Maurienne · Savoie · Frankrike

Saint-Jean-d’Arves: værmelding og snøvarsel

For Saint-Jean-d’Arves viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 600 m, 0 mm på 2 000 m og 0 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 19:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

Meldte forhold for Saint-Jean-d’Arves: Heiser: Antall åpne ukjent · 5 oppført (SAINT JEAN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 4. nov., 17:54 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Saint-Jean-d’Arves er en spredt fjellkommune med hovedbyen La Tour og 22 grender; skikjøringen går fra La Chal, omtrent 1 600 m, over Arvan-dalen.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Antall åpne ukjent · 5 oppførtSAINT JEAN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Varselpunktet er La Chal, ikke hovedbyen La Tour og ikke de øvrige grendene. Saint-Sorlin-d’Arves er et eget sted i samme dal, selv om begge bærer navnet Arves.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Saint-Jean-d’Arves

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Åpne skistedets rapport

Saint-Jean-d’Arves

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−1 – 7 °C · 2 000 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 13:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Verdiene for 1 600, 2 000 og 2 400 m er modellestimater for punktet La Chal; kommunens eget spenn fra 1 009 til 3 514 m viser hvor mye høyere terrenget når enn noen av dem.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 13:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time−0,4 °C
Temperaturvarsel time for time−3°0°9°4. nov., 196. nov., 18
Varselverdier time for time
Saint-Jean-d’Arves · 2 000 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 19:00−0,40713,7
4. nov. 2026, 20:00−0,30713,2
4. nov. 2026, 21:00−0,40723,7
4. nov. 2026, 22:00−0,10692,6
4. nov. 2026, 23:000,20642,2
5. nov. 2026, 00:000,20662,6
5. nov. 2026, 01:00−0,30744,1
5. nov. 2026, 02:000,40682,7
5. nov. 2026, 03:000,20712,8
5. nov. 2026, 04:00−0,10743,5
5. nov. 2026, 05:000,10733,2
5. nov. 2026, 06:000,10723,6
5. nov. 2026, 07:000,50693
5. nov. 2026, 08:001,50642,1
5. nov. 2026, 09:003,50581,5
5. nov. 2026, 10:004,80601,3
5. nov. 2026, 11:005,80561,7
5. nov. 2026, 12:006,40542,6
5. nov. 2026, 13:006,90542,8
5. nov. 2026, 14:006,90543
5. nov. 2026, 15:006,30573
5. nov. 2026, 16:005,30613,3
5. nov. 2026, 17:004,20643,1
5. nov. 2026, 18:003,10713,5
5. nov. 2026, 19:002,70723,5
5. nov. 2026, 20:002,40722,6
5. nov. 2026, 21:002,20721,8
5. nov. 2026, 22:002,10731,2
5. nov. 2026, 23:001,90740,4
6. nov. 2026, 00:001,90750,3
6. nov. 2026, 01:001,80760,7
6. nov. 2026, 02:001,80781,1
6. nov. 2026, 03:001,50801,5
6. nov. 2026, 04:001,50800,8
6. nov. 2026, 05:001,10840,2
6. nov. 2026, 06:0010860,8
6. nov. 2026, 07:00−0,21,1960,7
6. nov. 2026, 08:00−0,53,5980,5
6. nov. 2026, 09:00−0,41,6980,2
6. nov. 2026, 10:000,30,6970,5
6. nov. 2026, 11:000,21,1970,9
6. nov. 2026, 12:00−0,62,3991
6. nov. 2026, 13:00−0,11,2980,5
6. nov. 2026, 14:000,60,8961,1
6. nov. 2026, 15:000,90,4910,4
6. nov. 2026, 16:000,60,2950,6
6. nov. 2026, 17:000,30,21001,5
6. nov. 2026, 18:000,10,1990,8
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
12/48 h
Lengste sammenhengende periode
12 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0,2 °C · 65 h

4. nov. 2026, 10:00 → 4. nov. 2026, 13:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 600 m2°C2 000 m−0,4°C2 400 m−3°C0°C · ≈ 1 933 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 1 933 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 19:00 → 5. nov., 19:00

1 600 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 000 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 400 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 600 m

0 h · Egnet vær · 13/13 vurderte timer

19—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
20—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
21—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,6°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
01—Over vurderingsgrensen · −1°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
03—Over vurderingsgrensen · −1°C
04—Over vurderingsgrensen · −1°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
07—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
2 000 m

12 h · Egnet vær · 13/13 vurderte timer

19✓Egnet vær · −2,7°C
20✓Egnet vær · −2,6°C
21✓Egnet vær · −2,6°C
22✓Egnet vær · −2,5°C
23✓Egnet vær · −2,5°C
00✓Egnet vær · −2,4°C
01✓Egnet vær · −2,4°C
02✓Egnet vær · −2,1°C
03✓Egnet vær · −2,1°C
04✓Egnet vær · −2,2°C
05✓Egnet vær · −2,1°C
06✓Egnet vær · −2,1°C
07—Over vurderingsgrensen · −2°C
2 400 m

