Innlandet · Norge
Trysil Skihytta: værmelding og snøvarsel
For Trysil Skihytta viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 17:00, modellert snøfall på 0 mm på 800 m, 0 mm på 950 m og 0 mm på 1 100 m de neste 24 timene fra 4. nov., 23:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde
Meldte forhold for Trysil Skihytta: Heiser: 0 av 8 åpne (Trysil · Skihytta; SkiStar; Hentet 4. nov., 22:07 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Skihytta; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 22:07 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Skihytta er sektoren på sørsiden med hyttestemning: blå og røde løyper, en ekspressheis, en varmestue og et lite barneområde ved heisen S4. Værmeldingen beregnes ved restaurant Skihytta.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 8 åpneTrysil · Skihytta
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- 0 cmved Skihytta · skistedets rapport
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Skihytta er en av fire navngitte Trysil-sektorer i denne serien, ved siden av Turistsenteret på samme side, Høyfjellssenteret mot nord og den bratte Høgegga. SkiStars totaler på 69 løyper og 41 heiser gjelder hele fjellet, så ingenting tilskrives Skihytta.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Trysil Skihytta
−3 – 3 °C · 950 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MET Nordic · Utstedt 4. nov., 17:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Nivåene starter på 800 m i stedet for de 450 m som brukes ved bussholdeplassens inngang, fordi dette punktet ligger høyere oppe i fjellet. Verdiene for 800, 950 og 1 100 m er høydejusterte modellresultater ved restauranten, ikke stasjonsmålinger.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 17:00 · Europe/Oslo · Open-Meteo · MET Nordic
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 23:00 | 3,4 | 0 | 80 | 6,6 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 3,2 | 0 | 80 | 6,5 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 3,2 | 0 | 80 | 6,4 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 3,1 | 0 | 81 | 7 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 3 | 0 | 81 | 7,4 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 2,8 | 0 | 82 | 7,3 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 2,5 | 0 | 85 | 7,1 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 2,2 | 0 | 88 | 6,9 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 2,1 | 0 | 90 | 7,1 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 2 | 0 | 89 | 7,9 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 2,1 | 0 | 86 | 7,8 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 2,5 | 0 | 83 | 7,9 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 2,9 | 0 | 78 | 8 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 3 | 0 | 74 | 7,5 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 3 | 0 | 71 | 7 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 2,8 | 0 | 71 | 7 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 2,2 | 0 | 73 | 6,9 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 1,3 | 0 | 74 | 7,2 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 0,9 | 0 | 73 | 7,4 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 0,5 | 0 | 77 | 7,2 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 0,2 | 0 | 82 | 6,6 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 0 | 0 | 81 | 6,5 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | −0,1 | 0 | 81 | 6,4 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 0 | 0 | 79 | 7 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | −0,1 | 0 | 76 | 7,3 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −0,2 | 0 | 74 | 6,3 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −0,2 | 0 | 73 | 5,7 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −0,3 | 0 | 72 | 4,6 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −0,9 | 0 | 73 | 3,3 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −1,7 | 0 | 75 | 2 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −2,2 | 0 | 72 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −2,5 | 0 | 68 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −2,5 | 0 | 73 | 2,6 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −2,2 | 0 | 74 | 3 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −1,4 | 0 | 75 | 3,1 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 0 | 0 | 74 | 2,9 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 0,9 | 0 | 76 | 3,5 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 1,3 | 0 | 77 | 3,7 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | 1,5 | 0 | 78 | 3 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | 1,3 | 0 | 79 | 2,7 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | 0,6 | 0 | 82 | 2,4 |
| 6. nov. 2026, 16:00 | −0,4 | 0 | 86 | 2,8 |
| 6. nov. 2026, 17:00 | −0,9 | 0 | 85 | 2,8 |
| 6. nov. 2026, 18:00 | −1,1 | 0 | 85 | 2,5 |
| 6. nov. 2026, 19:00 | −1,4 | 0 | 86 | 1,9 |
| 6. nov. 2026, 20:00 | −1,5 | 0 | 86 | 1,9 |
| 6. nov. 2026, 21:00 | −1,3 | 0 | 83 | 2,6 |
| 6. nov. 2026, 22:00 | −1 | 0 | 79 | 2,8 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 18/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 12 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 62 h
4. nov. 2026, 12:00 → 4. nov. 2026, 17:00
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Oslo
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
1,7°C
Vind: 6,6 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 17:003,4°C
Vind: 6,6 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 17:004,5°C
