Alpes-de-Haute-Provence · Frankrike

Pra Loup: værmelding og snøvarsel

For Pra Loup viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 600 m, 0 mm på 2 050 m og 0,1 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 8. nov., 22:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

Meldte forhold for Pra Loup: Heiser: Antall åpne ukjent · 20 oppført (Pra Loup · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Pra Loup); Espace Lumière · Lumiplay; Hentet 8. nov., 21:10 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 57 oppført (Pra Loup · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Pra Loup); Espace Lumière · Lumiplay; Hentet 8. nov., 21:10 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 265 cm (ved Pra Loup · altitude (2 500 m); skistedets rapport; Pra Loup · Lumiplan; Hentet 8. nov., 21:10 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Pra Loup er en skidestinasjon i departementet Alpes-de-Haute-Provence, omtrent 7 km fra Barcelonnette i Ubayedalen. Stedet ligger på 1 600 m, det høyeste punktet er 2 503 m, og området er forbundet med La Foux d’Allos som Espace Lumière.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Antall åpne ukjent · 20 oppførtPra Loup · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Pra Loup)
Løyper
Antall åpne ukjent · 57 oppførtPra Loup · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Pra Loup)
Snødybde
265 cmved Pra Loup · altitude (2 500 m) · skistedets rapport
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Siden dekker Pra Loup. Sammen med Val d’Allos – La Foux utgjør det Espace Lumière, ifølge operatørene til sammen 180 km løyper. Val d’Allos – La Foux har en egen side med egne heiser og egen snørapport. Le Seignus, den andre skistasjonen i Val d’Allos, har eget løypekart og dekkes ikke.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Pra Loup

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

2 – 8 °C · 2 050 m · 8. nov. – 10. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 16:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Pra Loup er verdiene på 1 600, 2 050 og 2 500 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet dalstasjonen Costebelle, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 8. nov. 2026, 16:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time1,9 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°10°8. nov., 2210. nov., 21
Varselverdier time for time
Pra Loup · 2 050 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
8. nov. 2026, 22:001,90961,4
8. nov. 2026, 23:0020911,2
9. nov. 2026, 00:0020941,1
9. nov. 2026, 01:002,20921,3
9. nov. 2026, 02:002,20911,4
9. nov. 2026, 03:002,30911,3
9. nov. 2026, 04:0020911,2
9. nov. 2026, 05:002,30921,5
9. nov. 2026, 06:002,50931,5
9. nov. 2026, 07:002,70921,2
9. nov. 2026, 08:002,90931,1
9. nov. 2026, 09:003,30972,1
9. nov. 2026, 10:003,70,1983,2
9. nov. 2026, 11:003,90,3983,3
9. nov. 2026, 12:003,90,1983,4
9. nov. 2026, 13:003,80,11003,3
9. nov. 2026, 14:004,10,11003,2
9. nov. 2026, 15:004,201003
9. nov. 2026, 16:004,20,2992,3
9. nov. 2026, 17:0040,3993,3
9. nov. 2026, 18:004,10,2984
9. nov. 2026, 19:004,10973,3
9. nov. 2026, 20:0040974,2
9. nov. 2026, 21:003,90,1994,7
9. nov. 2026, 22:003,90,2996,2
9. nov. 2026, 23:003,90,6945,9
10. nov. 2026, 00:0040,4954,1
10. nov. 2026, 01:004,10,2942,5
10. nov. 2026, 02:004,20,5941,6
10. nov. 2026, 03:004,80,2972,6
10. nov. 2026, 04:005,30,2952,1
10. nov. 2026, 05:005,30,4942,3
10. nov. 2026, 06:005,30,3961,8
10. nov. 2026, 07:005,51,9961,3
10. nov. 2026, 08:005,80,2930,6
10. nov. 2026, 09:006,50,2920,9
10. nov. 2026, 10:006,70,5941,1
10. nov. 2026, 11:007,70,2931
10. nov. 2026, 12:007,90,6880
10. nov. 2026, 13:007,71900,6
10. nov. 2026, 14:007,80941,4
10. nov. 2026, 15:007,70910,8
10. nov. 2026, 16:006,80940,6
10. nov. 2026, 17:005,60970,2
10. nov. 2026, 18:004,90851,5
10. nov. 2026, 19:004,80871,4
10. nov. 2026, 20:004,70831,2
10. nov. 2026, 21:004,40851,6
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0 °C · 63 h

