Valais · Sveits
Nendaz: værmelding og snøvarsel
For Nendaz viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 400 m, 3,6 mm på 2 203 m og 7,5 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 5. nov., 20:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde
Meldte forhold for Nendaz: Heiser: Antall åpne ukjent · 15 oppført (Nendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absent; Infosnow / Nendaz Tourisme; Hentet 5. nov., 19:10 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 21 oppført (Nendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absent; Infosnow / Nendaz Tourisme; Hentet 5. nov., 19:10 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Nendaz brer seg utover et platå på rundt 1 300 til 1 500 m i midtre Valais, og gondolbanen Tracouet er stedets egen vei opp til 4 Vallées. Høyere opp ligger Siviez, der operatøren fører heisene Siviez–Plan du Fou og Tortin.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Antall åpne ukjent · 15 oppførtNendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absent
- Løyper
- Antall åpne ukjent · 21 oppførtNendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absent
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: De 220 km for Printse dekker Nendaz, Veysonnaz og Thyon samlet, og de 410 km for 4 Vallées legger til Verbier. Liverapporten har ingen egen sektor for Nendaz, så totalene beskriver aldri Nendaz alene.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Nendaz
−3 – 2 °C · 2 203 m · 5. nov. – 7. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 5. nov., 16:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Høydene 1 400, 2 203 og 2 500 m er modellestimater for Combatzeline (46,143184° N, 7,335297° Ø), SLF-stasjonen som brukes som varselpunkt. Toppen av Siviez–Plan du Fou på 2 430 m ligger mellom det midtre og det øverste nivået.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 5. nov. 2026, 16:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 5. nov. 2026, 20:00 | 2,1 | 0 | 72 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 1,5 | 0,1 | 82 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 1,6 | 0,3 | 91 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 1,3 | 0,3 | 93 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 1 | 0,3 | 96 | 1 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 0,7 | 0,4 | 99 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 0,4 | 0,4 | 99 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 0,3 | 0,2 | 99 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 0,2 | 0,2 | 99 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 0,3 | 0,1 | 98 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 0,4 | 0,1 | 97 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 0,3 | 0 | 99 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 0,3 | 0 | 98 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 0,4 | 0 | 100 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 0,6 | 0 | 100 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 0,7 | 0 | 100 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 0,8 | 0 | 99 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | 0,9 | 0 | 99 | 1 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | 0,8 | 0 | 100 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | 0,7 | 0,1 | 100 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 16:00 | 0,4 | 0,1 | 100 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 17:00 | −0,1 | 0,6 | 100 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 18:00 | −0,3 | 0,7 | 100 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 19:00 | −0,4 | 2,9 | 100 | 1 |
| 6. nov. 2026, 20:00 | −0,6 | 2,4 | 100 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 21:00 | −0,7 | 2 | 100 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 22:00 | −0,9 | 0,6 | 100 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 23:00 | −1,1 | 0,4 | 100 | 1 |
| 7. nov. 2026, 00:00 | −1,3 | 0,4 | 99 | 0,9 |
| 7. nov. 2026, 01:00 | −1,6 | 0,2 | 95 | 0,9 |
| 7. nov. 2026, 02:00 | −1,9 | 0 | 89 | 1 |
| 7. nov. 2026, 03:00 | −1,8 | 0 | 88 | 1,5 |
| 7. nov. 2026, 04:00 | −1,8 | 0 | 86 | 1,3 |
| 7. nov. 2026, 05:00 | −1,9 | 0 | 86 | 1,5 |
| 7. nov. 2026, 06:00 | −2 | 0 | 85 | 1,3 |
| 7. nov. 2026, 07:00 | −2,4 | 0 | 83 | 1,3 |
| 7. nov. 2026, 08:00 | −2,6 | 0 | 83 | 1,6 |
| 7. nov. 2026, 09:00 | −2 | 0 | 83 | 0,6 |
| 7. nov. 2026, 10:00 | −1,1 | 0 | 97 | 1,1 |
| 7. nov. 2026, 11:00 | −0,8 | 0 | 97 | 1,2 |
| 7. nov. 2026, 12:00 | −0,7 | 0 | 97 | 1,1 |
| 7. nov. 2026, 13:00 | −0,3 | 0 | 96 | 1,4 |
| 7. nov. 2026, 14:00 | 0 | 0 | 93 | 1,2 |
| 7. nov. 2026, 15:00 | −0,1 | 0 | 96 | 1,3 |
| 7. nov. 2026, 16:00 | −0,4 | 0 | 100 | 0,8 |
| 7. nov. 2026, 17:00 | −0,7 | 0 | 99 | 0,1 |
| 7. nov. 2026, 18:00 | −1,3 | 0 | 76 | 1,9 |
| 7. nov. 2026, 19:00 | −2 | 0 | 69 | 2,3 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 3,6 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 11/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 9 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 65 h
5. nov. 2026, 10:00 → 5. nov. 2026, 16:00
Varselarkiv
- 5. nov. 2026, 16:00 · 2 203 m
- 5. nov. 2026, 10:00 · 2 203 m
- 5. nov. 2026, 04:00 · 2 203 m
- 5. nov. 2026, 01:00 · 2 203 m
- 4. nov. 2026, 19:00 · 2 203 m
- 4. nov. 2026, 13:00 · 2 203 m
- 4. nov. 2026, 10:00 · 2 203 m
- 4. nov. 2026, 02:17 · 2 203 m
- 4. nov. 2026, 00:18 · 2 203 m
- 3. nov. 2026, 20:18 · 2 203 m
- 3. nov. 2026, 14:17 · 2 203 m
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Zurich
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
0,3°C
Vind: 1,3 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 16:002,1°C
Vind: 0,6 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 16:006,1°C
Vind: 0,8 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 16:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
5. nov., 20:00 → 6. nov., 20:00
1 400 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 203 m
3,6 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 500 m
7,5 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 12/12 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 12/12 vurderte timer
2 h · Egnet vær · 12/12 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
2,1°Mulighet for snøproduksjon
11 / 48 hLengste kuldeperiode: 9 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 5. nov. 2026 | 1,3° / 2,1° | 0,7 mm (4 h) |
| 6. nov. 2026 | −1,1° / 1° | 11,5 mm (24 h) |
| 7. nov. 2026 | −2,6° / 0° | 0,6 mm (20 h) |
Leverandørens oppdatering: 5. nov., 16:00 · Hentet: 5. nov., 18:17 · Europe/Zurich
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,1°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode5. nov. 2026, 20:00 — 8. nov. 2026, 13:0065 h · 2 203 m · Europe/Zurich
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,1 °CTidligere varsel: −0,8 °C
Siste varsel: −0,8 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +5,6 mmTidligere varsel: 7,2 mm
