Valais · Sveitsiske Alpene · Sveits

Morgins: værmelding og snøvarsel

For Morgins viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 320 m, 0 mm på 1 700 m og 0 mm på 2 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde

Meldte forhold for Morgins: Heiser: Antall åpne ukjent · 19 oppført (MORGINS — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kilden; Portes du Soleil Suisse / Lumiplan; Hentet 4. nov., 10:09 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 23 åpne (MORGINS — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kilden; Portes du Soleil Suisse / Lumiplan; Hentet 4. nov., 10:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Morgins er en sveitsisk landsby i Portes du Soleil.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Antall åpne ukjent · 19 oppførtMORGINS — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kilden
Løyper
0 av 23 åpneMORGINS — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kilden
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Rapportens Morginssektor omfatter nærliggende terreng; listen er ikke en samlet områdestatus.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Morgins

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−1 – 9 °C · 1 700 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Varsler på 1 320, 1 700 og 2 000 m er høydejusterte modellestimater ved Morgins (46,236250° N, 6,859430° Ø), ikke separate observasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Zurich · MET Norway

Temperaturvarsel time for time4,7 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°12°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Morgins · 1 700 m · Europe/Zurich
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:004,7062,41,6
4. nov. 2026, 12:005,7056,71,8
4. nov. 2026, 13:006,4051,92
4. nov. 2026, 14:006,6049,31,8
4. nov. 2026, 15:006,30491,9
4. nov. 2026, 16:005,1054,41,8
4. nov. 2026, 17:002,50661,3
4. nov. 2026, 18:001,4064,21,3
4. nov. 2026, 19:000,9066,31,3
4. nov. 2026, 20:000069,41,3
4. nov. 2026, 21:00−0,4070,81,5
4. nov. 2026, 22:00−0,5071,21,5
4. nov. 2026, 23:00−0,6071,91,7
5. nov. 2026, 00:00−0,7072,51,8
5. nov. 2026, 01:00−0,8073,31,9
5. nov. 2026, 02:00−0,7073,52
5. nov. 2026, 03:00−0,7074,11,9
5. nov. 2026, 04:000,3071,12,1
5. nov. 2026, 05:00−0,8074,82
5. nov. 2026, 06:00−1075,72
5. nov. 2026, 07:00−1,1076,62
5. nov. 2026, 08:00−0,4075,72,3
5. nov. 2026, 09:002,5066,72,7
5. nov. 2026, 10:004,80602,4
5. nov. 2026, 11:006,6054,92
5. nov. 2026, 12:008,2051,51,8
5. nov. 2026, 13:009,1049,11,8
5. nov. 2026, 14:009,3048,81,8
5. nov. 2026, 15:009050,41,7
5. nov. 2026, 16:007,9060,11,2
5. nov. 2026, 17:005,4068,21,1
5. nov. 2026, 18:004,5071,31
5. nov. 2026, 19:003,5070,81,2
5. nov. 2026, 20:002,7070,81
5. nov. 2026, 21:002,10,971,31,1
5. nov. 2026, 22:001,90,7781
5. nov. 2026, 23:001,5079,70,7
6. nov. 2026, 00:0010,280,40,7
6. nov. 2026, 01:001,2079,80,7
6. nov. 2026, 02:001,2080,70,5
6. nov. 2026, 03:001,40,181,90,7
6. nov. 2026, 04:001,30,382,90,7
6. nov. 2026, 05:001,20,484,60,6
6. nov. 2026, 06:001,20,587,20,6
6. nov. 2026, 07:000,70,791,20,8
6. nov. 2026, 08:000,70,595,60,9
6. nov. 2026, 09:001,10,198,81,2
6. nov. 2026, 10:002,4096,31,8
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
12/48 h
Lengste sammenhengende periode
8 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 50 h

4. nov. 2026, 00:17 → 4. nov. 2026, 02:17

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Zurich

1 320 m7°C1 700 m4,7°C2 000 m2,9°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

1 320 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 700 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 000 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 320 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
19—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
21—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
22—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
23—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
00—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
01—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
1 700 m

11 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
19—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
20✓Egnet vær · −2,4°C
21✓Egnet vær · −2,7°C
22✓Egnet vær · −2,7°C
23✓Egnet vær · −2,8°C
00✓Egnet vær · −2,8°C
01✓Egnet vær · −2,9°C
02✓Egnet vær · −2,8°C
03✓Egnet vær · −2,7°C
04—Over vurderingsgrensen · −2°C
05✓Egnet vær · −2,8°C
06✓Egnet vær · −2,9°C
07✓Egnet vær · −3°C
2 000 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −3,1°C
19✓Egnet vær · −3,4°C
20✓Egnet vær · −4,1°C
21✓Egnet vær · −4,4°C
22✓Egnet vær · −4,4°C
23✓Egnet vær · −4,5°C
00✓Egnet vær · −4,5°C
01✓Egnet vær · −4,6°C
02✓Egnet vær · −4,5°C
03✓Egnet vær · −4,4°C
04✓Egnet vær · −3,7°C
05✓Egnet vær · −4,5°C
06✓Egnet vær · −4,6°C
07✓Egnet vær · −4,7°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