8. nov. 2026, 10:00 → 8. nov. 2026, 16:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 600 m3,2°C2 050 m1,9°C2 500 m−1°C0°C · ≈ 2 345 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 2 345 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

8. nov., 22:00 → 9. nov., 22:00

1 600 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 050 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 500 m

0,1 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 600 m

0 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer

22—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
23—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
00—Over vurderingsgrensen · 2°C
01—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
02—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
03—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
04—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
05—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
06—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
07—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
2 050 m

0 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer

22—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
23—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
00—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
01—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
02—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
03—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
2 500 m

0 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer

22—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
04—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
05—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
06—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
07—Over vurderingsgrensen · −1°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

1,9°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time1,9 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°10°8. nov., 2210. nov., 21
2 050 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
8. nov. 20261,9° / 2°0 mm (2 h)
9. nov. 20262° / 4,2°2,3 mm (24 h)
10. nov. 20264° / 7,9°6,7 mm (22 h)

Leverandørens oppdatering: 8. nov., 16:00 · Hentet: 8. nov., 18:17 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 600 m2 050 m2 500 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.

Felles varselperiode8. nov. 2026, 22:00 — 11. nov. 2026, 13:0063 h · 2 050 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0 °CTidligere varsel: 4,4 °C
Siste varsel: 4,4 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+5,3 mmTidligere varsel: 9 mm
Siste varsel: 14,3 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel4,4 °C4,4 °C+0 °C
Samlet nedbørVærvarsel9 mm14,3 mm+5,3 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert0 h0 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 600 mNytt varsel8. nov. 2026, 16:00
2 050 mNytt varsel8. nov. 2026, 16:00
2 500 mNytt varsel8. nov. 2026, 16:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Espace Lumière · Lumiplay map lifts og pistes (Pra Loup, La Foux)

Pra Loup · heiser på kildekartet og downhill pistes (map resort: Pra Loup)Rapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 20Utenfor driftsperioden: 20

Løypestatus · — / 57

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Source-listed local resort items only; source status has no observation time and public access is unverified.

Heisstatus
  • TC COSTEBELLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TS AGNELIERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TS QUARTIERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK GIMETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK LAC 1 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK LAC 2 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TAPIS DU SORBIERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TC MOLANES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TELEMIX CLAPPE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TSD6 BERGERIES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TSD6 PEGUIEOU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK BABY COSTEBELLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK BELIERE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK COURTIL 1 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK COURTIL 2 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK SESTRIERE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK STADE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TAPIS DES CLAPIERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TAPIS DU SERRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TELECORDE DU SERRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • ESPACE DEBUTANTS SORBIERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BERGERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CABANE DU BERGER bas · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CABANE DU BERGER haut · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CHEMIN DU BULL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CHEMIN INFERIEUR · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CHEMIN SUPERIEUR · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MARMOTTES BAS. · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MARMOTTES HAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MARMOTTES MILIEU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BOSSE A JUGY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CHEMIN AGNELIERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • COLINOT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • DOME-COMBE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • GIMETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • GRANDE ROUGE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA DIRECTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LAC · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LANGAIL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • QUARTIERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • SERRE DE L'HOMME bas · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • SERRE DE L'HOMME haut · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PARAVALANCHE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • SEOLANE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • SURF · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BELIERE A Gauche · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BELIERE B Droite · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • ESPACE DEBUTANT BABY COSTEBELLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • ESPACE DEBUTANTS CLOS DU SERRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • ESPACE DEBUTANTS DES PETITS LOUPS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LE Y ESPACE DEBUTANT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • SESTRIERE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BERGERIE BAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BERGERIES HAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BLEUE SESTRIERE-SKILINE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CHEMIN SESTRIERE P TITS LOUPS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CLAPPE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CLOTS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • GARCINE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LE CAPTAGE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LIAISON COSTEBELLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LIAISON PEGUIEOU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PEGUIEOU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BOIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BRETELLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • COMBE D'AIR FRANCE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • COSTEBELLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • FAU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • FRAISES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • HONORE BONNET BAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • HONORE BONNET HAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • HONORE BONNET MILIEU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA DALLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LOUPS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LOUPS Bas · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • STADE C.PASCAL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA NOIRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

