Piemonte · De italienske Alpene · Italia

Pragelato: værmelding og snøvarsel

For Pragelato viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 01:00, modellert snøfall på 0,1 mm på 1 523 m, 1 mm på 2 000 m og 2,2 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 5. nov., 07:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde

Meldte forhold for Pragelato: Heiser: 0 av 1 åpne (Pattemouche named items og Pragelato direction; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 5. nov., 06:38 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 2 åpne (Pattemouche named items og Pragelato direction; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 5. nov., 06:38 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Pragelato er en spredt kommune i Val Chisone; Pattemouche-banen gir tilgang mot Sestriere når den er i drift.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag
Heiser
0 av 1 åpnePattemouche named items og Pragelato direction
Løyper
0 av 2 åpnePattemouche named items og Pragelato direction
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Pragelato rapporteres innenfor det større området Vialattea. Sjekk lokale åpninger og forbindelser før du reiser.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Pragelato

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−3 – −0 °C · 2 000 m · 5. nov. – 7. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 5. nov., 01:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Varslene ved 1 523 / 2 000 / 2 500 m er høydejusterte modellestimater ved Pragelato (45,01622° N, 6,94245° Ø), ikke separate målinger.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 5. nov. 2026, 01:00 · Europe/Rome · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time−2,1 °C
Temperaturvarsel time for time−6°0°2°5. nov., 077. nov., 06
Varselverdier time for time
Pragelato · 2 000 m · Europe/Rome
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
5. nov. 2026, 07:00−2,10,1995
5. nov. 2026, 08:00−1,80,1995
5. nov. 2026, 09:00−1,40,1984,6
5. nov. 2026, 10:00−0,90,2974,4
5. nov. 2026, 11:00−0,30974,3
5. nov. 2026, 12:00−0,30974,5
5. nov. 2026, 13:00−0,40,2974,2
5. nov. 2026, 14:00−0,20,3984
5. nov. 2026, 15:00−0,10,2984,3
5. nov. 2026, 16:00−0,20993,9
5. nov. 2026, 17:00−0,20983,2
5. nov. 2026, 18:00−0,20982,8
5. nov. 2026, 19:00−0,20982,7
5. nov. 2026, 20:00−0,10972,3
5. nov. 2026, 21:00−0,20982
5. nov. 2026, 22:00−0,10981,8
5. nov. 2026, 23:00−0,10981,8
6. nov. 2026, 00:00−0,10971,4
6. nov. 2026, 01:00−0,20990,9
6. nov. 2026, 02:00−0,301000,4
6. nov. 2026, 03:00−0,20980,5
6. nov. 2026, 04:00−0,10950,5
6. nov. 2026, 05:00−0,10950,3
6. nov. 2026, 06:00−0,30940,4
6. nov. 2026, 07:00−0,40940,4
6. nov. 2026, 08:00−0,70,2960,9
6. nov. 2026, 09:00−0,20,4990,7
6. nov. 2026, 10:00−0,31,4991
6. nov. 2026, 11:00−0,41,5991,6
6. nov. 2026, 12:00−0,41,5991,3
6. nov. 2026, 13:00−0,30,4971,2
6. nov. 2026, 14:00−0,30,6980,6
6. nov. 2026, 15:00−0,10,2960,6
6. nov. 2026, 16:00−0,50,11000,6
6. nov. 2026, 17:00−0,60,1980,2
6. nov. 2026, 18:00−1,40,11000,5
6. nov. 2026, 19:00−1,70,2970,6
6. nov. 2026, 20:00−1,90,1980,3
6. nov. 2026, 21:00−1,80950,3
6. nov. 2026, 22:00−1,90970,3
6. nov. 2026, 23:00−2,50970,7
7. nov. 2026, 00:00−2,20961,2
7. nov. 2026, 01:00−1,70961,3
7. nov. 2026, 02:00−2,60920,7
7. nov. 2026, 03:00−2,70921,3
7. nov. 2026, 04:00−2,40931,3
7. nov. 2026, 05:00−2,70921,4
7. nov. 2026, 06:00−3,10910,8
Modellert snøfall · neste 24 timer
1 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
14/48 h
Lengste sammenhengende periode
12 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 63 h

4. nov. 2026, 19:00 → 5. nov. 2026, 01:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Rome

1 523 m0,8°C2 000 m−2,1°C2 500 m−4,8°C0°C · ≈ 1 655 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 1 655 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

5. nov., 07:00 → 6. nov., 07:00

1 523 m

0,1 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 000 m

1 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 500 m

2,2 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 523 m

0 h · Egnet vær · 1/1 vurderte timer

07—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
2 000 m

1 h · Egnet vær · 1/1 vurderte timer

07✓Egnet vær · −2,3°C
2 500 m

1 h · Egnet vær · 1/1 vurderte timer

07✓Egnet vær · −5,7°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

−2,1°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

14 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 12 h

Temperaturvarsel time for time−2,1 °C
Temperaturvarsel time for time−6°0°2°5. nov., 077. nov., 06
2 000 m · Europe/Rome
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
5. nov. 2026−2,1° / −0,1°1,2 mm (17 h)
6. nov. 2026−2,5° / −0,1°6,7 mm (24 h)
7. nov. 2026−3,1° / −1,7°0 mm (7 h)

