Granada · Andalucía · Spania
Sierra Nevada: værmelding og snøvarsel
For Sierra Nevada viser varselet fra Open-Meteo · DWD ICON, utstedt 8. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 2 100 m, 0 mm på 2 683 m og 0,3 mm på 3 300 m de neste 24 timene fra 9. nov., 00:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Madrid). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Sierra Nevada og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon
Sierra Nevada er skianlegget Pradollano i fjellene over Granada. Heisene går fra omtrent 2 100 m i landsbyen opp til 3 300 m nær Veleta, og det er ingen trær i bakkene.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Siden dekker skianlegget Sierra Nevada, drevet av Cetursa Sierra Nevada med Pradollano som sentrum. Byen Granada, turrutene i nasjonalparken og andre spanske skianlegg er egne emner; prognosen bruker ett punkt ved dalstasjonen til gondolen Al-Ándalus.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Ingen nylige lokale rapporter
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
4 – 9 °C · 2 683 m · 9. nov. – 11. nov.
Open-Meteo · DWD ICON · Utstedt 8. nov., 16:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
For Sierra Nevada er verdiene på 2 100, 2 683 og 3 300 m høydejusterte modellprognoser for prognosepunktet dalstasjonen til gondolen Al-Ándalus, ikke observasjoner eller egne værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 8. nov. 2026, 16:00 · Europe/Madrid · Open-Meteo · DWD ICON
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 9. nov. 2026, 00:00 | 6,8 | 0,5 | 70 | 6,4 |
| 9. nov. 2026, 01:00 | 6,8 | 1,7 | 79 | 7 |
| 9. nov. 2026, 02:00 | 6,9 | 0,4 | 79 | 7,7 |
| 9. nov. 2026, 03:00 | 7,1 | 0 | 79 | 8,2 |
| 9. nov. 2026, 04:00 | 6,9 | 0,1 | 80 | 7,5 |
| 9. nov. 2026, 05:00 | 7 | 0 | 78 | 7,8 |
| 9. nov. 2026, 06:00 | 6,5 | 1,2 | 89 | 6,7 |
| 9. nov. 2026, 07:00 | 6,7 | 3,8 | 95 | 7,9 |
| 9. nov. 2026, 08:00 | 6,9 | 2 | 95 | 6,9 |
| 9. nov. 2026, 09:00 | 6,9 | 5,2 | 95 | 6,2 |
| 9. nov. 2026, 10:00 | 7,3 | 0,4 | 84 | 7,2 |
| 9. nov. 2026, 11:00 | 7,5 | 0,1 | 84 | 7,3 |
| 9. nov. 2026, 12:00 | 8 | 0 | 76 | 7,9 |
| 9. nov. 2026, 13:00 | 8,3 | 0 | 69 | 7,6 |
| 9. nov. 2026, 14:00 | 8,5 | 0 | 70 | 7,1 |
| 9. nov. 2026, 15:00 | 8,6 | 0 | 68 | 6,4 |
| 9. nov. 2026, 16:00 | 8 | 0 | 72 | 6,6 |
| 9. nov. 2026, 17:00 | 7,2 | 0 | 75 | 6,3 |
| 9. nov. 2026, 18:00 | 6,2 | 0 | 77 | 6,7 |
| 9. nov. 2026, 19:00 | 5,5 | 0 | 81 | 7,1 |
| 9. nov. 2026, 20:00 | 5,1 | 0 | 80 | 7,2 |
| 9. nov. 2026, 21:00 | 5 | 0 | 80 | 7,3 |
| 9. nov. 2026, 22:00 | 4,8 | 0 | 78 | 7 |
| 9. nov. 2026, 23:00 | 4,5 | 0 | 78 | 6,8 |
| 10. nov. 2026, 00:00 | 4 | 0 | 78 | 6,4 |
| 10. nov. 2026, 01:00 | 3,8 | 0 | 74 | 6,2 |
| 10. nov. 2026, 02:00 | 3,9 | 0 | 66 | 6 |
| 10. nov. 2026, 03:00 | 3,9 | 0 | 58 | 5,6 |
| 10. nov. 2026, 04:00 | 3,9 | 0 | 63 | 5,6 |
| 10. nov. 2026, 05:00 | 4,1 | 0 | 61 | 5,4 |
| 10. nov. 2026, 06:00 | 4,1 | 0 | 64 | 5,1 |
| 10. nov. 2026, 07:00 | 4,1 | 0 | 61 | 4,7 |
| 10. nov. 2026, 08:00 | 4,1 | 0 | 59 | 4,3 |
| 10. nov. 2026, 09:00 | 4,8 | 0 | 61 | 4,2 |
| 10. nov. 2026, 10:00 | 6,2 | 0 | 61 | 4,2 |
| 10. nov. 2026, 11:00 | 7,4 | 0 | 56 | 4,4 |
| 10. nov. 2026, 12:00 | 8,1 | 0 | 53 | 4,3 |
| 10. nov. 2026, 13:00 | 8,6 | 0 | 55 | 4,4 |
| 10. nov. 2026, 14:00 | 8,8 | 0 | 52 | 4,5 |
| 10. nov. 2026, 15:00 | 8,4 | 0 | 55 | 4,4 |
| 10. nov. 2026, 16:00 | 7,8 | 0 | 53 | 4,5 |
| 10. nov. 2026, 17:00 | 7 | 0 | 58 | 4,4 |
| 10. nov. 2026, 18:00 | 5,8 | 0 | 65 | 4,3 |
| 10. nov. 2026, 19:00 | 4,8 | 0 | 80 | 4,3 |
| 10. nov. 2026, 20:00 | 4,5 | 0 | 84 | 4,1 |
| 10. nov. 2026, 21:00 | 4,5 | 0 | 88 | 4 |
| 10. nov. 2026, 22:00 | 4,5 | 0 | 89 | 3,9 |
| 10. nov. 2026, 23:00 | 4,5 | 0 | 86 | 3,8 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,2 °C · 61 h
8. nov. 2026, 10:00 → 8. nov. 2026, 16:00
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: Open-Meteo · DWD ICON · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Madrid
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
2,8°C