Espace Lumière · Lumiplan snow bulletins (Pra Loup, La Foux)

Pra Loup · reported snow depth at 1600 og 2 500 mRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Pra Loup · station (1 600 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert.130
Pra Loup · altitude (2 500 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert.265
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Espace Lumière · Lumiplay map lifts og pistes (Pra Loup, La Foux)

Pra Loup · heiser på kildekartet og downhill pistes (map resort: Pra Loup)8. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 20Utenfor driftsperioden: 20

Løypestatus · — / 57

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Espace Lumière · Lumiplan snow bulletins (Pra Loup, La Foux)

Pra Loup · reported snow depth at 1600 og 2 500 m8. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Pra Loup · station (1 600 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert.130
Pra Loup · altitude (2 500 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert.265
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Pra Loup ?

For Pra Loup viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 600 m, 0 mm på 2 050 m og 0,1 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 8. nov., 22:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Pra Loup ?

Snødybde: 265 cm (ved Pra Loup · altitude (2 500 m); skistedets rapport; Pra Loup · Lumiplan; Hentet 8. nov., 21:10 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Pra Loup ?

Heiser: Antall åpne ukjent · 20 oppført (Pra Loup · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Pra Loup); Espace Lumière · Lumiplay; Hentet 8. nov., 21:10 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 57 oppført (Pra Loup · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Pra Loup); Espace Lumière · Lumiplay; Hentet 8. nov., 21:10 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Alpes-de-Haute-Provence · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Gondolheisen Costebelle går fra 1 628 til 2 130 m, stolheisen Peguieou fra 1 819 til 2 416 m, og skitrekkene ved Lac når 2 500 m. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.

Løyper
100 km; 180 km til sammen med La Foux d’Allos[1]
Høyeste punkt
2 503 m[1]
Varselpunkt
Dalstasjonen Costebelle[2]

Før skidagen

Når starter skisesongen i Pra Loup?

Turistkontorets nettside, lest 8. november 2026, melder sammenhengende åpning av skianlegget fra 12. desember 2026 til 4. april 2027. Hva som er åpent en gitt dag, viser heis- og løypestatusen.[1][4]

Dekker siden hele skianlegget Espace Lumière?

Nei. Siden dekker bare Pra Loup. Sammen med Val d’Allos – La Foux utgjør det Espace Lumière, ifølge operatørene til sammen 180 km løyper. Val d’Allos – La Foux har en egen side med egne heiser og egen snørapport. Le Seignus, den andre skistasjonen i Val d’Allos, har eget løypekart og dekkes ikke.[8]

Hvor kommer heisstatus og snødybde på siden fra?

Heis- og løypestatus kommer fra kartet Espace Lumière, som publiseres via Lumiplay og lister Pra Loup for seg. Snødybden kommer fra Lumiplans snørapport på 1 600 og 2 500 m; den har ingen måledato. Dessuten vises Météo-France-stasjonen Pra Loup på 2 100 m med måledatoen, som kan være fra en tidligere sesong.[4][5][6][7]

Er varslene for 1 600, 2 050 og 2 500 m for Pra Loup observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til 1 600, 2 050 og 2 500 m ved ett representativt punkt (dalstasjonen Costebelle).[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Office de Tourisme de Pra Loup · SkiområdeOffice de Tourisme de Pra Loup
  2. OpenStreetMap · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
  3. Office de Tourisme de Pra Loup · LøypekartOffice de Tourisme de Pra Loup
  4. Office de Tourisme de Pra Loup · Vær-, heis- og løyperapportOffice de Tourisme de Pra Loup / Lumiplan
  5. Lumiplan Lumiplay · Vær-, heis- og løyperapportLumiplan Lumiplay
  6. Lumiplan · SnørapportLumiplan
  7. Météo-France · SnørapportMétéo-France
  8. Office de Tourisme du Val d’Allos · Områdets avgrensningOffice de Tourisme du Val d’Allos
  9. Wikipedia · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
  10. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.