Haute-Savoie · Frankrike

Sixt-Fer-à-Cheval: værmelding og snøvarsel

For Sixt-Fer-à-Cheval viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 06:21, modellert snøfall på 0 mm på 800 m, 0 mm på 1 000 m og 0 mm på 1 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Sixt-Fer-à-Cheval og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Sixt-Fer-à-Cheval har et lokalt øvingsområde i Salvagny; her ligger varselpunktet.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Det lokale øvingsområdet er adskilt fra Grand Massifs høytliggende terreng. Cascades går én vei ned fra Flaine til Sixt; skyttelguiden for 2025–26 beskriver retur til Samoëns når løypen er åpen. Sjekk aktuell heis-, løype- og bussstatus.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Ingen nylige lokale rapporter

Skjematisk fjellandskap · Sixt-Fer-à-Cheval

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Åpne skistedets rapport

Sixt-Fer-à-Cheval

Været fremover
Varsel tilgjengelig

4 – 14 °C · 1 000 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 06:21

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Sixt-Fer-à-Cheval er verdiene på 800, 1 000 og 1 200 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet Salvagny, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 06:21 · Europe/Paris · MET Norway

Temperaturvarsel time for time9,6 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°16°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Sixt-Fer-à-Cheval · 1 000 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:009,6054,41,8
4. nov. 2026, 12:0010,3051,72,1
4. nov. 2026, 13:0010,6050,72
4. nov. 2026, 14:0010,5051,22
4. nov. 2026, 15:0010,2052,92,1
4. nov. 2026, 16:009,3057,22
4. nov. 2026, 17:007,4066,41,7
4. nov. 2026, 18:006071,11,6
4. nov. 2026, 19:005,2072,61,7
4. nov. 2026, 20:004,70721,9
4. nov. 2026, 21:004,3072,21,9
4. nov. 2026, 22:004,2072,31,9
4. nov. 2026, 23:004,3072,41,9
5. nov. 2026, 00:004,4072,22
5. nov. 2026, 01:004,6072,32,1
5. nov. 2026, 02:005,1070,72
5. nov. 2026, 03:005071,71,9
5. nov. 2026, 04:005072,11,9
5. nov. 2026, 05:004,8073,31,9
5. nov. 2026, 06:004,4074,22
5. nov. 2026, 07:004,4074,52
5. nov. 2026, 08:005,3071,92,3
5. nov. 2026, 09:008,1063,42,3
5. nov. 2026, 10:0010,6056,12,1
5. nov. 2026, 11:0012,3050,62
5. nov. 2026, 12:0013,30481,9
5. nov. 2026, 13:0013,5047,21,9
5. nov. 2026, 14:0013,6047,21,8
5. nov. 2026, 15:0013,2048,11,8
5. nov. 2026, 16:0012054,91,8
5. nov. 2026, 17:009,7066,11,4
5. nov. 2026, 18:008,60,169,91,4
5. nov. 2026, 19:008,10,472,61,5
5. nov. 2026, 20:007,6176,11,4
5. nov. 2026, 21:0070,279,91,6
5. nov. 2026, 22:006,70,379,71,3
5. nov. 2026, 23:006,40,380,31,2
6. nov. 2026, 00:006,30,5811,4
6. nov. 2026, 01:005,80,583,21,1
6. nov. 2026, 02:005,40,283,91,1
6. nov. 2026, 03:006,10,582,71,2
6. nov. 2026, 04:006,20,384,30,8
6. nov. 2026, 05:0060,786,20,7
6. nov. 2026, 06:006187,80,8
6. nov. 2026, 07:0060,989,60,8
6. nov. 2026, 08:006,20,489,90,8
6. nov. 2026, 09:007,1089,30,8
6. nov. 2026, 10:008,3082,90,5
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: 0 °C · 56 h

4. nov. 2026, 02:17 → 4. nov. 2026, 06:21

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

800 m10,8°C1 000 m9,6°C1 200 m8,4°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

800 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 000 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 200 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

