SkiStar Sälen. Deres rapporter og totaltall for hele reisemålet beskriver ikke dette området.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Lindvallen/Högfjället (Sälen)

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Åpne skistedets rapport

Lindvallen/Högfjället (Sälen)

Offisielt løypekart
Været fremover
Varsel tilgjengelig

−3 – 3 °C · 850 m · 5. nov. – 7. nov.

Open-Meteo · MET Nordic · Utstedt 5. nov., 16:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Varslene på 750, 850 og 950 m bruker et representativt punkt på 61,1481° N, 13,1462° Ø. Dette er modellerte verdier for valgte høyder, ikke tre værstasjoner, topphøyder eller et varsel for hver nedfart i områdene.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 5. nov. 2026, 16:00 · Europe/Stockholm · Open-Meteo · MET Nordic

Temperaturvarsel time for time0,5 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°5°5. nov., 197. nov., 18
Varselverdier time for time
Lindvallen/Högfjället (Sälen) · 850 m · Europe/Stockholm
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
5. nov. 2026, 19:000,50876,5
5. nov. 2026, 20:000,20886,5
5. nov. 2026, 21:00−0,10906,3
5. nov. 2026, 22:00−0,40915,7
5. nov. 2026, 23:00−0,50925,1
6. nov. 2026, 00:00−0,50915,4
6. nov. 2026, 01:00−0,60915,3
6. nov. 2026, 02:00−0,80915
6. nov. 2026, 03:00−0,90914,4
6. nov. 2026, 04:00−10903,6
6. nov. 2026, 05:00−1,10872,7
6. nov. 2026, 06:00−1,80871,9
6. nov. 2026, 07:00−2,20870,6
6. nov. 2026, 08:00−20822,7
6. nov. 2026, 09:00−0,90823,2
6. nov. 2026, 10:000,20784,2
6. nov. 2026, 11:000,90735,3
6. nov. 2026, 12:001,30735,6
6. nov. 2026, 13:001,30745,6
6. nov. 2026, 14:001,10766,1
6. nov. 2026, 15:000,40836,1
6. nov. 2026, 16:00−0,40895,4
6. nov. 2026, 17:00−0,90914,8
6. nov. 2026, 18:00−1,10924,1
6. nov. 2026, 19:00−1,10913
6. nov. 2026, 20:00−1,10862,2
6. nov. 2026, 21:00−1,20771,8
6. nov. 2026, 22:00−1,30751,9
6. nov. 2026, 23:00−1,50752,5
7. nov. 2026, 00:00−1,60812,4
7. nov. 2026, 01:00−1,90842
7. nov. 2026, 02:00−2,10851,7
7. nov. 2026, 03:00−2,20851,6
7. nov. 2026, 04:00−2,30851,8
7. nov. 2026, 05:00−2,40852,2
7. nov. 2026, 06:00−2,50852,1
7. nov. 2026, 07:00−2,50862,1
7. nov. 2026, 08:00−2,50882,1
7. nov. 2026, 09:00−1,80871,8
7. nov. 2026, 10:000,10851,5
7. nov. 2026, 11:0020781,4
7. nov. 2026, 12:002,70771,6
7. nov. 2026, 13:002,80761,7
7. nov. 2026, 14:002,50782
7. nov. 2026, 15:001,50802,6
7. nov. 2026, 16:000,30773
7. nov. 2026, 17:0000753,6
7. nov. 2026, 18:00−0,10774
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
20/48 h
Lengste sammenhengende periode
14 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,3 °C · 65 h

5. nov. 2026, 11:00 → 5. nov. 2026, 16:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Stockholm

750 m1,1°C850 m0,5°C950 m−0,4°C0°C · ≈ 906 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 906 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

5. nov., 19:00 → 6. nov., 19:00

750 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

850 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

950 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

750 m

2 h · Egnet vær · 13/13 vurderte timer

19—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
21—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
22—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
23—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
00—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
01—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
02—Over vurderingsgrensen · −1°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
04—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
05—Over vurderingsgrensen · −1,6°C
06✓Egnet vær · −2,2°C
07✓Egnet vær · −2,7°C
850 m

