Innlandet · Norge
Trysil: værmelding og snøvarsel
For Trysil viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 07:29, modellert snøfall på 0 mm på 400 m, 0 mm på 750 m og 0 mm på 1 100 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde
Meldte forhold for Trysil: Heiser: 0 av 16 åpne (Trysil · Høyfjellssentret; SkiStar; Hentet 4. nov., 11:52 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Turistsentret; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 11:52 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Følg været fra skogkledde nedfarter til det åpne fjellet på Trysilfjellet. Sammenlign høydene og sjekk deretter rapporten for området ditt.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 16 åpneTrysil · Høyfjellssentret
- Trysil · Turistsentret 0 av 14 åpne
- Trysil · Skihytta 0 av 8 åpne
- Trysil · Høgegga 0 av 2 åpne
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- 0 cmved Turistsentret · skistedets rapport
- Sesong
- Åpner 4. des. · om 30 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 3. nov. 2026
Områdets dekning: Siden dekker de sammenhengende områdene Turistsenteret, Skihytta, Høyfjellssenteret/Fageråsen og Høgegga. Hver lagrede rapport beholder områdenavnet.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
−2 – 6 °C · 750 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 07:29
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Varslene på 400, 750 og 1 100 m er høydejusterte ved ett representativt punkt i Trysil. De er verken tre værstasjoner eller varsler for hver himmelretning. SkiStar oppgir 1 100 m som høyeste skihøyde; toppen er 1 132 m.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 07:29 · Europe/Oslo · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 13:00 | 5,9 | 0 | 78,1 | 2,2 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 5,6 | 0 | 79,7 | 2,2 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 4,9 | 0 | 85,1 | 2,3 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 3,4 | 0 | 91,9 | 2,6 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 2,9 | 0 | 92,8 | 3 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 2,9 | 0 | 92,2 | 3,2 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 2,9 | 0 | 92,5 | 3,5 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 3 | 0 | 92,8 | 3,5 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 3 | 0 | 91,7 | 3,8 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 3,1 | 0 | 91,8 | 4,3 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 3,5 | 0 | 88,4 | 4,2 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 3,7 | 0 | 86,5 | 4,3 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 3,8 | 0 | 86,5 | 3,9 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 3,5 | 0 | 86,6 | 4,1 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 3,2 | 0 | 87,5 | 4,1 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 2,8 | 0 | 89 | 3,9 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 2,9 | 0 | 88,9 | 4,1 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 2,6 | 0 | 90,4 | 4 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 2,5 | 0 | 92,9 | 4,1 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 2,5 | 0 | 94 | 3,9 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 2,9 | 0 | 94,4 | 4,2 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 3,7 | 0 | 91,7 | 5 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 4,4 | 0 | 87,6 | 5,3 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 4,8 | 0 | 86,3 | 5,3 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 4,9 | 0 | 83,7 | 4,9 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 4,8 | 0 | 81,5 | 4,9 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 4,3 | 0 | 82,2 | 5 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 3,4 | 0 | 86,4 | 5,3 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 2,7 | 0 | 87,2 | 5,5 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 2,2 | 0 | 83,6 | 5,1 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 1,8 | 0 | 87,3 | 3,8 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 1,5 | 0 | 85,4 | 4,7 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 1,2 | 0 | 81,4 | 4,3 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 1,4 | 0 | 79,1 | 4,8 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 1,4 | 0 | 80,2 | 4,4 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 1,4 | 0 | 80 | 4,3 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 1,3 | 0 | 78,8 | 3,6 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 0,8 | 0 | 77,1 | 3,2 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 0,2 | 0 | 76 | 2,5 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −0,6 | 0 | 75,1 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −1,3 | 0 | 73 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −1,8 | 0 | 72,2 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −2,1 | 0 | 75,6 | 1 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −2,2 | 0 | 80 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −1,4 | 0 | 82,3 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 0,6 | 0 | 81 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 2,1 | 0 | 77,3 | 2,1 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 2,6 | 0 | 77,5 | 2,2 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 6/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 6 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,3 °C · 42 h
4. nov. 2026, 02:29 → 4. nov. 2026, 07:29
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Oslo
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
3,4°C
Vind: 2,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 07:295,9°C
Vind: 2,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 07:297,6°C
Vind: 2,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 07:29Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 13:00 → 5. nov., 13:00
400 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
750 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 100 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
5,9°Mulighet for snøproduksjon
6 / 48 hLengste kuldeperiode: 6 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 2,9° / 5,9° | 0 mm (11 h) |
| 5. nov. 2026 | 1,2° / 4,9° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −2,2° / 2,6° | 0 mm (13 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:29 · Hentet: 4. nov., 08:17 · Europe/Oslo
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,3°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 13:00 — 6. nov. 2026, 07:0042 h · 750 m · Europe/Oslo
Timer mellom leverandørens oppdateringer5 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,3 °CTidligere varsel: 3 °C
Siste varsel: 2,7 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 3 h
Siste varsel: 3 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 3 °C | 2,7 °C | −0,3 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 3 h | 3 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:29
Hentet: 4. nov. 2026, 03:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 07:29
Hentet: 4. nov. 2026, 08:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
SkiStar · Trysil
Trysil · turistsentretRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 14
| Målested | cm |
|---|---|
| turistsentret · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Turistsenteret | 0 |
| turistsentret · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L13) | 0 |
| turistsentret · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| turistsentret · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift. Pistesammendraget og de navngitte radene stemmer ikke overens, så den oppførte løypeoversikten er ufullstendig.
Heisstatus