Leverandørens oppdatering: 5. nov., 01:00 · Hentet: 5. nov., 03:17 · Europe/Rome

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 523 m2 000 m2 500 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,1°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode5. nov. 2026, 07:00 — 7. nov. 2026, 22:0063 h · 2 000 m · Europe/Rome

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,1 °CTidligere varsel: −1,2 °C
Siste varsel: −1 °C
Samlet nedbørVærvarsel
−6,9 mmTidligere varsel: 14,8 mm
Siste varsel: 7,9 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
−6,5 mmTidligere varsel: 13 mm
Siste varsel: 6,5 mm
Timer med egnet værModellert
+1 hTidligere varsel: 20 h
Siste varsel: 21 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel−1,2 °C−1 °C+0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel14,8 mm7,9 mm−6,9 mm
Fast nedbør · mm vannModellert13 mm6,5 mm−6,5 mm
Timer med egnet værModellert20 h21 h+1 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 523 mNytt varsel5. nov. 2026, 01:00
2 000 mNytt varsel5. nov. 2026, 01:00
2 500 mNytt varsel5. nov. 2026, 01:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Montgenèvre · Drift, avgrenset til Italian

Pattemouche named items og Pragelato directionRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
5. nov. 2026, 06:37

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 1

Løypestatus · 0 / 2

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun utvalgte navngitte kilderader. Ikke en fullstendig oversikt over destinasjonen eller nettverket. Utenfor driftsperioden og ikke-gjenkjente tilstander er ukjente.

Heisstatus
  • FV PATTEMOUCHE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Pattemouche named items og Pragelato direction; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
Løypestatus
  • Pattemouche · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Pattemouche named items og Pragelato direction; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • Racc. FV Pattemouche · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Pattemouche named items og Pragelato direction; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
Forbindelser etter retning

De oppførte delene er bare delvis informasjon og bekrefter verken gjennomfart eller aktuell offentlig tilgang.

Pragelato → Sestriere

  • PRAGELATO - SESTRIERE · Meldt stengt (fermé)
Offisiell kilde ↗

ARPA Piemonte · Stasjon Pragelato Trampolino a Valle

Målestasjon Pragelato – Trampolino a ValleArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
2. nov. 2026, 08:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Pragelato – Trampolino a Valle (1 540 m) · Målt snødybdeValidert snødybde på bakken i centimeter (validated_snow_height).0
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Montgenèvre · Drift, avgrenset til Italian

Pattemouche named items og Pragelato direction5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
5. nov. 2026, 06:37

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 1

Løypestatus · 0 / 2

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Montgenèvre · Drift, avgrenset til Italian

Pattemouche named items og Pragelato direction4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 23:50

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 1

Løypestatus · 0 / 2

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Montgenèvre · Drift, avgrenset til Italian

Pattemouche named items og Pragelato direction3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:57

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 1

Løypestatus · 0 / 2

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

ARPA Piemonte · Stasjon Pragelato Trampolino a Valle

Målestasjon Pragelato – Trampolino a Valle4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
2. nov. 2026, 08:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Pragelato – Trampolino a Valle (1 540 m) · Målt snødybdeValidert snødybde på bakken i centimeter (validated_snow_height).0
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Pragelato?

For Pragelato viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 01:00, modellert snøfall på 0,1 mm på 1 523 m, 1 mm på 2 000 m og 2,2 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 5. nov., 07:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Pragelato?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Pragelato. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Pragelato?

Heiser: 0 av 1 åpne (Pattemouche named items og Pragelato direction; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 5. nov., 06:38 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 2 åpne (Pattemouche named items og Pragelato direction; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 5. nov., 06:38 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Piemonte · De italienske Alpene · Italia

Bli kjent med fjellet

Skjemaet for Pragelato er en original illustrasjon, ikke et kart eller en visning av dagens forhold.

Varselpunkt
Pragelato[2]
Varselpunktets høyde
1 523 m[2]
Skiområde
Vialattea[1]

Før skidagen

Beskriver varselet for Pragelato hele området Vialattea?

Nei. Det beregnes for ett punkt (Pragelato); forholdene varierer i området.[2]

Er heisene og løypene ved Pragelato alltid åpne?

Nei. Sjekk operatørens gjeldende informasjon før reisen.[1]

Er varselet for Pragelato en målt snødybde?

Nei. Verdiene for Pragelato er modellestimater, ikke observasjoner av snødybde.[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Pragelato · SkiområdeVialattea
  2. Pragelato · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
  3. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.