Jämtland · Sverige
Ramundberget: værmelding og snøvarsel
For Ramundberget viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 5. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 700 m, 0 mm på 850 m og 0 mm på 1 000 m de neste 24 timene fra 5. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Ramundberget og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon
Ramundberget er etter Tänndalen området i Funäsfjällen med det nest største heissystemet: ti heiser over omtrent 300 m høydeforskjell, mellom rundt 700 og 1 000 m. Værmeldingen beregnes ved punktet for Ramundbergets feriested.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Ramundberget er et eget skiområde i det seksdelte Fjällpasset. Vei eller skibuss knytter det til de andre områdene; det felles passet gjør det ikke til en skiforbindelse. Tänndalen, det største av de seks etter antall heiser, er et annet område og omtales ikke her.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Ramundberget
−3 – 2 °C · 850 m · 5. nov. – 7. nov.
Open-Meteo · MET Nordic · Utstedt 5. nov., 07:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Uvanlig nok faller de tre nivåene (700, 850 og 1 000 m) sammen med heissystemets oppgitte bunn, midte og topp og beskriver dermed det kjørbare høydeintervallet tett. De er likevel modellverdier for feriestedets punkt, ikke målinger i bakken.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 5. nov. 2026, 07:00 · Europe/Stockholm · Open-Meteo · MET Nordic
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 5. nov. 2026, 11:00 | 1,8 | 0 | 80 | 6,9 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 2 | 0 | 79 | 7,1 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 2,2 | 0 | 79 | 7,2 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 2,1 | 0 | 80 | 7,5 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 1,9 | 0 | 82 | 8,3 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 1,6 | 0 | 84 | 8,5 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 1,5 | 0 | 84 | 8,8 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 1,3 | 0 | 84 | 8,3 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 1 | 0 | 85 | 6,9 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 1 | 0 | 86 | 4,5 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 0,6 | 0 | 86 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 0,3 | 0 | 89 | 3,9 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 0 | 0 | 91 | 2,4 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −0,5 | 0 | 93 | 2,8 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −0,9 | 0 | 95 | 3,4 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −1 | 0 | 95 | 3,2 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −1,5 | 0 | 95 | 2,5 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −2,2 | 0 | 96 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −2,7 | 0 | 93 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −2,8 | 0 | 91 | 1,9 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −2,9 | 0 | 90 | 2 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −2,9 | 0 | 86 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −2,1 | 0 | 83 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | −0,4 | 0 | 78 | 2,5 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 1 | 0 | 72 | 3,5 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 1,7 | 0 | 70 | 3,3 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | 2,1 | 0 | 68 | 3,3 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | 2 | 0 | 72 | 3,9 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | 1,3 | 0 | 77 | 3,3 |
| 6. nov. 2026, 16:00 | 0,2 | 0 | 84 | 2,9 |
| 6. nov. 2026, 17:00 | −0,4 | 0 | 90 | 2,5 |
| 6. nov. 2026, 18:00 | −0,9 | 0 | 93 | 2,2 |
| 6. nov. 2026, 19:00 | −1,3 | 0 | 94 | 2,1 |
| 6. nov. 2026, 20:00 | −1,6 | 0 | 94 | 2,1 |
| 6. nov. 2026, 21:00 | −1,8 | 0 | 94 | 2,1 |
| 6. nov. 2026, 22:00 | −2 | 0 | 94 | 2,2 |
| 6. nov. 2026, 23:00 | −2,1 | 0 | 93 | 2,2 |
| 7. nov. 2026, 00:00 | −1,9 | 0 | 94 | 2,4 |
| 7. nov. 2026, 01:00 | −1,4 | 0 | 94 | 2,5 |
| 7. nov. 2026, 02:00 | −0,9 | 0 | 94 | 3,1 |
| 7. nov. 2026, 03:00 | −0,7 | 0 | 95 | 3,4 |
| 7. nov. 2026, 04:00 | −0,6 | 0 | 96 | 4,1 |
| 7. nov. 2026, 05:00 | −0,3 | 0 | 95 | 4,3 |
| 7. nov. 2026, 06:00 | 0,3 | 0 | 96 | 5 |
| 7. nov. 2026, 07:00 | 0,6 | 0 | 97 | 4,5 |
| 7. nov. 2026, 08:00 | 0,8 | 0,1 | 97 | 4,7 |
| 7. nov. 2026, 09:00 | 1,1 | 0 | 96 | 4,4 |
| 7. nov. 2026, 10:00 | 1,3 | 0,1 | 98 | 4,5 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 14/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 8 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 64 h
5. nov. 2026, 02:00 → 5. nov. 2026, 07:00
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Stockholm
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
0,3°C
Vind: 7,6 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 5. nov., 07:001,8°C
Vind: 6,9 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 5. nov., 07:002,8°C
Vind: 6,9 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 5. nov., 07:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
5. nov., 11:00 → 6. nov., 11:00
700 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
850 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 000 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
3 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
5 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
9 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
1,8°Mulighet for snøproduksjon
14 / 48 hLengste kuldeperiode: 8 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 5. nov. 2026 | 0° / 2,2° | 0 mm (13 h) |
| 6. nov. 2026 | −2,9° / 2,1° | 0 mm (24 h) |
| 7. nov. 2026 | −1,9° / 1,3° | 0,2 mm (11 h) |
Leverandørens oppdatering: 5. nov., 07:00 · Hentet: 5. nov., 08:17 · Europe/Stockholm
Open-Meteo · MET Nordic ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,1°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode5. nov. 2026, 11:00 — 8. nov. 2026, 03:0064 h · 850 m · Europe/Stockholm
Timer mellom leverandørens oppdateringer5 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,1 °CTidligere varsel: 0,2 °C