Vind: 5,9 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 17:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 23:00 → 5. nov., 23:00
800 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
950 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 100 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
3,4°Mulighet for snøproduksjon
18 / 48 hLengste kuldeperiode: 12 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 3,4° / 3,4° | 0 mm (1 h) |
| 5. nov. 2026 | −0,1° / 3,2° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −2,5° / 1,5° | 0 mm (23 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 17:00 · Hentet: 4. nov., 18:17 · Europe/Oslo
Open-Meteo · MET Nordic ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,1°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 23:00 — 7. nov. 2026, 13:0062 h · 950 m · Europe/Oslo
Timer mellom leverandørens oppdateringer5 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,1 °CTidligere varsel: −0,6 °C
Siste varsel: −0,5 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- +3 hTidligere varsel: 28 h
Siste varsel: 31 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | −0,6 °C | −0,5 °C | +0,1 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 28 h | 31 h | +3 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 12:00
Hentet: 4. nov. 2026, 13:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 17:00
Hentet: 4. nov. 2026, 18:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
SkiStar · Trysil
Trysil · skihyttaRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 8
| Målested | cm |
|---|---|
| skihytta · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Skihytta | 0 |
| skihytta · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L4). | 0 |
| skihytta · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| skihytta · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift. Pistesammendraget og de navngitte radene stemmer ikke overens, så den oppførte løypeoversikten er ufullstendig.
Heisstatus
- Skihytta Ekspress · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Tolver´n · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Oletrekket · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Valleheisen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Håvitrekket · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullebånd Skihytta Ekspress · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Håvi 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Håvi 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
- 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 3 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 10 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 11 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 16 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 27 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 55 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 6 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 8 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 9 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 18 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 4 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 5 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 12 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- 7 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
SkiStar · Trysil
Trysil · skihytta4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 8
| Målested | cm |
|---|---|
| skihytta · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Skihytta | 0 |
| skihytta · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L4). | 0 |
| skihytta · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| skihytta · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
SkiStar · Trysil
Trysil · skihytta3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 8
| Målested | cm |
|---|---|
| skihytta · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Skihytta | 0 |
| skihytta · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L4). | 0 |
| skihytta · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| skihytta · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Trysil Skihytta?
For Trysil Skihytta viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 17:00, modellert snøfall på 0 mm på 800 m, 0 mm på 950 m og 0 mm på 1 100 m de neste 24 timene fra 4. nov., 23:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Trysil Skihytta?
Snødybde: 0 cm (ved Skihytta; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 22:07 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Trysil Skihytta?
Heiser: 0 av 8 åpne (Trysil · Skihytta; SkiStar; Hentet 4. nov., 22:07 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Mest blå og røde løyper holder tempoet rolig, og barneområdet Valleheisen ved heisen S4 har en lett tallerkenheis og enkle løyper. Bildet er et skjema over sektoren, ikke et løypekart.
Før skidagen
Hva er Skihytta kjent for i Trysil?
SkiStar trekker fram lange solrike dager med hyttestemning og stort sett blå og røde løyper med en ekspressheis. Det høres ut som avslappet kjøring på mellomnivå.[5]
Hvorfor starter værmeldingen for Skihytta på 800 m?
Varselpunktet er restaurant Skihytta, høyere oppe i fjellet enn bussholdeplassene. Modellen går derfor fra 800 til 1 100 m i stedet for å starte på 450 m.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- SkiStar Trysil · SkiområdeSkiStar
- Trysil Skihytta · Plassering og høydeOpenStreetMap
- SkiStar Trysil · Rapportdata og målestederSkiStar
- SkiStar Trysil · Heis- og løypestatusSkiStar
- SkiStar Trysil · Guide til skiområdetSkiStar
- Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.