Innlandet · Norge
Trysil Høgegga: værmelding og snøvarsel
For Trysil Høgegga viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 08:00, modellert snøfall på 0 mm på 450 m, 0 mm på 750 m og 0 mm på 1 100 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde
Meldte forhold for Trysil Høgegga: Heiser: 0 av 2 åpne (Trysil · Høgegga; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:37 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Høgegga; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:37 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Høgegga er den bratte enden av Trysil: SkiStar kaller det det bratteste området, med svarte løyper og høy fart for erfarne skiløpere. Det er en skisektor, ikke en bygd eller et sted å bo. Værmeldingen bruker et navngitt stedspunkt Høgegga.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 2 åpneTrysil · Høgegga
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- 0 cmved Høgegga · skistedets rapport
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Denne siden gjelder bare sektoren Høgegga. Nybegynnere og familier er bedre tjent med Turistsenteret, Skihytta eller Høyfjellssenteret, som har egne sider. SkiStar oppgir verken antall heiser eller fasiliteter for Høgegga, og hele fjellets 69 løyper og 41 heiser tilskrives ikke sektoren.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Trysil Høgegga
−1 – 6 °C · 750 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MET Nordic · Utstedt 4. nov., 08:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Nivåene 450, 750 og 1 100 m spenner fra Trysil-seriens laveste til høyeste verdier og passer med hele fjellets topp på 1 100 m, men SkiStar publiserer ingen høyder per sektor. Les dem som modellverdier for stedspunktet.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 08:00 · Europe/Oslo · Open-Meteo · MET Nordic
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 11:00 | 5,2 | 0 | 78 | 2,1 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 5,7 | 0 | 77 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 5,9 | 0 | 77 | 2 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 5,6 | 0 | 79 | 1,9 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 5 | 0 | 81 | 2,6 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 4 | 0 | 85 | 3,2 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 3,1 | 0 | 89 | 3,2 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 2,9 | 0 | 89 | 3,4 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 3,1 | 0 | 89 | 4,2 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 3,3 | 0 | 90 | 4,2 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 3,4 | 0 | 88 | 4,7 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 3,5 | 0 | 87 | 4,9 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 3,7 | 0 | 85 | 4,9 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 3,7 | 0 | 84 | 5,3 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 4 | 0 | 82 | 5,7 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 4,1 | 0 | 80 | 6,7 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 4,1 | 0 | 79 | 7 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 3,7 | 0 | 82 | 6,2 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 3,6 | 0 | 83 | 6,6 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 3,4 | 0 | 86 | 6,1 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 3,1 | 0 | 90 | 5,9 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 2,8 | 0 | 90 | 5,6 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 3,1 | 0 | 90 | 5,7 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 3,9 | 0 | 86 | 6,7 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 4,4 | 0 | 82 | 6,9 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 4,9 | 0 | 79 | 6,9 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 5 | 0 | 78 | 6,5 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 4,8 | 0 | 77 | 6,3 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 4,2 | 0 | 79 | 6,4 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 3,4 | 0 | 82 | 6,5 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 2,6 | 0 | 83 | 6,5 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 2 | 0 | 84 | 5,9 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 1,7 | 0 | 86 | 5,8 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 1,7 | 0 | 82 | 6,1 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 1,5 | 0 | 80 | 5,7 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 1,3 | 0 | 81 | 5,8 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 1,1 | 0 | 81 | 5,4 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 1 | 0 | 80 | 5,1 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 0,9 | 0 | 80 | 4,7 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 0,6 | 0 | 78 | 3,9 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 0,2 | 0 | 76 | 2,9 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −0,3 | 0 | 77 | 2 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −0,8 | 0 | 75 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −1,1 | 0 | 71 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −1,3 | 0 | 74 | 2,1 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −1,3 | 0 | 76 | 2,5 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −0,4 | 0 | 77 | 2,5 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 1 | 0 | 77 | 2,1 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 6/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 6 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Oslo
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
4,4°C
Vind: 3,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 08:005,2°C
Vind: 2,1 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 08:002,1°C
Vind: 0,3 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 08:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00
450 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
750 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 100 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
5,2°Mulighet for snøproduksjon
6 / 48 hLengste kuldeperiode: 6 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 2,9° / 5,9° | 0 mm (13 h) |
| 5. nov. 2026 | 1,1° / 5° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −1,3° / 1° | 0 mm (11 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 08:00 · Hentet: 4. nov., 09:17 · Europe/Oslo
Open-Meteo · MET Nordic ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Varselkilden eller beregningen er endret.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 4. nov. 2026, 08:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 09:17
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
SkiStar · Trysil
Trysil · hogeggaRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 2
| Målested | cm |
|---|---|
| hogegga · Snødybde · urørt terrengOpreparerad terräng | 0 |
| hogegga · Snødybde · preparert løypePrepareras med snökanoner | 0 |
| hogegga · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| hogegga · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Kildeinformasjon: Source-listed sector inventory; season-open is not current public operation. Piste summary and named rows disagree, so the listed piste inventory is incomplete. The source-listed Offpiste entry is excluded from this alpine piste list. The reviewed Offpiste entry is missing from the source.
Heisstatus
- Høgekspressen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Høgegga · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
- 17 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 31 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 32 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 33 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 49 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 59 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Vihammerskogen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 30 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 63 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 69 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 70 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Ekspert´n · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 76 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 80 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
SkiStar · Trysil
Trysil · hogegga4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 2
| Målested | cm |
|---|---|
| hogegga · Snødybde · urørt terrengOpreparerad terräng | 0 |
| hogegga · Snødybde · preparert løypePrepareras med snökanoner | 0 |
| hogegga · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| hogegga · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
SkiStar · Trysil
Trysil · hogegga3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 2
| Målested | cm |
|---|---|
| hogegga · Snødybde · urørt terrengOpreparerad terräng | 0 |
| hogegga · Snødybde · preparert løypePrepareras med snökanoner | 0 |
| hogegga · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| hogegga · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Trysil Høgegga?
For Trysil Høgegga viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 08:00, modellert snøfall på 0 mm på 450 m, 0 mm på 750 m og 0 mm på 1 100 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Trysil Høgegga?
Snødybde: 0 cm (ved Høgegga; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:37 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Trysil Høgegga?
Heiser: 0 av 2 åpne (Trysil · Høgegga; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:37 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Svarte løyper og høy fart preger karakteren, så terrenget passer for trygge skiløpere. Bildet er et skjema over den bratte siden, ikke et løypekart.
Før skidagen
Passer Høgegga for middels gode skiløpere?
SkiStar presenterer det som det bratteste området, med svarte løyper og høy fart for erfarne skiløpere. Middels gode skiløpere finner som regel de røde og blå løypene i andre sektorer lettere.[5]
Kan man bo eller spise ved Høgegga?
SkiStar oppgir ingen fasiliteter for sektoren, og den er ingen egen overnattingsbase. Planlegg mat og overnatting ved Turistsenteret, Skihytta eller Høyfjellssenteret og sjekk rapporten for heisene du trenger.[5][4]
Hva representerer værmeldingen for Høgegga?
Et stedspunkt som heter Høgegga i OpenStreetMap, justert av en modell til 450, 750 og 1 100 m. Det er verken en avlesning ved en heisstasjon eller en løypemåling.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- SkiStar Trysil · SkiområdeSkiStar
- Høgegga · Plassering og høydeOpenStreetMap
- SkiStar Trysil · Rapportdata og målestederSkiStar
- SkiStar Trysil · Heis- og løypestatusSkiStar
- SkiStar Trysil · Guide til skiområdetSkiStar
- Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.