Vind: 6,4 m/s · Nedbør: 0,5 mm/h
Open-Meteo · DWD ICON · Varsel utstedt: 8. nov., 16:006,8°C
Vind: 6,4 m/s · Nedbør: 0,5 mm/h
Open-Meteo · DWD ICON · Varsel utstedt: 8. nov., 16:008,9°C
Vind: 1,3 m/s · Nedbør: 0,6 mm/h
Open-Meteo · DWD ICON · Varsel utstedt: 8. nov., 16:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
9. nov., 00:00 → 10. nov., 00:00
2 100 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 683 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
3 300 m
0,3 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 8/8 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 8/8 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 8/8 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
6,8°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 9. nov. 2026 | 4,5° / 8,6° | 15,4 mm (24 h) |
| 10. nov. 2026 | 3,8° / 8,8° | 0 mm (24 h) |
Leverandørens oppdatering: 8. nov., 16:00 · Hentet: 8. nov., 18:17 · Europe/Madrid
Open-Meteo · DWD ICON ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,2°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode9. nov. 2026, 00:00 — 11. nov. 2026, 13:0061 h · 2 683 m · Europe/Madrid
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,2 °CTidligere varsel: 5,7 °C
Siste varsel: 5,9 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +2 mmTidligere varsel: 13,4 mm
Siste varsel: 15,4 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 5,7 °C | 5,9 °C | +0,2 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 13,4 mm | 15,4 mm | +2 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 0 h | 0 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 8. nov. 2026, 10:00
Hentet: 8. nov. 2026, 13:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 8. nov. 2026, 16:00
Hentet: 8. nov. 2026, 18:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonIngen lagret rapport for destinasjonen.
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Sierra Nevada ?
For Sierra Nevada viser varselet fra Open-Meteo · DWD ICON, utstedt 8. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 2 100 m, 0 mm på 2 683 m og 0,3 mm på 3 300 m de neste 24 timene fra 9. nov., 00:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Madrid). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Sierra Nevada ?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Sierra Nevada. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Sierra Nevada ?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Sierra Nevada. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Pradollano ligger ved foten av åpne, trebare skråninger. To gondoler, Al-Ándalus og Borreguiles, tar skiløperne til platået Borreguiles, der stol- og trekkheiser fortsetter mot Veleta-siden. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Hvor beregnes prognosen for Sierra Nevada?
Ved dalstasjonen til gondolen Al-Ándalus i Pradollano. Verdien på 2 683 m tilsvarer fjellstasjonen til gondolen Borreguiles, og 3 300 m er skianleggets publiserte høyeste punkt.[2][5][6]
Er lift- og løypestatusen på siden live?
Operatøren publiserer den i sin offisielle snørapport, lenket her. Utenfor sesongen viser rapporten området som stengt; sjekk den, med dens eget tidsstempel, før du reiser.[4]
Hvor kan jeg se løypene?
Operatørens løypekart, lenket her, viser soner og runder. Operatøren oppgir mer enn 112 km løype.[3][1]
Dekker siden hele fjellkjeden Sierra Nevada?
Nei. Den dekker bare skianlegget Pradollano. Resten av fjellkjeden, byen Granada og turrutene er ikke en del av prognosen.[1]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Cetursa Sierra Nevada · SkiområdeCetursa Sierra Nevada
- OpenStreetMap contributors · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
- Cetursa Sierra Nevada · LøypekartCetursa Sierra Nevada
- Cetursa Sierra Nevada · Heis- og løypestatusCetursa Sierra Nevada
- OpenStreetMap contributors · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
- Wikipedia · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Open-Meteo · DWD ICONOpen-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.