Savoie · Frankrike

Peisey-Vallandry: værmelding og snøvarsel

For Peisey-Vallandry viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 16:00, modellert snøfall på 0,1 mm på 1 568 m, 5,3 mm på 2 000 m og 8,3 mm på 2 300 m de neste 24 timene fra 5. nov., 22:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

Meldte forhold for Peisey-Vallandry: Heiser: 0 av 10 åpne (PEISEY-VALLANDRY · Oppført av kilden: alpin sektor; Official operator / Lumiplan; Hentet 5. nov., 21:40 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Start i Vallandry og sjekk forbindelsene mot Les Arcs og La Plagne.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Åpner snart
Heiser
0 av 10 åpnePEISEY-VALLANDRY · Oppført av kilden: alpin sektor
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Åpner 12. des. · om 37 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 4. nov. 2026
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Punktvarselet ligger i Vallandry. Tallet 425 km gjelder det sammenhengende skiområdet Paradiski, ikke Peisey-Vallandry alene. Alpin- og langrennsområdene er separate.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Peisey-Vallandry

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Åpne skistedets rapport

Peisey-Vallandry

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−2 – 3 °C · 2 000 m · 5. nov. – 7. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 5. nov., 16:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Modellverdier på 1 568, 2 000 og 2 300 m bruker punktet ved turistkontoret i Vallandry (45,554073° N, 6,762214° Ø). De er høydejusterte varsler, ikke målinger eller separate stasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 5. nov. 2026, 16:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time1,8 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°5°5. nov., 227. nov., 21
Varselverdier time for time
Peisey-Vallandry · 2 000 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
5. nov. 2026, 22:001,81,4900,6
5. nov. 2026, 23:001,90,4880,2
6. nov. 2026, 00:001,90,2880,2
6. nov. 2026, 01:001,80,5880,2
6. nov. 2026, 02:001,70,5880,2
6. nov. 2026, 03:001,70,2890,3
6. nov. 2026, 04:001,80,1870,3
6. nov. 2026, 05:001,60,1870,2
6. nov. 2026, 06:001,60860,4
6. nov. 2026, 07:001,50840,2
6. nov. 2026, 08:001,40870,8
6. nov. 2026, 09:001,70890,7
6. nov. 2026, 10:0020930,6
6. nov. 2026, 11:002,30970,6
6. nov. 2026, 12:002,40970,7
6. nov. 2026, 13:002,50970,8
6. nov. 2026, 14:002,30980,9
6. nov. 2026, 15:001,601001,4
6. nov. 2026, 16:000,701002,7
6. nov. 2026, 17:00−0,91,3991,2
6. nov. 2026, 18:00−1,12,6980,7
6. nov. 2026, 19:00−1,20,51000,6
6. nov. 2026, 20:00−1,20,31000,2
6. nov. 2026, 21:00−1,20,2990,2
6. nov. 2026, 22:00−1,301000,2
6. nov. 2026, 23:00−1,10,2990,1
7. nov. 2026, 00:00−1,20,11000,3
7. nov. 2026, 01:00−10990,5
7. nov. 2026, 02:00−101000
7. nov. 2026, 03:00−0,70980,6
7. nov. 2026, 04:00−0,80980,3
7. nov. 2026, 05:00−1,10930,4
7. nov. 2026, 06:00−1,60800,9
7. nov. 2026, 07:00−1,90781,6
7. nov. 2026, 08:00−1,80771,5
7. nov. 2026, 09:00−1,80761,7
7. nov. 2026, 10:00−0,60760,2
7. nov. 2026, 11:0000850,4
7. nov. 2026, 12:000,50920,3
7. nov. 2026, 13:001,20940,6
7. nov. 2026, 14:001,80950,9
7. nov. 2026, 15:001,90950,9
7. nov. 2026, 16:001,70891,1
7. nov. 2026, 17:000,90871
7. nov. 2026, 18:000,30751,9
7. nov. 2026, 19:0000712,2
7. nov. 2026, 20:00−0,30622,4
7. nov. 2026, 21:00−0,40582,5
Modellert snøfall · neste 24 timer
5,3 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
8/48 h
Lengste sammenhengende periode
5 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0,4 °C · 63 h

5. nov. 2026, 10:00 → 5. nov. 2026, 16:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 568 m4,4°C2 000 m1,8°C2 300 m−0,2°C0°C · ≈ 2 270 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 2 270 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