Siste varsel: 12,8 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +5,3 mmTidligere varsel: 3,5 mm
Siste varsel: 8,8 mm - Timer med egnet værModellert
- +3 hTidligere varsel: 24 h
Siste varsel: 27 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | −0,8 °C | −0,8 °C | +0,1 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 7,2 mm | 12,8 mm | +5,6 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 3,5 mm | 8,8 mm | +5,3 mm |
| Timer med egnet værModellert | 24 h | 27 h | +3 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 5. nov. 2026, 10:00
Hentet: 5. nov. 2026, 13:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 5. nov. 2026, 16:00
Hentet: 5. nov. 2026, 18:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Infosnow · Lokal oversikt · Nendaz
Nendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absentRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 15
Løypestatus · — / 21
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Publisert lokal positivliste; manglende forespurte poster: 6; utelatte ikke-alpine poster: 2. For manglende poster utledes ingen status.
Heisstatus
- Alpage · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tapis de Tracouet · Ukjent · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- La Dent · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Jean-Pierre · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Greppon Blanc 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Greppon Blanc 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Aviation · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Prarion - Plan du Fou · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Combatseline · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Siviez - Plan du Fou · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tortin · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tracouet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tapis de Siviez · Ukjent · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Prarion-Tracouet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tapis du lac · Ukjent · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- Petite Jean-Pierre · Ukjent · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- La Dent · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- L'Alpage · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tortin-Siviez · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tapis roulant Tracouet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Baby-lift Siviez · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tracouet - Hte Nendaz par Alpage · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tracouet - bas de piste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Variante Pracondu · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Greppon Blanc 1 & 2, partie inférieure · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Grande Jean-Pierre · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- La Nationale · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- La Meina · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Combatseline · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Plan du Fou - Siviez · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tracouet - Prarion · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Greppon Blanc piste de liaison · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Novelly · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Greppon Blanc 1 & 2, partie supérieure · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Greppon Blanc 3 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Plan du Fou – Prarion · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
SLF · Stasjon Combatzeline
Stasjon CombatzelineArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 1. nov. 2026
| Målested | cm |
|---|---|
| Combatzeline (2 203 m) · Målt snødybdeDaglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC. | 1 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Infosnow · Lokal oversikt · Nendaz
Nendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absent5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 15
Løypestatus · — / 21
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Infosnow · Lokal oversikt · Nendaz
Nendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absent4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 15
Løypestatus · — / 21
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Infosnow · Lokal oversikt · Nendaz
Nendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absent3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 15
Løypestatus · — / 21
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗SLF · Stasjon Combatzeline
Stasjon Combatzeline5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 1. nov. 2026
| Målested | cm |
|---|---|
| Combatzeline (2 203 m) · Målt snødybdeDaglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC. | 1 |
SLF · Stasjon Combatzeline
Stasjon Combatzeline4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 1. nov. 2026
| Målested | cm |
|---|---|
| Combatzeline (2 203 m) · Målt snødybdeDaglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC. | 1 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Nendaz?
For Nendaz viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 400 m, 3,6 mm på 2 203 m og 7,5 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 5. nov., 20:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Nendaz?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Nendaz. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Nendaz?
Heiser: Antall åpne ukjent · 15 oppført (Nendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absent; Infosnow / Nendaz Tourisme; Hentet 5. nov., 19:10 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 21 oppført (Nendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absent; Infosnow / Nendaz Tourisme; Hentet 5. nov., 19:10 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Gondolbanen Tracouet har kabiner for tolv personer og tar 2 400 personer i timen; den ble bygget i 1992 og fornyet i 2011. Tracouet beskrives som et mindre område for nybegynnere, knyttet til Siviez-området, og restauranten åpner samtidig med banen.
Før skidagen
Hvor starter gondolbanen Tracouet?
I Nendaz. Den knytter stedet til 4 Vallées-området, med tolv passasjerer per kabin og oppgitt kapasitet på 2 400 i timen. Åpningstider og status står i liverapporten.[2]
Hvilke steder deler Printse-tallet på 220 km?
Nendaz, Veysonnaz og Thyon. Verbier kommer først med i den større totalen på 410 km for 4 Vallées, så ingen av tallene beskriver Nendaz alene.[1]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Printse · 4 Vallées · SkiområdeVeysonnaz Turisme
- Nendaz · Heis- og løypestatusNendaz Turisme
- SLF · Combatzeline · Plassering og høydeSLF
- Haute-Nendaz · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.