4,7°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

12 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 8 h

Temperaturvarsel time for time4,7 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°12°4. nov., 116. nov., 10
1 700 m · Europe/Zurich
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−0,6° / 6,6°0 mm (13 h)
5. nov. 2026−1,1° / 9,3°1,6 mm (24 h)
6. nov. 20260,7° / 2,4°2,8 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 06:18 · Europe/Zurich

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
1 320 m1 700 m2 000 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,1°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 11:00 — 6. nov. 2026, 13:0050 h · 1 700 m · Europe/Zurich

Timer mellom leverandørens oppdateringer2 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,1 °CTidligere varsel: 2,6 °C
Siste varsel: 2,7 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+1,7 mmTidligere varsel: 2,9 mm
Siste varsel: 4,6 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0,9 mmTidligere varsel: 1,5 mm
Siste varsel: 2,4 mm
Timer med egnet værModellert
−2 hTidligere varsel: 14 h
Siste varsel: 12 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel2,6 °C2,7 °C+0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel2,9 mm4,6 mm+1,7 mm
Fast nedbør · mm vannModellert1,5 mm2,4 mm+0,9 mm
Timer med egnet værModellert14 h12 h−2 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 320 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
1 700 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
2 000 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Portes du Soleil Suisse · Champéry og Morgins

MORGINS — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kildenRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 19

Løypestatus · 0 / 23

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun elementer i den eksplisitt betitlede bulletinsektoren; ikke en total for hele området. Ikke-alpine aktiviteter er utelatt; tilgang og observasjonstidspunkt er ikke verifisert.

Heisstatus
  • 31 POINTE DE L'AU · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 36 AIGUILLE DES CHAMPEYS · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 40 TC MORGINS · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 41 CHAUX · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 46 BOCHASSES · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 48 CORBEAU · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 20 GUEILLY · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 30 CHAMPEY · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 33 DERRIERE-PERTUIS · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 34 SEPAYA I · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 35 SEPAYA II · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 42 GOURTET · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 43 LA TRUCHE · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 49 ECOTTIS · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 51 GEANT · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 61 CULET · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 62 SNOWLY I · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 64 TAPIS MINI-GOURTET · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 52 FIL NEIGE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • BOCHASSES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BOCHASSES PAR RESTAURANT · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CORBEAU A · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CORBEAU B · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • DIDIER DEFAGO BLEUE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • ECOTTIS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • FOILLEUSE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • GUEILLY-CHAMPOUSSIN · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PERTUIS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PLANAILLE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • SEPAYA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TOVASSIERE - MORGINS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CHAMPEYS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • COL DES PORTES DU SOLEIL - LES CROSETS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CULET · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • DRONNAIRE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • FOILLEUSE LES BOCHASSES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L'HERMINE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA CHAUX · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES CHAPELLES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PIERRE A CORNIEULE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PLAN-JOYEUX · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • DIDIER DEFAGO NOIRE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

SLF · Stasjon Morgins manual

Stasjon MorginsArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
24. okt. 2026, 08:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Morgins (1 320 m) · Målt snødybdeManuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter.3
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Portes du Soleil Suisse · Champéry og Morgins

MORGINS — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kilden4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 19

Løypestatus · 0 / 23

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Portes du Soleil Suisse · Champéry og Morgins

MORGINS — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kilden3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 19

Løypestatus · 0 / 23

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

SLF · Stasjon Morgins manual

Stasjon Morgins4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
24. okt. 2026, 08:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Morgins (1 320 m) · Målt snødybdeManuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter.3
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Morgins?

For Morgins viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 320 m, 0 mm på 1 700 m og 0 mm på 2 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Morgins?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Morgins. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Morgins?

Heiser: Antall åpne ukjent · 19 oppført (MORGINS — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kilden; Portes du Soleil Suisse / Lumiplan; Hentet 4. nov., 10:09 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 23 åpne (MORGINS — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kilden; Portes du Soleil Suisse / Lumiplan; Hentet 4. nov., 10:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Valais · Sveitsiske Alpene · Sveits

Bli kjent med fjellet

Den skjematiske illustrasjonen er ikke et kart eller et bilde av aktuelle forhold.

Varselpunkt
Morgins · 1 320 m[2]
Skiområde
Portes du Soleil[1]
Rapportsektor
Morgins[1]

Før skidagen

Dekker rapporten hele Portes du Soleil?

Nei. Morginssektoren er et utvalg fra kilden.[1]

Garanterer en åpen heis tilgang til løypene?

Nei. Sjekk den offisielle rapporten og tilgangsvilkårene.[1]

Gjelder snømålingen hele området?

Nei. Den manuelle stasjonen måler snødybde på sitt eget sted.[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Morgins · Heis- og løypestatusPortes du Soleil Suisse
  2. SLF · Morgins · SnørapportSLF
  3. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.