5. nov., 22:00 → 6. nov., 22:00

1 568 m

0,1 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 000 m

5,3 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 300 m

8,3 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 568 m

0 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer

22—Over vurderingsgrensen · 3,3°C
23—Over vurderingsgrensen · 3°C
00—Over vurderingsgrensen · 2,9°C
01—Over vurderingsgrensen · 2,9°C
02—Over vurderingsgrensen · 2,8°C
03—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
04—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
05—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
06—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
07—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
2 000 m

0 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer

22—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
2 300 m

0 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer

22—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
04—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
05—Over vurderingsgrensen · −1,6°C
06—Over vurderingsgrensen · −1,6°C
07—Over vurderingsgrensen · −1,8°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

1,8°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

8 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 5 h

Temperaturvarsel time for time1,8 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°5°5. nov., 227. nov., 21
2 000 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
5. nov. 20261,8° / 1,9°1,8 mm (2 h)
6. nov. 2026−1,3° / 2,5°6,7 mm (24 h)
7. nov. 2026−1,9° / 1,9°0,1 mm (22 h)

Leverandørens oppdatering: 5. nov., 16:00 · Hentet: 5. nov., 18:17 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 568 m2 000 m2 300 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,4°C kaldere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode5. nov. 2026, 22:00 — 8. nov. 2026, 13:0063 h · 2 000 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
−0,4 °CTidligere varsel: 0,6 °C
Siste varsel: 0,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0 mmTidligere varsel: 8,6 mm
Siste varsel: 8,6 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
−1,3 mmTidligere varsel: 6,9 mm
Siste varsel: 5,6 mm
Timer med egnet værModellert
+4 hTidligere varsel: 18 h
Siste varsel: 22 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel0,6 °C0,2 °C−0,4 °C
Samlet nedbørVærvarsel8,6 mm8,6 mm+0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert6,9 mm5,6 mm−1,3 mm
Timer med egnet værModellert18 h22 h+4 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 568 mNytt varsel5. nov. 2026, 16:00
2 000 mNytt varsel5. nov. 2026, 16:00
2 300 mNytt varsel5. nov. 2026, 16:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Lumiplan · Les Arcs og Peisey-Vallandry

PEISEY-VALLANDRY · Oppført av kilden: alpin sektorRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 10

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Alpin oversikt oppført av kilden. Observasjonstidspunkt og tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • TELEVILLAGE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • VALLANDRY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • DERBY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • GRIZZLY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PEISEY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 2300 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PARCHEY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 1ER VIRAGES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CABRI. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 1ERE GLISSE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Lumiplan · Les Arcs og Peisey-Vallandry

PEISEY-VALLANDRY · Oppført av kilden: alpin sektor5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 10

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Lumiplan · Les Arcs og Peisey-Vallandry

PEISEY-VALLANDRY · Oppført av kilden: alpin sektor4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 10

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Lumiplan · Les Arcs og Peisey-Vallandry

PEISEY-VALLANDRY · Oppført av kilden: alpin sektor3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 10

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Peisey-Vallandry?

For Peisey-Vallandry viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 16:00, modellert snøfall på 0,1 mm på 1 568 m, 5,3 mm på 2 000 m og 8,3 mm på 2 300 m de neste 24 timene fra 5. nov., 22:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Peisey-Vallandry?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Peisey-Vallandry. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Peisey-Vallandry?

Heiser: 0 av 10 åpne (PEISEY-VALLANDRY · Oppført av kilden: alpin sektor; Official operator / Lumiplan; Hentet 5. nov., 21:40 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Den skjematiske illustrasjonen viser en skogkledd fjellside og en kabelforbindelse. Den er verken løypekart eller et bilde av aktuelle forhold.

Større skiområde
Paradiski[1]
Oppgitte sammenhengende løyper
425 km · Paradiski[1]
Varselpunkt
Vallandry · 1 568 m[2]

Før skidagen

Hvordan er Peisey-Vallandry forbundet med La Plagne?

Vanoise Express forbinder områdene. Sjekk den offisielle rapporten for forbindelsen og returen før du drar.[1][3]

Gjelder 425 km bare Peisey-Vallandry?

Nei. Turistkontoret oppgir 425 km for det sammenhengende skiområdet Paradiski.[1]

Beskriver varselet hver løype?

Nei. Det modellerer ett punkt i Vallandry på ulike høyder; vind og vær varierer i terrenget.[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Peisey-Vallandry · SkiområdeOffice de Tourisme de Peisey-Vallandry
  2. Vallandry · Plassering og høydeOffice de Tourisme de Peisey-Vallandry via Cirkwi
  3. Les Arcs · Peisey-Vallandry · Heis- og løypestatusLumiplan / Les Arcs–Peisey-Vallandry
  4. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.