Salzburg · Østerrike
Pass Thurn: værmelding og snøvarsel
For Pass Thurn viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 270 m, 0 mm på 1 600 m og 0 mm på 1 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 18:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Pass Thurn og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon
Pass Thurn er et høytliggende sted i KitzSki; varselet bruker et punkt i Resterhöhe · parkering.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Det felles skiområdet omfatter flere steder; totaltallene gjelder ikke dette stedet alene. Sjekk åpne forbindelser i den offisielle rapporten.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Pass Thurn
1 – 9 °C · 1 600 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 13:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
For Pass Thurn er verdiene på 1 270, 1 600 og 1 900 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet Resterhöhe · parkering, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 13:00 · Europe/Vienna · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 18:00 | 2 | 0 | 85 | 0,2 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 1,6 | 0 | 88 | 0,3 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 1,4 | 0 | 89 | 0,6 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 1,7 | 0 | 86 | 0,9 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 1,3 | 0 | 86 | 0,3 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 1,2 | 0 | 85 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 1,4 | 0 | 84 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 1,1 | 0 | 84 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 1,3 | 0 | 81 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 1,3 | 0 | 82 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 1 | 0 | 81 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 1 | 0 | 80 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 1,4 | 0 | 78 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 1 | 0 | 77 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 1,9 | 0 | 77 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 3,7 | 0 | 69 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 4,7 | 0 | 68 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 5,6 | 0 | 69 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 6,6 | 0 | 68 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 7,2 | 0 | 64 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 7,5 | 0 | 64 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 7,3 | 0 | 64 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 6,5 | 0 | 69 | 0,2 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 5,6 | 0 | 60 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 5 | 0 | 57 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 4,7 | 0 | 59 | 1 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 4,2 | 0 | 58 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 4,1 | 0 | 57 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 4 | 0 | 57 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 4 | 0 | 57 | 3,3 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 3,8 | 0 | 56 | 3,4 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 3,7 | 0 | 56 | 3,5 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 3,6 | 0 | 55 | 3,4 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 3,5 | 0 | 53 | 3,5 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 3,5 | 0 | 51 | 3,6 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 3,5 | 0 | 51 | 3,6 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 3,5 | 0 | 50 | 3,5 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 3,5 | 0 | 49 | 3,6 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 4,4 | 0 | 48 | 3,6 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 6 | 0 | 46 | 3,2 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 7,2 | 0 | 44 | 2,8 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 8 | 0 | 45 | 2,3 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 8,5 | 0 | 48 | 2,1 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | 8,7 | 0 | 50 | 1,9 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | 8,5 | 0 | 55 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | 7,6 | 0 | 68 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 16:00 | 6,5 | 0 | 53 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 17:00 | 5,3 | 0 | 50 | 2,3 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 66 h
4. nov. 2026, 10:00 → 4. nov. 2026, 13:00
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Vienna
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
1,4°C
Vind: 4,1 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 13:002°C
Vind: 0,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 13:003,8°C
Vind: 2,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 13:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 18:00 → 5. nov., 18:00
1 270 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 600 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 900 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
2°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 1,2° / 2° | 0 mm (6 h) |
| 5. nov. 2026 | 1° / 7,5° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | 3,5° / 8,7° | 0 mm (18 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 13:00 · Hentet: 4. nov., 17:17 · Europe/Vienna
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,1°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 18:00 — 7. nov. 2026, 12:0066 h · 1 600 m · Europe/Vienna
Timer mellom leverandørens oppdateringer3 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,1 °CTidligere varsel: 3,7 °C
Siste varsel: 3,9 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 3,7 °C | 3,9 °C | +0,1 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 0 h | 0 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 10:00
Hentet: 4. nov. 2026, 12:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 13:00
Hentet: 4. nov. 2026, 17:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
KitzSki · Gjennomgått: eksempler fra adgangspunkter og forbindelse
Pass Thurn · Resterhöhe · Utvalg (ufullstendig): heisRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 17:01
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun ett utvalgt eksempel, ikke en lokal oversikt. Kildens oppdatering har ingen tidssone. Observasjonstidspunkt per element og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- G1 Resterhöhe · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Pass Thurn · Resterhöhe · Utvalg (ufullstendig): løypeRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 17:01
Heisstatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun ett utvalgt eksempel, ikke en lokal oversikt. Kildens oppdatering har ingen tidssone. Observasjonstidspunkt per element og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- 76 Pass Thurn Direktabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
3S-Bahn · Forbindelse Pengelstein–WurzhöheRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 17:01
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Forbindelser etter retning
De oppførte delene er bare delvis informasjon og bekrefter verken gjennomfart eller aktuell offentlig tilgang.
Pengelstein – Wurzhöhe
- D9 3S-Bahn · Meldt stengt (Außer Betrieb)
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
KitzSki · Gjennomgått: eksempler fra adgangspunkter og forbindelse
Pass Thurn · Resterhöhe · Utvalg (ufullstendig): heis4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 17:01
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Pass Thurn · Resterhöhe · Utvalg (ufullstendig): løype4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 17:01
Heisstatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗3S-Bahn · Forbindelse Pengelstein–Wurzhöhe4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 17:01
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗KitzSki · Gjennomgått: eksempler fra adgangspunkter og forbindelse
Pass Thurn · Resterhöhe · Utvalg (ufullstendig): heis3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:02
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Pass Thurn · Resterhöhe · Utvalg (ufullstendig): løype3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:02
Heisstatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗3S-Bahn · Forbindelse Pengelstein–Wurzhöhe3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:02
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Pass Thurn?
For Pass Thurn viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 270 m, 0 mm på 1 600 m og 0 mm på 1 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 18:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Pass Thurn?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Pass Thurn. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Pass Thurn?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Pass Thurn. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Landskapet ved Pass Thurn er skjematisk, ikke et kart eller en visning av aktuelle forhold.
Før skidagen
Er Pass Thurn hele skiområdet KitzSki?
Nei. KitzSki omfatter flere steder, og Pass Thurn er bare ett av dem; områdets tall er ikke en lokal oversikt.[1]
Er forbindelsene rundt Pass Thurn åpne?
Sjekk den offisielle heis- og løyperapporten før du drar fra Pass Thurn. Et kart bekrefter ikke åpning.[4]
Er varslene for 1 270, 1 600 og 1 900 m ved Pass Thurn observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 1 270, 1 600 og 1 900 m ved ett representativt punkt (Resterhöhe · parkering).[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- KitzSki · SkiområdeKitzSki
- Pass Thurn · Plassering og høydeOutdooractive
- KitzSki · LøypekartKitzSki
- KitzSki · Heis- og løypestatusKitzSki
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.