800 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 4,5°C
19—Over vurderingsgrensen · 3,8°C
20—Over vurderingsgrensen · 3,3°C
21—Over vurderingsgrensen · 3°C
22—Over vurderingsgrensen · 2,9°C
23—Over vurderingsgrensen · 3°C
00—Over vurderingsgrensen · 3°C
01—Over vurderingsgrensen · 3,2°C
02—Over vurderingsgrensen · 3,6°C
03—Over vurderingsgrensen · 3,6°C
04—Over vurderingsgrensen · 3,6°C
05—Over vurderingsgrensen · 3,5°C
06—Over vurderingsgrensen · 3,2°C
07—Over vurderingsgrensen · 3,2°C
1 000 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 3,3°C
19—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
20—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
21—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
22—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
23—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
00—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
01—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
02—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
03—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
04—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
05—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
06—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
07—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
1 200 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
19—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
20—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
01—Over vurderingsgrensen · 1°C
02—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
03—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
07—Over vurderingsgrensen · 1°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

9,6°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time9,6 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°16°4. nov., 116. nov., 10
1 000 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20264,2° / 10,6°0 mm (13 h)
5. nov. 20264,4° / 13,6°2,3 mm (24 h)
6. nov. 20265,4° / 8,3°5 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 06:21 · Hentet: 4. nov., 07:18 · Europe/Paris

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
800 m1 000 m1 200 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 11:00 — 6. nov. 2026, 19:0056 h · 1 000 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer4,1 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0 °CTidligere varsel: 7,6 °C
Siste varsel: 7,6 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0 mmTidligere varsel: 11,2 mm
Siste varsel: 11,2 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
Utilgjengelig
Timer med egnet værModellert
Utilgjengelig
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel7,6 °C7,6 °C+0 °C
Samlet nedbørVærvarsel11,2 mm11,2 mm+0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert——Utilgjengelig
Timer med egnet værModellert——Utilgjengelig

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

800 mNytt varsel4. nov. 2026, 06:21
1 000 mNytt varsel4. nov. 2026, 06:21
1 200 mNytt varsel4. nov. 2026, 06:21

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Ingen lagret rapport for destinasjonen.

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Sixt-Fer-à-Cheval?

For Sixt-Fer-à-Cheval viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 06:21, modellert snøfall på 0 mm på 800 m, 0 mm på 1 000 m og 0 mm på 1 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Sixt-Fer-à-Cheval?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Sixt-Fer-à-Cheval. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Sixt-Fer-à-Cheval?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Sixt-Fer-à-Cheval. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Haute-Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Landskapet ved Sixt-Fer-à-Cheval er skjematisk, ikke et kart eller en visning av dagens forhold.

Beliggenhet
Sixt-Fer-à-Cheval[1]
Skiområde
Grand Massif[1]
Varselpunkt
Salvagny[2]

Før skidagen

Er Sixt-Fer-à-Cheval hele skiområdet Grand Massif?

Nei. Grand Massif omfatter flere steder, og Sixt-Fer-à-Cheval er bare ett av dem; områdets tall er ikke en lokal oversikt.[1]

Kan jeg stå på ski begge veier mellom Sixt og Flaine?

Cascades går ned fra Flaine til Sixt. En tidligere buss forbandt løypeslutt med Samoëns når løypen var åpen; sjekk aktuell drift og åpning før du reiser.[5][6]

Er varslene for 800, 1 000 og 1 200 m ved Sixt-Fer-à-Cheval observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til 800, 1 000 og 1 200 m ved ett representativt punkt (Salvagny).[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Grand Massif · SkiområdeGrand Massif
  2. Salvagny · Plassering og høydeHaut-Giffre Tourisme
  3. Grand Massif · LøypekartGrand Massif
  4. Grand Massif · Heis- og løypestatusGrand Massif
  5. Cascades · ForbindelserHaut-Giffre Tourisme
  6. Sixt–Samoëns · Reise til destinasjonenHaut-Giffre Tourisme
  7. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.