Valais · Sveitsiske Alpene · Sveits

Torgon: værmelding og snøvarsel

For Torgon viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 100 m, 0 mm på 1 350 m og 0 mm på 1 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 18:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde

Meldte forhold for Torgon: Heiser: 0 av 5 åpne (Torgon; Portes du Soleil official; Hentet 4. nov., 17:55 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 8 åpne (Torgon; Portes du Soleil official; Hentet 4. nov., 17:55 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Torgon er en sveitsisk landsby i Portes du Soleil.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag
Heiser
0 av 5 åpneTorgon
Løyper
0 av 8 åpneTorgon
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Rapporten viser den lokale Torgonsektoren og forbindelser mot Châtel og La Chapelle; sjekk tilgangen før reisen.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Torgon

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

2 – 9 °C · 1 350 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 10:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Varsler på 1 100, 1 350 og 1 900 m er høydejusterte modellestimater ved Torgons landsbysentrum (46,320221° N, 6,876113° Ø), ikke separate observasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 10:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time2,7 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°12°4. nov., 186. nov., 17
Varselverdier time for time
Torgon · 1 350 m · Europe/Zurich
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 18:002,70740,9
4. nov. 2026, 19:002,30731,5
4. nov. 2026, 20:002,30782,2
4. nov. 2026, 21:002,50771,7
4. nov. 2026, 22:002,80762
4. nov. 2026, 23:002,90741,7
5. nov. 2026, 00:0030731,6
5. nov. 2026, 01:003,10722,1
5. nov. 2026, 02:003,40692,5
5. nov. 2026, 03:003,30690,6
5. nov. 2026, 04:003,30702,2
5. nov. 2026, 05:004,30651,1
5. nov. 2026, 06:003,20660,8
5. nov. 2026, 07:003,40692,1
5. nov. 2026, 08:003,70650,2
5. nov. 2026, 09:005,80630,3
5. nov. 2026, 10:007,20610,4
5. nov. 2026, 11:008,10700,7
5. nov. 2026, 12:008,90730,8
5. nov. 2026, 13:009,20660,7
5. nov. 2026, 14:008,70710,4
5. nov. 2026, 15:008,40760,7
5. nov. 2026, 16:0070711,1
5. nov. 2026, 17:005,80660,9
5. nov. 2026, 18:005,20630,8
5. nov. 2026, 19:0050590,7
5. nov. 2026, 20:0050570,6
5. nov. 2026, 21:004,90591,1
5. nov. 2026, 22:004,90601,3
5. nov. 2026, 23:004,80610,9
6. nov. 2026, 00:004,60651,5
6. nov. 2026, 01:003,60,1831,2
6. nov. 2026, 02:002,90860,8
6. nov. 2026, 03:003,50790,6
6. nov. 2026, 04:003,60770,6
6. nov. 2026, 05:003,10841,1
6. nov. 2026, 06:0030850,6
6. nov. 2026, 07:002,90880,4
6. nov. 2026, 08:003,50,1810,7
6. nov. 2026, 09:003,90,5840,4
6. nov. 2026, 10:004,71,4860,2
6. nov. 2026, 11:0051960,4
6. nov. 2026, 12:004,50,41000,7
6. nov. 2026, 13:004,40,11001,2
6. nov. 2026, 14:004,20,71001,6
6. nov. 2026, 15:003,921000,5
6. nov. 2026, 16:004,12990,7
6. nov. 2026, 17:003,81,6980,6
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Zurich

1 100 m4,1°C1 350 m2,7°C1 900 m−0,9°C0°C · ≈ 1 763 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 1 763 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 18:00 → 5. nov., 18:00

1 100 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 350 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 900 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 100 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
19—Over vurderingsgrensen · 1,2°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
21—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
22—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
23—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
00—Over vurderingsgrensen · 2°C
01—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
02—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
03—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
05—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
1 350 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
19—Over vurderingsgrensen · 0°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
1 900 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −2,9°C
19✓Egnet vær · −3,4°C
20✓Egnet vær · −3,1°C
21✓Egnet vær · −2,9°C
22✓Egnet vær · −2,7°C
23✓Egnet vær · −2,7°C
00✓Egnet vær · −2,7°C
01✓Egnet vær · −2,7°C
02✓Egnet vær · −2,6°C
03✓Egnet vær · −2,7°C
04✓Egnet vær · −2,6°C
05✓Egnet vær · −2°C
06✓Egnet vær · −3°C
07✓Egnet vær · −2,6°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

2,7°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time2,7 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°12°4. nov., 186. nov., 17
1 350 m · Europe/Zurich
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20262,3° / 2,9°0 mm (6 h)
5. nov. 20263° / 9,2°0 mm (24 h)
6. nov. 20262,9° / 5°9,9 mm (18 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 10:00 · Hentet: 4. nov., 13:17 · Europe/Zurich

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 100 m1 350 m1 900 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Varselkilden eller beregningen er endret.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 4. nov. 2026, 10:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 13:17
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Portes du Soleil · Drift · Torgon sector

TorgonRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 5

Løypestatus · 0 / 8

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun navngitte heiser og alpine løyper i utvalgte sektorer; forbindelser og andre aktiviteter er utelatt.

Heisstatus
  • Tk conche 2000 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tk djeu des tÊtes · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Ts du tronchey · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Fil neige mini moilles · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tapis plan de croix · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • Espace débutant · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Recon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Col de croix · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Lac léman · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Stade de slalom · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Djeu des têtes · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Conche · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Freeride tronchey · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

SLF · Stasjon Morgins manual

Stasjon Morgins · nearby measurement, outside TorgonArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
24. okt. 2026, 08:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Morgins (1 320 m) · Målt snødybdeManuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter.3
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Portes du Soleil · Drift · Torgon sector

Torgon4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 5

Løypestatus · 0 / 8

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Portes du Soleil · Drift · Torgon sector

Torgon3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 5

Løypestatus · 0 / 8

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

SLF · Stasjon Morgins manual

Stasjon Morgins · nearby measurement, outside Torgon4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
24. okt. 2026, 08:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Morgins (1 320 m) · Målt snødybdeManuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter.3
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Torgon?

For Torgon viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 100 m, 0 mm på 1 350 m og 0 mm på 1 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 18:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Torgon?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Torgon. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Torgon?

Heiser: 0 av 5 åpne (Torgon; Portes du Soleil official; Hentet 4. nov., 17:55 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 8 åpne (Torgon; Portes du Soleil official; Hentet 4. nov., 17:55 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Valais · Sveitsiske Alpene · Sveits

Bli kjent med fjellet

Den skjematiske illustrasjonen er ikke et kart eller et bilde av aktuelle forhold.

Varselpunkt
Torgon landsby · 1 100 m[2]
Skiområde
Portes du Soleil[1]
Rapportsektor
Torgon[1]

Før skidagen

Dekker rapporten hele Portes du Soleil?

Nei. Den viser den lokale Torgonsektoren og oppgir forbindelsene separat.[1]

Er forbindelsene ved Torgon alltid åpne?

Nei. Sjekk den offisielle rapporten før reisen.[1]

Er dette målte snødybder?

Nei. Det er modellestimater; ingen lokal snødybdestasjon er fastslått for siden.[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Torgon · Heis- og løypestatusPortes du Soleil
  2. Torgon · Plassering og høydeTorgon Tourisme
  3. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.