- Trysilgondolen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Liekspressen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Fjellekspressen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Oddtrekket · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Hygglo · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Hygglo 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Fryvil · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Tussi · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Eventyr · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Eventyr 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Hesten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullebånd Eventyr · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullebånd Skiskole · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Tunnelbåndet Eventyr · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
- 14 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 19 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Eventyr · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 24 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 34 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 39 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 56 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 60 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 65 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 13 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 25 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 26 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 35 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 61 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 62 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 64 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 78 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 15 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 23 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 77 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 22 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 28 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Fun Ride · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Snowpark black, red and blue · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Trysil · skihyttaRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 8
| Målested | cm |
|---|---|
| skihytta · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Skihytta | 0 |
| skihytta · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L4). | 0 |
| skihytta · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| skihytta · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift. Pistesammendraget og de navngitte radene stemmer ikke overens, så den oppførte løypeoversikten er ufullstendig.
Heisstatus
- Skihytta Ekspress · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Tolver´n · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Oletrekket · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Valleheisen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Håvitrekket · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullebånd Skihytta Ekspress · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Håvi 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Håvi 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
- 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 3 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 10 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 11 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 16 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 27 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 55 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 6 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 8 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 9 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 18 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 4 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 5 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 12 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 7 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Trysil · hoyfjellssentretRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 16
| Målested | cm |
|---|---|
| hoyfjellssentret · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Høyfjellsenteret | 0 |
| hoyfjellssentret · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L53) | 0 |
| hoyfjellssentret · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| hoyfjellssentret · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift. Pistesammendraget og de navngitte radene stemmer ikke overens, så den oppførte løypeoversikten er ufullstendig.
Heisstatus
- Toppekspressen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Brynbekken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Stormyra 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Stormyra · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Familietrekket · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Kanken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Skarven · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Hytteheis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Stjerna · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Smotten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Isiz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Myrsnipa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullebånd Skistar Lodge · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullebånd Hytteheis 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullebånd Skiskole · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullebånd Barneområdet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
- 36 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 37 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 38 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 40 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 41 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 43 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 45 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 47 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 48 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 51 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 57 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 66 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 71 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 72 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 73 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 74 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 29 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 50 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 81 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 44 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 46 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 52 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 53 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 54 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 58 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 68 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Trysil · hogeggaRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 2
| Målested | cm |
|---|---|
| hogegga · Snødybde · urørt terrengOpreparerad terräng | 0 |
| hogegga · Snødybde · preparert løypePrepareras med snökanoner | 0 |
| hogegga · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| hogegga · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift. Pistesammendraget og de navngitte radene stemmer ikke overens, så den oppførte løypeoversikten er ufullstendig.