3 h · Egnet vær · 13/13 vurderte timer

19—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
21—Over vurderingsgrensen · −1°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,6°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
04—Over vurderingsgrensen · −1,9°C
05✓Egnet vær · −2,2°C
06✓Egnet vær · −2,9°C
07✓Egnet vær · −3,3°C
950 m

9 h · Egnet vær · 13/13 vurderte timer

19—Over vurderingsgrensen · −1,6°C
20—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
21—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,9°C
23✓Egnet vær · −2,1°C
00✓Egnet vær · −2,1°C
01✓Egnet vær · −2,1°C
02✓Egnet vær · −2,3°C
03✓Egnet vær · −2,4°C
04✓Egnet vær · −2,6°C
05✓Egnet vær · −2,8°C
06✓Egnet vær · −3,3°C
07✓Egnet vær · −4,1°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

0,5°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

20 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 14 h

Temperaturvarsel time for time0,5 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°5°5. nov., 197. nov., 18
850 m · Europe/Stockholm
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
5. nov. 2026−0,5° / 0,5°0 mm (5 h)
6. nov. 2026−2,2° / 1,3°0 mm (24 h)
7. nov. 2026−2,5° / 2,8°0 mm (19 h)

Leverandørens oppdatering: 5. nov., 16:00 · Hentet: 5. nov., 17:18 · Europe/Stockholm

Open-Meteo · MET Nordic ↗
Orientering på fjellet
750 m850 m950 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,3°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode5. nov. 2026, 19:00 — 8. nov. 2026, 12:0065 h · 850 m · Europe/Stockholm

Timer mellom leverandørens oppdateringer5 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,3 °CTidligere varsel: −1,5 °C
Siste varsel: −1,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
−3 hTidligere varsel: 40 h
Siste varsel: 37 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel−1,5 °C−1,2 °C+0,3 °C
Samlet nedbørVærvarsel0 mm0 mm+0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert40 h37 h−3 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

750 mNytt varsel5. nov. 2026, 16:00
850 mNytt varsel5. nov. 2026, 16:00
950 mNytt varsel5. nov. 2026, 16:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

SkiStar · Sälen

Sälen · LindvallenRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 44

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Söderåsen · Lindvallen / Högfjället shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng i Söderåsen0
Lindvallen · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Gustavbacken)0
Lindvallen · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Lindvallen · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0

Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift. Pistesammendraget og de navngitte radene stemmer ikke overens, så den oppførte løypeoversikten er ufullstendig.

Heisstatus
  • Söderåsen Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Experium Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Gustav Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Vråken 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Vråken 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Örnen 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Örnen 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Orren 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Orren 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Orren 3 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Tjädern 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Tjädern 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Falken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Fasanen 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Fasanen 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Uven · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Sydpolen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Måsen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Sparven · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Tranan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Svalan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Ugglan 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Ugglan 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Kråkan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Duvan 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Duvan 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Gladan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Höken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Ripan 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Ripan 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Korpen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Nordpolen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Lärkan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Trasten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Kajan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Haren · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Kaninen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Pingvinen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullband Söderåstorget · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullband Valleberget 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullband Valleberget 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullband Valleberget 3 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullband Korpen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullband Sälfjällstorget · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
  • Frida · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Ola · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Kajsa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Anna · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Moa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Hugo · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Elin · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Åke · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Lena · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Ida · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Pelle · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Lina · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Vallebacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Snögubbedalen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Lelle · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Jenny · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Per · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Märta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Jullan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Lasse · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Nisse · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Gustav · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Oskar · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Tomas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Daniel · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Eva · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Ville · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Olle · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Lotta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Lisa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Karin · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Hasse · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Uffe · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Sigge · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Jonas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Emma · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Adam · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Pernilla · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Stina · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Valletorget · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • SkiStar Snow Park Green · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • SkiStar Snow Park Blue · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Pepsi Fun Ride (Grön) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Sälen · HögfjälletRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 14

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Söderåsen · Lindvallen / Högfjället shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng i Söderåsen0
Högfjället · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Mats)0
Högfjället · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Högfjället · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0

Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift.