Siste varsel: 0,3 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0,4 mmTidligere varsel: 0,1 mm
Siste varsel: 0,4 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- −1 hTidligere varsel: 15 h
Siste varsel: 14 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 0,2 °C | 0,3 °C | +0,1 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 0,1 mm | 0,4 mm | +0,4 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 15 h | 14 h | −1 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 5. nov. 2026, 02:00
Hentet: 5. nov. 2026, 03:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 5. nov. 2026, 07:00
Hentet: 5. nov. 2026, 08:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Ramundberget · source lifts og reviewed descents
Ramundberget · kildens heiser og et gjennomgått utvalg av nedfarterRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Source-listed lifts and reviewed named descent subset only; parks, cross, null-difficulty and explicitly ungroomed entries excluded. No item observation time or public access is verified; the source does not establish current conditions.
Heisstatus
- Fjällgårdsbanan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Glidarliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Lillramisliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Osthangbanan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Rullband Lillramis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Skarsliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Solliften 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Solliften 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Stjärnliften 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Stjärnliften 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- Björnstigen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Douresbakte · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Drömlandet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Genvägen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Glidarbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Gruvleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Harpasset · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Helags · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- K2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Kejsaren · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Korkskruven · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Kortsvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Kvarnbäcksleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Lagårdssvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Lillramisbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Lillåssvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Mickelinas Genväg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Mickelinas Skog · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Mummel & Rabarber · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Myhrsvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Nordvästleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Osthangbranten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Osthangleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Ostlöpan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Pelikanen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Predikstolen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Prima · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Pucklarna · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Renstigen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Rännan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Skaftet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Slalombacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Solliftbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Solliftsleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Solskogen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Solstråket · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Stupet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Svarte Petter · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Sörsvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Västhangsbranten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Älgstråket · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Ängarna · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Ramundberget · source lifts og reviewed descents
Ramundberget · kildens heiser og et gjennomgått utvalg av nedfarter5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Ramundberget · source lifts og reviewed descents
Ramundberget · kildens heiser og et gjennomgått utvalg av nedfarter4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Ramundberget · source lifts og reviewed descents
Ramundberget · kildens heiser og et gjennomgått utvalg av nedfarter3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Ramundberget?
For Ramundberget viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 5. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 700 m, 0 mm på 850 m og 0 mm på 1 000 m de neste 24 timene fra 5. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Ramundberget?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Ramundberget. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Ramundberget?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Ramundberget. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
En oversikt over områdene i Funäsfjällen setter Ramundberget til 700–1 000 m med 300 m høydeforskjell. Bildet er et skjema over fjellet, ikke et løypekart.
Før skidagen
Hvor stort er Ramundberget sammenlignet med resten av Funäsfjällen?
En skistedsdatabase oppgir ti heiser, færre enn Tänndalens 17 men flere enn Funäsdalsbergets fem. Det er tabelltall fra en tredjepart, ikke en aktuell telling.[5]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Funäsfjällen · SkiområdeFunäsfjällen
- Ramundberget · Plassering og høydeOpenStreetMap
- Funäsfjällen · Rapportdata og målestederFunäsfjällen
- Funäsfjällen · Heis- og løypestatusFunäsfjällen
- Skiresort.info · Funäsfjällen · Fakta og områdeinformasjonSkiresort.info
- Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.