Maurienne · Savoie · Frankrike
Saint-Sorlin-d’Arves: værmelding og snøvarsel
For Saint-Sorlin-d’Arves viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 500 m, 0 mm på 2 000 m og 0 mm på 2 600 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Saint-Sorlin-d’Arves: Heiser: Antall åpne ukjent · 17 oppført (SAINT SORLIN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Saint Sorlin); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 4. nov., 12:42 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Saint-Sorlin-d’Arves er landsbyen ved foten av Col de la Croix-de-Fer under Pic de l’Étendard og Sybelles-stedet med områdets høyeste skikjøring, rundt 2 620 m ved Les 3 Lacs.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Antall åpne ukjent · 17 oppførtSAINT SORLIN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Saint Sorlin)
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Varselpunktet er landsbyen på omtrent 1 517 m, over 1 000 m under Les 3 Lacs. Det beskriver ikke Saint-Jean-d’Arves, som ligger lavere i samme dal og har eget punkt i La Chal.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Saint-Sorlin-d’Arves
−0 – 7 °C · 2 000 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 10:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Verdiene for 1 500, 2 000 og 2 600 m er modellestimater for landsbypunktet på 1 517 m. Den øverste ligger nær Sybelles’ høyeste punkt, men er ikke en måling ved Les 3 Lacs.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 10:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 13:00 | 3,4 | 0 | 58 | 2,2 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 4,2 | 0 | 56 | 3,6 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 3,5 | 0 | 60 | 2,8 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 3,6 | 0 | 58 | 1,5 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 2 | 0 | 64 | 2 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 0,7 | 0 | 71 | 1,9 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 0,1 | 0 | 73 | 2,6 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 0,6 | 0 | 69 | 1,1 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 0,4 | 0 | 71 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 1 | 0 | 64 | 1 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 0,2 | 0 | 71 | 3,2 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 0,6 | 0 | 68 | 0,2 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −0,1 | 0 | 74 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 0,2 | 0 | 73 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 0,9 | 0 | 69 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 0,4 | 0 | 72 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 0,2 | 0 | 74 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 1 | 0 | 69 | 1 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 0,7 | 0 | 70 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 1,2 | 0 | 68 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 3,2 | 0 | 61 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 4,9 | 0 | 57 | 1 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 6,1 | 0 | 53 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 6,7 | 0 | 53 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 7,2 | 0 | 51 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 7,3 | 0 | 51 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 6,7 | 0 | 55 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 6,1 | 0 | 56 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 4,4 | 0 | 62 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 3,1 | 0 | 67 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 2,8 | 0 | 68 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 2,5 | 0 | 71 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 2,3 | 0,3 | 85 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 2,5 | 0,3 | 84 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 2,4 | 0,4 | 87 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 1,8 | 0,1 | 90 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 2 | 0,1 | 87 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 1,7 | 0,3 | 90 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 0,9 | 0,7 | 97 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 0,9 | 1,1 | 97 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 0,8 | 0,3 | 97 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 0,5 | 0,5 | 100 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 0,5 | 3 | 99 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 0,7 | 0,7 | 97 | 1 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 1,1 | 0 | 95 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 1,5 | 0,1 | 97 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 2,2 | 0,5 | 93 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 1,6 | 1,2 | 95 | 0,2 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 3/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 1 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−1,5°C
Vind: 2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 10:003,4°C
Vind: 2,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 10:007,5°C
Vind: 2,1 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 10:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 13:00 → 5. nov., 13:00
1 500 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 000 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 600 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
3 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
3,4°Mulighet for snøproduksjon
3 / 48 hLengste kuldeperiode: 1 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 0,1° / 4,2° | 0 mm (11 h) |
| 5. nov. 2026 | −0,1° / 7,3° | 1 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | 0,5° / 2,2° | 8,6 mm (13 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 10:00 · Hentet: 4. nov., 12:17 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Varselkilden eller beregningen er endret.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 4. nov. 2026, 10:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 12:17
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Les Sybelles · Drift, avgrenset til local
SAINT SORLIN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Saint Sorlin)Rapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 17Utenfor driftsperioden: 17