Heisstatus
  • Renen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Vesslan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Vargen 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Vargen 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Älgen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Illern · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Mården · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Minken 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Minken 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Bävern · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Järven · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Björnen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Räven · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullband Högfjället · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
  • Musse · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Skutt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Bamse · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Putte · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Arne · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Åsa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Kent · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Tina · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Mats · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

SkiStar · Sälen

Sälen · Lindvallen5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 44

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Söderåsen · Lindvallen / Högfjället shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng i Söderåsen0
Lindvallen · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Gustavbacken)0
Lindvallen · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Lindvallen · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗
Sälen · Högfjället5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 14

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Söderåsen · Lindvallen / Högfjället shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng i Söderåsen0
Högfjället · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Mats)0
Högfjället · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Högfjället · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗

SkiStar · Sälen

Sälen · Lindvallen4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 44

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Söderåsen · Lindvallen / Högfjället shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng i Söderåsen0
Lindvallen · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Gustavbacken)0
Lindvallen · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Lindvallen · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗
Sälen · Högfjället4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 14

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Söderåsen · Lindvallen / Högfjället shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng i Söderåsen0
Högfjället · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Mats)0
Högfjället · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Högfjället · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗

SkiStar · Sälen

Sälen · Lindvallen3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 44

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Söderåsen · Lindvallen / Högfjället shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng i Söderåsen0
Lindvallen · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Gustavbacken)0
Lindvallen · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Lindvallen · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗
Sälen · Högfjället3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 14

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Söderåsen · Lindvallen / Högfjället shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng i Söderåsen0
Högfjället · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Mats)0
Högfjället · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Högfjället · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Lindvallen/Högfjället (Sälen)?

For Lindvallen/Högfjället (Sälen) viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 5. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 750 m, 0 mm på 850 m og 0 mm på 950 m de neste 24 timene fra 5. nov., 19:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Lindvallen/Högfjället (Sälen)?

Snødybde: 0 cm (ved Söderåsen · Lindvallen / Högfjället shared terrain sensor; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 5. nov., 18:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Lindvallen/Högfjället (Sälen)?

Heiser: 0 av 44 åpne (Sälen · Lindvallen; SkiStar; Hentet 5. nov., 18:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Sälen · Dalarna · Sverige

Bli kjent med fjellet

Lindvallen har flere startsteder og varierte nedfarter. Högfjället er mer åpent over tregrensen, med hovedsakelig grønne og blå nedfarter. Sjekk valgt nedfart og dagens rapport.

Forbindelse mellom områdene
Forbindelsesheis mellom Högfjället og Lindvallen[2]
Startsted for nybegynnere
Barneområde ved Experiumtorget[1]
Løypekart
Separate kart for Lindvallen og Högfjället[3]
Rapportenes område
To navngitte områder, ikke hele Sälen[4]

Før skidagen

Omfatter dette Sälen-varselet Tandådalen og Hundfjället?

Nei. Det bruker ett punkt for Lindvallen/Högfjället. Velg rapporten og kartet for Tandådalen/Hundfjället; et felles reisemålsnavn gjør ikke lokalt vær og heistall utskiftbare.[3][4]

Hvordan sammenligner jeg de tre høydene?

Sammenlign temperatur, vind og nedbør samme time på 750, 850 og 950 m. Modellnivåene viser værforskjeller; de måler ikke snø på bakken i en nedfart.[7]

Viser tallene heiser som er i drift nå?

Kilden teller heiser som er åpne for sesongen. Uten bekreftet observasjonstid bekrefter ikke de lagrede tallene dagens drift. Se SkiStars rapport for området før du tar en forbindelse.[5][6]

Hvorfor kan begge områdene vise samme snødybde i terreng?

Begge de gjennomgåtte rapportene angir Söderåsen som målested for naturlig terreng. Målekonteksten for løypesnø er ulik: Gustavbacken i Lindvallen og Mats i Högfjället. Les stedene separat; en gjentatt terrengverdi er ikke to uavhengige målinger.[5][6]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Lindvallen · SkikjøringSkiStar
  2. Högfjället · SkikjøringSkiStar
  3. Sälen · LøypekartSkiStar
  4. Sälen · Vær-, heis- og løyperapportSkiStar
  5. Lindvallen · SektorrapporterSkiStar
  6. Högfjället · SektorrapporterSkiStar
  7. Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.