13 h · Egnet vær · 13/13 vurderte timer

19✓Egnet vær · −5,1°C
20✓Egnet vær · −5°C
21✓Egnet vær · −5°C
22✓Egnet vær · −4,9°C
23✓Egnet vær · −4,9°C
00✓Egnet vær · −4,8°C
01✓Egnet vær · −4,8°C
02✓Egnet vær · −4,5°C
03✓Egnet vær · −4,5°C
04✓Egnet vær · −4,6°C
05✓Egnet vær · −4,5°C
06✓Egnet vær · −4,6°C
07✓Egnet vær · −4,4°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

−0,4°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

12 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 12 h

Temperaturvarsel time for time−0,4 °C
Temperaturvarsel time for time−3°0°9°4. nov., 196. nov., 18
2 000 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−0,4° / 0,2°0 mm (5 h)
5. nov. 2026−0,3° / 6,9°0 mm (24 h)
6. nov. 2026−0,6° / 1,9°13,1 mm (19 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 13:00 · Hentet: 4. nov., 17:18 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 600 m2 000 m2 400 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,2°C kaldere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 19:00 — 7. nov. 2026, 12:0065 h · 2 000 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer3 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
−0,2 °CTidligere varsel: 1,2 °C
Siste varsel: 1 °C
Samlet nedbørVærvarsel
−6,6 mmTidligere varsel: 20,6 mm
Siste varsel: 14 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
−4,9 mmTidligere varsel: 15,7 mm
Siste varsel: 10,9 mm
Timer med egnet værModellert
−3 hTidligere varsel: 15 h
Siste varsel: 12 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel1,2 °C1 °C−0,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel20,6 mm14 mm−6,6 mm
Fast nedbør · mm vannModellert15,7 mm10,9 mm−4,9 mm
Timer med egnet værModellert15 h12 h−3 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 600 mNytt varsel4. nov. 2026, 13:00
2 000 mNytt varsel4. nov. 2026, 13:00
2 400 mNytt varsel4. nov. 2026, 13:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Les Sybelles · Drift, avgrenset til local

SAINT JEAN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)Rapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 5Utenfor driftsperioden: 5

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun elementer i lokale sektorer oppført av kilden. Kildestatus har ikke observasjonstidspunkt, og offentlig tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • 21-TSD CHARVIN EXPRESS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 18-TK DE L ALPAGE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 22-TK BABY LA CHAL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 23-TK PRAZ CHARVIN · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 24-TAPIS DU CROE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • ESPACE DEBUTANT SJA · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L'ESCARGOT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LE RENARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MILOUCH · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA BLEUE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LE LAIT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LE LIEVRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LE CHARDON BAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES CHALETS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

Météo-France · Daglige stasjoner Saint-Jean og Saint-Sorlin

Saint-Jean-d’Arves · Stasjon ST JEAN D'ARVES_SAPCArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Saint-Jean-d’Arves (1 573 m) · Målt snødybde0
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Les Sybelles · Drift, avgrenset til local

SAINT JEAN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 5Utenfor driftsperioden: 5

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Les Sybelles · Drift, avgrenset til local

SAINT JEAN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 5Utenfor driftsperioden: 5

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Daglige stasjoner Saint-Jean og Saint-Sorlin

Saint-Jean-d’Arves · Stasjon ST JEAN D'ARVES_SAPC4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Saint-Jean-d’Arves (1 573 m) · Målt snødybde0
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Saint-Jean-d’Arves?

For Saint-Jean-d’Arves viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 600 m, 0 mm på 2 000 m og 0 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 19:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Saint-Jean-d’Arves?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Saint-Jean-d’Arves. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Saint-Jean-d’Arves?

Heiser: Antall åpne ukjent · 5 oppført (SAINT JEAN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 4. nov., 17:54 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Maurienne · Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Kommunen stiger fra 1 009 m til 3 514 m, langt over løypene, som Wikipedia plasserer mellom omtrent 1 550 og 2 620 m. Tegningen er skjematisk, ikke et løypekart, og antall løyper og heiser varierer mellom kildene.

Varselpunkt
La Chal · 1 600 m[2]
Hovedby
La Tour[5]
Grender i kommunen
22[5]
Kommunens høydeintervall
1 009–3 514 m[5]

Før skidagen

Hvor kjører jeg fra i Saint-Jean-d’Arves?

Fra La Chal, skibasen som brukes som varselpunkt, på omtrent 1 600 m. Hovedbyen La Tour og de andre grendene ligger lavere og har ikke samme snø eller heistilgang.[5][2]

Hvorfor er kildene uenige om løypetallene for Saint-Jean-d’Arves?

Wikipedia-artikkelen oppgir 34 løyper på 90 km i infoboksen, men 138 løyper på 310 km i teksten, fordi det andre paret teller hele Sybelles. Denne siden siterer ingen av dem som stedets eget inventar.[5]

Bekrefter en åpningsmelding at en heis i Saint-Jean-d’Arves går?

Heisrapporten for Sybelles er kilden å lese, og bare sammen med oppdateringstidspunktet. En stengt forbindelse mellom dalene kan etterlate skikjørere fra La Chal i et mindre område enn kartet antyder.[3]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Saint-Jean-d’Arves · Fakta og områdeinformasjonMaurienne Tourisme
  2. La Chal · Plassering og høydeMaurienne Tourisme
  3. Les Sybelles · Heis- og løypestatusLes Sybelles
  4. Les Sybelles · SkiområdeMaurienne Tourisme
  5. Saint-Jean-d’Arves · Fakta og områdeinformasjonWikipédia
  6. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.