Heisstatus
- Høgekspressen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Høgegga · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
- 17 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 31 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 32 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 33 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 49 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 59 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Vihammerskogen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 30 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 63 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 69 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 70 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Ekspert´n · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 76 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 80 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Offpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
SkiStar · Trysil
Trysil · turistsentret4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 14
| Målested | cm |
|---|---|
| turistsentret · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Turistsenteret | 0 |
| turistsentret · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L13) | 0 |
| turistsentret · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| turistsentret · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Trysil · skihytta4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 8
| Målested | cm |
|---|---|
| skihytta · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Skihytta | 0 |
| skihytta · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L4). | 0 |
| skihytta · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| skihytta · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Trysil · hoyfjellssentret4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 16
| Målested | cm |
|---|---|
| hoyfjellssentret · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Høyfjellsenteret | 0 |
| hoyfjellssentret · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L53) | 0 |
| hoyfjellssentret · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| hoyfjellssentret · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Trysil · hogegga4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 2
| Målested | cm |
|---|---|
| hogegga · Snødybde · urørt terrengOpreparerad terräng | 0 |
| hogegga · Snødybde · preparert løypePrepareras med snökanoner | 0 |
| hogegga · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| hogegga · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
SkiStar · Trysil
Trysil · turistsentret3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 14
| Målested | cm |
|---|---|
| turistsentret · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Turistsenteret | 0 |
| turistsentret · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L13) | 0 |
| turistsentret · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| turistsentret · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Trysil · skihytta3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 8
| Målested | cm |
|---|---|
| skihytta · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Skihytta | 0 |
| skihytta · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L4). | 0 |
| skihytta · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| skihytta · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Trysil · hoyfjellssentret3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 16
| Målested | cm |
|---|---|
| hoyfjellssentret · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Høyfjellsenteret | 0 |
| hoyfjellssentret · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L53) | 0 |
| hoyfjellssentret · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| hoyfjellssentret · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Trysil · hogegga3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 2
| Målested | cm |
|---|---|
| hogegga · Snødybde · urørt terrengOpreparerad terräng | 0 |
| hogegga · Snødybde · preparert løypePrepareras med snökanoner | 0 |
| hogegga · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| hogegga · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Trysil?
For Trysil viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 07:29, modellert snøfall på 0 mm på 400 m, 0 mm på 750 m og 0 mm på 1 100 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Trysil?
Snødybde: 0 cm (ved Turistsentret; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 11:52 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Trysil?
Heiser: 0 av 16 åpne (Trysil · Høyfjellssentret; SkiStar; Hentet 4. nov., 11:52 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Ett fjell, flere startsteder: brede nedfarter går gjennom skogen nederst, mens terrenget åpner seg i høyden. Illustrasjonen er skjematisk; bruk det offisielle kartet for navngitte nedfarter og forbindelser.
Før skidagen
Er de fire områdene i Trysil forbundet?
Ja. SkiStar beskriver Turistsenteret, Skihytta, Høyfjellssenteret/Fageråsen og Høgegga som forbundet med nedfarter og heiser. Sjekk hvilke forbindelser som er i drift på besøksdagen i operatørens rapport.[1][3]
Viser heistallene hva som er i drift nå?
Den lagrede områdestrømmen angir heiser som er åpne for sesongen. Observasjonstiden er ikke bekreftet, så tallene beviser ikke at heisene er i drift nå. Se den siste statusen fra SkiStar.[4][3]
Er snødybden i løypa det samme som natursnø?
Nei. SkiStar skiller mellom snødybde i terreng, snødybde i løype og mengde snø som har falt. Behold kontekst og tidsstatus for hver måling; snødybden i løypa beskriver ikke snøen rundt hver hytte.[4]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Trysil · SkiområdeSkiStar
- Trysil · LøypekartSkiStar
- Trysil · Vær-, heis- og løyperapportSkiStar
- Trysil · SektorrapporterSkiStar
- Trysilfjellet · Fire Guard Cabin · Praktisk informasjonDestination Trysil
- Trysil · Reise til destinasjonenSkiStar
- Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.