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun elementer i lokale sektorer oppført av kilden. Kildestatus har ikke observasjonstidspunkt, og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- 1-TSD MOULIN EXP · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 17-TSD EAU D OLLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 20-TSD CHOSEAUX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 21-TSD DU ROUET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 2-TSF DE LA LAUZE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 6-TSF BLANCHARDS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 7-TSF CHALET BALME · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 14-TSF DES 3 LACS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 16-TSF PT PERRON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 3-TK DU MOLLARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 4-TK DES CHOUCAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 11-TK BOBBY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 12-TK ROCHE NOIRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 15-TK DES BANCS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 5-TAPIS MOLLARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 22-TAPIS CHOSEAUX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 23-TAPIS BOBY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- BEURRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHOUCAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CLAFORAY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LE BOBBY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LE MOLLARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES BOULEVARDS B · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES BOULEVARDS H · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PIERRE AIGUE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- VACHERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BLEUETS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- COL DES LACS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA COMBE BALME · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LE COQ DE BRUYERE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES BLANCHONS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES CHALETS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES MARMOTTES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES VALLONS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LONGE COMBE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- MYRTILLES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PANORAMIQUE Bas · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PANORAMIQUE Haut · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- RETOUR DES CHALETS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BON AMOUR · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- EDELWEISS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- L AIGUILLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA BALME · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES GRANGES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES TUFS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- STADE SLALOM · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SUPER G · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- L ETENDARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA BARTAVELLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LE MUR · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LE ROCHER · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES PERRONS FREERIDE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES PERRONS HAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PERDRIX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Météo-France · Daglige stasjoner Saint-Jean og Saint-Sorlin
Saint-Sorlin-d’Arves · Stasjon ST-SORLIN D'ARVESArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 1. nov. 2026
| Målested | cm |
|---|---|
| Saint-Sorlin-d’Arves (1 694 m) · Målt snødybde | 0 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Les Sybelles · Drift, avgrenset til local
SAINT SORLIN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Saint Sorlin)4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 17Utenfor driftsperioden: 17
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Les Sybelles · Drift, avgrenset til local
SAINT SORLIN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Saint Sorlin)3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 17Utenfor driftsperioden: 17
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Météo-France · Daglige stasjoner Saint-Jean og Saint-Sorlin
Saint-Sorlin-d’Arves · Stasjon ST-SORLIN D'ARVES4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 1. nov. 2026
| Målested | cm |
|---|---|
| Saint-Sorlin-d’Arves (1 694 m) · Målt snødybde | 0 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Saint-Sorlin-d’Arves?
For Saint-Sorlin-d’Arves viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 500 m, 0 mm på 2 000 m og 0 mm på 2 600 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Saint-Sorlin-d’Arves?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Saint-Sorlin-d’Arves. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Saint-Sorlin-d’Arves?
Heiser: Antall åpne ukjent · 17 oppført (SAINT SORLIN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Saint Sorlin); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 4. nov., 12:42 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Over stedet reiser Pic de l’Étendard seg til 3 464 m med en bre mellom omtrent 2 700 og 3 464 m på østsiden. Tegningen er skjematisk, ikke et løypekart, og breen hører ikke til løypene.
Før skidagen
Hvor ligger den høyeste skikjøringen i Sybelles?
Ved Les 3 Lacs i Saint-Sorlin-området, ifølge Wikipedia rundt 2 620 m. Å nå dit avhenger av heiser kartet ikke bekrefter, så sjekk heisrapporten først.[5][3]
Kan jeg kjøre ski på breen ved Pic de l’Étendard?
Wikipedia nevner breen på toppens østside mellom omtrent 2 700 og 3 464 m, men regner den ikke blant løypene. Se på den som høyfjell og ikke som stedets preparerte skikjøring.[5]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Saint-Sorlin-d’Arves · SkiområdeMaurienne Tourisme
- Saint-Sorlin-d’Arves · Plassering og høydeMaurienne Tourisme
- Les Sybelles · Heis- og løypestatusLes Sybelles
- Les Sybelles · SkiområdeMaurienne Tourisme
- Saint-Sorlin-d’Arves · Fakta og områdeinformasjonWikipédia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.